Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Işid Türkiye Sınırında Bekliyor

C Çevrimdışı

CihadBirligi

Üye
İslam-TR Üyesi
Işid Türkiye Sınırında Bekliyor

Suriye’nin Jarablus kentinde IŞİD (ırak – şam İslam Devleti ) ile muhalifler arasında şiddetli çatışmalar gün boyu sürdü.
Gaziantep karkamış ilçesinin karşısında bulunan suriye ‘nin jarablus kentindeki çatışmaların sonunda jarablus IŞİD (ırak – şam İslam Devleti ) ın eline geçti.

Uyari: Lütfen haberin tam metnini buraya ekleyiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Işid Sınırda Bekliyor

sondakika-214x190.jpg

Suriye‘nin Jarablus kentinde IŞİD (ırak – şam İslam Devleti ) ile muhalifler arasında şiddetli çatışmalar gün boyu sürdü.

Gaziantep karkamış ilçesinin karşısında bulunan suriye ‘nin jarablus kentindeki çatışmaların sonunda jarablus IŞİD (ırak – şam İslam Devleti ) ın eline geçti.

Edinilen bilgiye göre Jarablus ‘un Işid’in eline geçmesi üzerine 50 kadar muhalif silahları ve techizatları ile birlikte akşam saatlerinde Karkamış sınır kapısına geldi ve Silahlarını bırakarak Türkiyeye sığındılar.

Muhalifleri Takip Etmeyi Bırakmayan IŞİD (ırak – şam İslam Devleti ) Karkamış Sınır Kapısına Kadar Muhaliflerin Peşlerinden Giderek , Muhaliflerin sınır kapısında bırakmış oldukları silahları gümrük memurlarından istediler.Işid ile karşı karşıya kalan gümrük memurları, durumu hemen gümrük müdürüne bildirdiler.

Karkamış gümrük müdürü, vali erdal atayı arayıp konu ile ilgili kendilerine yardım etmeleri talebinde bulundu.Ancak iddaa ya göre ; Gaziantep valisi Erdal Ata ,Gümrük müdürüne polis ve jandarmanın olaya mudahale etmek istemediklerini,olaya mudahale için Mit’in (milli istihbarat teşkilatı) Gelmesini beklemeleri Gerektiğini Söyledi.

IŞİD (ırak – şam İslam Devleti ) Sınırda Beklemesi Sürüyor.

Yeni Gelişmeler Yayınlanacaktır.

Kaynak : Ajanslar

Ö Çevrimdışı

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
suriyeden yapılan en büyük kaçakcılık bu kapıdan yapılıyordu. devlet bile birşey demiyordu buraya şimdi IŞİd geldi bakalım kaçakcılar ne yapacak.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sınır kapılarının büyük kısmı işide geçti deniliyor. Ösonun elinde kalmamış, Doğudaki kapılar , PYD tarafı var diyorlar sadece

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Kardeşler,işte şeriat devleti ile komşu olduk.Allah hayırda öne geçenleri önderler yapar.Şimdi,bundan sonra hak ve batıl ehli yavaş yavaş ayrışacaktır inşallah.Küfür ittifaklarının saldırı için planları ve şeriat gruplarını dağıtma tuzakları devam etmektedir.Canı ile malı ile Allahın hükmünü yüce kılmaya çalışan Nusra cephesi ve IŞID hakkında ihtilaf ve muhalefeti güçlendirecek ve fitneleri arttıracak söylemlerden kaçınalım.İnşallah biz dillerimizi müslümanlar olarak fitnelere aracı yapmaz isek,şeriatın yükselmesi ve yücelmesi için bu iki topluluk da birleşecektir.Çünkü tevhid konusunda ciddiyet ve disiplin bu iki toplulukta bulunmaktadır.Bu devlet müslümanlar için bizlere Allahın bir lütfu olabilir.Bu lütfu görmezlikten gelerek kalplerimize,iki taraf aleyhine kin ve garez koyarsak Allah korusun kalplerimiz batıla kayabilir.Bizim ayağımıza kadar gelen bu devleti ayakta tutmak için biz de elimizden ne geliyorsa yapmalıyız.olayı hak ve batıl savaşı olarak değerlendiriniz.Hatalar ve yanlışlar mutlaka olacaktır.Çünkü vahiyle desteklenen bir önderimiz yok.Bu yüzden hak yoluna ulaşmada yapılan hataları ve yanlışları islamın davasına üstün kılmayalım.Yüzyıldır,her türlü tuzak ve hilelerle islamın değerlerini aşağılayanlara fırsat vermeyelim.Zıt kutuplara ayrılmayalım.Bazı yerlerde hataları görmekle,bunları ortaya yayarak fitneye dönüşmemesine dikkatli edelim.Herhangi bir zümre yada fırka üstünlüğü ve taassubuna kalbimizde yer vermeyelim.Biliyorsunuz dünyada şeytanın kardeşleri ve askerleri,şeriat isteyen bütün örgütleri terör listesine sokuyorlar.Canları ve mallarını bu yola koymuş kişilerin biz yok edilmelerine göz yumarsak,bu batıl ehlinin değirmenine su taşımış oluruz.Allah mücahidleri ve hak ehlini bu batıl şeytanlardan ve tuzaklarından korusun.

M Çevrimdışı

Murat Bayraktar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulfettah Allah senden razi olsun. Kafirleri birlesmisler, tek vucut hareket ediyorlar, arasinda olan butun ihtilaf kinleri bi tarafa attilar(Rusya, Abd, Iran vs). Allah mucahitlerini birlestirsen, saflarini temizlesin. Umuyorum ki Zevahiri(Allah onu korusun) bu yonde bi beyanat yapacak. Zamaninda nasil Usame(Allah ona rahmet eylesin) Iraktaki herkese Zerkaviye(Allah ona rahmet eylesin) biat emretmisse, insAllah Samda oyle olacaktir.

L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kardeşler,işte şeriat devleti ile komşu olduk.Allah hayırda öne geçenleri önderler yapar.Şimdi,bundan sonra hak ve batıl ehli yavaş yavaş ayrışacaktır inşallah.Küfür ittifaklarının saldırı için planları ve şeriat gruplarını dağıtma tuzakları devam etmektedir.Canı ile malı ile Allahın hükmünü yüce kılmaya çalışan Nusra cephesi ve IŞID hakkında ihtilaf ve muhalefeti güçlendirecek ve fitneleri arttıracak söylemlerden kaçınalım.İnşallah biz dillerimizi müslümanlar olarak fitnelere aracı yapmaz isek,şeriatın yükselmesi ve yücelmesi için bu iki topluluk da birleşecektir.Çünkü tevhid konusunda ciddiyet ve disiplin bu iki toplulukta bulunmaktadır.Bu devlet müslümanlar için bizlere Allahın bir lütfu olabilir.Bu lütfu görmezlikten gelerek kalplerimize,iki taraf aleyhine kin ve garez koyarsak Allah korusun kalplerimiz batıla kayabilir.Bizim ayağımıza kadar gelen bu devleti ayakta tutmak için biz de elimizden ne geliyorsa yapmalıyız.olayı hak ve batıl savaşı olarak değerlendiriniz.Hatalar ve yanlışlar mutlaka olacaktır.Çünkü vahiyle desteklenen bir önderimiz yok.Bu yüzden hak yoluna ulaşmada yapılan hataları ve yanlışları islamın davasına üstün kılmayalım.Yüzyıldır,her türlü tuzak ve hilelerle islamın değerlerini aşağılayanlara fırsat vermeyelim.Zıt kutuplara ayrılmayalım.Bazı yerlerde hataları görmekle,bunları ortaya yayarak fitneye dönüşmemesine dikkatli edelim.Herhangi bir zümre yada fırka üstünlüğü ve taassubuna kalbimizde yer vermeyelim.Biliyorsunuz dünyada şeytanın kardeşleri ve askerleri,şeriat isteyen bütün örgütleri terör listesine sokuyorlar.Canları ve mallarını bu yola koymuş kişilerin biz yok edilmelerine göz yumarsak,bu batıl ehlinin değirmenine su taşımış oluruz.Allah mücahidleri ve hak ehlini bu batıl şeytanlardan ve tuzaklarından korusun.

Allah senden Razı olsun sonunda güzel bir yorum geldi sendn Hamdolsun bizi Şeriat devletine komşu kılan Allaha ne kadar şükretse Azdır...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Dün ile bugün arasındaki fark nedir?
düne kadar ben bu dediğiniz şekilde davrananlardandım . Forumda birsürü konuşma geçti bu konuda. Ve bu nedenle kafamda birsürü ACABA lar oluştu !!!!
VE HATTA BU SINIRIN ALINMASINA BİLE SEVİNEMEZ OLDUM. Bilmem buna inanırmısınız!!!
Bizim bile bu forumda iken bile "acabalarımız " oluşuyor ise siz oradaki cihada karşı olanları bir düşünün.

Sınırı alınca değişen ne oldu anlayamadım.
Dün ile bugün arasında değişen nedir. Ben mi bişeyi kaçırdım!!!

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Dün ile bugün arasındaki fark nedir?
düne kadar ben bu dediğiniz şekilde davrananlardandım . Forumda birsürü konuşma geçti bu konuda. Ve bu nedenle kafamda birsürü ACABA lar oluştu !!!!
VE HATTA BU SINIRIN ALINMASINA BİLE SEVİNEMEZ OLDUM. Bilmem buna inanırmısınız!!!
Bizim bile bu forumda iken bile "acabalarımız " oluşuyor ise siz oradaki cihada karşı olanları bir düşünün.

Sınırı alınca değişen ne oldu anlayamadım.
Dün ile bugün arasında değişen nedir. Ben mi bişeyi kaçırdım!!!

islam düşmanları haricindeki tevhid ehline kin ve garez bağlamaktan uzak kaldığın zaman,Allah tarafından sınanmış olmakla,bu senin için bir sabır ve imtihan kazanma vesilesi olabilir.

Topluca Allah'ın ipine sarılın, ayrılmayın. Ve Allah'ın üzerindeki nimetini hatırlayın. Hani, siz; düşman idiniz de O, kalblerinizin arasını uzlaştırdı da, O'nun nimeti sayesinde kardeş oldunuz. Siz; bir ateş uçurumunun tam kenarında iken, sizi oradan doğru yola eresiniz diye kurtardı. Alah ayetlerini size işte böylece açıklar.(Ali İmran/103)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
islam düşmanları haricindeki tevhid ehline kin ve garez bağlamaktan uzak kaldığın zaman,Allah tarafından sınanmış olmakla,bu senin için bir sabır ve imtihan kazanma vesilesi olabilir.

Topluca Allah'ın ipine sarılın, ayrılmayın. Ve Allah'ın üzerindeki nimetini hatırlayın. Hani, siz; düşman idiniz de O, kalblerinizin arasını uzlaştırdı da, O'nun nimeti sayesinde kardeş oldunuz. Siz; bir ateş uçurumunun tam kenarında iken, sizi oradan doğru yola eresiniz diye kurtardı. Alah ayetlerini size işte böylece açıklar.(Ali İmran/103)

kin ve garez değil bahsettiğim. Hissizlik, ya da soğukluk.
Ahiler aklımıza her geleni hemen söylemekle VALLAHİ çok büyük vebale giriyoruz

Ö Çevrimdışı

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
sınır kapılarının büyük kısmı işide geçti deniliyor. Ösonun elinde kalmamış, Doğudaki kapılar , PYD tarafı var diyorlar sadece
şimdide Manbij i ele geçirmiş IŞİD çok sayıda pkklıyı yakalamışlar. yavaş yavaş diğer taraflarıda ele geçiriyorlar. benim tahminim türkiye ile tüm sınır kapılarını ele geçirmek istiyorlar. İnşaAllah da olur.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şimdide Manbij i ele geçirmiş IŞİD çok sayıda pkklıyı yakalamışlar. yavaş yavaş diğer taraflarıda ele geçiriyorlar. benim tahminim türkiye ile tüm sınır kapılarını ele geçirmek istiyorlar. İnşaAllah da olur.
strateji ve kızgınlık birlikte. hedef sınırı kaa-patmak gibi görünüyor bence de

Ö Çevrimdışı

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
şu anki en güncel harita
BeRc6yfCQAALNQc.png:large

bu harita genel olarak gösteriyor suriyeyi IŞİD esad rejimine yaklaşmış görünüyor. şu kavga bitsede birlikte savaşmaya başlasalar artık.
BeR6KiSCIAAxjbR.png:large

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
forumdaki kardeşlerimizin çoğu malesef Işid'e düşmanca yaklaşsa da(alimlerin sözleri ve duyduklarına dayanarak)yinede içimde bir his var ki Irak ve Şam İslam devleti başarılı olursa pekçok müslümanın hoşuna gidecek ve gururlanacaklar.Işid eğer haksız yere bazı cinayetleri işlediyse Allah ıslah etsin ve düzeltsin. Eğer gerçekten haksız yere bunları yaptıysa İnşallah bu tutumundan vazgeçer.Aslında Irak ve Suriye'yi birleştirip daha geniş bir alanda İslam devleti kurmak istemesinin bir sakıncası yok.Hatta daha bile güzel bir hedef.Ama bunu daha bir istişare ve işbirliğiyle yapsa daha iyi olur.Bakalım zaman ne gösterecek?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
forumdaki kardeşlerimizin çoğu malesef Işid'e düşmanca yaklaşsa da(alimlerin sözleri ve duyduklarına dayanarak)yinede içimde bir his var ki Irak ve Şam İslam devleti başarılı olursa pekçok müslümanın hoşuna gidecek ve gururlanacaklar.Işid eğer haksız yere bazı cinayetleri işlediyse Allah ıslah etsin ve düzeltsin. Eğer gerçekten haksız yere bunları yaptıysa İnşallah bu tutumundan vazgeçer.Aslında Irak ve Suriye'yi birleştirip daha geniş bir alanda İslam devleti kurmak istemesinin bir sakıncası yok.Hatta daha bile güzel bir hedef.Ama bunu daha bir istişare ve işbirliğiyle yapsa daha iyi olur.Bakalım zaman ne gösterecek?

Suriyenin kuzeyinde şu an gelen haberlere göre durdurulamıyor. Nereye yönelse aldı haberi geliyor peşinden.
Şu 24 saat 48 saat tehditleri savrulduktan sonra kuzey suriyede önüne geleni devirerek ilerliyor.
Sanki cenevreden önce orada ösolu ve pyd li bırakmamak istiyor gibi ilerliyor.
Nusra ile ilgili durum çıkmasa idi aslında şu an dediğin gibi olma ihtimali çok yüksekti.
İnşallah durumlar rayına oturur.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
farkındayız kardeş,haberleri takip ettiğin benim bilmediğim bir haber kaynağı var mı?doğru dürüst güvenebileceğim site bulmakta zorlanıyorum.Bu arada birkaç tane Işid facebook sayfası açılmış.

Üst Ana Sayfa Alt