Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kim Yolcu Değil Ki: Ibretlik Bir Hikaye

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
KİM YOLCU DEĞİL Kİ

Vatanını dolaşmaya çıkan bir genç, gezdiği yerlerden birinde tanınmış bir âlimi ziyarete gitmişti.
Bir odada bütün duvarların kitaplarla kaplı olduğunu gördü. Odayı gözden geçirdikten sonra, yerde bir kilim, duvar dibinde yatak olarak kullanılan bir sedir, ortada ise bir masa ve sandalyeden başka evde hiçbir eşyanın olmadığını gördü ve merakla sordu:

- Efendim, neden hiç eşyanız yok? Koltuklarınız, kanepeleriniz, büfeleriniz... Onlar başka bir binada mı?

- Hayır yavrum. Bak senin de yalnızca, sırtında taşıdığın küçük bir çantan var. Peki, senin eşyaların nerede?

- Ama görüyorsunuz, ben yolcuyum...

- Ben de öyle yavrum, ben de öyle

R Çevrimdışı

reh_numa1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun gerçekten bu dünyada hepimiz birer yolcuyuz.Bu dünyada bir yolcu gibi yaşamayı mevlam hepimize nasip etsin inş.

D Çevrimdışı

duman46

Üye
İslam-TR Üyesi
s.a kardeşim gerçektende çok güzel bir paylaşım Allah razı olsun bu dünyada kimse fani kalmayacak herkes elbet ölümün tadını alacak ama Allahu tealanın o bize biçtigi süreyi en güzel bir şekilde en faydalı bir şekilde yaşamak gerekiyor insanlara faydalı olabilmek bildigimizi insanlarla paylaşmak inşallah herkese hayırlı ömür verir bu yolculuk sırasında Allah bizi kötülüklerden sakınmayı nasip etsin inş selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ecmain kardeşlerim sizlerde saolun..........Rabbimiz hayata geliş amacımızı unutmamıza fırsat vermesin inşallah........selametle

Üst Ana Sayfa Alt