Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Katlettiniz,Astınız,Yedirmeyiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daha kendi sinesinde şeriatı yaşayamayanların şeriatı istemesi çok komik geliyor bana.
Kendinizi haklı çıkarmak adına şeriat isteyen birini bu şekilde eleştirmek ayıptır.Şeriat dışındaki yönetim biçimleri müslümana zulümdür.

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
seriat olmayan tum duzenlere,sistemlere LA tum musluman kardeslerim !!!
elimizle, dilimizle, kalbimizle (en azindan)
redd ediyorum.kabul etmiyorum,sevmiyorum,,,,,
Rabbime dua ediyorum benim bu akidemi kalbimden alma,bu akideyle yasat , Resulullahin(s.a.s)sunneti uzere musluman olarak canimi al

ihvani muslimin bu kardeslerimizdi.simdiki duzmeceler diyil ....

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Selefi Nur Partisi Sözcüsü Nader Baker yeni yol haritasının içinde yer alacağız dedi

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
El-Kaide lideri Eymen el-Zevahiri'nin Mısır'da bulunan kardeşi Muhammed el-Zevahiri, darbe olması halinde silaha sarılacaklarını açıkladı

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fikrimi değiştirmiş durumdayım her ne kadar mursi demokratik sistemde olsa da ondan daha kötüleri var.Bu yüzden düşmanımın düşmanı dostumdur örneğinde olduğu gibi onu desteklemek gerek.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mursi pursi bunlara takılmayın kardeşler Bu p...c kuruları islama savaş actı.... Biz bütün gücümüzle bunlara karşı savaşmalıyız. Habere bak suuddaki onun bunun cocugu p..clerin emiri kalkmış Orduyu Tebrik etmiş darbe yaptılar diye. acilen yemeden icmeden....

Mursiye Saldırmalarının sebebi İSLAM.... Biz mursiden yana değiliz Mursi bizden yanadır. Böyle dusunelim... Tavrımızı Koyalım...

D Çevrimdışı

Daşdemir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Neden sevinç çığlığı atalım.Biz ne dedik demokrasiyle şeriat gelmez.Al bak hemen tepesine bindiler mursinin.

Ne şeriatı yahu, hala böyle saçma sapan fikirleri nasıl söylüyorsunuz? Çocuk musunuz Allah için?

Yahu ABD'nin indirmeye çalıştığı herkes şeriat için mi uğraşıyor? Mursi denen azılı kafirin, Erdoğan'dan farkı ne? İkiside şeriatı inkar eden tağutlar. Allah'a isyana çağıran, teşri yapan sahte ilahlar. Ne şeriatından bahsediyorsun?

Her (çoğu) ülkede her zaman iki zıt taban vardır. ABD kanalı ve Rus-Çin kanalı. Hangisi baskın gelirse, o kazanır. Türkiye'de ise kazanan genelde ABD oluyor. Adnan Menderes'i bunlar başa getirdi, ama yine kendileri astı.

Erdoğan'ın Mursi'nin Erbakan'ın veya ismi ne olursa olsun kuklalardan farkı yok. Birileri kullanıyor, sonra ipini çekiyor.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Daşdemir benim senin kafirliğini yüzüne vurduğumu,abd uşağı olduğunu,harici köpeği olduğunu,tağutun maşası olduğunu söyledim mi?Ne diye kuduruyorsun.Eğer varsa kuyruk acın bak mısırda ağa babaların ordu devrim yaptı git ve destek ol.

Benim açtığım hiçbir başlık ve konu altına yorum yapma,yoksa bu güne kadar kimseye küfür etmedim ama sen ilk olursun.şimdi defol !

D Çevrimdışı

Daşdemir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Daşdemir benim senin kafirliğini yüzüne vurduğumu,abd uşağı olduğunu,harici köpeği olduğunu,tağutun maşası olduğunu söyledim mi?Ne diye kuduruyorsun.Eğer varsa kuyruk acın bak mısırda ağa babaların ordu devrim yaptı git ve destek ol.

Benim açtığım hiçbir başlık ve konu altına yorum yapma,yoksa bu güne kadar kimseye küfür etmedim ama sen ilk olursun.şimdi defol !

Ben kudurmadım, sadece abd uşağı tağutların isimlerini saydım diye kuduran sensin. Tağut mursi'nin burada maşalığını kim yapıyor belli oluyor.

Bu arada yönetim herkesi banlamayı biliyor. Bir zahmet şu şahsıda banlayın.

Üyelerin ilimden uzak, sırf nefislerinden dolayı kendi menhec ve görüşü doğrultusunda olmadığından dolayıdiğer üyeyi, kınama, ayıplama, yargılama, hakaret etme ve hatta bundan dolayı tekfir etmesine asla müsaade etmiyoruz, bilinmesi gerekir ki 5 parmak bile aynı değil, her bilenin üstünde bir bilenin de olduğunu unutmayıp, müdahalesi gerekli konuları ilgili yöneticilere bırakılmasını, bunu yapmayanların sitede yaptırım alacağını bildiririz.

Daşdemir benim senin kafirliğini yüzüne vurduğumu,abd uşağı olduğunu,harici köpeği olduğunu,tağutun maşası olduğunu söyledim mi?

Lalekai Çevrimdışı

Lalekai

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Demokrasi dinine girerekte islamı getiremediler...İbret alıcaklar Rasulallah s.a.v methodundan başka method edinenlerin ne hale geldiklerini görerek ibret alırlar inşAllah.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Evladım sen kafir deyince birşey olmuyorda sana küfür ithamın dönünce sen KAFİR oluyorsun deyince niye zoruna gidiyor.Niye zoruna gitti.Gel tevbe et,gel imanını tazele,gel islam ol,gel müslüman ol.

sana kafir olduğunu ben söylemiyorum.Kabul edip etmediğini bilmiyorum ama benim peygamberim bunu sana söylüyor.

1736- عَنِ ابنِ عُمَرَ رَضِيَ اللَّه عَنْهُمَا قَالَ : قَالَ رَسُولُ اللَّه صَلّى اللهُ عَلَيْهِ وسَلَّم : « إِذا قَالَ الرَّجُـلُ لأَخِيهِ : يَا كَافِر ، فَقَدْ بَاءَ بِهَا أَحَدُهُما ، فَإِنْ كَان كَمَا قَالَ وَإِلاَّ رَجَعَتْ عَلَيْهِ » متفقٌ عليه .

1736. İbni Ömer radıyallahu anhümâ'dan rivayet edildiğine göre Resûlullahsallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
"Bir adam din kardeşine, ey kâfir derse, bu söz ikisinden birine döner. Eğer böyle denilen kişi söylenildiği gibi ise söz doğrudur; yerini bulmuş olur. Aksi takdirde bu söz söyleyene geri döner."

Buhârî, Edeb 73; Müslim, Îmân 111. Ayrıca bk. Tirmizî, Îmân 16

Aşağıdaki hadis ile birlikte açıklanacaktır.
1737- وعَنْ أَبي ذَرٍّ رَضِي اللَّه عنْهُ أَنَّهُ سمِعَ رَسُولَ اللَّهِ صَلّى اللهُ عَلَيْهِ وسَلَّم يَقُولُ : « منْ دَعَا رَجُلاً بالْكُفْرِ ، أَوْ قَالَ : عَدُوَّ اللَّهِ ، ولَيْس كَذلكَ إِلاَّ حَارَ علَيْهِ » متفقٌ عليه . « حَارَ » : رَجَعَ.

1737. Ebû Zer radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Kim bir adamı ey kâfir diye çağırır veya ona ey Allah'ın düşmanı derse, o adam da böyle değilse, bu söz, söyleyenin kendisine döner."

Buhârî, Edeb 44; Müslim, Îmân 112

D Çevrimdışı

Daşdemir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Evladım sen kafir deyince birşey olmuyorda sana küfür ithamın dönünce sen KAFİR oluyorsun deyince niye zoruna gidiyor.Niye zoruna gitti.Gel tevbe et,gel imanını tazele,gel islam ol,gel müslüman ol. sana kafir olduğunu ben söylemiyorum.Kabul edip etmediğini bilmiyorum ama benim peygamberim bunu sana söylüyor. 1736- عَنِ ابنِ عُمَرَ رَضِيَ اللَّه عَنْهُمَا قَالَ : قَالَ رَسُولُ اللَّه صَلّى اللهُ عَلَيْهِ وسَلَّم : « إِذا قَالَ الرَّجُـلُ لأَخِيهِ : يَا كَافِر ، فَقَدْ بَاءَ بِهَا أَحَدُهُما ، فَإِنْ كَان كَمَا قَالَ وَإِلاَّ رَجَعَتْ عَلَيْهِ » متفقٌ عليه . 1736. İbni Ömer radıyallahu anhümâ'dan rivayet edildiğine göre Resûlullahsallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Bir adam din kardeşine, ey kâfir derse, bu söz ikisinden birine döner. Eğer böyle denilen kişi söylenildiği gibi ise söz doğrudur; yerini bulmuş olur. Aksi takdirde bu söz söyleyene geri döner." Buhârî, Edeb 73; Müslim, Îmân 111. Ayrıca bk. Tirmizî, Îmân 16 Aşağıdaki hadis ile birlikte açıklanacaktır. 1737- وعَنْ أَبي ذَرٍّ رَضِي اللَّه عنْهُ أَنَّهُ سمِعَ رَسُولَ اللَّهِ صَلّى اللهُ عَلَيْهِ وسَلَّم يَقُولُ : « منْ دَعَا رَجُلاً بالْكُفْرِ ، أَوْ قَالَ : عَدُوَّ اللَّهِ ، ولَيْس كَذلكَ إِلاَّ حَارَ علَيْهِ » متفقٌ عليه . « حَارَ » : رَجَعَ. 1737. Ebû Zer radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Kim bir adamı ey kâfir diye çağırır veya ona ey Allah'ın düşmanı derse, o adam da böyle değilse, bu söz, söyleyenin kendisine döner." Buhârî, Edeb 44; Müslim, Îmân 112

Boşver bu laklakları, koyduğun iki hadisi şerifin şerhine açıp bakmaktan acizsin. Useyd bin Hudeyr rha, Sad bin Ubade rha'ye "Sen münafıkları koruyan münafıksın" dediğinde kafir olmadıda, biz tağutlara kafir dedik diye kafir olduk öyle mi?

Velhasıl cehaletin ortada, kudurma fazla.

Yönetimi sözlerinde durmaya çağırıyorum.

Üyelerin ilimden uzak, sırf nefislerinden dolayı kendi menhec ve görüşü doğrultusunda olmadığından dolayı diğer üyeyi, kınama, ayıplama, yargılama, hakaret etme ve hatta bundan dolayı tekfir etmesine asla müsaade etmiyoruz, bilinmesi gerekir ki 5 parmak bile aynı değil, her bilenin üstünde bir bilenin de olduğunu unutmayıp, müdahalesi gerekli konuları ilgili yöneticilere bırakılmasını, bunu yapmayanların sitede yaptırım alacağını bildiririz.

Daşdemir benim senin kafirliğini yüzüne vurduğumu,abd uşağı olduğunu,harici köpeği olduğunu,tağutun maşası olduğunu söyledim mi?

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben cok iyi küfür ederim daşdemir bilir beni.....

Ama daşdemir milleti kafir yapmanın peşinde neden cunki beyin yok buradakiler kafirse gelmiyeceksin buraya gideceksin kendi sitende takılacaksın.... sağa sola salça olmuyacaksın daşdemir.!!!

Lalekai Çevrimdışı

Lalekai

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Boşver bu laklakları, koyduğun iki hadisi şerifin şerhine açıp bakmaktan acizsin. Useyd bin Hudeyr rha, Sad bin Ubade rha'ye "Sen münafıkları koruyan münafıksın" dediğinde kafir olmadıda, biz tağutlara kafir dedik diye kafir olduk öyle mi?

Velhasıl cehaletin ortada, kudurma fazla.

Üyelerin ilimden uzak, sırf nefislerinden dolayı kendi menhec ve görüşü doğrultusunda olmadığından dolayı diğer üyeyi, kınama, ayıplama, yargılama, hakaret etme ve hatta bundan dolayı tekfir etmesine asla müsaade etmiyoruz, bilinmesi gerekir ki 5 parmak bile aynı değil, her bilenin üstünde bir bilenin de olduğunu unutmayıp, müdahalesi gerekli konuları ilgili yöneticilere bırakılmasını, bunu yapmayanların sitede yaptırım alacağını bildiririz.

Ustad;
Boş ver böyle hamur işi yiyipte bilgisayar başında göbek büyütenlerin,kendi kendine gazeteci tribine girenlerin,her şeyin farkında olduğunu sananların ama hiç bir kaka'nın farkında olmayanlar için kendini yormana gerek yok!Attığı postları oku gülmekten öl. =) Selamun aleykum.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Laklakai Sen göbegini nerede büyütüyorsun merak ettim doğrusu dunyada herkes kafir birbirleri ile savaşanlarda kafir eee sizin bi cebhenizde yok nerede büyütüon göbegini sen.?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Kardesim birilerine cagrida bulunmadan önce bulundugun halin siyasetini ögren. Yönetim kurallarini uygularsam ilk sizi banlamam gerek.

Diger sayfada Ebu Yusuf güzel bir yorum yazmis okumani tavsiye ederim.

Mursi pursi bunlara takılmayın kardeşler Bu p...c kuruları islama savaş actı.... Biz bütün gücümüzle bunlara karşı savaşmalıyız. Habere bak suuddaki onun bunun cocugu p..clerin emiri kalkmış Orduyu Tebrik etmiş darbe yaptılar diye. acilen yemeden icmeden....

Mursiye Saldırmalarının sebebi İSLAM.... Biz mursiden yana değiliz Mursi bizden yanadır. Böyle dusunelim... Tavrımızı Koyalım...

Tavir cok önemli, simdi kafirler Suriye ve ortadogu planlari icin en kritik bölge olan misirda kendi sözlerinden cikmayacak tagutu getirecekler.

Umarim bu vesile ile Misirda bulunan müslümanlar bunun kafirlerin bir oyunu oldugunu, bundan sonra misiri yönetmek icin kafirlerin sistemleri ile degil Allahin kanunlari ile yönetmek icin savasip bu ugurda ugrasip bir neticeye varirlar insaAllah.

Belki de kim bilir suriyede olan TEVHID savasi Misira da sicrar ve kafirlerin düsünmedikleri sey baslarina gelir.

D Çevrimdışı

Daşdemir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben cok iyi küfür ederim daşdemir bilir beni.....

Ama daşdemir milleti kafir yapmanın peşinde neden cunki beyin yok buradakiler kafirse gelmiyeceksin buraya gideceksin kendi sitende takılacaksın.... sağa sola salça olmuyacaksın daşdemir.!!!

Küfür mü?

Ben burada kimseye kafir dedim mi? Yoksa Mursi denen tağuta mı kafir dedim? Forumdan kimseye kafirsin dedim mi?

Aksin HAMAS isimli şahıs kafir dedi bana :

Artık yönetim işini yapana kadar bizde unutturmayalım.

D Çevrimdışı

Daşdemir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Laklakai Sen göbegini nerede büyütüyorsun merak ettim doğrusu dunyada herkes kafir birbirleri ile savaşanlarda kafir eee sizin bi cebhenizde yok nerede büyütüon göbegini sen.?

Suriye'de tekfirciler çok büyüdü diye şakşakçılık yapanlar çoğaldı, zamanında Afganistan'da Taifetul Mansura grubu içinde aynısı söyleniyordu. Yine Mukatile içinde söyleniyordu ve yine aynısı Cezayir'de BP çalışanlarını öldürenleri içinde söyleniyordu. Ne hikmetse bu tekfirci dediğin adamlar her sahada mevcut, göbeği oralarda büyütüyorlar.

- - - Updated - - -

Kardesim birilerine cagrida bulunmadan önce bulundugun halin siyasetini ögren. Yönetim kurallarini uygularsam ilk sizi banlamam gerek.

Diger sayfada Ebu Yusuf güzel bir yorum yazmis okumani tavsiye ederim.

Tavir cok önemli, simdi kafirler Suriye ve ortadogu planlari icin en kritik bölge olan misirda kendi sözlerinden cikmayacak tagutu getirecekler.

Umarim bu vesile ile Misirda bulunan müslümanlar bunun kafirlerin bir oyunu oldugunu, bundan sonra misiri yönetmek icin kafirlerin sistemleri ile degil Allahin kanunlari ile yönetmek icin savasip bu ugurda ugrasip bir neticeye varirlar insaAllah.

Belki de kim bilir suriyede olan TEVHID savasi Misira da sicrar ve kafirlerin düsünmedikleri sey baslarina gelir.

İnşaAllah Allah'ın hükmü galip gelir, ben onu söylemiyorum ki, HAMAS isimli şahıs beni tekfir etti, banlanması gerek miyor mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt