Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Işid Türkiye Sınırında Bekliyor

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
daha ne söylesinler? Tartussi açık aleni "harici" dedi. Nusret Cephesi apaçık bir şekilde haksız yere bir mümin komutanı katletmekle itham etti. Makdisi hayret ve öfke dolu beyanat verdi. Yani senin kalbinde bir sözün makul ve makbul bir tepki olarak cevap bulabilmesi için ne söylenmesi gerekiyorsa söyledi adamlar. Bana gelince, ben de kendi takip ettiğim kadarı ve haklılığına kanaat ettiğim alimlerin nasihatleri doğrultusunda IŞİD adlı örgütün İslam Devleti projesinin bu şekilde uygulanıyor olmasını doğru bulmadığımı ve bundan kesinlikle beri olduğumu açıkça belirtmişim. Ne hakaret etmişim ne de onlar gibi kimseyi tekfir etmişim...
neyse. ben cevap yazıpta konu uzasın istemiyorum. Bekliyorum .

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD sözcüsü açıklama yaptı. herhalde dikkat etmedin.
http://www.takvahaber.net/dunya/isid-sozcusunden-tehdit-dolu-aciklamalar-h7248.html

bu arada tekfirci dediğin IŞİD zaferler kazanarak ilerliyor orada neden tekfir olayları olmuyor?

ekleme yapayım şu an yeşil bölgeye gelmişler uluslarası havaalanına saldırmışlar. bu haberler sizin hoşunuza gitmez ama olsun yinede yazalım.
BeTA3-WIQAEhrvL.jpg

yeşil bölge derken?

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ömer hattab lütfen haber kaynağını bizlere de lutfeder misin? Arapçada olur medrese talebesiyim çat pat anlarım.. Ciddi inandırıcılık sorunun var..

Ayrıca ırakta sadece işid direnmiyor şu anda maliki adlı diktatore karşı bir kıyam söz konusu..

Bunun içerisinde aşiretler var, küresel cihadın içinde olup işid'den bağımsız gruplar var, yerli islami cemaatlerden oluşan gruplar var.. ama onlar isimlerini işid kadar duyuramıyor fark burada, hep aynı hataya düşüyoruz, biryerde bir olay oldu mu hemen birilerine mal ediveriyoruz unutmayın ki bir de ırakta ensarül islam diye bir cemaat var en az işid kadar güçlü ve işidden bağımsız..

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
birde bana birisi net olarak işid'in akidesini ve tekfir ederken neleri ölçüt aldığından bahsedebilir mi? Mesela nasıl sahveci olunur? Veya birini mürted kabul ederken hangi nasslara göre hareket ediyorlar? Bu mesele üzerine araştırma yapmayı düşünüyorum inşallah.

Temel arapça kaynak eserlerden, ibni teymiyye'nin eserlerine dahi göz atmayı düşünüyorum fırsat olursa.. (kıyaslama için)

Şeriat esaslarına göre nasslara dayanmadan asla birini mürted ilan edemezsin, ikincisi tamamının menhecini bilmediğin (ki savaş ortamında bu kesin bir şeydir) yapıları toptan tekfir edemezsin. Tekfir şahıslara yapılır, eğer bir cemaat çıkarda Şeriat'ın emirlerinden birisini alenen reddederse o zaman o cemaat tekfir edilir (bakınız ridde hareketleri, hz. ebubekir dönemi)

Ahraruşşam, Liva Tewhiid, Liva al İslam, Liva al Haqq, Ensarüşşam ve Sukuruşşam gibi gruplar şeriatın hangi hükmünü reddetmişler.. Şeri mahkeme kuran bu yapılar, nerede hata yapmışlar.. Ciddi ciddi bilmek istiyorum.

Ö Çevrimdışı

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ömer hattab lütfen haber kaynağını bizlere de lutfeder misin? Arapçada olur medrese talebesiyim çat pat anlarım.. Ciddi inandırıcılık sorunun var..

Ayrıca ırakta sadece işid direnmiyor şu anda maliki adlı diktatore karşı bir kıyam söz konusu..

Bunun içerisinde aşiretler var, küresel cihadın içinde olup işid'den bağımsız gruplar var, yerli islami cemaatlerden oluşan gruplar var.. ama onlar isimlerini işid kadar duyuramıyor fark burada, hep aynı hataya düşüyoruz, biryerde bir olay oldu mu hemen birilerine mal ediveriyoruz unutmayın ki bir de ırakta ensarül islam diye bir cemaat var en az işid kadar güçlü ve işidden bağımsız..
link vermişdim takva haberden ama görmedin onuda bu linke tıkla bak http://justpaste.it/e1yc
peki neden ırakda tekfir meselesi olmuyor okadar grup olmasına rağmen? suriyedeki Işid ile ırakdaki Işid farklımı? başındaki komutan farklımı?

ırakla ilgili yeni bir haber tüm ülkede olağanüstü hal ilan edildi. en yüksek tehdit ilan edilmiş.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
link vermişdim takva haberden ama görmedin onuda bu linke tıkla bak http://justpaste.it/e1yc
peki neden ırakda tekfir meselesi olmuyor okadar grup olmasına rağmen? suriyedeki Işid ile ırakdaki Işid farklımı? başındaki komutan farklımı?

ırakla ilgili yeni bir haber tüm ülkede olağanüstü hal ilan edildi. en yüksek tehdit ilan edilmiş.

Son dakika haberi mi. Bilg simdi kapadim

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
niye bir ikinci kaynak yok! Bu kadar önemli gelişmeler olacak ve medyada hiç yayınlanmıyacak ilginç doğrusu, medya güvenilir değil bunu bende biliyorum fakat en azından olay olarak bahsedilmesi gerekmez mi? İleri seviye ingilizcem var

ne aljazeera de ne bbc de nede diğer uluslararası medyada birşey göremedim.. Eğer sen gördüysen lütfen paylaş da merakımızı giderelim.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Iside yapilan elestiriler / tekfirler vs bi tarafa. Savas Stratejisi yonunden cok ozel seyler yapiyor son günlerde

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Forumdan çıkmadan önce bir kere daha tekrarlayayım o zaman:

1- İşid'in akidesi ve tekfir algısı ile ilgili dijital verisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.

2- İşid'in ilerleyişi ile ilgili gerek ingilizce gerekse arapça kaynak gösterilirse çevirmeye çalışırım.

İslamever kardeşin dediği gibi takvahaber sitesinin haberleri güvenirliğini çoktan yitirdi. A. polat isimli şahsın yayınlarını aylardır takip eden biri olarak bunun açıkça görebiliyorum. Forumdaki tüm kardeşler elini vicdanına koysun ve artık zalim ile mazlumu İslam Fıkhı açısından ayırt etsin. Çünkü mazlum olan tarafla, zalim olan taraf çok net ortada. Bir grubun probagandasını körü körüne yapmayalım yoksa pişman olanlardan oluruz (Hucurat-6, tefsirlere bakabilirsiniz).

Allah (c.c.) nebevi metoda tüm yönleriyle ittiba eden İslami grupları muzaffer kılsın.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kuzeyi temizlemeleri daha kolay , pkk bölgelerini ele geçirerek en azından "uyduruk suriye" bölgesinde olası kıskaç ve osmanlı dönemi rum pontus benzeri çıbanları yok etmiş oluyorlar . zaten pkk da car car bağırıyor bizde cenevreye gidelim diye ikinci bir işbirlikçi barzani bölgesi hiç de iyi olmaz yani ... Kaldı ki nasıl ki sunni arapların esaddan kurtulması söz konusu ise sunni kürtlerinde kendi esadları olan öcalan barzani gibilerden kurtulması söz konusu . Ki bu , bu işi becerenin elini daha da kuvvetli kılar .

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben kendi adıma körü körüne propaganda yapanlardan değilim.Eleştirilecek yerleri eleştirdim.Ama siz istiyorsunuz ki Işid'i tekfir etmemi ve kötüleyip yerin dibine batırmamı istiyorsunuz.Böyle birşey kabul edilemez.Üstelik olaylara şahid olmadığınız gibi(alimlerin sözleri olsa bile bizzat şahid değilsiniz) Işid'e gelene kadar daha pekçok grupların yaptıklarını unutuyorsunuz.Savaşı ilk onlar(öso,mucahidler ordusu grubu) başlatmakla kalmadılar muhacirlere yaptıkları şeyler ömer şişani'nin sözüyle de sabitlendi.Videosu var ömer şişani'nin yani yalan haber değil.Takvahaber'in tekfirciliği ve abartmalı haberleri benimde hoşuma gitmiyor ama her haberinin her noktası yalan olacak değil ki.Bazıları selefiliğe gıcık kapıyor hıncını Işid'den çıkarıyor.Varsayalım ki Işid haksız yere cinayetler işledi( olayı net bilmiyoruz,doğruysada kesinlikle tasvip etmiyorum) geleneksel mezhepçi ekole sahip kişiler Osmanlı devletine bir baksın önce, Osmanlı devleti sadece kafirlerle mi savaştı?ayrıca kardeş katlini yasal hale getirende osmanlı değil mi?(bunları müslüman atalarımızı kötülemek için değil sadece bu kişilerin yaptıklarını görmeleri için anlatıyorum)ama nedense bu kişiler bundan bahsetmezler.Varsa yoksa Işid'i kötülemek var.Hatta kendileri kınadıkları tekfirciliği yine kendileri yapıyorlar ışid'e harici deyip hemde haricilerin gulat'ı olduğunu ima ederek tekfir ediyorlar.O zaman sizde tekfircisiniz(böyle yapanlar) hemde açıktan açığa yapıyorsunuz bunu.Işid'e tekfirci diyorsunuz ama el adnani'nin açıklamalarında öyle birşey görmedim ben.Olsa olsa öso'nun laik gruplarını ve "mucahidler ordusu"adlı grubu tekfir etmiştir.E onlar da hak etmediler mi?esed'i bırakıp müslümanlarla uğraşmak için özel birlik kurmak nedir?

L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben bunun akide savaşı olduğuna inanıyorum işid onlara çıkın demedi onlar işide süre tanıdılar işidde kendini müdafaa etti bugun biri benim evime saldırsa bu kim olursa olsun bende ona saldırırım ben kayıplar verdiğim gibi sende kayıp verince ozaman ah vah etme

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ben bunun akide savaşı olduğuna inanıyorum işid onlara çıkın demedi onlar işide süre tanıdılar işidde kendini müdafaa etti bugun biri benim evime saldırsa bu kim olursa olsun bende ona saldırırım ben kayıplar verdiğim gibi sende kayıp verince ozaman ah vah etme

Tersten oku yazdiklarini ahi,kimse durduk yere iside cikin gidin demedi, senin demis oldugunu müslümanlara yapan isiddir.

L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ahi ozaman en çirkin pisliği yapan öso cular peki neden kimse ösoya savaş açmadı bu manidar değilmi?

senin değiminle ben seni bugun evine saldırsam sen ne yaparsın ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ahi ozaman en çirkin pisliği yapan öso cular peki neden kimse ösoya savaş açmadı bu manidar değilmi?

senin değiminle ben seni bugun evine saldırsam sen ne yaparsın ?

ahi savas stratejisi denen birsey vardir simdi bunu forumda mi konusacagiz, onca alim onca mucahid bizim yasimizdan daha büyük senelerdir diyar diyar cihad ediyorlar, adamlarin belli bir stratejisi var, bugün karismiyor olmalari yarin karismayacaklar anlamina gelmez. Bu bir stratejidir hatta ösö disinda pkklilara bile karisilmamasi gerek ki ana hedef olan kafir esed ortadan kalksin ondan sonra gereken neyse zaten yapilacak. Uzun bir süre dikkat ettiyseniz kimse pkklilara bile karismamisdi.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
meydanda galip gelemeyen batı fitneye destek vererek medyada savaşına devam ediyor. buna da dikkat etmek gerekir

L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ki emir bağdadi yeni açıklama yapmış ve herşeyi orada anlatıyor dinlemenizi ve okumanızı tavsiye ederim

Üst Ana Sayfa Alt