Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islam Tr Üyelerine !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Z Çevrimdışı

zeynep__

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
es selamun aleyküm ve rahmetullah

sayın site üyeleri ve yönetici kardeşlerim bir süredir üye olduğum sitenizde gördüğüm kadarı ile oldukça teymiye taraftarı var.
ben bu siteye "İSLAM" diye hepimizin dini olan ve bilmemiz gereken en önemlimiz olduğunu görünce üye olmaya karar verdim ve katılımda bulunmaya başladım.konuları okumaya, bildiklerimle yorum yapmaya çalıştım.

fakat SİTENİN ADI İSLAM TR değilde düşündüklerinizin temsilcisi zat'a isnat ederek bir site açmanız daha doğru olurdu.

buraya giren herkes dua etmek islam konusunda bilgilenmek için geliyor.burası oyun sitesi değil laf olsun diye kimse klavyenin tuşlarına da basmıyor.emek veriyorsunuz insanlarda bilgi sahibi olmaya çalışıyor.fakat siz yöneticiler ve sizin gibi düşünen bir takım grup arkadaşların yaptığı tek şey doz'suz azarlamak,haddiniz olmayarak Had bildirmek,niçin? doğru bildikleriniz için !!!
bizimde size biat etmemizi istemekten başka birşey değildir yaptığınız ...
size doğru bir uslupla itiraz eden arkadaşlarımıza "edepsizlik yapma" diyerek cevap veren sizler aslında isnat ettiğiniz şeyin içinde kendinizin de boğulmakta olduğunuzu fark edememek değilde nedir.?

ben biliyorum ki sırf sizin düşüncelerinize biat etmeyen insanları yasakladığınız için bende yasaklanacağim.nickmin üstünde kalın bir çizgi altında yasaklı üye yazacak.
siz bu şekilde sizin düşündüklerinize onay vermeyen karşıt düşüncede olan herkesi yasaklayacaksınız.Kuran-ı kerim i kendinize göre yorumlayıp hadislerin bir çoğunu red edeceksiniz..
Rabbim Hidayete erdirsin ne diyeyim...

özellikle" yok şu dua bizim kriterlerimize uygundur yok yok bu değildir" diye fetva veren sizler bu dualarla Allah a yakın olmaya çalışan Kulların vebalini almaktan hiç mi korkmuyorsunuz.Efendimiz sizin yaptığınız gibimi yapmıştır diliyle zehirleyip kalpmi kırmıştır.
sizin tebliğ anlayışınız içinde hoşgörü yok kardeşlerim .
ne acı ne elem ....

selamatle inşallah

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ve aleykum selam kardeşim biraz zan ile hareket ettiğini düşünüyorum......bilirsin peygamberimiz zanın çoğu yalandır diyor......ben şahsım adına ibni teymiye taraftarı değilim ama diğer alimler gbi onun görüşünüde önemserim....yolum tevhidi bir yoldur ne günümüzdeki selefiler denen guruba ve ya vahabiler denilen insanların gurubunda değilim ama karşıda değilim doğrularını desteklerim yanlışları olursada islam nazarında desteklemem.....yıllardır bu sitedeyim....senin rahatsız olduğun gibi hiç rahatsız olmadım .....insan hayırda yarışmak istesin allah rızası için bir şey yapmak niyeti olsun yeterki ..etrafına takılıp kalmaz ........kardeşim sen bilirsin gidene bizim buralarda kal denilmez ama giderkende beni ve benim gibi bir çok kardeşin var. bu sitede, töhmet altında bırakarak zan ederek kalbimizi kırarak gitmeyesin......selametle

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum selam. Bunu bir eleştiri olarak alıyoruz.

Öncelikle sitemiz atfettiğiniz gibi teymiyeci bir site değil aksine kuran ve sünneti temele alan ehli sünnetin icmaa ettiği alimleri kıstas alarak konular açıklanır. Buna örnek verecek olursam hadis imamları (imam buhari, imam muslim, imam ebu davud, imam ahmed bin hanbel, imam tirmizi ve yirmi küsür hadis imamı) 4 mezhep imamı( imam ebu hanife, imam şafii, imam ahmed bin hanbel, imam malik) ve ehli sünnetin başını çeken alleme şeyhler(imam ibn teymiyye, imam abdulvahab, imam kurtubi, imam taberi vs) ve son dönemlerde yetişmiş alimlerimiz (imam seyyid kutub, imam abdullah azzam vs) bu isimlerden yüzlerce alimler mevcuttur. Ve kimse illede imam teymiyyeden delil olacak diye değil aksine bu saydığımız imamların kuran ve sünnete uygun olan görüşlerini kıstas almaktayız.

Bir mesele de kuran ve sünnete en çok kim isabet ettiyse onun görüşünü almaktayız. Yani sizin dediğiniz gibi teymiyye taraftarlarının bulunduğu değil aksine kuran ve sünnet merkezli bir anlayış mevcuttur. Yani bu açıklamadan sonra bize hangi isimi takarsanız takın bu bizim umrumuzda değil , bizim tek ismimiz var o da müslüman , bunun dışındaki bize olan yakıştırmaların hiç birini kabul etmiyoruz.

Gelelim görüşlerimizi dinlemeyenlere uyguladığımız cezalara. İnanın biz yöneticilerin ehli sünnete düşman akidelerin görüşlerine görtermiş olduğu sabr ve yumuşaklılık bir erkeğin karısına yada bir kadının kocasına göstermiş olduğu sabır ve saygıdan çok daha ötedir.

Hiç bir zaman biz bir üyeyi atma yönüne gitmeyiz. Buraya gelen herkes eğrisiyle doğrusuyla(açık küfürden uzak) bizim kardeşimizdir. Ve Allah için severiz.

Ancak son zamanlarda forum üyelerimiz de şahittir. Özellikle tasavvuf akidesine mensup insanlar bize burada açıktan küfür etmiş, hatta bununla da yetinmeyip sitedeki bayanlara laf atar olmuşlardır. Ve özelden ağza alınmayacak küfürler sarf edilmektedir.

Çoğu zaman siz üyeler forumdaki tüm yazışmaları okumadan bizim hakkımızda peşin hüküme varıyorsunuz.

Lütfen insafı elden bırakmayın. Zulm eden biz değiliz aksine zulm eden bize bel altı küfürler eden necis insanlardır.

Burada yöneticiyiz diye herşeyi alttan alacak değiliz. Daha buraya gelenler ilme hiç değer vermeyen ilmin ne olduğunu hiç anlamayan kuran sünnetten hiç nasip alamayan bu kişiler kuran sünnet dışında her türlü alakasız yazıyı sanki Allah'dan vahy almış gibi yazmak istemektedirler.

Evet içimiz rahat zira herşeyi şeffaf yapıyoruz. Edebsizlik yapanlara diyecek ve yapılacak çok şey var ancak literaturde başka güzel bir kelime varsa buyrun söyleyin bu çirkinlikleri yapanlara o kelimeyi diyelim.

Ve unutmadan merak ediyorum bu tür iftiralar, bel altı küfürler, hiç namaz kılmayan sarhoşların dahi etmediği küfürleri savuranlar acaba bunları size yapsaydı merak ediyorum bizim kadar sabrlı olabilecek miydiniz?

Hep diyorum tekrar diyorum mezhebi, görüşü ne olursa olsun burada yazan herkes , kuran sünneti merkeze alıp, mesajlarında bel altı küfür etmediği taktirde hiç bir şekilde biz yöneticiler tarafından yaptırım uygulanmayacaktır.

Malesef bu kuralı bilmeyen çoğu üye yazısı kilitlendiği zaman , yöneticileri bunu neden yaptınız diye sormaktan aciz kalıp forumda show yapma tekniklerine girip kendisini masum göstermeye çalışmaktadır.

Dediğim gibi kardeş olay bundan ibaret. Üyelerden (daimi=uzun süre kalan) benim dediklerimin doğru olmadığını düşünen olursa buyursun yazsın, açıktan bir yanlışımız varsa düzeltmeye hazırız.

Unutmadan şunu da diyeyim ki; ne yöneticilerimizden ne de üyelerimizden ne kendime ne de forum da başka birine tabii olmasını isteyen ya da bunu üyelere dikte eden yoktur.

Forumumuz kuran sünnet merkezli bir bilgi paylaşım aktarım yeridir. Kimsenin kimseye karşı güç gösterisi, yada üstünlük gösterme gibi bir çabası yoktur olamaz da..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Burada fitne çıkaranlara sesleniyorum, yaptıklarınızın cezasını elbet çekeceksiniz, kendi sitelerinde ehli sünnet imamlarına hakeret edip menzile gidip günah çıkarmayı şiar edinen pisliklere sesleniyorum pisliğinizde boğulun inşaAllah.

Bu pisliklere inanan varsa onların sitesine gitsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt