Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Işid Türkiye Sınırında Bekliyor

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu arada işid bağdat ı da basmış yine hapisten üyelerini kurtarmış.

halep safira da işid esed le savaşmaya başlamış.

haritaya baktım da rakka bölgesinde de birçok yeri almış

Manbij i de almış bugün maskana yı da aldığı söyleniyor

işin özeti bugün işid anormal bir gün geçiriyor

Öso işid in 17 bin kişilik ordusu var demişti

İşid alimi Adnani ydi herhalde o demişti.Suriyede ordumuz var ama ırak ta ordularımız var.Eğer sayıları az olduğu halde bunları yapıyorlarsa harbi şaşacak iş.Zaten twitter da pkk lılar işid i anlamaya çalıyor.Birisi bırak rojavayı barzani tehlikede diyordu :)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haritada
Kamışlı
Bab El HAva
Keşap
3 sınır kapısı kalmış. Kuzeyde.
sınır boyundan ilerliyor. Yardım ve silah girişini kesmek gibi bir amacı var sanki.
Kamışlıya değmeden ilerleyişi PYD ye sen geride dur demek gibi anlaşşılıyor.
Sanki halepten sonra deniz tarafını saracak. Bu gidiş ona işaret

Dzeltiyorum. Sarı olan başka kapılar da var ama o bölgeler Pyd nin bölgeleri. Oraları bırakıp batıya doğru ilerliyor

Ö Çevrimdışı

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bu arada işid bağdat ı da basmış yine hapisten üyelerini kurtarmış.

halep safira da işid esed le savaşmaya başlamış.

haritaya baktım da rakka bölgesinde de birçok yeri almış

Manbij i de almış bugün maskana yı da aldığı söyleniyor

işin özeti bugün işid anormal bir gün geçiriyor

Öso işid in 17 bin kişilik ordusu var demişti

İşid alimi Adnani ydi herhalde o demişti.Suriyede ordumuz var ama ırak ta ordularımız var.Eğer sayıları az olduğu halde bunları yapıyorlarsa harbi şaşacak iş.Zaten twitter da pkk lılar işid i anlamaya çalıyor.Birisi bırak rojavayı barzani tehlikede diyordu :)
şu anki haberlerde IŞİD musula da girmiş oradada çatışıyor.
abd bağdat büyükelçiliğini yarın kapatıyormuş.
yani kısaca IŞİD ırakda suriyede her yerde nasıl bir orduki böyle her yere gidiyor.

S Çevrimdışı

Seyirci

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Twitter'dan sicagi sicagina gelen haberler:

ISID Bagdad'in kenar mahallelerine giris yapiyor. Bagdad hapishanesindeki tutuklular kurtarildi. Bagdad'in Nisur meydanindan catisma haberleri geliyor. Bagdad havalimani ve yesil bolgede de catismalar var. Amerikan buyukelciligi calisanlari bolgeyi terkediyorlar. ISID savascilarinin Bagdad'in Azamiye bolgesinde serbestce dolastiklari soyleniyor. El Anbar bolgesinde sunni asiretlerden toplam 250 kisi Seyh Bagdadi'ye beyat verdi. Musul ve Diyala'da da ISID ile Irak ordusu arasinda catismalar artti.

Son durum haritasi soyle:

Ekli dosyayı görüntüle 3066

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
5. dakikada bir ahrar mücahidi işide dua ediyor sonrasını siz izleyin, ağlamamak için kendimi zor tutuyorum şu anda..

S Çevrimdışı

Seyirci

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Oldurulen yuzlerce muhacir ISID uyelerini de unutmayalim.

http://justpaste.it/e4wc

upload_2014-1-18_23-34-39.png

upload_2014-1-18_23-26-36.jpeg

upload_2014-1-18_23-27-8.jpeg

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam Devletine komşu olmuşmuşuz. Suriyenin evlatlarına ensar olmak bahanesiyle gelip sonra işi işgale çeviren bir İslam Devleti ha?
Kendi dışında hiç kimseye hayat hakkı tanımayan, elinde tekfir mızrağı gelenin gidenin kellesini vuran bir İslam Devleti?
Muhammed (a.s.v) in cihad ahlakı ve emniyyetinden zerre kadar nasib almamış, müminlere karşı merhametli olmak yerine kafirlere gösterdiği şiddetten çok daha şedid davranmayı marifet sanan bir İslam Devleti?
Elinde tevhid bayrağı ve etrafına topladığı 10 bin mücahidiyle 20 milyonluk bir halkın üzerine devletlik ilan eden bir İslam Devleti?
Daha kafir Baas rejimi ortada dururken arazi ve nüfuz hesabına tutuşmuş, hiç kimseyle iştişare etmeden halifelik ihtirasları uğruna oluk oluk müslüman kanı döken, stratejik yerleri, sınır kapılarını, petrol kuyularını gözüne kestiren içten pazarlıklı bir İslam Devleti?
Binlerce samimi gencin elini kardeş kanına sokan, Baas rejimiyle çatışmayı göze alan bir halkın evlatlarını sırf onlara tabi olmuyor diye kafir, mürted, münafık, sahveci ilan eden bir TEKFİRCİ İslam Devleti?
Müslüman komutanların kellesini uçurup hesap bile vermeyen, Alimlerin sözünü eşek anırtısı kadar takmayan, kendi gölgesinde büyüdüğü küresel cihadı sırf istemediği emri verdi diye bir çırpıda çizen bir İslam Devleti?
O sınır kapılarını Baas rejiminden alsaydı keşke. O şehirleri Baas rejiminden söküp alsaydı keşke. O kellesi kesilen komutanlar Baasın Mücrim komutanları olsaydı keşke...
Böyle bir zihniyyet tüm Suriyeyi ele geçirse ve müminlerin kanı üstüne İslam Devleti ilan etseve buna bir okadar daha eklese ve bir o kadar daha eklese BEN BU İSLAM DEVLETİNİ TANIMIYORUM.
Varın beni de tekfir edin. Zira Allahın dininin hakimiyetini, ama onurlu bir cihadla, ama ilkeli bir duruşla, hikmeti ve adaleti elden bırakmayan bir vakarla istemeyen kişiyi Allah helak etsin. Yüzüstü süründürsün ! Lakin bugün Suriyede IŞİD örgütünün yaptığı şey böyle bir cihad değil. Huruc cihad değildir. Tekfir cihad değildir. Slogan cihad değildir. qatl cihad değildir.
Kalkıp hiç bir utanmaz o klasik "klavye başından oturup cihad hakkında ahkam kesenler" klişesine sarılmasın. Elimizde Allahın kitabı var Cihad onda yazıyor. Elimizde Resulullahın sünneti ve Cihadı var her şey detayıyla yazıyor. Elimizde Müctehid ve mücahid imamların eserleri ve mükemmel örnekleri var Cihad onda yazıyor. Alimizde Alimlerin gün gibi uyarıları, ikazları, nasihatleri var Cihad onda yazıyor. Elimizde Afganistanda Taliban Örneği var, Çeçenistanda Hattab ve Ebu Velidin güzel örnekliği var Cihad onda yazıyor. Elimizde Baasın belini kıran Nusret Cephesinin kardeşliği, hikmetli duruşu ve Ahlaklı Cihadı var... Gidip gelen kardeşlerin beyanları var, Suriye halkının beyanları var..... Var da var. Ve bugün şu üstteki videodaki manzarayı izah edebilecek ne Kur'an azimuşşan'dan ne Sunnet-i seniyyeden ne temiz-pak İslam fıtratından ne mümeyyiz akıl ve hilmle dolu bir kalpten bir tek delil, bir tek izah yoktur olamaz.
Buyurun İslam Devletiniz size hayırlı olsun.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriyeden mi katılıyorsun. Hangi grubun emirisin. ??

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HABERE AİT RESİMLER.
RESİMLER HABERİN YAPILDIĞI GÜNE AİTTİR

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriyeden mi katılıyorsun. Hangi grubun emirisin. ??

Sanki Suriyeden katılanların, Alimlerin, Komutanların lafı para ediyormuş gibi sormuşsun. Ben Suriyeden katılmıyorum. Ama Şeyh Tartusi Antalyadan, Colani de Bayburttan katılıyor değil mi? Ebu Katade Tekirdağdan, Şeyh Makdisi de Çorumdan seslendiği için sözü para etmiyordu değil mi?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sanki Suriyeden katılanların, Alimlerin, Komutanların lafı para ediyormuş gibi sormuşsun. Ben Suriyeden katılmıyorum. Ama Şeyh Tartusi Antalyadan, Colani de Bayburttan katılıyor değil mi? Ebu Katade Tekirdağdan, Şeyh Makdisi de Çorumdan seslendiği için sözü para etmiyordu değil mi?
Onlar senin kadarını söyleyemediler bu yüzden

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onlar senin kadarını söyleyemediler bu yüzden
daha ne söylesinler? Tartussi açık aleni "harici" dedi. Nusret Cephesi apaçık bir şekilde haksız yere bir mümin komutanı katletmekle itham etti. Makdisi hayret ve öfke dolu beyanat verdi. Yani senin kalbinde bir sözün makul ve makbul bir tepki olarak cevap bulabilmesi için ne söylenmesi gerekiyorsa söyledi adamlar. Bana gelince, ben de kendi takip ettiğim kadarı ve haklılığına kanaat ettiğim alimlerin nasihatleri doğrultusunda IŞİD adlı örgütün İslam Devleti projesinin bu şekilde uygulanıyor olmasını doğru bulmadığımı ve bundan kesinlikle beri olduğumu açıkça belirtmişim. Ne hakaret etmişim ne de onlar gibi kimseyi tekfir etmişim...

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bagdadiden en ufak bir açıklama bir ses kaydı yok, bu kadar gelişmeler olurken en azından kendi pozisyonlarını belli edici en ufak bir beyanat yok!

Çeçenler arasındaki ciddi ihtilafa bakıldığında Ömer Şişani'nin bir kumpasa getirildiğini düşünmeye başladım..

8 ay önce humusta kiraz yerken emir seyfullah, selahaddin ve ömer beraberdiler.. Sonra işid çıkınca yolları ayırldı..

Ahrar 1. ağızdan açıklama yaptı, Sukur al-Sham açıklama yaptı, Nusra açıklama yaptı, Tartusi konuştu, Cevlani açıklama yaptı, Ebu Katade konuştu, Makdisi açıklama yaptı, zaten Taliban'ın çizgisi başından beri net.. (Abülkadir Salih'in şehadetini ilk tebrik edenlerdendi.)

evet geriye tek bir kişi kaldı, düğümün çözüleceği kişi

Bagdadi ve en ufak bir ses dahi yok!

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bagdadiden en ufak bir açıklama bir ses kaydı yok, bu kadar gelişmeler olurken en azından kendi pozisyonlarını belli edici en ufak bir beyanat yok!

Çeçenler arasındaki ciddi ihtilafa bakıldığında Ömer Şişani'nin bir kumpasa getirildiğini düşünmeye başladım..

8 ay önce humusta kiraz yerken emir seyfullah, selahaddin ve ömer beraberdiler.. Sonra işid çıkınca yolları ayırldı..

Ahrar 1. ağızdan açıklama yaptı, Sukur al-Sham açıklama yaptı, Nusra açıklama yaptı, Tartusi konuştu, Cevlani açıklama yaptı, Ebu Katade konuştu, Makdisi açıklama yaptı, zaten Taliban'ın çizgisi başından beri net.. (Abülkadir Salih'in şehadetini ilk tebrik edenlerdendi.)

Adam ne açıklama yapsın ki? Adam halifelikle meşgul sen ise açıklama bekliyorsun. Koskoca halifenin işi gücü yok Nusretin,Ahrarın katledilen komutanları hakkında konuşacak, birbirine kırdırılıp yokedilen ensar ve muhacir hakkında konuşacak ? Irak ve Şamın ve muhtemelen sonraki zamanlarda tüm İslam aleminin halifesi neden bir veya iki günde baas rejimine bile yapmadığı kadar canlı bombayı diğer grupların karargahlarında patlattığının hikmetini mi izah edecek?

Ö Çevrimdışı

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned

IŞİD sözcüsü açıklama yaptı. herhalde dikkat etmedin.

bu arada tekfirci dediğin IŞİD zaferler kazanarak ilerliyor orada neden tekfir olayları olmuyor?

ekleme yapayım şu an yeşil bölgeye gelmişler uluslarası havaalanına saldırmışlar. bu haberler sizin hoşunuza gitmez ama olsun yinede yazalım.
BeTA3-WIQAEhrvL.jpg

S Çevrimdışı

Seyirci

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hatirlayin Seyh Tartusi Nusret Cephesi henuz yeni kuruldugu siralarda cikip Nusret Cephesini elestirmis, Ebu Muhammed el Cevlani’nin kimse tarafindan bilinmeyen bir sahis oldugunu ve ona destek verilmemesi gerektigini soylemisti.

ISID adina aciklamalari grubun sozcusu el Adnani yapiyor. El Adnani'nin son olaylar hakkinda yaptigi aciklamalari burdan okuyun:

http://justpaste.it/e1yc

Üst Ana Sayfa Alt