Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Kemalistler Nureddin Yildiz Hoca Hakkinda Suc Duyurusunda Bulunmus

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
n.yıldızın başına gelenlere ne üzüldüm ne sevindim umrumda değil belki de attığı iftiralar sebebiyle Allah bela veriyor

Akhi bende aynı şekilde N.Yildiz, A.Kuytul vb hocaların bazı görüşlerinden hoşlanmıyorum. Ancak bu hocalar diğerlerine nispeten yine insaflı. Bize her vehhabı, ajan, terrörist diyene kin besleyeceksek başkalarından farkımız ne olacak? HERKES iyilik gördüğü müslümanı sever önemli olan zulüm gördüğümüz kişilere de islam bağımızdan dolayı kafirlere karşı sahip çikmak. Unutma ki:

“Allâh’ım, ümmetimi affet, çünkü onlar bilmiyorlar!” diye duâ ederlerdi. (İbn-i Mâce, Menâsik, 56; Ahmed, IV, 14)

diyen bir peygamberin (sav) ümmetiyiz.

Yeri gelir bunlara reddiye yaparız ama kafire karşı safımız net olsun...

A.Yolcunun bir videosunda dinlemiştim. Kafirin biri Muaviye (ra) ile Ali (ra) arasında yaşanan olaylar sirasında bundan istifade etmek istemiş ve Muaviye'ye destek vermek istemiş. Ancak Muaviye (ra) buna çok sinirlenmiş ve "bu bizim aramızda ey kafir" türünden cevap vermiş...

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi bende aynı şekilde N.Yildiz, A.Kuytul vb hocaların bazı görüşlerinden hoşlanmıyorum. Ancak bu hocalar diğerlerine nispeten yine insaflı. Bize her vehhabı, ajan, terrörist diyene kin besleyeceksek başkalarından farkımız ne olacak? HERKES iyilik gördüğü müslümanı sever önemli olan zulüm gördüğümüz kişilere de islam bağımızdan dolayı kafirlere karşı sahip çikmak. Unutma ki:

“Allâh’ım, ümmetimi affet, çünkü onlar bilmiyorlar!” diye duâ ederlerdi. (İbn-i Mâce, Menâsik, 56; Ahmed, IV, 14)

diyen bir peygamberin (sav) ümmetiyiz.

Yeri gelir bunlara reddiye yaparız ama kafire karşı safımız net olsun...

A.Yolcunun bir videosunda dinlemiştim. Kafirin biri Muaviye (ra) ile Ali (ra) arasında yaşanan olaylar sirasında bundan istifade etmek istemiş ve Muaviye'ye destek vermek istemiş. Ancak Muaviye (ra) buna çok sinirlenmiş ve "bu bizim aramızda ey kafir" türünden cevap vermiş...
akhi haklısın yanımda birisi n.yıldıza haksız yere sallasa veya bir kemalist yanımda ona laf etse hocaya içimden buğz etsemde savunurum ama burada böyle değil müslümanlar arasındayız birde elimde değil ilk duyduğum anda bile üzülemedim çünkü hocanın attığı iftiralarda az buz değil

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi haklısın yanımda birisi n.yıldıza haksız yere sallasa veya bir kemalist yanımda ona laf etse hocaya içimden buğz etsemde savunurum ama burada böyle değil müslümanlar arasındayız birde elimde değil ilk duyduğum anda bile üzülemedim çünkü hocanın attığı iftiralarda az buz değil
Haklısın akhi N.Yıldızın Şeyh Eymen'e söyledikleri yenilir yutulur cinsten değil. Peki N.Yildız hocaya dava açanlar ne diyor Şeyh Eymen'e? Bırak Şeyh Eymeni Resulullaha (sav) ne diyorlar? Daha geçen gün Cumhuriyet gazetesinin yaptığını gördün.

Akhi biz selefimizin/ulemamızın yolundan gidelim bu hocaların söylediklerini Allaha (svt) havale edelim. Şeyhul islam İbn Teymiyye (rha) işkence gördüğü kişileri bile mazur görmüş. Hatta Şeyh Eymen'in Mursi'ye hitap ediş şekline baktığımızda bile mazluma nasıl merhamet ettiklerini görüyoruz. Adamlar nefislerine yapılmış zulmü islama karşı yapilan saldırıların önüne geçirmiyorlar. Ve o yüzden ümmetin imamları oluyorlar zaten...

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Seyh eymenden Allah razi olsun. Ailesini kaybettigi haberini seyh usameden alirken ki sozlerini hatirladikca bi garip oluyorum hamd edip insallah cennete gittiler diyor. Tum ailesi vefat ediyor. Allah ondan razi olsun.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Seyh eymenden Allah razi olsun. Ailesini kaybettigi haberini seyh usameden alirken ki sozlerini hatirladikca bi garip oluyorum hamd edip insallah cennete gittiler diyor. Tum ailesi vefat ediyor. Allah ondan razi olsun.
Vallahi akhi şeyh eymen anlatırken ne kadarda rahat ve huzurlu idi ben bile kendim üzüldüm ama şeyh Allah hepsinden razı olsun ne kadar rahattı anlatırken Vallahi kamil manada iman sahipleri ve muttakiler onlardır.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi bazen (özellikle) Resullahın (sav) ve ulemanın başlarına gelen olaylara (zulme) maslahat gereği/merhametlerinden verdikleri tepkiyi okuyunca insan donup kalıyor. En basitinden Ebu Cendel akhi sana geçen sabırla ilgili birşey yazmıştim hatirliyorsun demi? Bu rivayetin öncesinde geçen olay ve Resulullahın buna verdiği tepki beni çok etkilemişti. Bu olay Resulullaha yapılan haksızlıkların en hafifidir belki ama yinede benim başıma böyle birsey gelse ne yapardım diye düşünüyorum!

Enes İbni Mâlik radıyallahu anh’den rivâyet edildiğine göre Nebî sallallahu aleyhi ve sellem, (çocuğunun) mezarı başında (bağıra-çağıra) ağlayan bir kadının yanından geçti.

Ona:

- “Allah’dan kork ve sabret!” buyurdu.

Kadın:

- Çek git başımdan; zira benim başıma gelen felâket, senin başına gelmemiştir, dedi.

Kadın Hz. Peygamber’i tanıyamamıştı. Kendisine, onun Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem olduğunu söylediler. Bunu duyar duymaz Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’in kapısına koştu, orada kapıcılar yoktu. (Özür beyân etmek üzere Hz. Peygamber’e):

- Sizi tanıyamadım, dedi.

Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem de:

- “Sabır dediğin, felâketle karşılaştığın ilk anda dayanmaktır” buyurdu.

Buhârî, Cenâiz 32, 43; Ahkâm 11; Müslim, Cenâiz l4-l5. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Cenâiz 23; Tirmizî, Cenâiz 13; Nesâî, Cenâiz 22

Açıklamalar

Hadiste sözü edilen kadının ismi tesbit edilememiştir. Rivayetlerden anlaşıldığına göre bu kadın, kaybettiği çocuğuna ağlıyordu. Hem de bağıra-çağıra ağlıyordu. Bu durum, Hz. Peygamber’in, kendisini Allah’a karşı saygılı olmaya ve sabra davet etmesinden anlaşılmaktadır.

Zavallı kadın, o kendinden geçmiş hali ile, kiminle konuştuğuna bakmadan:

- “Çekil git, başımdan. Benim uğradığım felâkete sen uğramış değilsin” diye oldukca sert cevap verdi.. Aksi halde Hz. Peygamber’i tanımasına rağmen bir müslümanın böyle bir söz söyleyeceği düşünülemez. Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem daha fazla üstelemeyip, yoluna devam etti. Zira tavsiyesini tekrar edecek olsaydı, muhtemelen kadın daha ağır ve aşırı sözler söyleyecekti. Bu ise kadını içinde bulunduğu sakıncalı halden çok daha büyük ve tehlikeli bir duruma düşürecekti.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

10252104_10204249083960882_8563784514784740541_n.jpg

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Ebu Ubeyde bin Cerrah akhi sen bana o hadisi yazdığın gibi bu kadının durumu aklıma geldi zira hadisin olayını daha önceden okumuştum. bu kadın bile bu zor anında yanlışlıkla Rasulullahı terslemişken yaşadıklarını görüyoruz. peki ya müslümanım diyip kafire destek verenler ne olacak paris ameliyesini kınayanların durumu ne olacak sübhanallah !

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akp'lilerden de eleştiri var. Bu adamlar islama zarar veriyormuş. Hemde Charlie hebdo'nun karikatürlerinden daha zararlıymış. Ortalık zaten fitne dolu. Bunlar gitmeyi iyice körüklüyorlar.

Üst Ana Sayfa Alt