Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Katlettiniz,Astınız,Yedirmeyiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şunu anlamadı bazı arkadaşlar.Tüm dünyada oturmuş bir sistem var.Sen bu sistemin başına geçerek bu sistemi yıkamazsın.Sadece yıktığını düşünürsün.Kukla olmaktan öteye gidemezsin.Yüce Rabbim bunu kitabında açıkca belirtmesine rağmen hala aynı yolda nasıl gidebiliyorsunuz anlamıyorum...

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
güçlü bir islam devletinin ve islam önderinin olmadığı, abd, rusya, çin gibi güçlü gayrimüslim devletlerin olduğu bir ortamda müslümanlar bazı eylemlerini ve söylemlerini yumuşatıyor olabilirler -ki bir aktarıma göre, peygamberimiz zamanında yasir oğlu ammar bırakın eylemlerini ve söylemlerini yumuşatmayı, inkar bile etmişti. sonra peygamberimiz gerçek duygu ve düşüncelerini sorunca iman üzere olduğunu söylemiş. peygamberimiz de zor durumda kalırsa aynı şeyi tekrar etmesini söylemiş. islam'a ve müslümanlara açıktan ve doğrudan saldırmadığı sürece sırf bazı islami eylemler ve söylemlerde bulunmuyor diye insanların kafir ilan edilmemeleri gerektiğini düşünüyorum.

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
subhanallah.
muslumanlar hala nicin ,neye karsi mucadele edeceklerini anlamis bile diyiller.
muslumanlarin davasi taguti sistemle,Allahin koydugu kanunlari,yasama tarzini beynmeyip,Allaha edaletsizlikte itham edip(yok Allah bunu bizden iyi bilemez diye,su meselede cok sert hukum vermis,insan haklari varmis) yaratilmislarin koydugu duzenle,kanunlarla ,hukumlerle razi olan,bu hukumleri benimseyen seytani sistemlerle mucadele etmektir,
asl amac bu olmali
adem evladinin en acı düşmani iblis.bu sistemler iblisin askerlerinin kurdugu yonetdigi bi sistem.
su sistemin basinda kim olursa olsun fark etmez.ha firavun.ha obama,ha tayyib yada mursi,cok mursi gibiler gelmis gecmis ama sistem yerinde duruyor.su sistemi yok etmek her bir muslumanin amaci olmali.hic bisey yapamiyorsa en azindan bugz etmeli...

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
güçlü bir islam devletinin ve islam önderinin olmadığı, abd, rusya, çin gibi güçlü gayrimüslim devletlerin olduğu bir ortamda müslümanlar bazı eylemlerini ve söylemlerini yumuşatıyor olabilirler -ki bir aktarıma göre, peygamberimiz zamanında yasir oğlu ammar bırakın eylemlerini ve söylemlerini yumuşatmayı, inkar bile etmişti. sonra peygamberimiz gerçek duygu ve düşüncelerini sorunca iman üzere olduğunu söylemiş. peygamberimiz de zor durumda kalırsa aynı şeyi tekrar etmesini söylemiş. islam'a ve müslümanlara açıktan ve doğrudan saldırmadığı sürece sırf bazı islami eylemler ve söylemlerde bulunmuyor diye insanların kafir ilan edilmemeleri gerektiğini düşünüyorum.

Kitap sayfa hadis no alabilir miyim?

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şunu anlamadı bazı arkadaşlar.Tüm dünyada oturmuş bir sistem var.Sen bu sistemin başına geçerek bu sistemi yıkamazsın.Sadece yıktığını düşünürsün.Kukla olmaktan öteye gidemezsin.Yüce Rabbim bunu kitabında açıkca belirtmesine rağmen hala aynı yolda nasıl gidebiliyorsunuz anlamıyorum...

İşte aslanım geldi. Söyle kim tutar seni?

D Çevrimdışı

Daşdemir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İnsanlar Mursi'nin küfürlerini tağutluğunu Allah'a şirklerini anlatıyor, adam Mursi'nin hayatını koyuyor.

Demek ki hayatı videosunu koyunca, Mursi'nin tüm kafirlikleri, tağutluğu, kafirlerle dostlukları yok oluyor (?)

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Daşdemir ne yani şimdi sana cevap vermemi beklemiyorsun herhalde.Delileri kaale alıp cevap vermeye kalksak işimiz bitmez

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Bu senin haması tanıdığın anlamına mı geliyor yoksa tanımadığın anlamına mı. tanımadığın bir adamı nasıl tanırsın? tanımadığın bir adamı nasıl başka tanıdığın o çok kişilerle kıyaslarsın? şuraya bakın ey ahali Tek bir cümlesinde binbir çelişki yakaladım.

çok iyi iş başarmış alkışlayın akhiler (!) müslümanın açığını çıkarıp tağutunkini ise kapatıyorsunuz yuh olsun

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Hamas ve Yakın Menfaat -Şeyh Hasan Muhammad Kaid ebu Yahya el Libi

3278d1363895567-hamas-ve-yakin-menfaat-ebu-yahya-el-libi-images.jpg

İNDİR

https://www.islam-tr.org/guncel-haberler/39176-mursi-den-somali-isgalcilerine-tam-destek.html

https://www.islam-tr.org/guncel-hab...rsi-biz-dini-forum-devletine-inanmiyoruz.html

https://www.islam-tr.org/guncel-haberler/39836-mursi-den-simon-peres-e-sok-icerikli-mektup.html

https://www.islam-tr.org/guncel-haberler/38808-misir-14-mucahid-hakkinda-idam-karari-verdi.html

https://www.islam-tr.org/guncel-haberler/39583-misir-anayasasinda-egemenlik-allah-in-olmayacak.html

https://www.islam-tr.org/guncel-haberler/40022-misir-bagram-ussu-nde.html

https://www.islam-tr.org/guncel-haberler/39631-misir-afgan-askerlerini-egitiyor.html

ABD'den Mısır'a askeri yardım kararı - Ortadoğu Haberleri

Mursi’nin önce şeriat iddia edebilmesi için oturduğu cumhuriyet ve demokrasi koltuğunu yıkması, meclisindeki hristyanları meclisten kovması, mürtedin ölüm hükmünü, zina yapanın recmini ve hırsızlık yapanın elini kesmesi aynı zamanda Allah’ın dininin düşmanı olan kafirleri tekfir etmesi, Kafir kavramını Yahudi ve Hristyanların dışında diğer Allah düşmanlarına da tatbik etmesi gerekmektedir. Kısacası Mursi Allah’ın indirdiği ile hükmetse bile ki bunu yapamayacağı açıkça ortadadır, itikadın da var olan diğer küfürler ile zaten kafirdir. Kaldı ki Amerika daha yeni Mursi ve hükümetine 250 milyon dolar yardım paketi gönderme kararı almıştır. Bir karış toprak ta şeriat istemeyen bunun için milyon dolarlar harcayan Amerika’nın Mursi’ye bu kadar radikal söylemler ile bu kadar yardım etmesi de ilginçtir. Sanırım Amerika radikal islam denen hakiki İslam ile mücadele de yeni bir siyasete başlamıştır ki radikal söylemleri olan liderler ile şeriatın bir kısmını tatbik edip bir kısmını tatbikten men etmek istemektedir. ‘ O Kitabın bir kısmına iman edip bir kısmını inkar edenler varya işte onlar gerçek kafirlerdir’ ayetinde olduğu gibi önce Mursi’nin İslam’ın esaslarından olan Cihad’ı ikame etmesi gerekir. . Ona göre müslüman olan müşrik kardeşleri zalimlerin zulümleri altında inim inim inlerken ki ALLAH müşrikte olsalar mazlumlara yardım edip zulümden kurtarsın ve onları İslam ile şereflendirsin, Mursinin yerinde oturmaması gerekirdi. Makyajlı sözlerle ancak kalbi hastalıklı insanlar saparlar. ‘ Ey iman edenler, nefisleriniz aleyhinizedir. Siz eğer hidayete erer iseniz onlar size zarar veremezler.’alıntı

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Daha kendi sinesinde şeriatı yaşayamayanların şeriatı istemesi çok komik geliyor bana.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Mısır Silahlı Kuvvetleri Yüksek Şurası (SCAF)'ın resmi Facebook sayfasından açıklamalarda bulunan Abdülfettah el Sisi, 'Son saatler' başlıklı yazısında, "Tanrıya yemin ederiz ki Mısır ve onun halkını teröristlere, radikallere ve ahmaklara karşı savunmak için kanımızı dahi kurban ederiz" denildi.
Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, saatler önce yaptığı son açıklamasında, ordunun müdahale sinyaline ilişkin "geri adım atmayacağını" yinelemiş, kendisinin "meşruiyetin muhafızı" olduğunu belirtmişti.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Canlı yayında konuşan Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi askere net bir mesaj verdi:

"Meşruiyet için gerekirse canımı vereceğim... Meşruiyet ve seçim ve Anayasa. başka bir seçenek yok" dedi.

Ve konuşmasını Al-i İmran Suresi 8. ayetiyle bitirdi.

“Rabbimiz! Bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize katından bir rahmet bahşet. Şüphesiz sen çok bahşedensin.”

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, orduya, dün yaptığı, ''48 saat içinde uzlaşma sağlanmaması durumunda yol haritası sunacağı'' açıklamasını geri çekmesi çağrısında bulundu.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu senin haması tanıdığın anlamına mı geliyor yoksa tanımadığın anlamına mı. tanımadığın bir adamı nasıl tanırsın? tanımadığın bir adamı nasıl başka tanıdığın o çok kişilerle kıyaslarsın? şuraya bakın ey ahali Tek bir cümlesinde binbir çelişki yakaladım.
İşte saçmalayan biri daha.O sözlerin lafın gelişi olduğunu anlayamayacak kadar kapasitesiz misin sen?

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sevinç çığlıkları atabilirsiniz laikler ve kafirlerle birlikte.Müslüman kardeşlerin desteklediği Mursi düşürülmek üzere

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt