Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mülteci meselesini Müslümanlar niye konuşmuyor?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim Taliban Afganistan’da islam devleti kursa nolur? İslam devleti olunca aniden yerden petrol mü fışkıracak? Allah nasip etsin ama öyle bir garanti yok. Yine kum kum kum kurak arazi kum kum kum. Ben zamanında Afganistan’da veya Pakistan’da yaşayan biriyle konuşmuştum eve temizlikçi geliyor demişti. Kadın mı diye sorunca neden bahsediyorsun burası Pakistan demişti hatırladığım kadarıyla. Yani diyeceğim şu ki onların Taliban’dan kaçanları bile bizden daha müslümandır. Ama kaçtıkları kanımca Taliban değil ekonomik olarak refaha erememeleridir. Zengin bir ülke olsa herkes işinde gücünde olsa kafir bile olsa kişiler islam geldi diye kaçmaz. Aksine islam çatısı altında küfürlerine yer edinmeye çalışırlar bunun örneğini de İran’dan görmüyor muyuz? Sözde başörtüsü zorunlu ama millet kafasına bir tül takıyor adı başörtüsü oluyor. Anlatabiliyor muyum? Yani kafirin ekonomik durumu yerinde olsa olduğu yerde kalıp islamın emirlerini eğip bükerek yaşamına devam etmeye çalışır. Eğer refah yerinde değilse de müslüman bile İslami ülkede. kaçmaya çalışır çünkü günün sonunda bi ekmek konuşamıyorsa masaya yapacak başka bir şey yoktur.

Denetim sistemi tabiki çok önemli ve ülkemizde eksik. Aslında her giren mültecinin kayıt altına alınıp bir yurda yerleştirilip önce dil eğitimi sonra iş eğitimi verilmesi lazım. Misal kimsenin istemediği (çöpçülük) gibi bir mesleğe sokulmaları gerekir AMA bizim ülkemiz o kadar fakir ki çöpçülük bile “belediye işçisi” etiketiyle peşinden koşulan bir meslek halinde. Yani insanlar belediyeye kapak atmak için ellerinden ne geliyorsa yapıyor.

bu yabancı düşmanlığı aslında sadece ekonomik bir sebepten doğuyor benim tecrübelerim göre. İşviçreye gittik başörtülü başka bir arkadaşımla, insanların yüzünden asla kin okuyamıyorsun. Hatta hac dönüşüZürih havaalanından merkezdeki otobüs durağına yürüdüm kilometrelerce tek başıma ve kesinlikle hiç bir yan bakışa bile şahit olmadım. Zaten ortalıkta pek insan olmuyor çünkü herkes işinde çalışıyor. Türkiye öyle mi herkes sokakta çünkü iş yok. Neyse sonuç olarak bir toplumun hali vakti yerindeyse yabancılara bir düşmanlık beslemiyor çünkü o yabancının gelip senin işini alma ihtimali yok. Sen zaten eğitimini en iyi okullarda en iyi ortalamalarla vs yapmışsın Google’da çalışıyorsun mülteci gelip senin işini nasıl alacak elinden?? Mümkünatı yok. AMA sen eğer ay sonunu zor getiriyorsan Türkiye’deki gibi, veya devlet yardımıyla geçiniyorsan Almanya’daki gibi, o zaman o mülteci senin kalifiyesiz işini de alır elinden devlet yardımını da açtır çayır alır sırf orada yaşıyor diye yani sana “rakip” olur. İşini aşını paylaşmak zorunda kalacağın biridir o mülteci ve bu nefret duymanı sağlar.

son olarak son dönemlerdeki yapılan aşırı mülteci düşmanı haberlerin ben de belli bir amaca hizmet eden bir kumpasın bir parçası olduğunu düşünüyorum. Türkiye’yi YİNE içten bölmeye çalışıyorlar her zamanki gibi. Allah bu yolların sonunu bizim için hayır etsin.

Musluman bir kımse için mantıken düşündüğünde taliban orada islam devleti kursa halkın refah sevıyesı yukselecek ortalık adaletle dolacaktır. Tabi zamanla ve buda musluman kımselerın ALLAH ın hakımıyetıne destek vermelerıyle olacak olandır. Aksi takdirde ortada hep bır savas halı varolacak dıs gucler sureklı insanları yerlerınden etmeye devam edeceklerdir.Zaten muslumanın amacı Bir İslam devleti kurup altında ALLAH ın belirttiği şekilde özgurce yasamak degılmı.

diğer soyledıklerıne katılıyorum.

Ayrıca multecı politikası bakmayın avrupayı bir tehditdir. Cunku turkıye kendısı dıyor. Eger bızım işlerimize karısırsanız sınırları sonuna kadar acar butun gocmenlere yol verırız dıye. Bence su an bunların gelmesının tek acıklanabılır mantıklı cevabı budur.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Musluman bir kımse için mantıken düşündüğünde taliban orada islam devleti kursa halkın refah sevıyesı yukselecek ortalık adaletle dolacaktır. Tabi zamanla ve buda musluman kımselerın ALLAH ın hakımıyetıne destek vermelerıyle olacak olandır. Aksi takdirde ortada hep bır savas halı varolacak dıs gucler sureklı insanları yerlerınden etmeye devam edeceklerdir.Zaten muslumanın amacı Bir İslam devleti kurup altında ALLAH ın belirttiği şekilde özgurce yasamak degılmı.

diğer soyledıklerıne katılıyorum.

Ayrıca multecı politikası bakmayın avrupayı bir tehditdir. Cunku turkıye kendısı dıyor. Eger bızım işlerimize karısırsanız sınırları sonuna kadar acar butun gocmenlere yol verırız dıye. Bence su an bunların gelmesının tek acıklanabılır mantıklı cevabı budur.
İslam devletinin ve her devletin işleyebilmesi için önce insan lazım “kaynak” olarak. Toprak ve insan. Mesela dünyada bazı yerler var kimsenin sahiplenmediği. Sanırım Avrupa’da bile vardı bir belgeselde izlemiştim. Unutmazsam bakıp bulayım. Bir devlet diyor ki benim sınırım şu nehirdir. Yan komşu diyor ki benimki dağdır. Dağla nehir arasındaki alan sahipsiz kalıyor. Hatta bu açığı kullanarak kendi ülkesini kuran bir adam vardı.

şimdi Afganistan geniş bir coğrafya yani toprak var ama üzerinde yaşayan insan olmadıktan sonra bakılabilir ki? Ekonomiyi döndürmek için çabalıyor insanlar ama olmayınca olmuyor biz bize verilen nimetlerin çoğu zaman farkında değiliz şudur elektriktir gıdadır. Tüm gün çalışıp (gerçek ter akıtan çalışma) 1dolar kazanacaksan kim böyle bir ortamda yaşamak ister ki? İstediği kadar adaletli olsun. Çok zor. Yoksa hepimiz dağlarda olmaz mıydık? Bulduğun böğürtlenle köklerle avladığın hayvanla geçinip kendi islam devletini kurabilir herkes. Kolluk kuvvetinden uzak devletin su elektrik şebekelerinden uzak. Böyle bir yer kursan misal Tc’nin hükmü sana geçer mi? Yok. Ama hepimiz evlerimizde rahat şehirlerde yaşayıp gidiyoruz.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam devletinin ve her devletin işleyebilmesi için önce insan lazım “kaynak” olarak. Toprak ve insan. Mesela dünyada bazı yerler var kimsenin sahiplenmediği. Sanırım Avrupa’da bile vardı bir belgeselde izlemiştim. Unutmazsam bakıp bulayım. Bir devlet diyor ki benim sınırım şu nehirdir. Yan komşu diyor ki benimki dağdır. Dağla nehir arasındaki alan sahipsiz kalıyor. Hatta bu açığı kullanarak kendi ülkesini kuran bir adam vardı.

şimdi Afganistan geniş bir coğrafya yani toprak var ama üzerinde yaşayan insan olmadıktan sonra bakılabilir ki? Ekonomiyi döndürmek için çabalıyor insanlar ama olmayınca olmuyor biz bize verilen nimetlerin çoğu zaman farkında değiliz şudur elektriktir gıdadır. Tüm gün çalışıp (gerçek ter akıtan çalışma) 1dolar kazanacaksan kim böyle bir ortamda yaşamak ister ki? İstediği kadar adaletli olsun. Çok zor. Yoksa hepimiz dağlarda olmaz mıydık? Bulduğun böğürtlenle köklerle avladığın hayvanla geçinip kendi islam devletini kurabilir herkes. Kolluk kuvvetinden uzak devletin su elektrik şebekelerinden uzak. Böyle bir yer kursan misal Tc’nin hükmü sana geçer mi? Yok. Ama hepimiz evlerimizde rahat şehirlerde yaşayıp gidiyoruz.

Sıkıntı o degılki sıkıntı seni oradada rahat bırakmayacak kimselerin olmasıdır.

Yaşamak paradan ibaret değilki rızkı veren ALLAH değilmi afgan dağlarının nice zengınlıklerı var ayrıca somurgeleştirmek isteyenlerin orada neden ısrar ettiğini bilmiyorsunuz

Misal
Afganistan kişi başına 559 dolar milli geliri ile dünyada 190 ülke arasında 179’uncu sırada bulunuyor. Ancak ülkede 3 trilyon dolarlık henüz işlenmemiş maden yataklarının bulunduğunun açıklanması gözlerin yeniden bu ülkeye çevrilmesine neden oldu.

gercekten eger basarırlarsa sen o zaman gör
bu sadece gorunen kısmı gorunmeyen kısmında neler var neler bu kurdukları devleti uzun sure idame ettırecek gucu bile karsılar.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Ekonomi diyorlarsa ülkelerinde durup kaynaklarını korusunlar. Afganistan lityum rezervlerinin üzerinde oturuyor. 10-15 sene sonra yeni petrol lityum olacak, bae gibi para akacak ülkeye.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bi önceki mesajımda bahsettiğim yeni ülke liberland Mış. Bunun gibi bir kaç yer daha var dünyada hiç bir ülkenin sınırlarına girmeyen. Hadi buraları geçtim kırsala geçip devletle minimum ilişkiye girsen varlığını bile unuturlar. Güneydoğuda askerlik yaptı yeğenim bayrak asılmıyor diyor. Asınca delik deşik ediyorlarmış diyor. Yani dağlarda devletin pek sözü geçmiyor. Bunun illa güneydoğudaki bir dağ olmasına gerek yok. Ben karışılmayacağım inanıyorum kısacası. Zaten kendi halinde Müslümanca yaşayan bir ailenin göze batan neyi olabilir ki dikkatleri üzerine çekecek.

bence bizim sorunumuz o bu değil al wahn hadisi. Sayımız denizdeki köpükler kadar ama köpeğe yem oluyoruz çünkü dünya sevgisi ve ölüm korkusu kalbimizi esir almış.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ekonomi diyorlarsa ülkelerinde durup kaynaklarını korusunlar. Afganistan lityum rezervlerinin üzerinde oturuyor. 10-15 sene sonra yeni petrol lityum olacak, bae gibi para akacak ülkeye.
%100 nazilerin dediği. Gitsinler ülkelerini korusunlar/inşaa etsinler. Çok acayip itici/bencil/aç gözlü bir söylem. Allah seni ıslah etsin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yani diyeceğim şu ki onların Taliban’dan kaçanları bile bizden daha müslümandır.

Böyle genellemeniz hatadan öte SIKINTIDIR, zira gelenlerin cogu namazdan bihaberdir(avrupa icin diyorum), diger sorun ise taliban müslümanlikda daha iyi olan birilerini nicin kendinden kacirtsin o zaman talibanda ciddi sikinti var. Yani cümle her yönden celiskili.

bu yabancı düşmanlığı aslında sadece ekonomik bir sebepten doğuyor benim tecrübelerim göre. İşviçreye gittik başörtülü başka bir arkadaşımla, insanların yüzünden asla kin okuyamıyorsun. Hatta hac dönüşüZürih havaalanından merkezdeki otobüs durağına yürüdüm kilometrelerce tek başıma ve kesinlikle hiç bir yan bakışa bile şahit olmadım.

Az yukari Luzern, Basel taraflarina giderseniz yol üstü bir cok bilbordda peceye hayir diye peceli bir bayan ve üstü carpi isaretiyle hayir fotografini görürdünüz. Nitekim yasaklandida. Yine yakin zamanda avusturyada islam yasasi ile ileride müslümanlara yapacaklari zorbaliklari yasalastirdiler. Örnek ilkögretim cagindaki kiz cocuklarinin basörtüsü giymesinin yasaklanmasi, kreslerde calisan kindergarten ögretmenlerinin basörtü takmasinin yasaklanmasi gibi.

Yine de yaziniz olumlu tabi ki..

Benim düsüncem yani kendi adimiza diyorum (müslüman kesimi icin) tutarli ölcüp tartmiyoruz, bir fanatik gibi hemen savunma psikolojisine kapiliyoruz.

Evvala sorunlari tahlil etmek gerekir. Ama ne yazikki bu irade ve bilgide müslüman sayisi cok az. Allah bizleri olumlu olumsuz fanatiklikten korusun.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Yani diyeceğim şu ki onların Taliban’dan kaçanları bile bizden daha müslümandır. Ama kaçtıkları kanımca Taliban değil ekonomik olarak refaha erememeleridir. Zengin bir ülke olsa herkes işinde gücünde olsa kafir bile olsa kişiler islam geldi diye kaçmaz. Aksine islam çatısı altında küfürlerine yer edinmeye çalışırlar bunun örneğini de İran’dan görmüyor muyuz? Sözde başörtüsü zorunlu ama millet kafasına bir tül takıyor adı başörtüsü oluyor. Anlatabiliyor muyum? Yani kafirin ekonomik durumu yerinde olsa olduğu yerde kalıp islamın emirlerini eğip bükerek yaşamına devam etmeye çalışır. Eğer refah yerinde değilse de müslüman bile İslami ülkede. kaçmaya çalışır çünkü günün sonunda bi ekmek konuşamıyorsa masaya yapacak başka bir şey yoktur.

Taliban rüştünü isbatlamış bir devlettir, yönetim şeklidir. Şeriattır.
Taliban'dan kaçan'ın İslamla alakası yoktur. Çünkü Taliban'dan kaçan, şeriat nizamı altında yaşamaktan kaçıyor veya şeriata karşı suç işlediği için cezasını çekmemek için kaçıyor.
Evet yıllardır Afganistan ve civar ülkelerden gelenlerin Afganlılarla birlikte İran üzerinden Türkiye güzergahıyla genelde Avrupa ülkelerine kaçtıkları vâki idi. Fakat son dönemde Amerika ve Birleşmiş kafirlerin yerli munafıkları satıp terk etmesinden dolayı Taliban ile yüz yüze kalan munâfık rejim dost ve savunucuları üniformalarını bile çıkarmaya fırsat bulamadan komşu ülkelere kadar kaçtılar. Hatta hızını alamayan Türkiye'ye kadar geldi, yakalanmayanların Avrupa'da frene bastığını tahmin ediyorum.

Afganistan'dan kaçanların bizden müslüman olmalarına gelince, bizden kasıt Türkiye halkı olduğunu düşünerek yazacak olursam, kısmen doğru olsa da ben buradan sıkıntı olmasın diye detaya giremeyeceğim ama eskiden gelenlerinden çok azı hariç, günlerce süren kaçma esnasında, ne namaz, ne abdestleri vardı(r).
Bu kişilerin ezici büyük çoğunluğunun İslam diye bir dert, hatta ilişikleri bile yok denecek şekilde zillet içerisinde kaçış süreci yaşar, Hepsinin cebinde dolar, her araba ve sınırda kaçakçılara para vere vere kendilerini kaçırttırırlar. İnsan kaçakçıları bunların bir kısmını gasb edip, öldürüp attığı bile yaşanır.

Hiç bir kâfir maddi durumu iyi de olsa İslam şeriatının hakimiyeti altında yaşamak istemez. Evet İslam devletinde aslen kafirlerin hakkı korunur, zulûm görmezler ama zelil şekilde cizyesini de ödemek zorunda kalır ve sapkınlıklarını da aşikare yapamaz, İslamın egemenliğine radı olamazlar.
Evet, pek çok Türk vatandaşı Avrupa'da Hristiyan ülkelerde maddiyata ulaşmış olarak zillette izzeti paylaşamadan mutlu şekilde yaşıyor olsa da; Bilinçli şuurlu müslümanlar dinlerinin hakimiyetinin olmadığı ve zillete düştüklerinden dolayı rahatsız olurlar. Nitekim zamanında pek çok müslüman Avrupadan Afganistan'a muhacir olarak İslam Devletinin hakimiyeti ve mudâfası için lüks yaşam ve konforlarını terk etmiştir.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Ve hepsine ek olarak Taliban çatısı altında toplanıp sabretseler ülkenin üzerinde oturduğu madeni kaynaklar onlara ve 7 sülalelerine yetecek serveti kucaklarına bırakacaktır. İnşallah Taliban hakiyetini sağladıktan, Abd çekildikten sonra bu kaynaklar değerlendirilip bu insanlar kaçtıkları için pişman olacaklardır.

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben yaşadığım yerin güvenli olmasını talep ve arzu etmekte haklıyım. Beylikdüzünde oturduğunu 2 çocuğun olduğunu düşün biri 9 yaşında kız diğer 15 yaşında erkek. Bir tane mülteci kızını taciz etmeye çalışıyor ve erkek çocuğun buna engel olduğu için kafası taşla yarılıyor. Ne yaparsın?

Esselamü Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatuhu. Kardeşim kusura bakma da biraz saçmalamışsın yani sanki tüm taciz vakaları mültecilereden çıkıyor gibi, her ırktan insan suç işleyebilir yani bir suç işlendiğinde suç işleyen kişinindir o kişinin ırkının, dininin veya mezhebinin değildir. Güvenlik talebi meselesine gelirse eğer türkiye'de güvenli bir şekilde yaşamak istiyorsan kanunların değişmesi lazım yani bu kanunlarla güvenliği anca rüyanda görürsün.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi

Bizim sapığımız bize yetiyorda artıyor zaten. Ben hiç bir yerde Türkiye insanının işlediği suçu savunmadım.

Üst Ana Sayfa Alt