Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kur'an'a Hakaret Edenleri Kınamak Için Toplanıyoruz

Şehide Filiz Çevrimdışı

Şehide Filiz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
islami çalışmalarda bulunan bir gurup kardeşimizin sayfası.kendılerı nusret cephesı ve ırak şam islam devleti sayfalarınıda yönetmektedirler

Şehide Filiz Çevrimdışı

Şehide Filiz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
peki sayfanın ismı tam olarak ne olsun? siz bır etkınlık düzenleyecek olsanız sayfanızın ismını ne koyardınız? farkındaysanız sayfanın içerıgıne yanı paylaşımlarına baktığınız zaman ne yapılmak istenildiğini göstermektedır.siyaset bilincı olan kımseler bu aşamaları çok iyi bilirler!!!

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
s.a filiz bacım kızma hemen. benim kızdığım sitemim sana değil herkez kınıyorya ona ben sitem ettim. yoksa sonuçta elimizdeki imkanlar doğrultusunda elimizden geleni yapıcaz tabiki.

peki sayfanın ismı tam olarak ne olsun? siz bır etkınlık düzenleyecek olsanız sayfanızın ismını ne koyardınız? farkındaysanız sayfanın içerıgıne yanı paylaşımlarına baktığınız zaman ne yapılmak istenildiğini göstermektedır.siyaset bilincı olan kımseler bu aşamaları çok iyi bilirler!!!

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
insanlar öldürülür kınıyoruz.

peygambere rabbimize küfür edilir kınıyoruz.
çocuklarımız öldürülür ülkelerimiz gasp edilir kınıyoruz.

anlata bildimi ben ona sitem ettim hakkını helal et.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anadolu kıyamı nasıl

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunları kınasan ne değişecek ki?Ah biri önüme çıkacak ki kafasını keseyim.O zaman tanırlar işte bizi.

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hazır konusu gelmişken söyliyim, şu facebook'ta onune gelen nusra nın devletin sayfalarını açıyor baksan rahat 10'ar tane sayfa vardır bunlarla alakalı, hepside kendi akidesini bu cemiyetlerin akidesi gibi yansıtıyor, hatta bir tane dengesiz gördüm devletin akidesini yazmış akidede turkiyede ki okullardan bahsediyor : ), hakikaten şu sayfaları yonetenlere baksak inanın 20 li yaşlarda cahil çocuklardır, millette devletin yada nusranın sayfası diyerek orada bir çocugun yazdıgı şeye inanıyor, en büyük özellikleri ise haberleri teyit ettirmek görende sanacak halepten yazıyorlar..

ve şunu suriye savaşında analiz ettim ki biz millet olarak hakikaten acayip fitneci bir milletiz, fitne damarlarında geziyor bu milletin, bir deli kuyuya taş atsın yeter ki kırk kişi çıkarmaya çalışır, mesela nusra ile devlet çatışsa buna o kadar çok sevinecek tiyneti bozuk insan varki, veyahut devletin adamları veyahut ahraruş şamın adamları toplu bir şekilde şehit olsa gene aynı şekilde sevinecek tiynetsiz insanalr var, biz millet olarak hiç bir şeyi olması gerektiği kadar yapamıyoruz, bir grubu destekliyorsak (sanalda oda :) ) diger bir grubun hata yapmasına seviniyoruz..

Sahabe r.a birbirine girmiş iken oradaki mucahitlerin imanı onlardan daha fazlamı ki hata etmesinler, hatalar elbet olur herkes bedelini Allah'a svt. verir, önemli olan hata da ısrar etmemek..

Allah svt. müslümanların içinden dedikoduyu, fitneyi, kardeşinin kanını helal görmeyi, onların etini yeme isteğini alsın..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kınamak bir tepkidir,pasif bir tepkide,sonuç almada etkili olmasada hiç bir şey yapmayan yığınların ses vermesidir,en azından hiç bir şey yapmıyoruz ama bakın sesimiz var diyebilmektir,peki hiç ses vermeyipte kınayanları kınamak doğrumudur?Kınamayı kınayanların hiç bir kınama yapmamaları zalimleri dahada cesaretlendiriyor,hiç olmazsa biz varız ve kabul etmiyoruz demekte bir çabadır,ama en önemli çaba bunu pratiğe aktarmaktır.Bakınız solcular sokağa çıkıp seslerini eylemle bütünleştiriyorlar,gezi ruhu diye diye bir direniş ruhu oluşturuyorlar,ya o direniş ruhundan arınmış bizlerdeki bu ruhsuzluk hiçmi bizi tefekküre sevketmiyor?
Nasılki kınamalar bizi pasifleştiriyorsa,kınamaları basitleştirmekte bizi ruhsuzlaştırıyor,öyle bir hale geldikki,artık ne kınıyoruz nede ayağa kalkıyoruz,kınamayla olmaz deyip oturmayı daha iyi bir direniş ruhu algılama psikolojisine girdik.
Yani ne ayağa kalkıyoruz,nede kınıyoruz,oturup yan gelip yatıyor ve ahkam kesiyoruz,hangisi pasiflik,düşünmek lazım bence..

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Türkiyede hiç kimse kurana hakaret etse bile kurana hakaret ettiğini kabul etmez."ama şeriat isteriz,bütün tağutlar yıkılsın,t.c. bir tağuttur,direnmüslüman" deyip kurana hakaretin kurandaki yasaklananların serbest,yada haramların helal helallerin haram kabul edilmesi demek olduğunu anlatmaya çalışsan kaç kişi anlar bilmem. kemalizmin ve haçlı yapılanmasının ülke üzerinde amerikan gözetiminde çok etkin olduğu bu zamanda onların kanunlarına karşı gelmiş olmak karşı gelenleri terörist konumuna sokmakta olduğundan kimse karşılığını alamayacağı bir eyleme girişmek istemeyebilir.Bu iman konusunda rejimi tağut konumunda gören çok az müslüman var.Rahmetli Timurtaş hocanın bir sözü varmış hani,"eğer fatih istanbulu bu halde görseydi tekrar feth ederdi" sözü gerçekten doğru bir tespit.Solcular bile bu ortamda eylem yapabiliyorlarsa,eylemleri demokrasinin tanımında suç olmamasındandır.Onlar da demokrasi istedikleri ama kendi güdümlerinde demokrasi istedikleri için direndiklerini söylemekteler.Oysa şeriat için kuran için bir direnme demokraside yok,direkt terör ve devleti yıkma suçuna girmekte.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@ hic kimse mi????
Daha dun dustu hatayda catidan dusen birinin kufrettigi video.
Ben gezicileri internetten takip ediyorum. Durum hic de anladiginiz gibi degil. Bir cephe var karşılarında. O da islam. Onlar islami akp olarak tanimliyor, ama nusra ve kaideye de nefretlerini haykiriyorlar. Onlari birlestiren bu dusmanlik sadece.
Rabia eylemleri diye baslayan tepkiler ise musluman kesimi tevhide davet eden sin zamanların onemli bir kipirdanma hareketini baslatti.
Ha bu bir kurgu ile muslumanlari karsilarinda gormek isteyen kesimin baslattigi bir surec aslinda. Oyle de devam ediyor. Kim ne derse desin karsilarindaki islam , ve islam inun karsisinda dikilmedikce onlar islamin uzerine uzerine geliyor.

Rabia adiyla baslayan kipirdanma , islami isteyen toplumu harekete gecirmek icin birtakim liderlik edenlerin samimi bir davranisiydi. Ilimli ilimsiz islami birlesme icin son zamanlardaki en ciddiye alinir denemeydi. Musluman toplumun uzerindeki ataleti kirma denemesiydi. Ve bircoklarini urkuttugunden bir sekilde baskilar geldi. Birilerinin sesleri kisildi.

Liderler ancak arkasinda bir topluluk var ise lider olabilirler.liderler Iki turlu ortaya cikar. Ya once lider cikar, sonra bir topluluk onun pesinden gider. Ya da bir topluluk hareket eder ve zamanla kendine bir lider cikarir.

Surec islamin tevhid adiyla ortaya cikmasi zamani. Surecin uzunlugu musluman toplumun sahip oldugu islami bilgi ile dogru orantili.
Anadoluda tevhid dusuncesi tohum halinde su an. Onu sulayip buyutmek muslumanlarin elinde. Ya bu thumlari sulayip buyutecegiz, ya da baskalarinin tarlayi ezip cignemesini izleyecegiz.

ALLAHswt zaferi vadetmis. Siz ne dersiniz bilmem. Ben guzel gunlerin Anadoluya geldigini soyluyorum. Ben bu ugurda hareket etmesem bile bu bayragi bu topraklarda tasiyacak insanlarin olduguna artik inaniyorum. Ben otursam bile , oturmayacaklarin oldugunu biliyorum.
Bu topraklari temizleyecek ses ; ALLAHswt nin yolladigi kitap ve resulunun haytinini ornek alanlarin ayaga kalkmasiyla , olur. Bunu yapmaya can atan kesimlerin varliklarini gizlemeleri sadece sureci uzatir. Lakin sira bize geldi .
Farkindayiz. Siz de olun!!!

Bir kavim peygamberlerine demisti ki;
Sen ve inandigin ilahin gidin dusmanla savasin da biz onlari y3ndikten sonra geliriz. Iste anadolu bu

Şehide Filiz Çevrimdışı

Şehide Filiz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hazır konusu gelmişken söyliyim, şu facebook'ta onune gelen nusra nın devletin sayfalarını açıyor baksan rahat 10'ar tane sayfa vardır bunlarla alakalı, hepside kendi akidesini bu cemiyetlerin akidesi gibi yansıtıyor, hatta bir tane dengesiz gördüm devletin akidesini yazmış akidede turkiyede ki okullardan bahsediyor : ), hakikaten şu sayfaları yonetenlere baksak inanın 20 li yaşlarda cahil çocuklardır, millette devletin yada nusranın sayfası diyerek orada bir çocugun yazdıgı şeye inanıyor, en büyük özellikleri ise haberleri teyit ettirmek görende sanacak halepten yazıyorlar..

ve şunu suriye savaşında analiz ettim ki biz millet olarak hakikaten acayip fitneci bir milletiz, fitne damarlarında geziyor bu milletin, bir deli kuyuya taş atsın yeter ki kırk kişi çıkarmaya çalışır, mesela nusra ile devlet çatışsa buna o kadar çok sevinecek tiyneti bozuk insan varki, veyahut devletin adamları veyahut ahraruş şamın adamları toplu bir şekilde şehit olsa gene aynı şekilde sevinecek tiynetsiz insanalr var, biz millet olarak hiç bir şeyi olması gerektiği kadar yapamıyoruz, bir grubu destekliyorsak (sanalda oda :) ) diger bir grubun hata yapmasına seviniyoruz..

Sahabe r.a birbirine girmiş iken oradaki mucahitlerin imanı onlardan daha fazlamı ki hata etmesinler, hatalar elbet olur herkes bedelini Allah'a svt. verir, önemli olan hata da ısrar etmemek..

Allah svt. müslümanların içinden dedikoduyu, fitneyi, kardeşinin kanını helal görmeyi, onların etini yeme isteğini alsın..

gulyabanii haklısın fakat benım verdığim sayfaların admınlerı hafife alınacak kişiler değiller ve irtibatlılar.yaşlarıda 30-36 arası değişiyor :)

http://www.kureselhaber.net/suriyedeki-turkiyeli-savascilar-analiz.html

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
vallahi kınayın tepkinizi gösterin. türkiyedeki insanlar robotik bir yapıyla kınamatik olmuş durumda.ben açıkca facebook tarzı bir sitenın yerine islami bir site kurulmasını bekliyorum. facebook gibi. müminler oraya uye olmaları gerekli.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
vallahi kınayın tepkinizi gösterin. türkiyedeki insanlar robotik bir yapıyla kınamatik olmuş durumda.ben açıkca facebook tarzı bir sitenın yerine islami bir site kurulmasını bekliyorum. facebook gibi. müminler oraya uye olmaları gerekli.
:muhaha