Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kitap Önerisi Isteyenler

Ashab 65 Çevrimdışı

Ashab 65

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun alekum arkadaşlar

Yeni başlayanlar için dili sade , çok uzun olmayan, içinde çocukların anlayabileceği şekilde ifadeler bulunan bir tefsir tavsiye edebilir misiniz.
Ve Aleyküm selam abi Tefsirus Sadi 5 cilt
Guraba yayınlarından hem anlaşılır dilden kafa karıştırıcı zihin bunaltıcılığı olmiyan bir tefsir kitabı

Ashab 65 Çevrimdışı

Ashab 65

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm ahkiler.

Önceden biraz sıkıntılı dönemler geçiren bir müslüman kardeşimizin islama gönlü ısınmaya başladı.Ve benden kitap tavsiyesi istedi.bi tane siyer vercem. Özellikle sağlam akide konusu işleyen kitaplar az ve öz olsun istiyorum.Sıkılmaması açısından.tavsiyelerinizi bekliyorum.

Benim için ise : Tamamiyle Sünnet delilli bi fıkıh kitabı arıyorum geniş ve bol detaylı.

Selamun Aleyküm.
Aleyküm selam abi Risale yayınlarından Seyfiurahman mubarek furi peygamberin hayatı ve daveti çok güzel bir eser veya beka yayınlarından aynı şekilde 4 ciltyayınlandı

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TUVEYLİB Çevrimdışı

TUVEYLİB

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
27261
27262
27263

temelyilmaz Çevrimdışı

temelyilmaz

Üye
İslam-TR Üyesi
Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi Mecmuatül Ahzab Arapça 3.Cilit Kalem Yayınevi Trabzon Türkçe Fihrist İlavesiyle

Hasan eş-Şazeli 1.Cilit

Muhyiddin-i İbn Arabi 2.Cilit

Nakşibendi 3.Cilit

PDF - CHM - EXE Olarak Arıyorum Bilgisayarda Okumak İçin Arıyorum Yardımcı Olurmusunuz.Teşekkürler.
kalemyayinevi.com.jpg

Son düzenleme:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Link :

[/URL]

Son düzenleme:
temelyilmaz Çevrimdışı

temelyilmaz

Üye
İslam-TR Üyesi
Mecmuatül Ahzab Arapça 3 Cilt PDF Oku, Online Oku, Bedava İndir Link Çalışmıyor Başka Başka Sayfalara Yönlendiriyor.Bilginiz Olsun.Saglam Bir Link Olsun.

Gazali44 Çevrimdışı

Gazali44

لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ
İslam-TR Üyesi
Sizi en çok etkileyen kitap yada kitapları tavsiye eder misiniz ? Uzun zamandır kitap okumadım yeniden başlamak istiyorum şimdiden herkese teşekkürler

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Sizi en çok etkileyen kitap yada kitapları tavsiye eder misiniz ? Uzun zamandır kitap okumadım yeniden başlamak istiyorum şimdiden herkese teşekkürler
Picsart_22-07-18_21-42-37-765.jpg
Picsart_22-07-18_21-42-52-224.jpg

Mevdudi - Gelin bu dünyayı değiştirelim & Gelin Müslüman olalım

İbn Kayyım El-Cevziyye -Kalbin ilacı

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Türkmen (Türk+İman)

Üye
İslam-TR Üyesi
14. yüzyıl ve sonrasını anlatan İslam Tarihi kitapları önerirmisiniz?
(Mesela İbni Kesir’in El Bidaye’si çok kapsamlı bir kitaptır ama o kitapta 14. yüzyıldan sonraki İslam tarihi anlatılmamaktadır.)

Salafiyyaaa Çevrimdışı

Salafiyyaaa

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum
Şuraya, Ramazan şampiyonlari icin alinmasi yerinde olur diye tavsiye edebileceginiz kitaplari yazabilir misiniz forumdaşlarım.

Hem başlığa uygun guncel oneriler olur hem de forumdaslarin ilgi alakasi ne yonde öĝrenmiş olurum.

Imza:
Sponsor kardeşiniz 2024
Aleyküm selam we rahmetullahi we berekatuhu Peygamberimiz ﷺ Ramazan’da nasıl ibadet ederdi - İbn Recep el Hanbeli rahimehullah
vazgeçilmez bir kitap ve her sene okunur lakin Ramazan’da mı okuyacaksın bilmiyorum ama Ramazan’da selefin tutumu bütün kitapları kapatıp sadece Kur’ân ile ilgilenmesine dikkat çekerim . Bunu hayatımda kendimde de denedim ve gerçekten bütün kitapları kapatıp sadece Kur’ân ile Ramazan’da yoğunlaşmak bambaşka bir his .
Saadet yurdunun anahtarı - İbn Kayyım el Cevziye rahimehullah
Kalbin ilacı - İbn Kayyım el Cevziye

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam we rahmetullahi we berekatuhu Peygamberimiz ﷺ Ramazan’da nasıl ibadet ederdi - İbn Recep el Hanbeli rahimehullah
vazgeçilmez bir kitap ve her sene okunur lakin Ramazan’da mı okuyacaksın bilmiyorum ama Ramazan’da selefin tutumu bütün kitapları kapatıp sadece Kur’ân ile ilgilenmesine dikkat çekerim . Bunu hayatımda kendimde de denedim ve gerçekten bütün kitapları kapatıp sadece Kur’ân ile Ramazan’da yoğunlaşmak bambaşka bir his .
Saadet yurdunun anahtarı - İbn Kayyım el Cevziye rahimehullah
Kalbin ilacı - İbn Kayyım el Cevziye
Tesekkur ederimm..
Hediye alacağım Ramazan bittikten sonra forumda kazananlara.

Üst Ana Sayfa Alt