Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Korsan Yayın - İslami Eserlerde Kul Hakkı Olmaz

M Çevrimdışı

mrzyrt zyrt

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Burada bahsedilen içerik.Kimse size bastırıpta dağıtmanız gerektiğini söylemiyor.İçeriğinden müslümanların ücretsiz faydalanmasından bahsediliyor.

Kardeşim korsan kitap, korsan dvd nedir? Biri o kitabı alıp okuyup millete anlatsa lafım yok. Aklında kalanları anlatsa yazsa, alıntı yapsa nete yazsa lafım yine yok. Korsan basımı ve satılması konu. İçerikten faydalanma değil, kopyalamak. Bişey demiyorum ya ister alın ister almayın. Bu arada kitap basımı vs alakam yok , kitap okurum sadece, yayınevleri ile alakam yok, sadece empati o kadar, makina mühendisiyim vs...
Selametle

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim korsan kitap, korsan dvd nedir? Biri o kitabı alıp okuyup millete anlatsa lafım yok. Aklında kalanları anlatsa yazsa, alıntı yapsa nete yazsa lafım yine yok. Korsan basımı ve satılması konu. İçerikten faydalanma değil, kopyalamak. Bişey demiyorum ya ister alın ister almayın. Bu arada kitap basımı vs alakam yok , kitap okurum sadece, yayınevleri ile alakam yok, sadece empati o kadar, makina mühendisiyim vs...
Selametle

davanızda haklısınız ama , mühendislerde çok ukala oluyorlar.. bu son sözüm cevap yazmayacağım..

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selametle
Bu konu korsancılara para kazandırmak için açılmamış.Bazı insanların İslami kitaplarda kul hakkını öne sürüp insanların bu eserlerden mahrum kalmaması.Aynı zamanda internete yazarı tarafından konulduğu halde yok satan kitapları da biliyoruz.Onların kazanmasını,bilgilerini insanlarla paylaşmasını biz de isteriz ve elimizden geldiğince maddi katkı sağlamaya çalışırız,

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Sen diyorsun ki kardeşim 30 40bin lira verdim program yaptım ya ebubekir,ömer,ali rh ne yapsın tüm malını veren ashap ne yapsın malını fakirleşme derecesine sınır kalıncaya kadar veren ashap ne yapsın sen neden kaldıramayacağın yükün altna giriyorsun bu da nefsine zulümdür hayır işi borçlanarak olmaz elinde varsa yaparsın yoksa Allahtan istersin lafını yapmassın yok borçlandım yok ben bu yükün altndan nasIl kalkarım gibi laflar kuruntudur Allah sana borçlan demedi zekat ver dedi zenginsen mal biriktirme dedi mustazaflara bak dedi hayrın önünü mal ile kesme

De ki: Buna karşılık, sizden, Rabbine doğru bir yol tutmayı dileyen kimseler (olmanız) dışında herhangi bir ücret istemiyorum.Furkan 57

“Sizden hiçbir ücret istemeyen kimselere uyun, onlar hidayete erdirilmiş kimselerdir.”Yasin 21

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Islam toplumsal bir dindir.
Islam materyalist degildir.
Islam ben merkezli degildir.

Sorun buyuk oranda surdan geliyor.
Egitim sistemi ve gunluk yasanti birey odakli, materyalist. Bu nedenle islami bu kalibin icine sigdirarak anlamaya calisilinca islamin ruhunu algilanamiyor.

Hayir icin verilen emek sonuca ulasmasa da ecrine ulasacaktir insallah.
Aklima hz Muhammad sav in ama ya degil baska birine teblige gidişi ile ilgili inen ayet geldi.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum. Şifresi olmayan wi-fi lere girmekte bir mazhur var mı?

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum. Şifresi olmayan wi-fi lere girmekte bir mazhur var mı?
As

Benim fikrimi sorarsan Sınırsız internet, AKK sınırı olmayan girdiğin zamanda internet sahibinin internete bağlanmasına dair sıkıntı oluşturmadığın (adamın ping vs. arttırmadığın) sürece bir sıkıntı olmayabilir.

Ama dediğim gibi benim düşüncem. Zaten bu yukarıda saydığım şartları sağlayan Türkiyede bir elin parmaklarını geçmez. Ancak resmi kurumların büyük kısmı 20mb hız kullanmaktadırlar ve bununla beraber 20 mb download yapsan dahi kurum yine 20 mb internetini kullanıyor. Dolayısı ile Üniversite internetleri THY gibi kurumsal firmalar ve İstanbul için kent meydanlarında internete girmek bir sıkıntı oluşturmuyor.

Ancak internetine gireceğin kişi benim gibi sıradan bir kullanıcıysa; 50 gb download (yada bağlantıdan) sonra hızım 8mb den - 3mb düşer dolayısı ile ciddi manada sıkıntı yaşarım. AKK benim için önemli bir konu zira gerekli dökümanları AKK yı geçtikten sonra indirme yaparım. Benim gibi kullanıcılar AKK yı 50 gb dan 100 gb çıkarmak isteseler extra aylık 5 lira para ödemeleri gerekir. Bu da direk senin adamın parasını gasb etmen demektir. :)

Aynı şekilde bağlantıdaki yoğunluk Ping hızını yükseltmektedir. Nedir bu Ping? Bir int sayfasına tıkladığım zaman bana geri dönüş yapma hızıdır. Dolayısı ile insan yoğunluğunun olduğu bölgelerde yaşayanların bant genişliği dolduğu için, internet hızları değişmemekle beraber sayfa açılma ya da video dolma süreleri artar. Bu da internet ile ciddi mana da uğraşanlar için ciddi bir haktır.

Ama sen diyorsan ben karşı komşunun wi fi nı patlattım giriyorum, artık o seninle ALLAH arasındadır. :)

Şöyle bir durumda var benim yukarıda saydıklarım hep sınırsız internet kullanıcıları içindi. Zaten Kotalı internet kullanıyorsa karşıda Allahu Alem direk Kul hakkıdır...

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
As

Benim fikrimi sorarsan Sınırsız internet, AKK sınırı olmayan girdiğin zamanda internet sahibinin internete bağlanmasına dair sıkıntı oluşturmadığın (adamın ping vs. arttırmadığın) sürece bir sıkıntı olmayabilir.

Ama dediğim gibi benim düşüncem. Zaten bu yukarıda saydığım şartları sağlayan Türkiyede bir elin parmaklarını geçmez. Ancak resmi kurumların büyük kısmı 20mb hız kullanmaktadırlar ve bununla beraber 20 mb download yapsan dahi kurum yine 20 mb internetini kullanıyor. Dolayısı ile Üniversite internetleri THY gibi kurumsal firmalar ve İstanbul için kent meydanlarında internete girmek bir sıkıntı oluşturmuyor.

Ancak internetine gireceğin kişi benim gibi sıradan bir kullanıcıysa; 50 gb download (yada bağlantıdan) sonra hızım 8mb den - 3mb düşer dolayısı ile ciddi manada sıkıntı yaşarım. AKK benim için önemli bir konu zira gerekli dökümanları AKK yı geçtikten sonra indirme yaparım. Benim gibi kullanıcılar AKK yı 50 gb dan 100 gb çıkarmak isteseler extra aylık 5 lira para ödemeleri gerekir. Bu da direk senin adamın parasını gasb etmen demektir. :)

Aynı şekilde bağlantıdaki yoğunluk Ping hızını yükseltmektedir. Nedir bu Ping? Bir int sayfasına tıkladığım zaman bana geri dönüş yapma hızıdır. Dolayısı ile insan yoğunluğunun olduğu bölgelerde yaşayanların bant genişliği dolduğu için, internet hızları değişmemekle beraber sayfa açılma ya da video dolma süreleri artar. Bu da internet ile ciddi mana da uğraşanlar için ciddi bir haktır.

Ama sen diyorsan ben karşı komşunun wi fi nı patlattım giriyorum, artık o seninle ALLAH arasındadır. :)

Şöyle bir durumda var benim yukarıda saydıklarım hep sınırsız internet kullanıcıları içindi. Zaten Kotalı internet kullanıyorsa karşıda Allahu Alem direk Kul hakkıdır...
Akhi şifre kırarak girmek değil benimki şifresiz wifi ler icin soruyorum :)

Y Çevrimdışı

Yoldaki İşaretler

....
İslam-TR Üyesi
Bu konuya delil ile yada görüş ile bir açıklama yapıldı.Lakin caiz/caiz değil meselesi duruma göre değişebilir (maddi imkan boyutunda) olsa da insanları kendi vicdanına bırakmak lazım.Sonuçta ortada bir emek olduğu inkar edilemez.

Üst Ana Sayfa Alt