Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Müşriklerin Çıkardığı "Selefilere ve Vehhabilere Reddiye" İsimli Bu Kitabı Okuyan Var mı?

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
4698d1381586361-musriklerin-cikardigi-bu-kitabi-okuyan-varmi-403115_308899742478712_624960729_n.jpg

403115_308899742478712_624960729_n.jpg

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yeri göğü yaradan ,insana vermiş olduğu (hayvanlardan farklı olarak) en güzel hasletlerden biride onurdur.onursuz bir müslüman şeyhinin abdest suyunuda içer vücudunuda kırbaçlar,köpek gibide havlar şeyhinin emriyle ...
Allah (swt) hayvanlardan da aşağı sefillerden eylemesin şeyhin karşısında da,yahudinin karşısında da münafığın karşısında da

Allah bu ümmete şamil gibi evlatlar nasip etsin ki gözlerimiz paramparça olan ümmetin çocuklarını savunmasızlarını katledenleri ,cehennemin dibine yuvarlanırken görsün.

ama nefs istiyor diye değil intikam alanların en hayırlısı istiyor diye intikamına memur etsin.
Allahümme amin

U Çevrimdışı

UmarIbnAbdulAziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bi kiatabi alip okuyacam in shaa ALLAH ...cünkü ilgiledigim konularmvar mesela istigase vs....Burda Mohammed Ibn Abdulwahhabin aşiriya gitigine dair şeyler duydum...bakalim bunlar ne yaziyor..Ismail Vakkas Kardes beni sadece rahatsiz Eden admalari Hemen müşrik Ilan etmek...belki kardeşin bildigi birşey vardir ...o Zaman bislere de söylesin.....bir kişi sofi ise Hemen müşrik olduguda sayilmas

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adama ve kitabına Emrah Kurugöllü hoca tarafından reddiye yazılmıştır
..Adamın kitabındaki onca hatalar ve getirdiği zayıf hadisler birbir tespit edilmiştir..Bu adam hakkı gördüğü halde sapıklığı tercih etmiş ve onda diretmiştir..Ölüden yardım istemeyi hala savunuyor ve asla geri adım atmıyor..Onun için bu adama hüccet ulaşmıştır.

Umerbinabdulaziz

Muhammed bin abdilvahhab r.h ehli sünnetin alimlerinden biridir.Hiçbir konuda ehli sünnete göre aşırı gitmemiştir..Şiiler ve sofiler bunu iddaa etmektedir sadece....

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
hergün yüzlerce şirk işleyen ve bundan geri adım atmak istemeyen hak kendilerine belli olmasına rağmen umursamaz bir tavır içinde olan insanlar müşrik olmayacaksa o zaman hiç müşrik yoktur bunlar niye müşrik olsunlar diyen kardeşlere soruyorum siz bunların yaptığı şirklerin bir tekini dahi gönül rızasıyla yapabilirmisiniz yaptıktan sonra kendinize müslüman diyebilirmisiniz gerçekten rabbine kavuşacağını uman kimse böyle şirklerden bir tanesini işlemeyi dahi aklından geçirmez ama şeyhinin eteğine yapışıp cennete gitmeyi istiyen kimse için bunlar peynir ekmek yemek gibidir bakın Allah subhanehu ve teala peygambere ne diyor Böylece biz onu (Kur’an’ı) Arapça bir hüküm olarak indirdik. Sana gelen bu ilimden sonra eğer sen onların heva ve heveslerine uyarsan, Allah tarafından senin için ne bir dost vardır, ne de bir koruyucu. rad 37

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Remli demiştir ki: Vefatlarından sonra enbiyaü mürselin ve evliyaullah’ın imdada erişmek tasarrufu vardır. Zira peygamberlerin
mucizesi ve velilerin kerametleri, vefatlarından sonra kesilmez. Peygamberlere gelince, onlar kabirlerinde cavidani bir hayata sahibtirler. Namaz kılarlar ve haccederler. Bu hususla ilgili haberler varid olmuştur. Binaenaleyh, onların imdada erişmesi, kendileri için mucize olmaktadır. Şehitler de hayat sahibidirler. Kafirlerle dövüştükleri müşahede edilmektedir.
Evliyaullah’ın imdada erişmesi, bir keramettir.

eğer bunlar yazıyorsa içinde beş para etmez git roman oku en azından kelime haznen gelişsin

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaş ölüden yardım isteneceğine itikat etmişse ve amele de dökmüşse bu bir müşriktir ve dolayısıylada pisliktir ona Allah cc razı olsun diyenler de bir daha düşünsünler çünkü Allah cc müşrikten razı olmaz ona ve gibilerine Allah cc hidayet versin

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hergün yüzlerce şirk işleyen ve bundan geri adım atmak istemeyen hak kendilerine belli olmasına rağmen umursamaz bir tavır içinde olan insanlar müşrik olmayacaksa o zaman hiç müşrik yoktur bunlar niye müşrik olsunlar diyen kardeşlere soruyorum siz bunların yaptığı şirklerin bir tekini dahi gönül rızasıyla yapabilirmisiniz yaptıktan sonra kendinize müslüman diyebilirmisiniz gerçekten rabbine kavuşacağını uman kimse böyle şirklerden bir tanesini işlemeyi dahi aklından geçirmez ama şeyhinin eteğine yapışıp cennete gitmeyi istiyen kimse için bunlar peynir ekmek yemek gibidir bakın allah subhanehu ve teala peygambere ne diyor Böylece biz onu (Kur’an’ı) Arapça bir hüküm olarak indirdik. Sana gelen bu ilimden sonra eğer sen onların heva ve heveslerine uyarsan, Allah tarafından senin için ne bir dost vardır, ne de bir koruyucu. rad 37
ahi sen ilk mesajda müşrik deme sebebini yazsaydın bizde anlardık işin gerçeğini ,sadece kitabın resmini atmışsın içindekilerden yazmamıştın ki

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allah razı olsun Seyyid Ali Hoşafçı Hocaefendi'den. Zira kendisi ilim ehlidir ve reddiyeside ilimlerle kanıtlıdır. Mutlaka okuyun arkadaşlar, yanlış itikadleri düzelten, sağlam itikadleri de pekiştirecek bir eser.

Sen bir tehlike anında Allahı bırakıb, uzaktaki canlı - ölü mahlukları yardıma çağırıyor musun?
Bu itikadı savunuyorsan hocandan delili iste!

MUŞRİKÇE DUA!

ALLAH'A DEĞİL , ŞEYHE DUA EDİN

8340

Allah'a Yalvarırsan Yardım gelmez, Şeyh'ten Yardım istersen olur

8410

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
müslümanlar keyiflerinden rabıtaya himmete ölüden yardım istemeye şirk demiyor eğer bunların delilleri olsa Allah subhanehu teala buna izin verse bizler bunu yapar şirk demezdik ama Allah subhanehu teala şirki asla affetmeyeceğini söylüyor ve peygamberden sahabeden seleften tabiinden tebei tabiinden kimse bunları yapmamış o zaman biz kimizde bunları yapacağız

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'a Yalvarırsan Yardım gelmez, Şeyh'ten Yardım istersen olur

Ne diyo bunlar ya. Şaka gibi.