Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kadrajımdan. . .

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
28812

Bu da benim kadrajımdan sığırcık, dün akşam yolda donmuş gibi duruyordu arkadaş eline alırken hiç kaçmaya çalışmadı sonra yolda giderken birden arkadaşın elinden uçtu gitti, enteresan, işte bu ben sizce ben normal miyim diye soran kişi ile aynı düşüncelere sahip bir kuş.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 28812
Bu da benim kadrajımdan sığırcık, dün akşam yolda donmuş gibi duruyordu arkadaş eline alırken hiç kaçmaya çalışmadı sonra yolda giderken birden arkadaşın elinden uçtu gitti, enteresan, işte bu ben sizce ben normal miyim diye soran kişi ile aynı düşüncelere sahip bir kuş.
Yorulmuş dinlenmiş
Nerden nereye gidiyodu kim bilir
Belki ailesini filan kaybetti agacta filan onu bulamadi ses duydu gitti normaldir
Ama cok tatliymiş

Niye adi sığırcık acaba
Siğirin yavrusu olsa siğircik denirdi hani de denmemiş bu arkadasa denmis garip.

Yogurdu ilk kim mayaladi gibi oldu

M.S Çevrimdışı

M.S

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çok uzun zaman olmuştu siteye giriş yapmayalı :) girişi de şu görsel ile kutlayayım
IMG-20230530-WA0012.jpg

M.S Çevrimdışı

M.S

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hoş bulduk hocam, evet baya olduğunu biliyordum ama ne kadar olduğunu bilmiyordum siz söyleyene kadar :) çekimi bana ait ama normalde çocuğun sağında ki kısım yoktu duvar yarımdı, oraya da yapay zeka ile yol eklendi.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hoş bulduk hocam, evet baya olduğunu biliyordum ama ne kadar olduğunu bilmiyordum siz söyleyene kadar :) çekimi bana ait ama normalde çocuğun sağında ki kısım yoktu duvar yarımdı, oraya da yapay zeka ile yol eklendi.

yapay zeka ile ugrasiyormusunuz ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hayır hocam (şimdilik) ofisteki arkadaşlarım uğraşıyorlar ve bu vesileyle bende faydalanıyorum :) benim alanım elektronik teknikerliği

masaAllah Allah yardimciniz olsun. Yapay zekanin nimetlerinden yararlanmak güzel, bizde siteyle alakali calismaya basladik basarirsak yayinlayacagiz insaAllah

• Dua et
Tepkiler: M.S
Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yapay zeka ile ugrasiyormusunuz ?
yapay zekayı yapay zeka ile uğraştırtıyorum desem :) yani ciddi ciddi 28 yıl önce arkadaşları keklerdim benim bilgisayar konuşuyor diye "chat odaları vardı mp dosyası göndererek konuşurduk" şimdi oturdum bilgisayarla ben konuşuyorum .

misal :

arşa istiva etti ne demek

"Arşa istiva etti" ifadesi, Arap harfleriyle yazılmış Kuran-ı Kerim metninde yer alan bir ifadedir. Bu ifade, Kuran'da belirli ayetlerde geçer ve İslam inancına göre Allah'ın niteliklerini ifade etmek amacıyla kullanılır.
İslam inancına göre Allah, Kuran'da belirli niteliklerle tanıtılır ve bu nitelikler insanlara rehberlik etmek, bilgi ve anlayış sunmak amacıyla ifade edilir. "Arşa istiva etti" ifadesi de Allah'ın "arşa (taht)" yükselmesini ve hâkimiyetini ifade eder.
Bu ifade, Kuran'da çeşitli surelerde ve ayetlerde yer alır, örneğin, A'raf Suresi'nin 54. ayetinde geçer:"Rahman Arşa istiva etti. Gökleri ve yeri altı günde yarattı, sonra Arşa istiva etti. Geceyi gündüze bürüyüp örtüyor; güneşi, ayı ve yıldızları emrine amade kıldı. Dikkat edin, işleri (yaratma ve idare) emri, ancak O'nundur. Yüceler yücesi Allah'ın işlerini nasıl bir düşünce ile düşünmezler!" (A'raf Suresi, 7:54)
Bu ifade, Allah'ın egemenliğini, yüceliğini ve her şeyin yaratıcısı olarak üstün konumunu vurgulamak amacıyla kullanılır. İslam inancında, Allah'ın kudreti ve hâkimiyeti her şeyin üstündedir ve bu ifade bu konsepti ifade etmek için kullanılır.

ve

bana yazdığı python için mini bir yapay zeka (sinirağı) kodu :

import numpy as np

# Sigmoid aktivasyon fonksiyonu
def sigmoid(x):
return 1 / (1 + np.exp(-x))

# Verileri ve etiketleri tanımla
# Örneğin, iki girdili bir sınıflandırma problemi olsun
veriler = np.array([[0, 0], [0, 1], [1, 0], [1, 1]])
etiketler = np.array([[0], [1], [1], [0]])

# Ağırlıkları başlangıç olarak rastgele ata
np.random.seed(0)
agirliklar = np.random.uniform(size=(2, 1))

# Öğrenme oranını belirle
ogrenme_orani = 0.1

# Eğitim
for epoch in range(10000):
# Çıkışı hesapla
cikis = sigmoid(np.dot(veriler, agirliklar))

# Hata hesapla
hata = etiketler - cikis

# Ağırlıkları güncelle
agirliklar += ogrenme_orani * np.dot(veriler.T, hata * (cikis * (1 - cikis)))

# Test verileri
test_verileri = np.array([[0, 0], [0, 1], [1, 0], [1, 1]])

# Eğitilmiş modelle test yap
for i in range(len(test_verileri)):
test_cikis = sigmoid(np.dot(test_verileri, agirliklar))
print(f"Girdi: {test_verileri} - Çıkış: {test_cikis}")

Son düzenleme:
  • Dua et
Tepkiler: M.S
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
yapay zekayı yapay zeka ile uğraştırtıyorum desem :) yani ciddi ciddi 28 yıl önce arkadaşları keklerdim benim bilgisayar konuşuyor diye "chat odaları vardı mp dosyası göndererek konuşurduk" şimdi oturdum bilgisayarla ben konuşuyorum .

misal :

arşa istiva etti ne demek

"Arşa istiva etti" ifadesi, Arap harfleriyle yazılmış Kuran-ı Kerim metninde yer alan bir ifadedir. Bu ifade, Kuran'da belirli ayetlerde geçer ve İslam inancına göre Allah'ın niteliklerini ifade etmek amacıyla kullanılır.
İslam inancına göre Allah, Kuran'da belirli niteliklerle tanıtılır ve bu nitelikler insanlara rehberlik etmek, bilgi ve anlayış sunmak amacıyla ifade edilir. "Arşa istiva etti" ifadesi de Allah'ın "arşa (taht)" yükselmesini ve hâkimiyetini ifade eder.
Bu ifade, Kuran'da çeşitli surelerde ve ayetlerde yer alır, örneğin, A'raf Suresi'nin 54. ayetinde geçer:"Rahman Arşa istiva etti. Gökleri ve yeri altı günde yarattı, sonra Arşa istiva etti. Geceyi gündüze bürüyüp örtüyor; güneşi, ayı ve yıldızları emrine amade kıldı. Dikkat edin, işleri (yaratma ve idare) emri, ancak O'nundur. Yüceler yücesi Allah'ın işlerini nasıl bir düşünce ile düşünmezler!" (A'raf Suresi, 7:54)
Bu ifade, Allah'ın egemenliğini, yüceliğini ve her şeyin yaratıcısı olarak üstün konumunu vurgulamak amacıyla kullanılır. İslam inancında, Allah'ın kudreti ve hâkimiyeti her şeyin üstündedir ve bu ifade bu konsepti ifade etmek için kullanılır.

ve

bana yazdığı python için mini bir yapay zeka (sinirağı) kodu :

import numpy as np

# Sigmoid aktivasyon fonksiyonu
def sigmoid(x):
return 1 / (1 + np.exp(-x))

# Verileri ve etiketleri tanımla
# Örneğin, iki girdili bir sınıflandırma problemi olsun
veriler = np.array([[0, 0], [0, 1], [1, 0], [1, 1]])
etiketler = np.array([[0], [1], [1], [0]])

# Ağırlıkları başlangıç olarak rastgele ata
np.random.seed(0)
agirliklar = np.random.uniform(size=(2, 1))

# Öğrenme oranını belirle
ogrenme_orani = 0.1

# Eğitim
for epoch in range(10000):
# Çıkışı hesapla
cikis = sigmoid(np.dot(veriler, agirliklar))

# Hata hesapla
hata = etiketler - cikis

# Ağırlıkları güncelle
agirliklar += ogrenme_orani * np.dot(veriler.T, hata * (cikis * (1 - cikis)))

# Test verileri
test_verileri = np.array([[0, 0], [0, 1], [1, 0], [1, 1]])

# Eğitilmiş modelle test yap
for i in range(len(test_verileri)):
test_cikis = sigmoid(np.dot(test_verileri, agirliklar))
print(f"Girdi: {test_verileri} - Çıkış: {test_cikis}")

ahi kendini baya iyi gizlemissin ha, ilk kez böyle bir yetenegin oldugunu gördüm ki soruyu sana sormamistim iyiki üzerine alinip cevaplamissin. artik yapay zeka bilgilerinle forumu baska bir plartforma tasimani bekleyecegiz : )

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ekli dosyayı görüntüle 28812
adı üzerindeymiş ))

Üst Ana Sayfa Alt