Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Kâfirlerin Subliminal Mesaj Tekniğini Onlara Karşı Uygulayabilir miyiz?

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamu aleykum ahiler ben bir konu hakkında genel soru sormak istedim örnegin cihad konusunda cihad deyince hep cephe aklımıza gelir gidip çarpışmak kafirlerle evet buna kesinlikle katılıyom cihad teblig yapmaktır diyenlerde var evet teblig olmadan cihad yarım kalır

ahiler bazılarınısa sacma bazılarınızada komik gele bilir ama unutmayın çag ilerliyor ve teknoloşi en tehlikeli silahtır bir çok islami site var ben genel olarak bu site duruyorum gecenlerde internette dolaşırken Abd insanlar üstünde yapmış oldu deney hakkında bir makale okudum site yabancı siteydi google ceviri sistemiyle okuya bildim bu sitede insanlar üstünde yapmış oldukları deneyde müzik, videolar ve resimler içine yerleştirilen figür ,ses,görüntü subliminal adı verilen bir deneyden bahsediyordu yani kişin bilinç altına yerleştirilen bir görüntü veya ses
örnegin : Abd ırak girmeden önce bir kuran okyan radyo alıyor ve kuran okuyan radyonun kuran okunurken insanları duymadı ( net şekilde duymadı ) bir sinyal yani bir ses direnmeyin teslim olun çagrısı yapıyordu = ve yaklaşık bu 1 yıl aşkın süren bir olay oluyor insanlar bu sesi net şekilde duymazmış ama beyin bunu duyar ve onu uygulamaya gecermiş gün geldinde direnme olmazmış teslim olurmuş bu deney aynı şekilde videolar uygula biliniyor resimlerdede ve hata dinledimiz cihd marşlarındada

benim burda demek istedim müslümanlar akıllıdır forum kanalında böyle bir bölüm açılsa ve araştırak bulduklarımızı paylaşsak ve müslümanlar bir video veya müzik arkalarına bu sistemdeki gimi subliminal teknigini kullanarak bişey yapsak ve cihad sadece cephe,teblig,de kalmasa sanal ortamda cihad tam anlamıyla başlasa ve bunu ilk başlatan kişiler olarak örnek site olsak iyi olmazmı
şayet ben kendim bir kaç teknigi ögrendim

inşAllah bölüm yöneticileri böyle bir bölüm açarsa subliminal teknigi ilgili herkez bir bilgi paylaşsa gerçekten çok faydası olur

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kardeşim biz derinlere girmeyiz. Allah bize cihadı yani Allah yolunda çarpışmayı emretmiştir bir çok ayet'te. Cihad ayrıdir, 'derin' ilim ayrıdır. Cihad önceliklidir.
Bu dediğin teknolojiyi biz anca islam hakimiyetini kurduğumuz zaman geliştirebiliriz. Simdi geliştirsek bile önümüzü keserler. Mesela biz atom bombası üretmek istiyoruz dersek kafir amerika, israil ve avrupa bize her türlü savaşı açar! Onun için önce kafirleri kuvvet bakımından güçsüzleştirmemiz gerekir daha sonra o dediğin derin ilim.

Cihad ilimle diyenler genelde korkak ve demokrasiden razı olan şahıslar (bknz: bir çok nurcu, fetullahçı, erdoğancı vs). Ayrıca bu tip insanların hilafeti kurmak gibi bir dertleride yok.

A Çevrimdışı

abdulmuktedir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş soruna binaen ben kuran ve sünnette gördüğüm kadarıyla cihad mal ve canla yapılan kafirleri katletme amelidir.Birde davet vardır buda davettir ecir vardır ama cihad değildir.Ben Şeykh Abdullah azzamdan öğrendim bunları Allah daha iyisini bilir.Birde Allah resulu sallallahu aleyhi vesellemin bir hadisinde en büyük cihadın zalim sultana karşı söylenen haksöz olduğunu biliyorum.Birde kılıcı kırılana kadar kafirle savaşmak olduğunu biliyorum.Ve peygamberimizin rızıktan bahsederken mızrağımın ucundaki benim rızkımdır dediğini biliyorum.Kahhar olan bizi onun yolundan ayırmasın eğer yanlış biliyorsam Rabbim beni doğrultsun..

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ahi sen şimdi forum girdin forumda bilgi paylaştın bunu abd veya kafir ne gimi engel yapa bilirki tam tersi izleme yaprlar ne konuşuyorlar nelerle meşguller biz hep ileri zamana erteleme yaparsak hep geride kalır ilerleyemeyiz bu teknik okadar çok zor veya çok büyük maliyet gerektirmiyor maliyet şudur int baglantısı ve bilgisayar okadar maliyet bu bunda geliştirileçek bişeyde yok örnegin youtubede subliminal aratın saten benim ne demek istedimi anlarsınız kafirler bu tekligi birçok yerde kullanıyorlar

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
cihad'ın en güzeli ve en makbul olanı ecir bakımından en üstünü kafirlerle birebir savaşmaktır fakat bununla sınırlı değildir

Allah Bizleri Cihad meydanlarına iletene kadar ilmi yönden,bedenimizi güçlendirme yönünden,Allah yolunda harcamak için mal kazanmak,davet yönünden,kafirlere korku ve onları zayıflatacak amellerde bulunmak güzeldir fakat cihad'ın farzı ayn olması sebebiyle geciktirilmemelidir...

ibn kayyım el cevziyye "en kamil insan cihadın tümünü yapandır" başlığı altında Rasulullah'ı örnek verip onun davetini,zulme kıyamını,kınayıcıların kınamasına aldırmadan davasını sürdürmesini,eliyle cihadını anlatmış...

benim edindiğim bilgileri kafamda toparladığımda Cihadı alimler bir bütün olarak görmüş ve aslolanın elimizle cihad etmek olduğunu anlatmış cihad imkanı varken başka amellere yönelmek yanlıştır fakat cihad meydanlarına adım atana kadar elimizden gelen her türlü meşru desteği yapmalıyız gerek malla gerek dil ve kalem ile gerek yaşantımızla,davetimizle,dediğin gibi video destekleriyle

Şehid şeyh enver el evlakinin cihadı desteklemenin 44 yolu adlı kitabını oku aşağıda link verdim

https://www.islam-tr.org/cihad-ve-islami-mucadele/12555-cihadi-desteklemenin-44-yolu.html

https://www.islam-tr.org/cihad-daru...le-cihad-ve-askeri-calismalarda-bulunmak.html

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Cihad Nedir? Abddullah Azzam Tevbe Suresi Tefsiri
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Dört mezheb imamı cihaddan maksadın Allah yolunda savaşmak olduğu hususunda ittifak etmişlerdir. Kalemle cihad veya dille cihad vb. şeylerle cihad şer'i deyimle cihad değildir. Şer'i deyimle cihadın anlamı; savaşmaktır. Bu nedenle Peygamber Efendimiz (sav)e Allah yolunda cihad etmeye neyin denk olabileceği sorulduğunda o; "buna gücünüz yetmez" cevabını vermiştir. Şayet cihad kalemle veya dille olsaydı buna güç yetirecekleri muhakkaktı.
Evet bir sahabe Rasulullah'a:
- "Ey Allah'ın Rasulü Allah yolunda cihad etmeye ne denk olabilir" diye sormuş, Rasulullah da:
- Buna gücünüz yetmez, şimdi sizden biriniz mücahid cihadından dönünceye kadar hiç ayrılmadan namaz kılmaya ve arasını açmadan oruç tutmaya gücü yeter mi?" demiştir. Orada bulunanlar:
- "Buna kimin gücü yetebilir ki" cevabını vermişlerdir. Rasulullah da:
- "İşte mücahidin mükafatı bunları yapabileceklerin kazanacakları mükafattır. Allah yolunda cihad eden kimse, mücahid cihaddan dönünceye kadar açmadan oruç tutan, ara vermeden namaz kılan ve Rabbine ibadetle meşgul olan kimse gibidir" buyurmuştur.
Biliyor musunuz bir kısım insanlar cihadı nasıl tarif ediyorlar? Ona; nefis ile cihad diyorlar. Oruç tutmanın, namaz kılmanın nefis ile cihad olduğunu söylüyorlar. Şayet cihad bundan ibaret olsa idi nasıl Rasulullah; insanların mücahidin aldığı sevaba güç yetiremeyeceklerini beyan etmiş olurdu? Bu hususta şöyle bir sözün hadis olduğunu naklederler: Rasulullah savaştan döndükten sonra sahabelerine şöyle demiş: "Sizler hayırlı ve uğurlu olarak döndünüz. Küçük cihaddan büyük cihada döndünüz. Dikkat edin bu da kişinin nefsine karşı cihad etmesidir." Bu söylenilen söz uydurma bir hadistir, aslı ve astarı yoktur. Çünkü cihaddan maksat Allah yolunda savaşmaktır. Şimdi geliyor birileri asıl cihada küçük cihad diyor. Klimalar altında oturmaksa nefs ile cihadmış ve büyük cihadmış (!) Kebablar, kadayıflar, börek ve çörek yemek mi büyük cihad ? (!) Yoksa bombaların, şarapnel parçalarının altında savaşmak... Kardeşlerin dedikleri gibi on gün karlar üzerinde yürüyüp soğuğun dehşetinden parmaklarının dökülmesini isteyecek hale gelmek mi büyük cihad? Şairin dediği gibi;
Ey iki Harem kentte (Mekke, Medine) ibadet eden abid(!)
Şayet bizi görecek olsan;
Nasıl ibadetle oynadığını çok iyi göreceksin!
Vallahi bunlar ibadet adına oynuyorlar!Müslümanların kutsal değerleri ayaklar altında çiğnenirken, çocukları boğazlanırken, yaşlılar yakılarak öldürülürken, ülkeler işgal edilirken, mallar gasb edilip mukaddesatlar çiğnenirken; harameyni şerifeyne komşu olmak, aziz ve celil olan Allah'ın dini ile oynamaktır, oynamak (!)Şimdi sen evine giren hırsızı, hanımının yatağında bırak yandaki odaya geçip gece namazı kıl(!)Böyle bir namaz sana lanet okur. Çünkü sen hırsızı, ırz ve namusuna saldırır halde bırakıyor, yan odada Allah'a yalvarmaya girişiyorsun (!) Bu nasıl bir dua ve nasıl bir yalvarma.Yahut da önünde ırzın çiğneniyor, sen de Kur'an okuyorsun (!) Vallahi bu, aziz ve celil olan Allah'ın dini ile oynamaktır, oynamak. Allah teala bu tür insanları tasvir ederek şöyle buyuruyor:"Onlar dinlerini bir oyun ve eğlence edinmişlerdir" (Maide, 57)Evet, oyun ve eğlence! Şimdi sen Abdülbasit Abdussamet'i veya Minşavi'yi Kur'an okuyuşunu dinler zevk alırsın. Onu geriden takip etmek istersin. Bu sana büyük bir haz verir. Sen bundan herhangi bir sıkıntı veya zorluk görür müsün? Hayır. Ayrıca sen Kur'an'ın tecvidini öğrenirsin. Her ayın sonunda da teşvik için bin riyal veya daha fazla ücret alırsın. Ne kadar cüz ezberlersen o kadar riyal verilir sana. Kur'an'ı bitirdiğinde de ayrı bir mükafat...Allah için söyle. Bu mudur büyük cihad, yoksa organları parçalanıp havaya doğru savrulan, gözleri kurşunlarla delinen insanların yaptığı mı cihad?
Buna eğitim cihadı diyorlar (!) Vakıa asıl cihad bırakıldı. Cihad olmayan şeyler cihad addedildi.Aslında Kur'an-ı Kerim Allah yolunda şehid olma inancım ve kâfirlerle savaşma düşüncesini bu müslüman ümmetinin kalbine yerleştirmiştir. Bunun tezahürü Tebuk savaşında ve benzeri yerlerde görülmüştür. Bakınız bu savaşa 30 bin kişi katılmış, müslümanlardan sadece üç kişi ki bunlar Kab bin Malik, Bilal bin Umeyye ve Mirara bin Rabi'dir. Evet bunlar cihada katılmamışlardır. Bunlar eğitim cihadı yaptıkları hesab edilerek mazur görülmemişlerdir (!) Bilakis müslümanlar bunlarla, Allah tealanın kendilerini af ettiklerini bildirmesine kadar tam 50 kusur gün ilişkilerini kesmişler ve bunlara boykot uygulamışlardır.
Kur'an-ı Kerim mazeretsiz olarak cihada katılmayanlara ise bir daha böyle şanlı bir işe katılmamaları yasağı getirmiş ve şöyle buyurmuştur:
"Eğer Allah bu cihaddan sonra tekrar seni geri kalan bu topluluğa döndürür de onlar da seninle cihada çıkmak için izin isterlerse onlara şunu de: benimle beraber bir daha asla cihada çıkmayacaksınız ve düşmana karşı benimle beraber savaşmayacaksınız. Çünkü ilk defasında savaşa çıkmayıp oturmayı istediniz. Şimdi de geriye kalanlarla beraber oturun." (Tevbe, 83)

____________________________________________________________________________________________

1- Hanefi mezhebine göre : İbnu Humam, Fethul Kadir de (5/187) şu ibareyi zikreder:
"Cihad: Kâfirleri, hak olan dine davet etmek ve kabul etmezlerse onlarla savaşmaktır."
Kaşani ise Bedai isimli eserinde (9/4299) şöyle demiştir. Cihad: "ALLAH yolunda canla, malla, dille savaş yapmak suretiyle bütün gücün ve takatın sarf edilmesidir."

2- Malikilerde cihad: İ'la-i kelimetullah için müslümanların,kendileriyle anlaşma yapmadıkları (yani zımmilerin dışındaki) kafirlerle savaşması veya o savaşta hazır bulunması veya kafirlerle savaşmak için topraklarına girmesidir. (Haşiyetul adevi/Essaidi 2/2, Eşşerhus sağir/Ekrab-ul mesailik/Edderdir 2/267)

3- Şafiilere göre: Bâcûri demiştir ki: "Cihad; ALLAH yolunda savaşmaktır."(Elbacüri/ İbnu'l Kasım 2/261l) İbni Hacer ise: "Şer'an, kafirlerle savaşta gayret sarf etmektir." demiştir. ( Elfeth 6/2)

4- Hanbelilere göre : Cihad kafirlerle savaşmaktır. Umdetül fıkh (s.166) ve Muntehaliradat (1/302) isimli kitaplarda cihad şu şekilde tarif edilmiştir. "İ'la-i kelimetullah için güç sarf etmek ve savaşmaktır."

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ahi verdin linkleride okuyup yorum yazim dedim ama şimdiden yazim bende düşünçemi kesinlikle kafirlerle silahla cihada destek veriyom
ama bunun yanında neden sanal yani günümüzün en telikeli teknoji olan bilgisayarla kafirlere karşı yapa bilcemiz ve onlara zarar vere bilcemiz bilgileri ögrenmiyoruz bilgisayarı sadece marş dinlemek , tevhidi bilgi ögrenmek için deyilde biraz daha pc ne ler yapa biliriz diye bir ögrenme emegimizde olmazı gerekmezmi benim anlatmak istedim işte bu biraz şu teknojiyi kullanmayı çocuklara ögretmek

düşün bir siyonislerin bilgisayar ortamında yapmış oldu ses dalgaları ile insanların sinir sistemini alt üst ediyorlar

buna şöyle örnek verim : gecen yaptım bir katalog çalışmasında şöyle bir ürün vardı ( fareleri öldürmeden onlardan kurtulun ) bu ürünü fişe taktınızda insan duymadıgı bir ses dalgası yayıyor ve bu ses dalgası farelerin sinir sistemini bozuyor ve fareler o alanı terk edip kaçıyorlar

bildiniz gimi farelerin üstünde yapılan bir çok deney insanlarada uygulana biliyor

F Çevrimdışı

fecri kadim

Üye
İslam-TR Üyesi
benim anlayamaığım böyle güzel fikirlere neden destek olmadığımızdır
sonuçta bu sitedede fiili cihat yapılmıyor
faydası yoksa kapatalım o zaman (sözün gelişi)

halit ahi ,inşallah kendini daha çok geliştirir ve kimseye muhtaç olmadan planladığı şeyleri yapar
allah kendisinden başkasına muhtaç etmesin ahi,
sen allah için ilminle cihat et dualarımız seninle
ayrıca bu subniliminal ayıklama işine de yoğunlaşırsanız ümmetin yolunda eza veren taşları kaldırmada çok mühim bir rol oynarsınız

allah yardımcınız olsun

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cihat her zaman farz ama gerçekten bakıldığında sayı okadar az ki gerçekten islamı bilip ve yaşamak isteyen bir mümine islamı yaşadığını sanan belki 10000 kişi düşüyor hele birde kafir kişileri eklersek oran sanırım 1/1000000 gibi bir rakam alıyor şimdi burada durup düşünmek gerekiyor nasıl harekat edilmeli fiili bir harekatta şans yok gibi birşey ama bu da demek değil ki tamamen vaz geçilsin ama dediğim gibi düşünüp geleceğe dökük adımlar atmak lazım ama şunu söyleyim gerçekten işimiz çok ama çok zor rabbim müminlere yardım et

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Çok zor demekle olmuyor kardeşim bu işler. Bir yerden başlamamız gerekir. Türkiyede hiç bir cemaat Cihadın (Allah yolunda mermi sıkmanın) önemini anlatmıyor [varsa söyleyin]. Cemaatlerin zaten dinen bir hükmü yok ama buradan gayem Cihadı benimseyen bir toplumun (ümmetin) oluşması. Düşünsenize şuanda müslümanlar Cihad'a karşı soğuk bakıyorlar ve Afganistanda Cihad eden mücahidleri aşırı dinci olarak görüyorlar.

Anladık biz elimize silah alıp gitmeye cesaret edemiyoruz, üşeniyoruz, korkuyoruz. şartlar ortada kafirler orantısız güç kullanıyor bize karşı. biraz dürüst olalım kendimize ve böyle olduğumuzu kabul edelim.

Peki biz nasıl katkı saglayabiliriz? Öncelikle sayıca çogalmamız gerekir. Müslümanları Cihad konusunda bilinçlendirmemiz gerekiyor. Bu nasıl olur?
1. Başlangıç olarak bizim bir toplantı yerimiz olması gerekiyor. Aramızdaki en çok ilim sahibini kürside konuşturmamız gerekiyor. Sohbetler yapılmalı, cihad için muhtemel stratejiler konuşulmalı, ilim anlatılmalı, islam'a davet çalışmaları yapılmalı vs.

Mesela Gülyarasi yayınevi adında istanbul'da bir yer açmak iyi bir fikir değil mi? Hem böylelikle ne vakıf nede dernek tüzüğümüz olur.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
aynen kardeşim talibanın geçmişine bakın ve o dönemdeki rus işgaline bakın durum bizimkinden 1000 kat daha vahimdi ama az kişiden oluşan topluluk şu anda afganistanda kafirlere göz açtırmıyor lafın kısası farz-ı ayn olan cihad tüm alimlerin anladığı ve dediği gibi elle yapılandır fakat ellerimizle cihad etme imkanı bulana kadar kendimizi en güzel şekilde eğiltmeli nasıl daha fazla zulmü yok ederim demeli afgan cihadında rahmanın ayetleri diye abdullah azzam'ın kitabı var orda bakarsanız iman teknolojiden üstün geliyor... derdi dünya olup işleri güçleri yıkım olan kavimlerin (abd,israil,rusya vb.) teknolojisine yetişmemiz pek mümkün görünmüyor bunun için uzun zaman lazım ve bizim o kadar zamanımız yok ümit kırmak istemem ama büyük teknolojik gelişmeler yapsakta üretim,dağıtım ve elimizde tutmak mümkün olmayabilir bunun yanında öyle senelerimizi almayacak şekilde resim,video,davet(tebliğ),el yapımı silah ve patlayıcılar vb. gibi şeylerde gelişebiliriz malesef etkili bir silah üretiyim dediğinizde kimse sponsor olmaz olmak isteyenlerinde parası çok olmaz gibime geliyor hemen terörist damgası yersin el kaide - taliban gibi mücahidler de ileri teknik silahlar(hareket sensörlü),yeni mayınlar vs. yapıyorlar bunu da söyleyim... işte bu dalda mühendislik işe yarayabilir

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cihad sadece silah mı oluyor;

Cevap;

HADİD / 25 - Andolsun biz peygamberlerimizi açık delillerle gönderdik ve insanların adaleti yerine getirmeleri için beraberlerinde kitabı ve ölçüyü indirdik. Biz demiri de indirdik ki onda büyük bir kuvvet ve insanlar için faydalar vardır. Bu, Allah'ın dinine ve peygamberlerine görmeden yardım edenleri belirlemesi içindir. Şüphesiz Allah kuvvetlidir, daima üstündür.

Şeyhu’l-İslam ibni Teymiye (Rahmetullahi Aleyh)’in şöyle demektedir:
“Din ancak kitap, mizan ve demir ile ayakta durur. Kitap yol gösterir ve demir ise onu destekler. Allah-u Teâlâ şöyle buyurmaktadır:
“...İnsanların adaleti yerine getirmeleri için beraberlerinde kitabı ve mizanı indirdik. Biz demiri de indirdik ki onda büyük bir kuvvet ve insanlar için faydalar vardır.”
Hadid 25
Din ve ilim kitapla olur, mali ve diğer akitlerde hak ve adalet mizanı ile olur, cezalar ise demir gücü ile uygulanabilir. Müslümanların kılıçları Kitap ve sünnet olan bu dini destekler.”
Mecmuu’l-Fetava 35/36

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim Açıkcası O ses Dalgasını İcat Ettiklerine İnanmıyorum.
Çok Yakın bir arkadaşımda aynıs senin yazdığın gibi Ses dalgalrı ile Düşünceleri Yönetibiliyorlar gibisinden düşünceleri vardı ona da dedim.

Elbette Dinlediğin müzik,film,dizi vs. bunlar sürekli bilinç altına hücüm ederek seni farklı yönlere kanalize etmektedir.

ANCAK AKSİ BENCE SÜNNETULLAHA TERSTİR

Düşünebiliyor msunuz adam sana bir ses dalgası gönderiyor ve Allah'a şirk koş diyor, ya da ne bileyim Tağutu destekle diyor; Eğer sen böyle bir olayda karar verme yetini kaybediyorsan Nerede Kaldı İrade!!!

O abd Yıllardır O ses dalgalarını yayıyordu Peki 25 yıldır hala neden Afgansitanda Mücadele hala devam ediyor. ? Yanlış anlaşılmasın sana karşı bir şey yazmıyorum.Ancak bu düşünceye kapılan yakınlarım da var olduğu için Böyle bir şey yazma ihtiyacı duydum.

O ses Dalgaları 1
Masonlar Tek GÖz İllimunti 2 :)

Dostlarım Kardeşlerim KÜFR TEK MİLLETTİR. Ve her türlü silahla bize karşı mücadele etmektedirler.İster Film Enstütisü İster Müzik İster Siyasi.BİZ ZATEN HEPSİNE LA DEMEDİK Mİ!

The Arrivals (gelenler) Zeigset belgeseli ve diğer leri. Bize GÖre zaten Düşmanlar canları cehenneme.Ancak bu tür Belgesel Ve Videolar Aslında Ürkek, Pısırık,Arkanda Seni sürekli gözetleyen biri var gibi bir imaj çizdiriyor.Dediğim gibi Aslında Bu (Kendilerine Göre Uyanış Videları) Reklam amaçlı ve seni daha çok şüpheci yapmaya yönelik...

Neden Yazdım Bir Arkadaşım Gerçekten BU KONULARNDAN DOLAYI psikolojik sorunlar yaşadı, ve hala etkisi devam ediyor.Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar

Üst Ana Sayfa Alt