Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Korsan Yayın - İslami Eserlerde Kul Hakkı Olmaz

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bi imam hikayesi anlatayım
Hikaye dedim. Çünki başka birinden dinledim.

Bi imamla birlikte başka bir şehre seyahate gitmişler. Ezan okunmuş. Bizimki imama ezan okundu. hadi şu camiye girelim demiş.
İmamdan cevap:
"Ben bugün izindeyim"
:D Inanirim

M Çevrimdışı

mrzyrt zyrt

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bir basılı yayın varsa izinsiz scanner'dan taratılıp internete verilmişsse onun günahı dağıtanın olur heralde, okuyana değil haberdar olmaz.
Ben dedimki flash player kullanarak şu şekilde bir program yapacağım, Kuran daha kolay öğrenilecek, bu iş için birkaç program bilen adam lazım, gittim buldum adam dediki bu işi 5000 tl ye yaparım, öbür çalıştırdığım adam dediki ben şurasını 10.000 tl ye yaparım, vs toplandı proje bedeli 30.000 tl oldu. yaptırdım. Sen gittin kul hakkı olmaz dedin 1 tane parayla aldın internete verdin, ben bu adamların paralarını ödeyemedim, veya cebimden ödedim, masrafı kurtarmadı battım haciz geldi hapse girdim örneğin, vicdanın rahat değilmi, afiyet olsun

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
internetinternet ten , kullandığımız her türlü bilgi , internet faturası olarak cebimizden çıkıyor.

Bizim halk Camide ki imam kavramini,4 yil ilahiyat bitiren,seriat ilmine vakif olup...yanlizca diyanetin maasla atatigi kisi olarak algiliyor.Halbuki cami imamlarinin cogu farz,vacib...nedir bilmez.Kafalarina gore ictihat edip millete fetva verenleri cok.Nasil olsa onlar diyanetin imami.
Bu arada ankara nisantasindaki imam hadis,siyer,fikih usul dersleri veriyor mu namazdan sonra bos zamanlarinda...yoksa namazi kilar kilmaz evinemi gidiyor...
Turkiyede evine giden cokta.Almis oldugu maasi da hak etmiyorlar gibime geliyorlar.Normal bir memurun calisma vakti 8 saattir Bir imamin bir namaz vaktine ayirdigi zaman diliimi 45 dk olsun bunu 5le carparsak 5 saati bulmaz.Demek oluyor ki 3 saat hakki geciyor millete sonucta millet vergi veriyor.Her imamda cecenistan,afrika...daki muslumanlara yardim etmedigine gore bu 3 saat haram mi oluyor?
Neyse fazla kafa yormuyayim...

bizim bu forumdakiler, ilahiyatçılardan pek hoşlanmıyor galiba. ilahiyat öğrencisi olunca alınıyorum valla. :((((((

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir basılı yayın varsa izinsiz scanner'dan taratılıp internete verilmişsse onun günahı dağıtanın olur heralde, okuyana değil haberdar olmaz.
Ben dedimki flash player kullanarak şu şekilde bir program yapacağım, Kuran daha kolay öğrenilecek, bu iş için birkaç program bilen adam lazım, gittim buldum adam dediki bu işi 5000 tl ye yaparım, öbür çalıştırdığım adam dediki ben şurasını 10.000 tl ye yaparım, vs toplandı proje bedeli 30.000 tl oldu. yaptırdım. Sen gittin kul hakkı olmaz dedin 1 tane parayla aldın internete verdin, ben bu adamların paralarını ödeyemedim, veya cebimden ödedim, masrafı kurtarmadı battım haciz geldi hapse girdim örneğin, vicdanın rahat değilmi, afiyet olsun
Acik konusmak gerekirse bu sistemde islami eserler basmak,yayinlamak ve proglamak oldukca zor zaten piyasada muslumanlarin elinde degil.Bu da mevcud durumu guclendiriyor...Bu gun bedava kitap dagitan bir musluman yayin evi,kurum kurulus nadir goruldu veyahut gorulmedi.

Allah swt bu isle ugrasanlarin yardimcisi olsun.Kardes sunuda soylemek istiyorum.Bugun tr de yasayan muslumanlarin cogu firinci,insaatci,asgari usretle calisan isci...yani muslumanlar okadar zengin.degil...ne yapsin...Malum kitaplarin fiyatlarida...sen biyol goster...caiz yolda...Muslumanlar parasizliktan tevhidi sirki bidati...ogrenmesinler mi

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Tamamen materyalist yaklaşım. Kuranıkerimin ilk ayeti İKRA . Okumak lazım.
Önce de Kuranı Kerim. Materyalist bakışın ilacı Kuranıkerim.

Şimdi hem diyorsunuz ki hayır işi. Hem de diyorsunuz ki. şu kadar harcadım bu kadar haracadım

Hayırsa hepsi hayır. Ha afrikaya bişey yaptırmışsın, ha burdaki biri okumuş.
Verdiğin örnek konu dışına çıkıyor.

Ayrıca konu başlığında savunulan şey başka idi. Dini olan yayınlar ile ilgili idi.

Sen şimdi bana de ki , İBN Kesir , tefsirini yazdı bitirdi. Sonra dedi ki, ben bunu satıyorum kardeşim. Parası olana vericem. Bilmem ne kadar da bedel biçti. vs vs. uzar gider.

Sen gidip yatmıyosun . ben gidiyorum :)

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslamı da materyalist yaptınız ya. Diyecek laf bırakmıyorsunuz insana.

benim ciddi miktarda borcum var. ( gerçektir) Borcuma yardım edermisiniz . madem para toplayıp ihtiyacı olana yardım ediyorsunuz.

Şu anda kendi kendini tekfir etmiş durumdasın kardeş.
yaw sayenizde dedektifçilik oynuyoruz.
Bu gun ki zekat sorusunun hikmeti bumuydu akhi:( Allah swt yardimcin olsun

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
soru bana ait değildi akhi. arkadaşla sohbet ederken konusu geçti . ordan yazayım dedim.
Ama durumum berbat ELHAMDÜLİLLAH :D

bu forumda o kadar çok üyeyiz , sana bir şeyler yapabiliriz inşallah..

M Çevrimdışı

mrzyrt zyrt

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
internetinternet ten , kullandığımız her türlü bilgi , internet faturası olarak cebimizden çıkıyor.

telekom 150.600 km fiber kablo döşedi, bu kabloların bakımı eski kabloların sökülmesi, AR-GE çalışmaları, teknisyen mühendis işçilik masrafları, devlete ödenen 50 senelik kira ücret
Acik konusmak gerekirse bu sistemde islami eserler basmak,yayinlamak ve proglamak oldukca zor zaten piyasada muslumanlarin elinde degil.Bu da mevcud durumu guclendiriyor...Bu gun bedava kitap dagitan bir musluman yayin evi,kurum kurulus nadir goruldu veyahut gorulmedi.

Allah swt bu isle ugrasanlarin yardimcisi olsun.Kardes sunuda soylemek istiyorum.Bugun tr de yasayan muslumanlarin cogu firinci,insaatci,asgari usretle calisan isci...yani muslumanlar okadar zengin.degil...ne yapsin...Malum kitaplarin fiyatlarida...sen biyol goster...caiz yolda...Muslumanlar parasizliktan tevhidi sirki bidati...ogrenmesinler mi

Hocam cidden parası yoksa alması bence caizdir, ama gidip korsan yayın alıp sigaraya para veriyorsa sence caizmidir, birde ana başlık kesin kati şekilde kul hakkı olmaz vs diyor işin arka tarafında ne var niyet ne sorgulamadan vermişler fetvayı, size şunu söyleyeyim, bugün gidin Fatih semtine bi araştırın, yeni hatlı renkli Kuranı Kerim tasarımı için grafikerin aldığı ücret 30.000 TL. Alım gücü yoksa ama Hadis Kuran öğrenmek niyeti ile kitap alıyorsa kim ne diyebilir o kişiye. Ama senin paran varda o hizmetin sana ulaşması için sarfedilen emeği düşünmeden bencilce korsan alıyorsan kusura bakmasınlar

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
telekom 150.600 km fiber kablo döşedi, bu kabloların bakımı eski kabloların sökülmesi, AR-GE çalışmaları, teknisyen mühendis işçilik masrafları, devlete ödenen 50 senelik kira ücret

Hocam cidden parası yoksa alması bence caizdir, ama gidip korsan yayın alıp sigaraya para veriyorsa sence caizmidir, birde ana başlık kesin kati şekilde kul hakkı olmaz vs diyor işin arka tarafında ne var niyet ne sorgulamadan vermişler fetvayı, size şunu söyleyeyim, bugün gidin Fatih semtine bi araştırın, yeni hatlı renkli Kuranı Kerim tasarımı için grafikerin aldığı ücret 30.000 TL. Alım gücü yoksa ama Hadis Kuran öğrenmek niyeti ile kitap alıyorsa kim ne diyebilir o kişiye. Ama senin paran varda o hizmetin sana ulaşması için sarfedilen emeği düşünmeden bencilce korsan alıyorsan kusura bakmasınlar

Estağfurullah
Kardeşim Ayetler var.
Peygamberler diyor ki ben sizden ücret istemiyorum.
Ya git oku kuranıkerimi. sonra gel konuşalım

bu forumda o kadar çok üyeyiz , sana bir şeyler yapabiliriz inşallah..
ALLAH Razı Olsun

Hz İbrahim as Cebail gelince ona verdiği cevabı bilirsin : ) Rabbim biliyor.
Bi kapı açacak rabbim. Benim de sınavım bu. Bakalım neye çıkacak yol.
Bir de kehf suresi, Hz Musa as ile Hızır as arasında geçen olaylar

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
konuyla ilgili yazdığım ilk cevabı tekrar okurmusunuz ?

Estağfurullah
Kardeşim Ayetler var.

ALLAH Razı Olsun

Hz İbrahim Cebail gelince ona verdiği cevabı bilirsin : ) Rabbim biliyor.
Bi kapı açacak rabbim. Benim de sınavım bu. Bakalım neye çıkacak yol. Nefsimi kırarsam belki de ...... kimbilir

ben o cevabı bilmiyorum , ne söylemiş??

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
konuyla ilgili yazdığım ilk cevabı tekrar okurmusunuz ?

ben o cevabı bilmiyorum , ne söylemiş??

yazmıştım.. Rabbim biliyor.
Hz İbrahim ateşe atılırken Cebrail ona gelip isteği olup olmasığını soruyor .....

Araştır Googledan hemen bulursun. Bedava :)
Sanırım ilgili ayetlerin tefsirlerinde de bahsetmiş olabilirler
Ama mutlaka öğrenin

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:acpsnr::acpsnr: gece gece , gözlerimde iyi görmüyor artık..

farkındayız abi, birlikten kuvvet doğar ama..

M Çevrimdışı

mrzyrt zyrt

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Estağfurullah
Kardeşim Ayetler var.

İyi birader, aklına bir fikir gelsin, git tasarımını yaptır, 30-40bin tl masraf yap, dağıt bedavaya. Hadis Kuran elinde varsa niye gidip kitap alıyosun o zaman, diyanetten iste bedava verir sana, camilerde ücretsiz kuran dersleri var, internette forumlarda herşey var, git oradan oku, tv'de hoca anlatıyor, zaten tüm dini bilgiler nette mevcut alma kardeşim para isteyen adamın kitabını o zaman.
Adam masraf etmiş diyorum adam çalıştırmış o eser için, tefsir istiyosan Elmalılı var internette.

BAK DİYORUM ADAM ÇALIŞTIRILDI, MAAŞ ÖDENDİ, NAKLİYESİ VAR DİYORUM VERGİSİ VAR DİYORUM, ÇİNDEN DVD ALINDI KAPAKLAR VAR, PARAN VAR DA ALMIYORSAN DİBİNE KADAR HARAM OLSUN

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
mzryt ile sana yazdığım cevaplar alt alta üst üste karıştı yaa.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:acpsnr::acpsnr: gece gece , gözlerimde iyi görmüyor artık..

farkındayız abi, birlikten kuvvet doğar ama..
Hazret-i İbrâhîm -aleyhisselâm- tam ateşe atılmak üzereyken Cebrâîl -aleyhisselâm- geldi ve:

“–Bir dileğin var mı?” diye sordu. İbrâhîm -aleyhisselâm-:

“–Evet, bir talebim var, fakat senden değil!” cevâbını verdi.

Cebrâîl -aleyhisselâm-, İbrâhîm -aleyhisselâm-'a hayretle:

“–Niçin Allâh'tan kurtuluş istemiyorsun?” dedi.

O da:

“–Hâlimi O biliyor!” diye cevap verdi.

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İyi birader, aklına bir fikir gelsin, git tasarımını yaptır, 30-40bin tl masraf yap, dağıt bedavaya. Hadis Kuran elinde varsa niye gidip kitap alıyosun o zaman, diyanetten iste bedava verir sana, camilerde ücretsiz kuran dersleri var, internette forumlarda herşey var, git oradan oku, tv'de hoca anlatıyor, zaten tüm dini bilgiler nette mevcut alma kardeşim para isteyen adamın kitabını o zaman.
Adam masraf etmiş diyorum adam çalıştırmış o eser için, tefsir istiyosan Elmalılı var internette.

BAK DİYORUM ADAM ÇALIŞTIRILDI, MAAŞ ÖDENDİ, NAKLİYESİ VAR DİYORUM VERGİSİ VAR DİYORUM, ÇİNDEN DVD ALINDI KAPAKLAR VAR, PARAN VAR DA ALMIYORSAN DİBİNE KADAR HARAM OLSUN
Burada bahsedilen içerik.Kimse size bastırıpta dağıtmanız gerektiğini söylemiyor.İçeriğinden müslümanların ücretsiz faydalanmasından bahsediliyor.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

zor işler . Benim uykum geldi :)

Üst Ana Sayfa Alt