Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mısır’da Müslüman Kardeşler adayı Muhammed Mursi devlet başkanlığı seçimini kazandı

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Declaration of the Islamic Emirate regarding the success of the candidate of the‘Ikhwan-ul-Muslimeen

The election committee of Egypt announced Dr. Muhammad Mursi as president in the ongoing election the previous day. Egypt has a pivotal role in the Middle East and the election of Dr. Muhammad Mursi, the candidate of the Ikhwan-ul-Muslimeen as the president is a great change on the Middle Eastern level and generally on the international level which carry the hopes of positive changes for the Islamic Emirate.

The success of the Islamic Government in Egypt is considered to be the strongest blow in the Middle East and the whole world to the American and Zionist expansionism. May the Muslim Nation of Egypt and their newly elected government take good advantage of this important occasion and historical victory in the defense and achievement of the interests of the Islamic Ummah.

Therefore the Islamic Emirate congratulates the Muslim Nation of the brotherly country Egypt and their elected president Dr. Muhammad Mursi on this glorious occasion and presents its best wishes.

The leadership of the Islamic Emirate prays to Allah Almighty that the newly elected government of Egypt serves its nation in the best possible way and on the whole successfully and legitimately defends the Islamic issues on the Muslim world level.

The Islamic Emirate appreciates all those supports rendered to the Afghans by the brotherly country of Egypt during the Russian occupation and similarly thanks from the core of heart the International Al-Azhar University for all those stances condemning the current occupation of the Americans and their atrocities.

Wassalam,

The Islamic Emirate of Afghanistan.

6/8/1433 Hijjira

25/6/2012 Gregorian

Declaration of the Islamic Emirate regarding the success of the candidate of the?Ikhwan-ul-Muslimeen

Haber İslam Emirliğinin Resmi Sitesinin Haberidir ve Doğrudur.

Benim Anlamadığım Şimdi Asıp Kesen Arkadaşlar ne yapacaklar acaba çok merak ediyorum.

Kardeşim neden bu kadar aceleci insanlarsınız??

Allah'tan korkun. Söz ağızdan çıktığında sözün esiri olursunuz.!

wesselam...

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi yukarıdaki videoya bakılıp öyle denmesi tamam da,yanlış anlamayın biz demokratlaştığından ötürü türkiyedeki islami isim taşıyan(islami olduğunu iddia eden) partileri tanımadık,reddettik.bu meclislere girdiklerinden ötürü,ben uzun yıllardır muvahhid olan biri değilim 5-6 aydır öğreniyorum elhamdülillah gerçekleri,mısırdaki hareketin türkiyedeki hareketlerden farklı olan kısmı nedir,açıklayın ve lütfen hükmünü söyleyin ki bilmediğim bir şey ise öğrenmiş olayım,cehaletime verin sonrasında.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi Kardeşim;

Kusura bakmayın ama öncelikle Haber nasıl okunur dünya nasıl okunur onu ögrenmek gerekir. Bunu bilemezzsen her okudugun haberle islam bilgini aynı kefeye getirip vahim hatalar yaparsın.

Yani sen veya bir başkası bu haberi okuyunca ben merak ediyorum şunumu anlıyor. Mursi ve Taliban Yanlarında kazancı bedi ile birlikte gece alemlerinde mi akıyorlar sanıyorsunuz anlamıyorum ki:)

Diplomatik bir mesaj yayınlanmış gelinim sana söylüyorum kızım sen anla demiş. Yani Mısır halkına mesaj vermiş sizin arkanızdayız başınıza getirdiğiniz adama sahip çıkın islamdan uzaklaşırsa batıyla yakınlaşırsa tekrardan meydanlara inin mesajı verilmiş.

Başka mesajlarda verilmiş.

Mursiye Kutsanmış Muamelesi yapmamışlar yani....

Tebrik mesajıda Hakaret ederek yayınlanmaz herhalde:)

Halid el-Kurdi Çevrimdışı

Halid el-Kurdi

Üye
İslam-TR Üyesi
küfür meclislerine girdilerse ne selefi?
Allah rızası için bırakında bu konuları önce alimler konuşsun...
Önce Mısır'ı tanıyalım, Sonra adamların seçim politikasına bakalım ondan sonra bir şeyler söyleyelim.
Her konuya Türkiye perspektifinden bakmayın...
Ve öyle pat diye hüküm vermeyin...
Sadece kendinize zarar verirsiniz...

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ümmet için hayırlısı olsun öyleyse ne diyeyim :) zira abd,israil ve suudi arabistan ile ilişkiler konusunda taviz vermeyeceğini söylediğini unutmayalım mursi nin yine de,gerçi taliban da temkinli olunmasını söylemiş ise daha bir şey demiyorum

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yanlış anlamayın kardeşlerim,ben kendimi hak yolda bellemek için insanların batıl olduğuna hükmetmeye hevesli haricilik amacıyla demedim,doğruyu öğrenme yolunda cahil bir talebeyim henüz.

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Halid abi güzel yerli yerince bir yorum yapmıştır allahu alem. Biraz bekleyelim inşeAllah hayr olacaktır.

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
tevhidi konuştuğumuz bir ortamda, tagutu tekfir ettiğimiz bir ortamda isek, her zaman öyle olalım. Yolumuz Kuran ve Sünnet ise Bunun dışına çıkamayız. hariciler ile kıyaslama yapmayalım. hariciler büyük günah işleyenleri kafir kabul ediyorlar. haricileri araştıralım, neden itikadları böyle diye. pat diye harici demek yanlış. sonuçta Kuran ve Sünnete dayanıyoruz, Alimlerin görüşüde aynı parelellikde...

S Çevrimdışı

sawel

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Esselamu aleykum

el kaidenin şu anda başında bulunan şeyh eyman ez zavhiri hafızahullah müslüman kardeşler cemiyetine önemli üyesiydi ve şu anda el kaide örgütünde aktif rol alan bir çok alim bu müslüman kardeşler cemiyetiyle bağlantılıdır keza seyyid kutup rahımehumullah müslümankardeşler örgütünde önemli yer teşkil ettiği için mısır hükümeti idam etmedi mi gerçi cumhurbaşkanına suikast girişimi olayı vardı ama bence müslüman kardeşler örgütünü iyi araştırın bu örgüt islam davasına sahip çıkıp bir çok şehid vermiştir üyeleri başta eyman ez zevahiri yıllarca hapis yatmıştır zaten el kaide ve islami cihad bu cemiyete bu yüzden her fırsatta destek olup ssahip çıkmıştır bu yadırganacak yeni bir şey değilki ? talibanın tebrik etmesi müslüman kardeşlerin yıllardır süren bir mucadeleden belkide zaferle ayrılmasıdır ben böyle düşünüyorum ama tabiiki buarad önemli olan müslüman kardeşlerin demokratik gibi kafr ideoloji sistemlerimi kullanacak yoksa kuran ve sunnete dayalı bir islam devletimi kuracak önemli olan bu ilerleyen günlerde göreceğiz eğer islam devleti olmazsasanırım talban ve elkaideden mutlaka yine bir açıklama gelir unutmayınki talibanın başı müminlerin emiri Molla Muhammed Ömer hafızahullah ve ileri gelenleri alim ve muctehid seviyesindeki komutanlar ve mucahidlerdir onlar nasıl davranacağını iyi bilirler El kaide liderii eyman ez zevahiri hafızahullah alimdir nasıl konuşacağını dini kuralları hepimizden daha iyi bilir

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum

el kaidenin şu anda başında bulunan şeyh eyman ez zavhiri hafızahullah müslüman kardeşler cemiyetine önemli üyesiydi ve şu anda el kaide örgütünde aktif rol alan bir çok alim bu müslüman kardeşler cemiyetiyle bağlantılıdır keza seyyid kutup rahımehumullah müslümankardeşler örgütünde önemli yer teşkil ettiği için mısır hükümeti idam etmedi mi gerçi cumhurbaşkanına suikast girişimi olayı vardı ama bence müslüman kardeşler örgütünü iyi araştırın bu örgüt islam davasına sahip çıkıp bir çok şehid vermiştir üyeleri başta eyman ez zevahiri yıllarca hapis yatmıştır zaten el kaide ve islami cihad bu cemiyete bu yüzden her fırsatta destek olup ssahip çıkmıştır bu yadırganacak yeni bir şey değilki ? talibanın tebrik etmesi müslüman kardeşlerin yıllardır süren bir mucadeleden belkide zaferle ayrılmasıdır ben böyle düşünüyorum ama tabiiki buarad önemli olan müslüman kardeşlerin demokratik gibi kafr ideoloji sistemlerimi kullanacak yoksa kuran ve sunnete dayalı bir islam devletimi kuracak önemli olan bu ilerleyen günlerde göreceğiz eğer islam devleti olmazsasanırım talban ve elkaideden mutlaka yine bir açıklama gelir unutmayınki talibanın başı müminlerin emiri Molla Muhammed Ömer hafızahullah ve ileri gelenleri alim ve muctehid seviyesindeki komutanlar ve mucahidlerdir onlar nasıl davranacağını iyi bilirler El kaide liderii eyman ez zevahiri hafızahullah alimdir nasıl konuşacağını dini kuralları hepimizden daha iyi bilir

evet. yani yapılan tebrik olayı İslama uysaydı bu kadar tartışma olmazdı. %90 herkes soruyor, neden tebrik edildi diye. evet talibanın içinde alimler çok, bekleyecez görecez inşALLah

V Çevrimdışı

vakkass

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum

şimdi kendisine ihvani müslimin teşkilatı adını vermiş kişilerin 30 yıl önceki ihvanla uzakdan yakından alakası yokdur senin dediğin gibi de ihvani müslimin cematindaki kişilerin çoğu şehit olmuştur inşaallah kalanlarda cihad meydanalrınadır

S Çevrimdışı

sawel

Üyeliği İptal Edildi
Banned
sapma olduğu doğrudur ama yinede bağlantıları var diye biliyorum ama Allah her şeyi en iyi bilendiir

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mursinin çokça garip açıklamaları ve eylemleri var.diyalogculara benzeyen(müslüman ve hıristiyan akideleri çok farklı değil tarzı şeyler söylemişti videoya şimdi ulaşamıyorum) bir konuşması da vardı,keza israil ile ilişkilerin normalleşeceğini de söyleyen kendisiydi.ülkesinde şeri kuralların uygulunması konusundaki tutumu da hoş değil,fakat talibanın kutlamasından da onların bunu meşru gördüklerini söyleyemeyiz,yıllardır küfre karşı mücadele veren bir yapı küfrü meşru görmek için bu eyleme girişmedi.

Üst Ana Sayfa Alt