Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Merhaba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
P Çevrimdışı

pauls

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Merhaba, sizinle bir konuyu konuşmak istiyorum.
Bu kategorilerde belirli forum ve sitelerle görüşmelerimizi yaptık ve olumlu geri bildirimler aldık. Düşüncemiz; bir forum açacağız ve bütün inançların ortak tartışma platformu olacak. Tartışmanın dozu yine kültür ve ahlaki düzene sadık kalacak. Sizin de bu konu hakkında düşüncelerinizi almak isteriz.

Teşekkür ederim, iyi forumlar dilerim.

(Özel mesaj veya e-mail ile irtibat kurabilirsiniz.)

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Peki amaçlanan nedir.Neden böyle bir şeye gerek duydunuz ?

Bütün inançların ortak tartışma platformu derken Müslümanlar, hristiyanlar, yahudiler, budistler, kemalistler vs. inançlar birbirleriylemi tartışacaklar yoksa kendilerine ayrılan bölümlerde sadece kendi dinlerinden olan insanlarlamı tartışacaklar.. Böyle bir platformu islam hakkında binbir yalan ve iftira ile beslenen ateistlerin ve diğer islam düşmanlarının FIRSAT olarak göreceğini hatırlatmak isterim.Ayrıca böyle bir ortamda açılan konuların, kalplerine islam hakkında şeytanın vesveseleriyle çeşitli şüpheler gelen ham müslümanlar için fitne olacağdan endişe ediyorum..Fayda olarak tek bahsedeceğim şey müslüman olmayanların hidayetine vesile olmak olabilir.Buda forumun misyonuna ve site yöneticlerinin akidesine bağlı olarak değişebilir.

P Çevrimdışı

pauls

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Tabi ki birbirleriyle tartışacaklar ve iddaaları üzerinde çürütmeye dayalı beyanlarda bulunacaklar.
Kendi bölümleri ve genel sohbet bölümleri olacaktır. Başka bir inanca mensup bir kişi bir diğer inanca mensup kişinin bölümünde forum kurallarına uygun olarak gerçekten merak ettiği soruyu sorabilecektir.
Kesinlikle kötüleme,karalama gibi bir eylemde bulunulmasına izin verilmeyecektir.

Bizim düşündüğümüz oluşumda bir kimsenin bir kimseyi kırması hedeflenmemektedir.
Site yöneticileri ise zamanla her inanca mensup kişilerden seçilerek oluşacaktır.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
düzenli sınırlar içerisinde olursa ben faydalı olabileceğini düşünüyorum.Müslüman olmayanlar ve kalbinde islama dair bir yakınlık olanlar için yol açıcı olabilir bence.

P Çevrimdışı

pauls

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
peki bu çalışmada mesela hristiyan biri müslümanı aldatıp islamdan çıkmasına sebep olursa siz vebal altına girmiş olmazmısınız?

Şu açıdan bakalım olaya; aldatıp-aldatmamak olarak düşünmeyelim.
Eğer öyle bakmak istenirse inanç bilgilendirmesi yapan bir tane forum olmaması gerekir. Sonuçta buraya kayıtlı olan bir insanın söylediği ters bir şey yüzünden veyahut onun düşüncesinden nem kapıp islam'dan soğuyanlarda olabilir ki vebalini site yöneticileri alabiliyor mu?
Her insanın kendine yetecek kadar aklı vardır. Kimse kafasına yatmayan bir düşüncenin peşinden koşmaz. İnsanın ödülü düşünebilmesidir.
En azından bir şeyleri bilmek ve bilgilenmek lazım. Herkesin kendi inancı kendi nezdinde doğrudur.

S Çevrimdışı

satışın karı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
açarsan sonuç, küfürbaz ahlaksız kafirlerin müslümanlara küfretmesinden başka birşey olmaz onun için yapma boş ver çiçekle böcekle ilgili forum aç daha iyidir

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sizde şu açıdan bakın islam devletinden hristiyanlar islam devleti bünyesinde yaşayıp ibadet etme hürriyetine sahiptirler , ama insanlara hristiyanlığı anlatma , münazaralar yapma , tartışma konusunda özgür değillerdir ; halife Her insanın kendine yetecek kadar bilgiye sahip olmalı ilkesini uygulayamaz bu konuda engelleme mecburiyetindedir , mevcut ortamı ortadan kaldırır

İnsanın nefsi ve şeytan malumunuzdurki insana sürekli fuhşiyatı , isyanı emreder , bunun içindirki sahabiler biraraya gelip tefekkür edip , ağlayıp imanlarını tazelemişlerdir , zinde tutmuşlardır , demek oluyorki insan bibaşına kaldığında nefsine uyabilir karşı tarıfın fikir akımından etkilenip sapıtabilir

ben islami pencereden kaybedeceklerime bakıyorum daha kazanacaklarıma sıra gelmedi

P Çevrimdışı

pauls

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
açarsan sonuç, küfürbaz ahlaksız kafirlerin müslümanlara küfretmesinden başka birşey olmaz onun için yapma boş ver çiçekle böcekle ilgili forum aç daha iyidir
Bu kişilerin zaten kendi inançlarına da saygısı yoktur.

sizde şu açıdan bakın islam devletinden hristiyanlar islam devleti bünyesinde yaşayıp ibadet etme hürriyetine sahiptirler , ama insanlara hristiyanlığı anlatma , münazaralar yapma , tartışma konusunda özgür değillerdir ; halife Her insanın kendine yetecek kadar bilgiye sahip olmalı ilkesini uygulayamaz bu konuda engelleme mecburiyetindedir , mevcut ortamı ortadan kaldırır

İnsanın nefsi ve şeytan malumunuzdurki insana sürekli fuhşiyatı , isyanı emreder , bunun içindirki sahabiler biraraya gelip tefekkür edip , ağlayıp imanlarını tazelemişlerdir , zinde tutmuşlardır , demek oluyorki insan bibaşına kaldığında nefsine uyabilir karşı tarıfın fikir akımından etkilenip sapıtabilir

ben islami pencereden kaybedeceklerime bakıyorum daha kazanacaklarıma sıra gelmedi

Sizin bu düşünceniz özgürlüğü kısıtlayarak nefsin önüne geçmeye çalışmaya benziyor.
İnsanın bilirken islam demesi ayrı, araştırmadan bilmeden islam demesi ayrı ki bu sadece kimliklerde yazar. Bence her insan diğer inançları araştırmalıdır yoksa gerçek cahiller olmaktan kurtulamazlar.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Peygamber efendimiz tevratın sahifelerini bulup okumaya çalışan sahabiye ," süphesiz Musa kardeşim eğer şu an burda olsaydı bana tabii olurdu " deyip Sahabiye şiddetli uayrıda bulunmuştur ; neden peki müsaade etseydi tevratı okumasında ne zarar görebilridiki sizin mantığınıza göre

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bence her insan diğer inançları araştırmalıdır yoksa gerçek cahiller olmaktan kurtulamazlar.

Bizim konuya kuran ve sünnet penceresinden bakmamız gerekiyor..

Ahmed b. Hanbel'in ve el-Bezzâr'ın Câbir'den rivayetlerine göre, Hz. Ömer Tevrat'tan bir parça yazmıştı. Yazdığı bu parçayı Hz. Peygamber'e getirdi ve okumaya başladı. Bu esnada Hz. Peygamberin yüzü renkten renge girdi. Mecliste bulunan Ensar'dan bir zat Hz. Ömer'e; "Yazıklar olsun sana ey Hattab oğlu Ömer! Sen Resulullah'ın yüzünü gõrmüyor musun?" dedi. Bunun üzerine Hz. Peygamber; "Ehl-i kitaba bir şey sormayın. Kendileri sapık olan bu adamlar sizi asla doğru yola iletemezler. Sizler de ya hak olan bir şeyi yalanlamış ya da batıl olan bir şeyi doğrulamış olursunuz. Allah'a yemin ederim ki eğer Musa sağ olsaydı, bana iman edip yoluma uymaktan başka çare bulamazdı" buyurdu (Ahmed b. Hanbel, III, 387)

A Çevrimdışı

ABDULLAH9

Üye
İslam-TR Üyesi
peki bu çalışmada mesela hristiyan biri müslümanı aldatıp islamdan çıkmasına sebep olursa siz vebal altına girmiş olmazmısınız?

eğer bir musluman hrıstıyan olan bırısıne aldanıyorsa varsın gitsin...ancak böyle bır sitenın hayat bulacağına inanmıyorum olmayacak bır şey

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Konuyu okumaya başladığımda Hz. Ömer r.a'ın tevrattan sayfalar okuma meselesini söyleyecektim ki kardeşler maşaAllah ecri kapmışlar.

Mesele üstte belirtildiği üzere böyle bir olayda sitemiz katkı sağlamayacaktır.

Size de tavsiyem bunun yerine islamı nasıl yayarız bunun için çaba harcayın zira site yönetiminde kafirlere de kucak açacak olmanız o sitenin zamanla kimlerin elinde olacağı bile meçhul.

Selametle..

Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...