Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Namazi Terk Etmenin Hükmü (iki Tarafin Delilide Kuvvetli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir de ısrarla bu konuda açık ayet var mı diyenler görüyorum. Böyle önemli bir meselede ayet olmaz olur mu hiç?.

"Eğer tevbe edip namazı kılar, zekatı verirlerse dinde kardeşleriniz olurlar. Bilen bir kavim için ayetlerimizi açıklıyoruz." Tevbe Suresi, 11.

Velhasıl, namazı terkedene huccet ikame edilir. Eğer yine de kılmazsa kafir olmuştur. 3 gün sonunda hala kılmazsa öldürülür. Namazı kılınmaz, müslüman mezarlığına gömülmez ve onun için rahmet dilenmez. Esselamu aleykum..

Bu ayette "namaz kılmayan kafirdir" diye bir ifade göremiyorum ben.

A Çevrimdışı

Abuzer_Bey

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ayette "namaz kılmayan kafirdir" diye bir ifade göremiyorum ben.

Göremediğinizi biliyorum.

"Haram aylar çıkınca, muşrikleri nerede bulursanız öldürün, yakalayın, hapsedin ve bütün geçit başlarını tutun. Eğer tevbe eder, namazı kılar, zakatı verirlerse yollarını serbest bırakın; çünkü Allah bağışlayandır, esirgeyendir." Tevbe Suresi, 5.

"Bizimle kafirler arasındaki ahd, namazdır. Kim namazı terkederse kafir olmuştur." Ebu Davud, Tirmizi, Nesai, İbni Mace.

Hidayet Allah'tandır. Allah'a hamd olsun.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Uslub ve hakaretten dolayı : Sufyan ibn Uyeyne süresiz Banlandı. Sharp 3 gün yazamama cezası. oezrec 1gün yazamama cezası almışlardır.

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vah müslümanlar vah... birbirimize hakaret etmeyelim, Allah herşeyi görüyor... bu çekişmelerden razı olmayacaktır allah cc... burada namaz kılmayanın hükmünün ne olduğu ile ilgili bir video ( doğru ya da yanlış olduğunu allah cc bilir )
Namazı Terketmenin Hükmü - YouTube

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt