Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mısırlı Hoca "Mursi Karşıtlarını Öldürmek Mübahtır,Onlarla Savaşın" Fetvası verdi

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
adamın alnında gülen adam şekli var.bu : ) şekilde

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hiçbirşey anlamadım dediklerinden tercüme yapabilirmisin bu arada memri tv yahudilerindir

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hiçbirşey anlamadım dediklerinden tercüme yapabilirmisin bu arada memri tv yahudilerindir
kardeş özet olarak dediklerini söyledim,
"mısırdaki devrime karşı duranların" protestolarını haksız buluyor,mursi yi protesto edenlere karşı savaşmaya davet ediyor,ve "bu muhalifler sizi öldürürse şehit olursunuz" diyor adam.

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir sey soracağım bu Mursi gerçekten mısır da şeriat mi ilan etti ? Böyle soylentiler çok duydum ama ne kadar doğru ?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kendisi mitinglerde "yolumuz kuran-sünnet","bizler şeriatı savunacağız" tarzı söylemlerle halkı peşine taktı ve seçildikten sonra biraz yan çizdi,tv programında "el kesme şeriatta yoktur" dediği videoyu da paylaşmıştım.müslümanlar için hayırlısını diliyorum Rabbimden.

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bizim tayyipte milletvekiliyken demokrasi araçtır vs. falan diyordu hatta mursiden daha radikal bir dil kullanıyordu ama gördük onuda

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
(sözde islam için)"maslahatlar icabı" diye başlayan yolun sonunda "bizim amacımız dini devlet değildir" e gelinmesinin bir örneğidir sadece tayyip.

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah burdada heralde suudçu sözde selefi hocalar gibi yeni bir oluşum olacak oda mısırlı sahte telefi hocalar ve bunlarda birilerinin tahtını alkışlayıp başgöz üstü yapacak ki işkembeler şişsin.

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilmediğim için sormustum zaten .. Demek tayyip gibi , ama geçen haberler de görmüştüm mursinin dediklerini yanlış çevirmişler falan? Bilgisi olan var mi ?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilmediğim için sormustum zaten .. Demek tayyip gibi , ama geçen haberler de görmüştüm mursinin dediklerini yanlış çevirmişler falan? Bilgisi olan var mi ?
o iran'ın da içinde bulunduğu "bağlantısızlar hareketi" konferansında oldu.mursi'nin suriye için söylediklerini iranlı çevirmenler tahrif edip bahreyn diye çevirdiler.

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
o iran'ın da içinde bulunduğu "bağlantısızlar hareketi" konferansında oldu.mursi'nin suriye için söylediklerini iranlı çevirmenler tahrif edip bahreyn diye çevirdiler.
Aslında ben mursinin 'suriyeli halkın yanındayız' dediğini, iranli çevirmenin ise 'suriyeli yönetimin' diye çevirdiğini duydum..

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Acele etmeyin hüküm vermede.tayyip ile mursiyi bit tutmayin.
Gecenlerde misirli bit doktorla misir ve Ihvan uzerine roportaj yaptim
yakinda yazacagim ama En son sozu beni uzdu.
hasan el Benna ve sayyid kutubun görmek istediği ihvan bu degildi dedi bir sorum uzerine

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Acele etmeyin hüküm vermede.tayyip ile mursiyi bit tutmayin.
Gecenlerde misirli bit doktorla misir ve Ihvan uzerine roportaj yaptim
yakinda yazacagim ama En son sozu beni uzdu.
hasan el Benna ve sayyid kutubun görmek istediği ihvan bu degildi dedi bir sorum uzerine
sorun ihvan hakkında acele edilmesi değil abi,mursi nin şeriatı kabul ediyor gözükmesinden sonra kısmen kabul edip kısmen reddetme yapacağını kendi söylediklerinden anladık.

seyyid kutub,hasan el benna(Allah onlara rahmet eylesin) tağuta karşı tevhidi savunan mücadelenin önemli kişiliklerindendiler,oysa mursi bırak mücadeleyi kendisini tağutlaştırmakta gayet hızlı davrandı.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kafirlere gösterdiğimiz toleranstan çok daha fazlasını hak ediyor
israil ve ABD ye sırtını dönmesi bir tavirdir Tayyip gibi dostum demedi onlar için
mesela bugün İsrail'in davetini geri çevirdi hemde tas ata ata

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hüküm vermek için konuşuyorsak necmettin erbakan da aynı mantıkla müslüman ve hakikat ehli sayılmalı,o da batıcı değildi.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Söylemleri ve yöntemleri farklı idi
Misir rejimi ile tr rejimi bir degil
misir ana yasasında şeriat hakimdir ve geçerlidir

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
doğrudur abi kesin bir şekilde "demokrattır bu yüzden her şekilde kafirdir" demiyorum,önceden şeriat için konuşup sonradan seçilip şeriata ters şeyleri söylediğini duyduk o yüzden söylüyorum.

Üst Ana Sayfa Alt