Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kur'an Ezberi Yaparken Defalarca Okuduğum Secde Ayetinden Dolayı Tilavet Secdesi Yapmam Gerekir mi?

S Çevrimdışı

sadobaba

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum bn sure ezberlemeye çalışıyorum ve ezberlediğim surede secde ayeti bulunmakta sürekli bn ayeti tekrar ediyorum ezberleyebilmek için bu durumda bnm her okuduğum da tilavet secdesi yapmam gerekirmi ve tilavet secdesi için abdestli omam gerekirmi?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
selamun aleykum bn sure ezberlemeye çalışıyorum ve ezberlediğim surede secde ayeti bulunmakta sürekli bn ayeti tekrar ediyorum ezberleyebilmek için bu durumda bnm her okuduğum da tilavet secdesi yapmam gerekirmi ve tilavet secdesi için abdestli omam gerekirmi?
Âleykum selam we rahmetullah ;
Tilavet secdesi için abdest gereklidir.
Fakat ezber yapılırken, bir secde ayeti bir mecliste tekrarlanarak okunsa, tek bir defa secde yeterlidir. Fakat başka başka secde ayetleri okunursa veya meclis hakikaten veya hükmen değişirse, her okunan ayet için başka bir secde gerekir.

Üst Ana Sayfa Alt