Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mahmut Ustaosmanoğlu Kitaplarındaki Akideye Aykırı Yazılar!

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadas da; Mahmut Hoca'nin kitabindan alinti yapip bana gondermis.Dedigin sekil olsa, burda insanlar ayaga kalkardi diyor.

Kitabin on kapagini gormek istiyor. Cekip eklerseniz iletecegim.

Ekli dosyayı görüntüle 24383

Bu insanların beyni o kadar körelmiş ki, bu tür şeylere ses çıkaramıyorlar. bu kitapta yazılanlara sıra gelinceye kadar daha birçok şirkler,hurafeler var. Bu da irşadül müridin adlı kitaptan. Arkadaşınızın şaşırmaması gerekiyor.
24387

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu insanların beyni o kadar körelmiş ki, bu tür şeylere ses çıkaramıyorlar. bu kitapta yazılanlara sıra gelinceye kadar daha birçok şirkler,hurafeler var. Bu da irşadül müridin adlı kitaptan. Arkadaşınızın şaşırmaması gerekiyor.Ekli dosyayı görüntüle 24387

Yani nasil desem..Arkadasim biraz saf bir insan. Cok yakinim diyemem buyuzden ama kurstan biliyorum 2 senedir. Iyiniyetli ve samimi sekilde duzgun yasamaya calisan, kendi halinde biri. Burayla da direk baglantisi olmadigi icin, belki bazi telkinleri anlayamamis olabilecegini dusunuyorum. Cunku sirk konusunda hassas. Bu ilk iletiyi bile gonderince, sasirdi, biz derste de boyle gormedik diye.

Bir de bana; carsaf giy diye baski yapiyorlardi ama en son boyle kabul ettiler dedi (feraceli) Belki de tam iclerine almamislardir.

Yani cok sey olabilir. Ben 39 yasinda insanim ve burda bana dusen, "siz soylesiniz, siz boylesiniz, nasil anlamamissin, anlamissindir da isine gelmemistir, hocam haklidir demissindir" diye onyargilarla suclamak degil, once olayi anlamak kanimca. Ben kapagi da ozellikle istedim buyuzden. Yoksa ben zaten bir kac video izlemistim ve bulasmam boyle cemaatlere.Yani kitabini alip arastirmam bile.Bu yuzden; kiza fotografi iletmek istedim ki; icinde, dogruluguna dair suphe kalmasin. Suan o asamayi gectik. Sonrasinda; gozleri eger gormek istemezse, ben bir kez daha ifade eder ve cekilirim..Ancak bunu hic gormedigini iddia eden birine (ki ben inaniyorum, yalan soyleyecek bir kiza benzemiyor), ben bu sekilde yuklenemem.Yani o zaman hic kitabin o alintisini (burdaki ilk ileti)gondermezdim ki zaten. Ben emindim oyle birseye sasiracagina..

Soyledigim gibi; ben dostane sekilde gorevimi yaptim. Simdi en fazla bir kac maillesmeden sonra zaten konu hakkinda karari netlesir Bir daha da acilmaz.

Ben suni tartismalar sevmiyorum. Burda onemli olan, hayra yonelik birsey cikar mi cikmaz mi. Bize dusen dua etmek boyleleri icin..

Bir zamanlar bizim de gozlerimizin kor oldugunu, Allah bize unutturmasin insallah..Buyuzden biraz daha sakin ve empatik yaklasiyorum ben herkese.

Dinde kibirli olmaktan da Allah'a siginirim. Arkadasa, duanizi rica edecegim.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
azcık araştırdım anladığım kadarı ile ahzab 56 yla iliştirilen : ve miraçla ilgili cebrail a.s. a atfedilen : kif yâ muhammed! fe innuke rabbi yusallune aleyke " sözü . Bunların anlayışında "dur Ya muhammed rabbin sana namaz kılıyor" !!! manasına gelmekte. oysa ahzab 43 de de insanlara salat edilmekte . pek şaşırtıcı değil vahdeti vücud veya hulül olarak düşününce kaldı ki cübbeli de zamanında cebrail a.s. vahyi muhammed s.a.s. dan alıyor demişti , bayram ali öztürk'ün dediği muhammed eşittir allah'da hafızamızda . yo biz öyle demek istemedik şöyle demek istedik , o zaman doğru düzgün de , ama hep aynı sonuca çıkan ithamlar bunlar . bir kişinin allahın kendne namaz kıldığını sanması için ya aklını kaçırmış ya da tamamıyla şeytana tabi olmuş olması gerek .

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
azcık araştırdım anladığım kadarı ile ahzab 56 yla iliştirilen : ve miraçla ilgili cebrail a.s. a atfedilen : kif yâ muhammed! fe innuke rabbi yusallune aleyke " sözü . Bunların anlayışında "dur Ya muhammed rabbin sana namaz kılıyor" !!! manasına gelmekte. oysa ahzab 43 de de insanlara salat edilmekte . pek şaşırtıcı değil vahdeti vücud veya hulül olarak düşününce kaldı ki cübbeli de zamanında cebrail a.s. vahyi muhammed s.a.s. dan alıyor demişti , bayram ali öztürk'ün dediği muhammed eşittir allah'da hafızamızda . yo biz öyle demek istemedik şöyle demek istedik , o zaman doğru düzgün de , ama hep aynı sonuca çıkan ithamlar bunlar . bir kişinin allahın kendne namaz kıldığını sanması için ya aklını kaçırmış ya da tamamıyla şeytana tabi olmuş olması gerek .

Izledigim videolara istinaden (ki reddiyelerini de dinledim ozellikle); evet, kendilerince acikliyorlar tabi desifre olan seyleri. Ancak illa ki iclerinden uyanip ayrilan oluyordur. Simdi indirdigim videolari da arkadasa gonderip, ustelemem zaten

Cunku bir fotografla baslayan bu konu; cok vakit kaybina donustu benim icin, yanlis anlamalarla beraber. Daha kendime indirdigim ilim videolarim duruyor.Oyuzden su hocalarinin videolarini da izleyip, linklerini gonderip kendi isime bakacagim.

Kendi ilmimin onune geciremem.Belki tevafuk olmustur diye ilettim arkadasa bu kitap msjini. Benim isim bu kadar.Rahmet Allah'tan ..

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gelismeler soyle..

Sanirim gittikleri yerdeki bayan bir hocaya atmis mailimi. Kitabi kabul etmisler ancak reddiye yazisini iletmis bana arkadasim. Yalniz kendi de okumamis henuz.

Ben de okuyup ona donecegimi yazdim.

Okudum ve burada iletilen tum linkleri vb de ekleyip uzunca bir mail gonderdim. Velhasil sonunda ozetle; karsilikli bir reddiyelesmenin sonunun gelmeyecegini, burada kesmek istedigimi, iyi degerlendirme yapip dusunmesini ve yalnizca sonucu bana bildirmesini yazdim.

Bakalim vesile olacak miyiz. Tum arkadaslarima da katkilarindan dolayi tesekkur ediyorum. Artik linke gerek yok cunku konuyu bagladim. Baska sirk goruntuleri de bulup ekledim zaten.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Simdi mail atti.Onun hocasi bayan da bilmiyormus o kitaptaki yaziyi.Birisine telefon edince, o kisi iletmis bana attiklari reddiye yazisini.

Bakin tahminim dogru cikiyor.Yani siz diyorsunuz iclerindekiler nasil bilmez ama demek ki bilmeyenler var. Yada belki tasavvufla ilgili kismi ayridir, bilemiyorum.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Simdi mail atti.Onun hocasi bayan da bilmiyormus o kitaptaki yaziyi.Birisine telefon edince, o kisi iletmis bana attiklari reddiye yazisini.

Bakin tahminim dogru cikiyor.Yani siz diyorsunuz iclerindekiler nasil bilmez ama demek ki bilmeyenler var. Yada belki tasavvufla ilgili kismi ayridir, bilemiyorum.
yalniz hic kimse nasil bilmez demedi onu sen demistin. bana göre bir kisi dinini nereden öğrendiğini sorgulamakla mükelleftir. bir kitabın 130.sayfasını okuyup 199.daki meseleyi bilmemek mümkün mü? zaten bir tarikata değil bir markete bile girmeden önce internette araştırma yapıyoruz nedir ne değildir diye. ki bu dindir şakaya gelmez. mukallid yani sorgulamadan taklit eden kişi de tesadüfen doğru yoldaysa ne ala.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadasim aradi. Gonderdigim herseyi okumus ve izlemis. Ben kesinlikle boyle seyler duymadim da, izlemedim de diyor.

Gittikleri yerde, tefsiri Ibn Kesir kitabindan yapiyorlarmis. Ben sahsen; bu goruntuleri gordukten sonra onlardan gidip ilim almam dedim. Aliyorsan da; dedikleri seylere cok dikkat etmen lazim dedim.

Hoca icin de, buyu yapildi diye soyleniyormus kendi iclerinde.Dedim adamin kafasi yerinde ise; kasitli olarak ona ibadet ettirip cemaat sirk isliyor, saygi durusu ile.Kafasi yerinde degilse de, onu kullanip sirk isliyorlar. Her halukarda sirk var. Ki okulda puta secde edenden ne farki var onunde duran insanlarin dedim.

O da dedi, onlara sirk diyorlarmis. Ee dedim kafir olunca sirk oluyor da, Allah dostu olunca mi sirk olmuyor saygidurusu?

Velhasil..Sirk konusunda mutabigiz ama gittigi yerde bunlarin yasanmadigini ifade ediyor israrla. Ki inaniyorum ben.

Iyi oldu bunlari gormesi..Gider baskalarina da anlatir illa ki.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadasim aradi. Gonderdigim herseyi okumus ve izlemis. Ben kesinlikle boyle seyler duymadim da, izlemedim de diyor.

Gittikleri yerde, tefsiri Ibn Kesir kitabindan yapiyorlarmis. Ben sahsen; bu goruntuleri gordukten sonra onlardan gidip ilim almam dedim. Aliyorsan da; dedikleri seylere cok dikkat etmen lazim dedim.

Hoca icin de, buyu yapildi diye soyleniyormus kendi iclerinde.Dedim adamin kafasi yerinde ise; kasitli olarak ona ibadet ettirip cemaat sirk isliyor, saygi durusu ile.Kafasi yerinde degilse de, onu kullanip sirk isliyorlar. Her halukarda sirk var. Ki okulda puta secde edenden ne farki var onunde duran insanlarin dedim.

O da dedi, onlara sirk diyorlarmis. Ee dedim kafir olunca sirk oluyor da, Allah dostu olunca mi sirk olmuyor saygidurusu?

Velhasil..Sirk konusunda mutabigiz ama gittigi yerde bunlarin yasanmadigini ifade ediyor israrla. Ki inaniyorum ben.

Iyi oldu bunlari gormesi..Gider baskalarina da anlatir illa ki.
akaid dersi de almasın orda. onlar mesela Allah yukarıda denilmesini Allaha yer tahsis etmek olarak görüyor halbuki Kuran'da Allah kendisi arşa istiva ettiğini söylüyor. Allah'ın arşın üzerinde olduğu kabul edilmediğinde "Allah'ın yeri belli değil bu hocanın içine girmiş" deme kapısı aralanıyor. Allah'ın izniyle itikatı sağlam bir yer bulur.

• Dua et
Tepkiler: M.S
Üst Ana Sayfa Alt