Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslüman Olmaya Geldim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burada bilimsel verileri analiz edip sonuc cikarqcak,Deney ve gozlemle arastirmalar yapan ve bu kosullara sahip sahasinda imkan birini tanimiyorum.saglikli bir munazara olacagini ve kalbinin bu noktada tatmin olacagini zannetmiyorum...Onun icin malayani zaman yitirmenin bi faydasi yok...

...Inancimi seviyorum.Cunku onla hayat buldum ve deger kazandim.Elhamdulillah bir cok.insanin.eld.edemiyecegi ve edebilmek.icin milyarlarini verdikleri mutluluklara ben namaz,oruc,takwa,husu,...ihlasla...sahip oldum...
Alemlerin rabbine hamdolsun...

De ki: “Hak, Rabbinizdendir. Artık dileyen iman etsin, dileyen inkâr etsin
Kehf.
Selam.

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahiler birçok kardeş üzerine varınca haliyle tedirginlikte kendini savunmaya geçer o kişi ,

sözü @Ahlu Tawheed kardeşe bırakalım inşeallah ...

@Ahlu Tawheed kardeş hele bir Münazara etsin , eğer cevapları yetersiz görürseniz , bu kardeş zatwn bizim müdahale edebileceğimizi söylemiş , ama lütfen her cevap için beğenmeyip müdahalede bulunmayalım, sabredelim , ben @Ahlu Tawheed kardeşe güveniyorum sözü ona bırakıyorum ..s.a

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Erdem_Balıkesir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
insanlarla maymunların atası birmiş,evrimciler bunu söylüyor
İnsanlarla şempanzeler kuzendir. Yani çok çok uzun zaman önce ataları aynı idi. Bu soy çatala ayrıldı şampanzeler ve insanlar olarak evrimleşti. Evrim birden bire bir maymunun insan doğurmaya başması değildir eğer öyle zannederseniz.
Dileyen iman etsin dileyen inkar etsin sen Allaha inanirsan o sana kendi icinde delillerini gosterecektir ama inkar etmeye devam edersen kufrun dahada artacaktir
Ben inandım desem kalpten inanmayacağım ki şimdi? Zaten inanmaya çalışıyorum

sence bunun nedeni nedir?
yıllarca soru üretipde kalbini mutmain edecek tek cevap alamadığın halde ''müslüman olmaya geldim'' şeklinde başlık açmanın nedeni nedir?
acaba bunun yerine ''siz neden müslümansınız'' şeklinde bir başlık açsan daha samimi olmazmıydı?
öyleye hiçbir soruya cevap veremeyen ( bundan Allaha sığınırım senin söylemin bu) bir dine girmeyi neden düşünüyorsun
Çünkü bunaldım, inanmak istiyorum, öldükten sonra bir hayatın olmasına inanmak istiyorum, atalarımın yok olmadığına inanmak istiyorum.

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanlarla şempanzeler kuzendir. Yani çok çok uzun zaman önce ataları aynı idi. Bu soy çatala ayrıldı şampanzeler ve insanlar olarak evrimleşti. Evrim birden bire bir maymunun insan doğurmaya başması değildir eğer öyle zannederseniz.

Çünkü bunaldım, inanmak istiyorum, öldükten sonra bir hayatın olmasına inanmak istiyorum, atalarımın yok olmadığına inanmak istiyorum.
Ac Allahin kitabini bastan sona bir mealiyle oku bak bakalim ummi birisi hasa boyle bir kitap uydurabilirmi Allah bakara suresinde soyle diyor kulumuza indirdigimiz bu kitabdan suphe icindiyseniz sizde onun benzeri 10 tane sure getirin diyor ve Allahtan baska butun yardimcilarinizida cagirin diyor bir meydan okuma var burda simdi sana soruyorum okuma yazma bilmiyen birisi mekke sirk toplumunda bu meydan okumayi yapabilirmi yapamaz niye hasa kendi uydurdugu bir sey olsa oradaki musrikler toplanir iclerinde bir cok edebiyatci sair buna benzer bir sure yapardilar cunku insanlarin sozleri birbirine benzer ama onlar buna tenezul dahi edemediler 1400 senedir nice buyuk kafirler bunu degistiremediler buna benzer bir sure yapamadilarda kurani belamlari yontemiyle manasini bozmaya calistilar ve butun bunlari bir insan senin gibi benim gibi bir insan yapti oylemi sonra bu insan o kadar sikinti zahmete eziyete hasa olmayan bir cennet icinmi kstlandi

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir insan ormanda gezerken son model bir araba mesela ferrari yada mercedes görse mantıklı bir insan bunun tesadüf eseri atomların bir araya gelmesiyle çeşitli tepkimelerle oluştuğunu mu söyler/düşünür? yoksa acaba hangi fabrikada üretilmiş?kim tasarlamış?diye mi düşünür?biraz düşününce toprakdaki demir,plastik v.s diğer maddelerin tesadüf eseri son model bir araba oluşturması düşünülemez değil mi?peki ondan çok fazla kere daha karmaşık bir yapıya sahip düşünen,karar veren,gören,duyan,hareket eden(kontrollü olarak),üreyen,hatta bir şeyler icad eden insan adı verilen varlık nasıl olurda tesadüfen evrimle yaratıcı olmadan oluşur?darwin'in en büyük hatası herşeyi tesadüflerle açıklamasıydı.Birde doğal seleksiyon diye bir kavram ortaya attı.Bu kavramda güçlü olan hayatta kalır,zayıf olan elenir.Yaşama şansı yoktur.Peki bir annenin yavrusuna şefkati nereden gelir?böyle acımasız bir ortamda neden anne yavrusuna şefkat eder?korur,besler?bu mantığa göre duygusuz robot gibi birşey olmak gerekmez mi?bunları yaratan bir irade-güç olmalı değil mi?İşte o güç o yüce varlık, yüce Allah'dır.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

İspatlanmış bir şey olmamasına ve son derece aptalca olmasına rağmen insanlar buna inanıyor ya bunu aklım almıyor

Martha Çevrimdışı

Martha

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İspatlanmış bir şey olmamasına ve son derece aptalca olmasına rağmen insanlar buna inanıyor ya bunu aklım almıyor

Evrim teorisi isbatlanmıştır. Dünyanın bütün seçkin üniversitlerinde ders olarak okutulur. Ayrıca bilim adamları evrim var mı diye asla tartışmazlar. Evrimsel süreçler nelerdir, türleşme nasıl ortaya çıkmıştır vb. araştırılan bunlardır.

Martha Çevrimdışı

Martha

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bir de şöyle bir yanlış anlama durumu var; teori ortaya atılan mesnetsiz iddia demek değildir. Bilimsel bir terim olarak teori; gerçekliği isbatlanmış, çürütülememiş sav demektir.

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

öldükten sonra ne olmayı umuyorsun arkadaş toprak mı ?

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evrim teorisi isbatlanmıştır. Dünyanın bütün seçkin üniversitlerinde ders olarak okutulur. Ayrıca bilim adamları evrim var mı diye asla tartışmazlar. Evrimsel süreçler nelerdir, türleşme nasıl ortaya çıkmıştır vb. araştırılan bunlardır.
Tevratın Tekvin bölümünde Hz ademe bir ruh üflendiği, 6.gün topraktan yaratıldıgı , sonra kadının Hz Ademin kaburgalarından cıkarıldıgı yazılı değil mi ?

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vatikan evrim teorisini kabul etmiştir. Evrim bilimsel bir gerçektir, aksini savunmak mümkün değil.
nasıl aksi ispat edilemez dersin , yüzyıllarca Aristo nun kuramları aksi ispat edilemez kabul edildi , hatta müslüman bilimadamları bile öyle görürdü , ancak suan Aristo bilim tarihinde bir yer tutmak haricinde bilimsel bir dayanak kabul edilmez, Newton kuramları dahi kuantum fiziği ile birlikte sarsılırken, sen nasıl evrim teorisi için bunu diyebiliyorsun ?(aksi ispat edilemez diye )

Martha Çevrimdışı

Martha

Üyeliği İptal Edildi
Banned
o zaman vatikan tahrif edilmiş incili dahi inkar ediyor.O zamanda hıristiyan değil ateist oluyor.Hıristiyanlık sadece kılıf demekki.

Hristiyanlık konusuna girmek istemiyorum. Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz, bunun farkındayım. Ben evrim konusunda konuşmak istiyorum.

Martha Çevrimdışı

Martha

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yani bir de burda yazabilecek miyiz, yazamayacak mıyız bir karar verin. Her cevabımıza saldırır üslubla cevap yazmayın. Rahatsız oluyorsanız adminlere söyleyin üyeliğimizi silsinler. Biz fikir alışverişinde bulunuyoruz, başka da bir amacımız yok..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt