Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Kırlangıç Otu Mûcizesi

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

Kırlangıç Otu Mûcizesi

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Oldum olası alternatif tıpa sıcak bakarım, mâlum, modernine pek güvenmediğimizden...

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Şöyle mahir dedelerin, ninelerin yanina gitsek de birebir egitim alsak.
Ottan bitkiden de anlamiyorum ben.
Ispanak yerine roka alan benim gibiler icin cok iyi olur.
Bak evladim bu çimen!'den başlamasi lazim
Sonra tıbba gecerim.

Abdulmuizz Fida

Admin
Bu amca Konya'da diye hatırlıyorum. Yaklaşık 2 sene önce kendisini aradım (0505 874 50 33) bilgi almak maksadıyla, mâlum eskiden ceb boy Kur'an okurdum, şimdi orta boyu gözlüksüz okuyamaz hale geldim. Her neyse buraya kadar gelmene gerek yok, Adapazarı taraflarında bir bayan (Nuray hanım) öğrencisi varmış, gelmiş öğrenmiş, tedavi yapıyormuş vs dedi.
Neyse ikisine de gidemedim, geçen sene tohum aldım, 2 ay kadar önce saksıya ektim. Tohumları da iğne ucu kadar. İnşeAllah mevsimi de geçti, nâsib olursa kullanırım.

Bendeki durum bu.
Ne tohumu verdilerse artık, anası bile tanıyamaz
1697193005622.png

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Bu amca Konya'da diye hatırlıyorum. Yaklaşık 2 sene önce kendisini aradım (0505 874 50 33) bilgi almak maksadıyla, mâlum eskiden ceb boy Kur'an okurdum, şimdi orta boyu gözlüksüz okuyamaz hale geldim. Her neyse buraya kadar gelmene gerek yok, Adapazarı taraflarında bir bayan (Nuray hanım) öğrencisi varmış, gelmiş öğrenmiş, tedavi yapıyormuş vs dedi.
Neyse ikisine de gidemedim, geçen sene tohum aldım, 2 ay kadar önce saksıya ektim. Tohumları da iğne ucu kadar. İnşeAllah mevsimi de geçti, nâsib olursa kullanırım.
Denildiği kadar var mı acaba, 3 tekrardan sonra cep boya geri döndürebilecek mi, merak ettim )

Abdulmuizz Fida

Admin
Denildiği kadar var mı acaba, 3 tekrardan sonra cep boya geri döndürebilecek mi, merak ettim )
Yaş geçti bundan sonra dürbün beni paklar, benimkisi züğürt tesellisi ) Belki başkasına faydası olur.. Ama bir yandan da الشافعي (Şâfî) olan Rabb'imden umidimi de kesmiyorum ne olur olmaz..
"Hastalandığım zaman bana şifa veren O'dur." (Şuara, 80)

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Kırlangıç Otu Mûcizesi

Gerçekten dediği gibi göz numarasında değişim yapacak bir etkisi var mı merak ettim gerçekten.

Eğer miyop veya hipermetrop olanlarda düzelme yapıyorsa acilen bunu bizim fakültedeki proflarla görüşmek lazım içerisindeki hangi etken maddeden dolayı bu etkiyi yapıyor araştırmak lazım.
Ondan sonra göz damlası şeklinde satıladabilir.Ama tabi tüm bu olasılıkları adamın "tedavi ediyor" söylemi üzerine söylüyorum.

İlginç bir konu araştırmak lazım.

Gerçi yakında kaç yıldır niyetimde olan güzel bir amel için bu toprakları terk edecem ama olsun insanlık için iyi bir şeyse faydamız dokunsa ne mutlu bize.

Abdulmuizz Fida

Admin
Haftada 1 sefer 1 damla sürülüyor. Toplam 3 hafta yâni 3 kere sürülebiliyor.
3 haftada toplam 1 derece göz derecesi düşüyor. Bu üç hafta boyunca gözlük kullanmamak lâzımmış.
Şahsen ben yapmadım, denemedim ama kişisine göre yaklaşık olarak şifa vereceğine inanıyorum.

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gerçekten dediği gibi göz numarasında değişim yapacak bir etkisi var mı merak ettim gerçekten.

Eğer miyop veya hipermetrop olanlarda düzelme yapıyorsa acilen bunu bizim fakültedeki proflarla görüşmek lazım içerisindeki hangi etken maddeden dolayı bu etkiyi yapıyor araştırmak lazım.
Ondan sonra göz damlası şeklinde satıladabilir.Ama tabi tüm bu olasılıkları adamın "tedavi ediyor" söylemi üzerine söylüyorum.

Gerçi yakında kaç yıldır niyetimde olan güzel bir amel için bu toprakları terk edecem ama olsun insanlık için iyi bir şeyse faydamız dokunsa ne mutlu bize.
Google a baktım da yağı ve damlası da varmış.

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Google a baktım da yağı ve damlası da varmış.
Bende gördüm.Fakat merdiven altı göz damlaları.

Ayrıca burda asıl önemli olan kısmı bitkinin hastalığın tedavisinde etkili olan etken maddesini tespit edip diğer işe yaramayan kısmı belli yöntemlerle ayrıştırmak.Ondan sonra belli çözücüler ve yardımcı maddeler yardımıyla hastalığın tedavisinde asıl etkisi olan etken maddesini göz damlasına dönüştürmek.Böylelikle daha tesirli ve daha güvenilir bir tedavi olmuş olur.

Bu işlemler yapılmadan doğrudan bitki ekstresini kullanmak evet etki eder.Ama göz için zararlı olan diğer bileşenlerin göze verebileceği zarardan korumak için ilk yöntem daha doğru ve daha güvenli.Ayrıca ilk yöntem hastalığa etki açısından ikinci yönteme göre daha fazla etki edecektir.Çünkü etken maddesi doğrudan tedavide kullanılmış olacaktır.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi

Nereye gidiyon

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi

Tohumu nerden aldiniz hocam aktardan mi.
Nasıra ,cilt hastaliklarina da iyi geliyomuş.
Ayagimdaki nasır icin uygulamak isterim bende. Ne yapsam bir turlu gitmedi meret.
Göze cesaret edebilir miyim bilmiyom.

Abdulmuizz Fida

Admin
Ayagimdaki nasır icin uygulamak isterim bende. Ne yapsam bir turlu gitmedi meret.
İnternette de satıyorlar.
iğne ucu kadar küçük bir tohum. Bitkiden çıkan sıvısı da çok küçük bir damla, gözü 5 dakika yakıyormuş ama dayanmak lazım o kadarcık. Ayrıca sinüzit'e de iyi geliyormuş.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Bendede orta derece sinüzit var. Bende arastircam bu bitkiyi İnsaAllah.
IMG_20231013_154914.jpg

Kardeşim aynısı hanımda var. Bunu kullanınca bayağı fayda ediyor. Bilgin olsun

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

ebu _yahya

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum. Evde yetiştirdim 2 sefer kullandım kullanan faydasını gören oldu mu?

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konuyu takip ediyorum bir gelişme olursa yazın inşaallah bizde faydalanalim :)

Üst Ana Sayfa Alt