Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Kutsallarımıza Yapılan Hakaretlere Karşılık Ne Yapmalıyız?

AbdussametTuna1 Çevrimdışı

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
Şeriatı tesis etmek ve Allah düşmanlarını toprağın altına göndermek için neyi bekliyoruz ahiler, abiler? Allah için söyleyin napacağım ben. Bütün kutsallarımıza küfreden mel'unlar elini kolunu sallayarak gidiyor. Hayır, niye yaşıyoruz neyi bekliyoruz? Anlamıyorum. Bakın bireysel olarak çok fazla eksiğim var cihad noktasında Allah affetsin ıslah etsin ama cemaatı Müslimin olarak neyi bekliyoruz? Okula gitmek istemiyorum (derslerimin kötü olmasından dolayı değil mel'unlar yüzünden) ama napıcam ben ağlayıp duracak mıyım evde? Emekliler gibi ecelimi mi bekleyeceğim? Hayır, böyle gizli bir teşkilat var da biz mi bilmiyoruz ? Dua ve hayırlı nasihat beklerim. (17 yaşındayım)

Son düzenleme:
Müstezafin Çevrimdışı

Müstezafin

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ
İslam-TR Üyesi
Dinleyin insanlar dinleyin,
Bu yiğitlerin destanıdır,
Onların vakitleri şehadete ayarlıydı,
Gönülleri şehadete sevdalı,
Gün gelir o sevda ile kalkılır,
O sevda ile yola çıkılırdı,
Tek sevdaya doğru,
Gariplerin sevdasıydı bu,
Gönülleri bir,
Hüzünleri bir,
Sevinçleri birdi onların,
Anlayamazdı bunu kalbi mühürlenmişler,
Anlayamazdı kendi elleri ile,
Kendi kalplerini mühürleyenler,
Anlamadılar,
Bilemediler,
Bilemiyecekler,
Mahşere kadar,
Siz fe eyne teshebun,
Nereye bu gidiş ?
Nereye kadar ?

SalihBeratt Çevrimdışı

SalihBeratt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şeriatı tesis etmek ve Allah düşmanlarını toprağın altına göndermek için neyi bekliyoruz ahiler, abiler? Allah için söyleyin napacağım ben. Bütün kutsallarımıza küfreden mel'unlar elini kolunu sallayarak gidiyor. Hayır, niye yaşıyoruz neyi bekliyoruz? Anlamıyorum. Bakın bireysel olarak çok fazla eksiğim var cihad noktasında Allah affetsin ıslah etsin ama cemaatı Müslimin olarak neyi bekliyoruz? Okula gitmek istemiyorum (derslerimin kötü olmasından dolayı değil mel'unlar yüzünden) ama napıcam ben ağlayıp duracak mıyım evde? Emekliler gibi ecelimi mi bekleyeceğim? Hayır, böyle gizli bir teşkilat var da biz mi bilmiyoruz ? Dua ve hayırlı nasihat beklerim. (17 yaşındayım)
Kardeşim hangi şehirdesin. Ben Ankara'dayım. Genç İHH'da faaliyet gösteriyorum. İslâmi bir kurum kendileri. İHH teşkilâtına katılabilirsin. İnşallah orada pek çok müslüman bulursun. Ümmet için faydalı işler yapmaya çalışan bir kurum.

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
Kardeşim hangi şehirdesin. Ben Ankara'dayım. Genç İHH'da faaliyet gösteriyorum. İslâmi bir kurum kendileri. İHH teşkilâtına katılabilirsin. İnşallah orada pek çok müslüman bulursun. Ümmet için faydalı işler yapmaya çalışan bir kurum.
Maraş Elbistan. İhh'ya haziranda bi bakıcam inşallah

SalihBeratt Çevrimdışı

SalihBeratt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Maraş Elbistan. İhh'ya haziranda bi bakıcam inşallah
Tamamdır kardeşim. Allah hakkında hayırlısını versin. İnsanların arasına girdiğinde çeşit çeşit düşünce ile karşılaşıyorsun. Güzel oluyor. Eğer İHH'da faaliyet göstermek istersen ve içeri girdiğinde hoşuna gitmeyen bir şey olursa en yakın süre içinde kaliteli bir âlim bul. Şeriatı savunan âlimler mesela. Onlara sor ben ayrılmalı mıyım? Bu şey hoşuma gitmiyor vs. diye.

Tek kişi iken şeytan seninle olur. Cemaat şeytandan uzaktır. (Hadise bakabilirsin.)

İHH mesela kendi kurumunda portrelere sahip, bazı videolarında müzik çalıyor ama bunlar şirke götüren unsurlar değil. Günah işleniyor ya da İslâm'a sımsıkı bağlanmıyorlar diye kendini şeytanın kucağına atma. Şeytan sağdan yaklaşmasın.

Bizden önceki ümmetler dinlerinde aşırı oldukları için helâk olmuşlardır.

Şirk koşanlarla beraber olunmaz bu kesindir ama günahkâr bir müslüman cemaatden başka daha iyi bir yer bulamadıysan o cemaate gitmek yalnız kalmaktan daha iyidir. Evde yalnız kalıp kendini şeytanın kucağına atman daha kötü olur.

Son düzenleme:

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
Tamamdır kardeşim. Allah hakkında hayırlısını versin. İnsanların arasına girdiğinde çeşit çeşit düşünce ile karşılaşıyorsun. Güzel oluyor. Eğer İHH'da faaliyet göstermek istersen ve içeri girdiğinde hoşuna gitmeyen bir şey olursa en yakın süre içinde kaliteli bir âlim bul. Şeriatı savunan âlimler mesela. Onlara sor ben ayrılmalı mıyım? Bu şey hoşuma gitmiyor vs. diye.

Tek kişi iken şeytan seninle olur. Cemaat şeytandan uzaktır. (Hadise bakabilirsin.)

İHH mesela kendi kurumunda portrelere sahip, bazı videolarında müzik çalıyor ama bunlar şirke götüren unsurlar değil. Günah işleniyor ya da İslâm'a sımsıkı bağlanmıyorlar diye kendini şeytanın kucağına atma. Şeytan sağdan yaklaşmasın.

Şirk koşanlarla beraber olunmaz ama günahkâr bir müslüman cemaatden başka daha iyi bir yer bulamadıysan kendini şeytanın kucağına atman daha kötü olur.
Müslüman mı Müslüman? Öpüp başıma koyarım o yönden sıkıntım yok :)

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
Allah yolunda öleceğim veya öldürüleceğim güne kadar Allah için çalışacağıma, Allah için güleceğime, Allah için öfkeleneceğime dair Allah'a yemin ederim.
Abdussamed Tunahan

Müstezafin Çevrimdışı

Müstezafin

İslam-TR Üyesi

Şirk koşanlarla beraber olunmaz ama günahkâr bir müslüman cemaatden başka daha iyi bir yer bulamadıysan kendini şeytanın kucağına atman daha kötü olur.
Hocam nasıl katılabiliriz? Ben sitelerindeki forumu doldurmuştum, bu yeterlimi? Etkinliklerden nasıl haberimiz olacak?

SalihBeratt Çevrimdışı

SalihBeratt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam nasıl katılabiliriz? Ben sitelerindeki forumu doldurmuştum, bu yeterlimi? Etkinliklerden nasıl haberimiz olacak?
Abi ben bizzât yüzyüze tanışarak katıldım. Öyle yaparsanız daha iyi olabilir. Etkinliklerden haber alma meselesine gelirsek instagram hesapları olabiliyor şehir şubelerinin oralara bakabilirsin. Ama yüzyüze teşkilât içine gidersen inşallah daha kolay olur.

Cana yakın insanlar buradakiler. Diğer yerdekiler de inşallah öyledir. Siz şubelere giderseniz sizi teşkilâta almak için uğraşırlar inşallah.

Müstezafin Çevrimdışı

Müstezafin

İslam-TR Üyesi
Abi ben bizzât yüzyüze tanışarak katıldım. Öyle yaparsanız daha iyi olabilir.
Ben yüz yüze de görüştüm, tam bir organizasyon yok galiba. Peki etkinliklerden nasıl haberiniz oluyor ki görevliysen, önceden etkinlik alanında bulunman lazım.

SalihBeratt Çevrimdışı

SalihBeratt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben yüz yüze de görüştüm, tam bir organizasyon yok galiba. Peki etkinliklerden nasıl haberiniz oluyor ki görevliysen, önceden etkinlik alanında bulunman lazım.
Abi ben merkez şubeye gidiyorum. Oradaki insanlarla tanışıyorsun gittikçe.

Whatsapp'dan yazdığı oluyor başkanın. Binadan öğrendiğin oluyor gibi gibi.

Müstezafin Çevrimdışı

Müstezafin

İslam-TR Üyesi
Abi ben merkez şubeye gidiyorum. Oradaki insanlarla tanışıyorsun gittikçe.

Whatsapp'dan yazdığı oluyor başkanın. Binadan öğrendiğin oluyor gibi gibi.
Allah razı olsun hocam teşekkürler. Bakalım hayırlısı.

SalihBeratt Çevrimdışı

SalihBeratt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
En azından Ankara için teşkilât içi organizasyon olduğundan bahsedebilirim. Diğer yerlerde de inşallah öyledir. Tek gidişle pek bir şey olması zor. 3-4 kez giderseniz bağlantıları güzelce elde edebilirsiniz inşallah.

Buradaki İHH her gün açık diye biliyorum. Aşırı yoğun bir yer değil. Müsâit olduğunuz zamanlar gidebilirsiniz. Tanışırsınız güzelce.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Dinleyin insanlar dinleyin,
Bu yiğitlerin destanıdır,
Onların vakitleri şehadete ayarlıydı,
Gönülleri şehadete sevdalı,
Gün gelir o sevda ile kalkılır,
O sevda ile yola çıkılırdı,
Tek sevdaya doğru,
Gariplerin sevdasıydı bu,
Gönülleri bir,
Hüzünleri bir,
Sevinçleri birdi onların,
Anlayamazdı bunu kalbi mühürlenmişler,
Anlayamazdı kendi elleri ile,
Kendi kalplerini mühürleyenler,
Anlamadılar,
Bilemediler,
Bilemiyecekler,
Mahşere kadar,
Siz fe eyne teshebun,
Nereye bu gidiş ?
Nereye kadar ?

Hepimiz önce kendimizi duzeltmeliyiz.bir baskasini, sagı solu değil, kendimizi. Baskasindaki kusurlari gormekten, kendimize yabancilastik.
Aslinda o gordugumuz kusurlarin hepsi bizdendi kendimizden.
Bu yuzden dinleyin insanlar değil,
Kulagim nerdeydi benim diye bakmak gerek.

Allah yolunda öleceğim veya öldürüleceğim güne kadar Allah için çalışacağıma, Allah için güleceğime, Allah için öfkeleneceğime dair Allah'a yemin ederim.
Abdussamed Tunahan
17 yasin iddialari sozleri.
Gayet tabi normal.
Fakat, bunlari yapamadiginda ya da daim ettiremediginde inancinda kirilma yaşamamaya gayret goster. Sozlerin hep imtihan edilecek sozler.
Yeminden once biraz sakinlik telkin et bunyeye. Hayattaki duruş,
Olaylar karsindaki ahlaki davranisinla belli olur.
Ahlaki temiz ve diri tutmak onemli.

Misal, koltuga cay dokulugunde,ev sahibine izah edip,
eline bezi alip silmek gibi.

Cayi icine cekti belli olmuyor gibi değil.

Müstezafin Çevrimdışı

Müstezafin

İslam-TR Üyesi
Hepimiz önce kendimizi duzeltmeliyiz.bir baskasini, sagı solu değil, kendimizi. Baskasindaki kusurlari gormekten, kendimize yabancilastik.

Gayet tabi normal.
Fakat, bunlari yapamadiginda ya da daim ettiremediginde inancinda kirilma yaşamamaya gayret goster. Sozlerin hep imtihan edilecek sozler.

Abi Allah razı olsun öğütün için ancak bir şiirden alıntıydı bu :) Selamın Aleyküm

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi

Gayet tabi normal.

Benim bu yeminden amacım nefsimi bağlamaktı. Allah'ın rızasından başka bir amacım yoktu. Ölüm belki yarın gelecek belli mi olur, tamamen çaresizlik içinde yazdığım şeyler ama yanlış bir şey yazmadım. İmanımı muhafaza etmek maksadım. İman giderse her şey gider zaten.Mesela "bundan sonra asla namaz kaçırmayacağım" falan desem haklısın.