Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İşlediği Günahtan Hastalığa Yakalanan Kişi İntihar Etmiş Gibi midir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Benim aklıma takılan bir soru var. Şimdi bir insan içki içse veya zina etse yada başka günahlar, sonra bunlardan hastalık alsa(mesela kanser veya öldürücü virus gibi). Bu adam bunu yapıp kendini ölüme yaklaştırdığı için, intihar hükmüne girer mi? Yoksa sadece işlediği haram için mi azab görür? Kanser anındada tövbe etse gene mi bu hükme girer?

Aklıma çok takıldı, bizim buralarda var içkiden veya başka günahlardan hastalık kapan insanlar onların hükmünü merak ettim. Cevap için şimdiden teşekkürler Allah sizden razı olsun.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İman eden = haramlardan gunahlardan kacan kimsedir.

Her gunahin bir bedeli olacaktir.

Hem bu tarafta hemde hesap gununde.

Kisi ALLAH in yapma dedigi seyleri yaptigi vakit tevbe eder bir daha asla yapmazsa o kismi ALLAH İLE KUL arasinda dilerse affeder dilerse cezalandirir.

Bu intihar olurmu demissin.

Harama bulasmak ve bundan da zevk almak intiharin daniskasidir zaten.kendi kendini bile bile cehenneme yolluyorsundur.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayrica etrafindaki insanlar musluman mi ?
Cunku benim bildigim muslumanlar arasinda boyle seyler olmaz.

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cevap için çok teşşekkür ederim. Dilde müslümanlar. Aralarında tövbe edip hastalığı sebebiyle ölenlerde var. Merak ettiğim şu. Biliyoruz ki kendini bile bile öldürmek intihardır ve bile bile kendini kanser yapıp öldüren biri bildiğim kadarıyla intihar etmiştir. Ben bunun kansere sebeb olacağını düşünmeden yapıp ardından tövbe edip hastalığa yakalananlar için sordum. Allah razı olsun sizden çok teşekkür ederim

Not:. Çok özür dilerim. Mantıklı cümleler kuramadığım için tam anlatamadım.

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Artık yazayım. Şöyle ki, ben bir günah yapıştım eskiden tövbe ettim. Şimdi o günahtan hastalanmış olabilirim. Eğer bu hastalıktan ölürsem müslüman gibi mi ölürüm soksa intihar etmiş biri gibimi?

Hakkınızı helal edin gece gece durumumu yazmadım

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Su saatten sonra bu tarz kisilerin yapmasi gereken tek sey kendilerini bu isten uzaklastirip ALLAH in kendisini affetmesi icin iyice calismasidir.

Otesini rabbimiz bilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt