Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Limon suyu, Sarımsak Karışımı. Mucize Gibi..

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Limon suyu ve Sarımsak mucizesi

2 Litre limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı
Kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoz lazım.

Limonların suyunu iyice sıkıp kavanoza doldurunuz, soyulmuş 40 diş orta
Boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını
kapatıyoruz, 25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp her gün
çalkanacak, (sarımsaklar iyice erimiş olacak) 25 gün sonra kavanozu açıp her
sabah aç karnına yarım veya
içebiliyorsa bir çay bardağı içiyoruz kavanoz bitene kadar içilecek, kapağı hep kapalı
Olacak, kavanoza asla su, şeker v.b. karıştırılmayacak ancak çay
bardağına aldığınız kısmını dilersek sulandırarak içebiliyoruz

bunu içtikten en AZ yarım saat bir şey yiyip içilmeyecek, yarım saat geçtikten sonra
kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.

% 100 KANITLANMIŞ YARARLARI

1-Tüm damar iltihapları (vaskülir) tedavi ediyor,
tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.

2-Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor bu dönemde diyete dikkat etmek Gerekiyor) şekeri düşürüyor, pankreasın yenilemesini sağlıyor.

3-Böbrek ve safra taşlarını eritiyor idrar
söktürüyor vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor.

4-Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki
Parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

5-Tüm romotizmal iltihabı önleyip, her tür romotizmal ağrıları
Dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor
her türlü ağrıyı kesiyor.

6-Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor
Sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını
artırıyor,felçlere ve VERTİGO'da fayda veriyor.

7-Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor, ve her
türlü alerjiyi özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini
kökünden kesiyor, kansere karış tüm vücudu koruyor.

N O T : İlacı hazırlayanın babasının koroner by-pass ile üç damarı
değişecekken bu ilaç sayesinde %100 tıkalı damarları açılmış ilaç
hazırlandıktan sonra sarımsaklar erir, koku etrafa yayılmaz. Kullanan
üç kişi ile görüştüm hep son derece memnun olduklarını adeta gençlik
Iksiri olduğunu söylüyorlar. Bunu ilk defa Rus doktorlar bulmuş ve
uygulamışlar şimdi ABD'de uygulanmaya başlamış, tıp de devrim yaratacağı
söyleniyor ve sarımsak limon karışımından oluşan maddelerin kimyasal yapısı
çözülmeye çalışılıyor.

Dr. Sencer TEPE
Sağlık Bakanlığı Daire Başkanı

O Çevrimdışı

OĞUZELİ

Üye
İslam-TR Üyesi
Önce sen denesen içsen diyorum sonrada tadını bizimle paylaşsan :yardimm :yardimm
:muhaha
yinede sağol değerli bilgi için :helalsana

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
OĞUZELİ ' Alıntı:
Önce sen denesen içsen diyorum sonrada tadını bizimle paylaşsan :yardimm :yardimm
:muhaha
yinede sağol değerli bilgi için :helalsana

Valla, bunu denemedim ama aşağıda bir reçete var onu denedim.

"Hayat ilacı
10 litrelik bir kaba 5 litre limon suyu atıyorsun,peşine 5 tane de kabuğu ile yumurta at.bir hafta dursun ama devamlı karıştırarak.bir hafta sonra sade ce yumurtanın zarı kalıyor, kabuk falan ne varsa at.sonra içine 1,5 kilo bal , 150 gram zahter, 150 gram çörekotu kat karıştır.her gün bir bardak iç"

limon, tansiyonu düşük olana o kadar iyi gelmez.
bende düşük tansiyon olmasına rağmen, yukardaki ilaç bidonunu seve-seve bitirmiştim.

bu ilacı denemedim.
denersem, hayhay anlatırım.

ilaç veya şifa denince;
ben ne bulsam içerim. sizde öyle olmayı denemeye gayret ediniz.
s+s

O Çevrimdışı

OĞUZELİ

Üye
İslam-TR Üyesi
HASTASIN SEN BİRADER ''GEÇMİŞLER OLSUN'' O DEDİKLERİNİ UYGULAMAYA DEVAM EDERSEN İNŞ İYİLEŞİRSİN :eek:ynok :hahahaa :muhaha :muhaha

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
OĞUZELİ ' Alıntı:
HASTASIN SEN BİRADER ''GEÇMİŞLER OLSUN'' O DEDİKLERİNİ UYGULAMAYA DEVAM EDERSEN İNŞ İYİLEŞİRSİN :eek:ynok :hahahaa :muhaha :muhaha

sağlığı korumak, diş bakımı gibidir,
her gün 10 dakikanı ayırırsan, bi ömür boyu rahat edersin.

bir de; http://www.birtat.com.tr sitesine git, sağlık konusunda orda da rahat edersin

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
şimdi bu ilaç ülsere kesin çözüm sunuyormu??öyleyse hemen denerim....

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ülser için kudret narı ilacının kapısını çalacan usta

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
karaca ahi bendeki artık ülser değil...REFLÜ ..azmettim başardım ülseri yenip REFLÜ oldum :üzgünüm

neyse buna kuvvetli bir ilacın varmı???

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
pulcet ' Alıntı:
karaca ahi bendeki artık ülser değil...REFLÜ ..azmettim başardım ülseri yenip REFLÜ oldum :üzgünüm

neyse buna kuvvetli bir ilacın varmı???

s.aleykum.
reflü; mide de asit fazlalığından veya; midenin asit i atamamasından dolayı;
boğaza düğümlenen bir olaydır.
veya, asit boşaltan kapakçıkların çalışamamasından dolayı oluşur.

safra kesesi iltihabı olup olmadığına,
mide den kurtardınız, onikiparmak bağırsağı ülserine bi baktırınız.

yemekleri iyi çiğnemeniz, baharatlı salamuralı yiyeceklerden uzak durmanız gerekiyor.

mide ülserinin hasar yapma ihtimaline karşın ballı kudret narı; (piyasalarda en pahalı 10.00 ytl dir)
aksu vital marka (shifta home marda adı ile çıkartmış 12.oo ytl) kudret narı propolisi (hap-tableti)
ve;
edemem-yapamam-içemem de'menizin yasak olduğu öneriler;
günde 3 sefer kantaron çayını içeceksiniz. 1 su bardağı kaynamış suya 1 yemek kaşığı atıp,
15 dakika bekleyip, temzlendikten sonra içeceksiniz.
1 su bardağı suya; 1 çorba kaşığı bal, iki çorba kaşığı limon karıştırıp günde 3 sefer içeceksiniz.

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
çok teşekkürler denerim inş. sağolassın :gül :gül :gül

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
N O T : İlacı hazırlayanın babasının koroner by-pass ile üç damarı
değişecekken bu ilaç sayesinde %100 tıkalı damarları açılmış ilaç
hazırlandıktan sonra sarımsaklar erir, koku etrafa yayılmaz.

Allah razı olsun kardeşim

peki bu karışımın kalp rahatsızlığı yaşamış kişiler üzerinde olumsuz etkileri olabilir mi ( aort kapağı değişimi )

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
VARİKOSEL de bir damar rahatsızlığı ona da iyi gelirmi acaba akhii...varikoselin ameliyattan başka tedavisini duymadım

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
Abdullah Yusuf kardes, damarlardaki plaklari sökmüs atmis ama aort kapagini yerinden cikaramaz Allahin izniyle :)

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Abdullah Yusuf kardes, damarlardaki plaklari sökmüs atmis ama aort kapagini yerinden cikaramaz Allahin izniyle :)

İnşaAllah kardeşim yanlız şunun açıklığa kavuşmaya ihtiyacı var , kalp ameliyatı geçiren kişinin hem aort hemde mitral damarları kesilir ve kalp vücut dışına çıkartılır kalbe yapılan cerrahi müdahaleden sonra tekrar vücuda yerleştirilir bu aşamada kesilen mitral damarların birleştirilmes sırasında damar iç çapları daraldığından ve kanın katı durumundan dolayı Dr'lar hastaya kan sulandırıcı ilaçlar verir ki kan özellikle mitral damarlardan rahat geçebilsin

bu limon karışımı ilaç eğer kan sıvılanmasını artırıyorsa aort kapakçığından basılan kan inceldiği için geri tekrar kalbe kaçabilir bu durumda risk oluşabilir veya incelmiş kanın dahada inceldiğinden beyin kanamasına sebeb olabilir

Altunsu Çevrimdışı

Altunsu

Üye
İslam-TR Üyesi
Egzama olsun sedef hastalığı için öneriniz varmı hocam.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
İnternette bu konuda bir araştırma yaptım ve ismi geçen Dr. Sencar TEPE'nin şu duyurusuna rastladım:

KAMUOYUNA DUYURULUR

Son bir aydır internet ortamında gerek bazı site ve e-mail gruplarında ilan edilmiş olarak; gerekse kullanıcıların birbirlerine yolladıkları elektronik postalarda, altında adımın yanlış olarak yazıldığı, sarımsak-limon karışımı bir şeyin neredeyse her derde deva ilaçmış gibi lanse edildiğini öğrendim. Ulaşabildiğim site ve haber gruplarına, böyle bir karışımla ilgim olmadığını yine elektronik ortamda tekzip ettim. Ancak hala daha gerek telefonla gerek Bakanlığımız basın müşavirliği kanalıyla, şahıs veya medya mensupları bazında konunun sorulması ve bilgi isteniyor olması üzerine, bu genel duyuruyu yapmak zorunlu olmuştur.

1- 1- İnternet ortamında altında adım Sencer olarak yazılmış ve Tedavi Hizmetleri Daire Başkanı olduğumu beyan eden SARIMSAK-LİMON KARIŞIMI hakkında hiçbir bilgim ve ilgim yoktur.

2- 2- Bu karışımın ne zaman ve kim tarafından hangi maksatla adım kullanılarak internet ortamına verildiğini de bilmiyorum. Sadece aynı odayı paylaştığım daire başkanı arkadaşım, A.Ü. Ankara Tıp Fakültesi Biyokimya Bilim Dalında doktora yaparken hocası Prof. Dr. İlker DURAK ile sarımsaktan elde edilen bir ekstre (GARLİK EKSTRESİ) üzerinde çalıştıklarını ve bu çalışmalarının Tıp Dergilerinde yayınlandığını anlatırken, odamızda bulunan bazı ziyaretçilerin sarımsakla limonu karıştırmanın daha iyi olduğunu söylediklerini ve bu konu hakkında tartışıldığını hatırlıyorum.Bu olay da bir-iki yıl önce olmuştur. Bu kişilerden biri belki inandırıcılık katmak düşüncesiyle adımı kullanarak internete vermiş olabilir diye düşünüyorum, ancak kişileri tanımadığım için de araştırıp soramıyorum.

3- 3- Kendim hipertansiyon hastası olduğumdan uzun süredir tansiyonumu regüle etmek için Sinoretik forte tbl 1x1, Cozaar tbl 1x1, kan sulandırıcı olarak Coraspirin 1x1 ve kolesterol düşürücü olarak Crestor 1x1 kullanmaktayım. Bu ilaçlara ait sağlık kurulu raporum mevcut olup tüm tedavi kayıtlarım ve reçete tarihlerim Bakanlığımız sağlık merkezinin bilgi işlem kayıtlarında her an ulaşılabilecek durumdadır. Ayrıca annemi yakın zaman önce koroner damar tıkanıklığı nedeniyle yapılan by-pass ameliyatı sonrası kaybetmiş bulunmaktayım. Böyle bir karışımı biliyor olsaydım ve gerçekten böyle bir karışımın iddia edilen etkilerinin olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış olsaydı, önce anneme ve kendime uygular; annemi kaybetmez ve ben de bir dolu ilaç kullanmaktan kurtulmuş olurdum.

4- 4- Meslek hayatım boyunca bilimsellikten taviz vermemiş birisi olarak, bu çeşit bilim dışı gördüğüm bir olaya adımın karıştırılmış olmasından büyük üzüntü duymaktayım ve son zamanlarda her gün bir şekilde karşıma geliyor olması da çalışma performansımı olumsuz yönde etkilemektedir.

Yukarıdaki bilgiler ışığında bu konu ile ilgimin olmadığını ve böyle bir duruma adımın karıştırılmaya çalışılmasından son derece mağdur olduğumu, başta basın-yayın organlarımıza ve onlar vasıtası ile tüm kamuoyuna duyurur, insanlarımızın bilimsel yararı kanıtlanmış ve hekimlerince verilen tedaviler haricinde, hiçbir yol ve yönteme başvurmamalarını önemle hatırlatırım.Saygılarımla,

Dr. Sencar TEPE
Organ ve Doku Nakli Hizmetleri
DAİRE BAŞKANI
09.10.2006