Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslüman Olmaya Geldim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir de ben bu siteyi bazı çevrelere dile getirdim.. Dışarıdan hiçkimse ama hiçkimse sizin hakkınızda olumlu düşünmüyor .. :) aslında beni buraya iten de bu oldu :D

o çevrelerin içinde ateist olarak kabul gördüysen bizim hakkımızda olumlu düşünmelerinden rahatsız olurduk zaten

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biliyorum kardeşim zira ben de sizler gibi bu kültürle büyüdüm ama şindi zamanındeğil yani ben öyle hissetmiyorum :/

Yani sizin çevrenizde ateist olarak kabul görülemez mi?

müslüman örnek kişidir. yeterince iyi örnek olduklarını ve islamın güzel yanlarını sana gösterebildiklerini düşünüyormusun?
yıllarca aralarında olmana rağmen kalbinin mutmain olmadığı soruların varsa bunun nedeni o cevapların islamda olmayışı değildir.
asıl neden çevrende bu bilgileri sana ulaştırıcak kişilerin olmayışıdır.
yoksa insan olana dini ne olursa olsun heryerde yer vardır

M Çevrimdışı

muhammed ikbal sivasi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yani sizin çevrenizde ateist olarak kabul görülemez mi?
asrı saadette anne babası müslüman olmadı diye müslümanlar böyle bişey yapmamış biz nasıl yaparız? cocukları ve eşleri bile müslüman olmayan peygamberler sonuna kadar dini tebliğ etmiş ve onlardan kendini soyutlamamıştır.En büyük örnekde Hz Muhammed SAV amcası ebu talib müslüman olmadığı halde böyle bir soyutlamaya gitmemiştir. bilakis önceki dönemde müslüman olmayan yakın arkadaşlarınada yakın davranmıştır

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Bir köy muhtarsız olmaz, bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz, bir harf kâtipsiz olamaz; biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâkimsiz olur? "

Bismillahirrahmanirrahim

O, yedi göğü tabaka tabaka yaratandır. Rahmân'ın yaratışında hiçbir uyumsuzluk göremezsin. Bir kere daha bak! Hiçbir çatlak (ve düzensizlik) görüyor musun?
Sonra tekrar tekrar bak; bakışların (aradığı çatlak ve düzensizliği bulamayıp) âciz ve bitkin halde sana dönecektir. (Mülk Suresi 3-4.Ayeti Kerimeler)

Şüphesiz ki Allah azze ve celle doğruyu söyledi

F Çevrimdışı

fi_emrillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleyküm selam kardeş bu siteye suizanla bakanlar genelde üyeliği silinmiş kişilerdir ama üyeliği silinmeyenler bağımlı oluyo böyle hem hakkı söyleyip hem de hikmetle faydalı konuşan çok kardeşimiz var bu site bir derya bence ama en büyük damlasını abdulmuiz hoca ve diğer hocalarda bulabilirsin inşallah faydalanırsın

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben tanrı fikrine karşı değilim. Tanrıyı reddetmemin nedeni, eğer bir tanrı varsa o islamın allahı olması gerektiği düşüncemdir. İslama inanmıyorsam başka bi tanrıya inanamam.. Yani deist düşünceye karşıyım. Ben islama ısınırsam tanrı kavramo sorun değil.

Mesela ben müslümandım eskiden. İslam benim öldürülmemi istiyor bu neden? Ben sadece islama inanmadım diye ölümü neden hakediyorum?
mürted in öldürülmesi durumu ancak Islami devlet ile mümkündür ,ki akıl ile de izahı yapılabilir... mesela mürted kadın öldürülmez , ama mürted erkek öldürülür ,çünkü müslüman erkek Islami devletin koruyucusu ve askeridir ... düşün ki bir Harb durumunda adı Islam olan bir devlet elbetteki müslüman erkekleri savaşa çağırır ve bir topluluğun ahalisinin erkeklerinin biz artık müslüman değiliz ateist olduk dediğini düşünsene, Harb halinde bunu söyleseler o devletin güvenliği ne olur ?

veya bir topluluğun ahalisi zekat vermiyoruz deseler artık o devletin ekonomik güvencesi kalır mı ?

yani mürted in öldürülmesi olayını ben dini gerekçelerle değil siyaseten olarak anlıyorum ...dini gerekçelerle olsa idi mürted öldürüldüğü gibi doğuştan kafirin de öldürülmesi gerekirdi , ama önceden kafir olan Cizye veriyorsa öldürülmüyor

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
öncelikle selamın aleyküm
Müslüman arkadaşlar ben bu foruma müslüman olmak için geldim. İslami site aradım. Mumsema gibi bir yer vardı bir ara ama burayı sevdim samimisiniz ve sonuna kadar savunuyorsunuz dininizi ben de öyle olmak istiyorum zira.

Arkadaşlar ben bir ateistim. Ama inanın bana müslüman olmayı o kadar istiyorum ki. Bu kardeşlik duygusumu falan tatmak çok istiyorum. Bana bu konuda yardım etmenizi istiyorum.
Aklımdaki soruları giderebilirsiniz belki
İmamlara çok gittim çok konuştum hepsi bilgisiz kişiler. Nası konuşulur bilmiyorlar ezberlemiş gelmişler oraya..

Beni aranıza alıp kardeş gibi görürseniz belki sizlere ısınırım. Forumda bana da yer var mı??
Hayr olur inşallah .Allah kalbini islam açsın

E Çevrimdışı

Erdem_Balıkesir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt