Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nureddin Yildizin Siaya Bakisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sen tekfirle uğraşırken nureddin yıldız hoca minhacüs sünneyi devirdi şia'nın nasıl belini kıran bir kitap olduğunu gördü şia hakkında 6 saat süren konuşma serisi yaptı doğuşundan bugune kadar omurgasızlıklarını anlattı senin kalbin kapkara olmuş Allah'a yemin ederimm ahiret günü yakana yapışacagım senin Allah'a yemin ediyorum yapışacağım yakana Vallahi yapışacağım yakana göğü direksiz yüceltten Allah'a yemin ederim ki eğer bir gram hakkıma girmişssen sana hakkımı helal etmeyeceğim eğer ben kafir değilsem Allah'a yemin ederim bana sorduğunda bu adam sana böyle dedi affediyor musun dediğinde asla affetmeyeceğim seni ben bu dünyada herkese hakkımı helal ettim ama sana etmeyeceğim. Bana ne kötülükler yapan adamlara hakkımı helal ettim paramı çalana ettim sövene ettim ama sana etmeyeceğim ahirette görüşmek üzere.

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Akhi ,Gunumuzde imzalanan bir cok metinde kufur maddeleri,kufur maddesi bulunmasa dair fısk iceren maddelerle dolu.Nelerde yok ki bu metin ve maddeler;banka kartlarinda,kira sozlesmelerinde,kargoda,elektrik,suda,sanalda sitelere uye olunurken,programlar kurulurken...daha sayilmayacak kadar cok...Ulema yazi noktasinda ihtilaf etmis ,bir kisim alimler yazinin soz gibi olmadigi gorusune varmistir.Bu ihtilafdan dolayi Yazi noktasinda tekfir noktasinda ihtiyatli olmanin gerekli olmasi tarafindayim.

Oy kullanan da isaretleyip yazili bir sekilde oyunu veriyor zaten, eger antlasmalarda küfre imza zaruret, niyet, yazi söz gibi degildir gibi mazeretlerden ötürü caiz oluyorsa, mürcienin ehveni ser adi altinda oy vermeye caiz fetvasi vermesi niye yanlis oluyor? Ya ikisi küfür ya da ikisi küfür degil. Ayrica yazi söz gibi degil diyen alimler bunu hangi durumlara hamletmistir, onu iyice arastirmak lazim, biz küfür icerikli antlasmalardan bahsediyoruz. Nikah akdi, talak gibi meselelerden degil. Yazi söz gibi degildir diyen alimlerin kastettigi su olabilir, örnegin bir kagida "ben seni bosuyorum" yazan kisi, bunu gercekten bosanmayi kastettigi icin degil, yazisini güzellestirmek icin yazmis olma ihtimalinden dolayi tesadüfen bu sözleri kullanmis olabilir. Eger alimlerin bu ictihadini alakasiz seylerle kiyaslarsak ister istemez akidemize irca bulasir. Allah en iyisini bilir.

Bu arada ben olaylara duygusal degil, ilmi yaklasilmasi gerektigine inaniyorum. Cogu kisi bunu zaruret adi altina yapiyor diye bir amel küfür olmaktan cikmaz ki.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Oy kullanan da isaretleyip yazili bir sekilde oyunu veriyor zaten, eger antlasmalarda küfre imza zaruret, niyet, yazi söz gibi degildir gibi mazeretlerden ötürü caiz oluyorsa, mürcienin ehveni ser adi altinda oy vermeye caiz fetvasi vermesi niye yanlis oluyor? Ya ikisi küfür ya da ikisi küfür degil. Ayrica yazi söz gibi degil diyen alimler bunu hangi durumlara hamletmistir, onu iyice arastirmak lazim, biz küfür icerikli antlasmalardan bahsediyoruz. Nikah akdi, talak gibi meselelerden degil. Yazi söz gibi degildir diyen alimlerin kastettigi su olabilir, örnegin bir kagida "ben seni bosuyorum" yazan kisi, bunu gercekten bosanmayi kastettigi icin degil, yazisini güzellestirmek icin yazmis olma ihtimalinden dolayi tesadüfen bu sözleri kullanmis olabilir. Eger alimlerin bu ictihadini alakasiz seylerle kiyaslarsak ister istemez akidemize irca bulasir. Allah en iyisini bilir.

Bu arada ben olaylara duygusal degil, ilmi yaklasilmasi gerektigine inaniyorum. Cogu kisi bunu zaruret adi altina yapiyor diye bir amel küfür olmaktan cikmaz ki.
Oy meselesi ile imza meselesi kiyasiniz yerinde degil.illetleri aynimidir,her imza metni ile oy meselesi?Bilgisayarinda Microsft ,windows u kabul eden bi insan a ve yahut b partisine oy vermis mi oluyor

Ve ayrica "olabilir" seKlindeki uslubunuz dogru degil,bu ilme saygisizliktir(alimseniz bu sozumu geri aliyorum)

• Dua et
Tepkiler: Nas
Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Afedersinde hebbet akhi nuri hoca eline silah almismi hic. On numara mekanlarda davet etmis. Milli gazete gibi bir gazetede yillarca yazi yazmis bu adam herkese mavi boncuk dagitmis. Sihirbaz gibi elinde bir ip var oyana sallaiyor sari buyana salliyor mavi. Goz boyamaktan baska ne yapmis. Amac insanlari islama davet etmek degil, islama davet ettikten sonra dik duran nesiller yetistirmek gerektigindr kukreyen. Nurinin yaninda badem biyikli abiler sakallar yok varsada kisacik.

Iste bunlar firavunun sihirbazlarina tas cikartan insanlar.

Sana dusen vazife Sahislari degil Allahin saf ve temiz dinini savunmak olsun.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ebu yusuf inşallah sen yetiştirirsin islam'a hizmet eden kükreyen aslanları akhi.

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Oy meselesi ile imza meselesi kiyasiniz yerinde degil.illetleri aynimidir,her imza metni ile oy meselesi?

Ve ayrica "olabilir" seKlindeki uslubunuz dogru degil,bu ilme saygisizliktir(alimseniz bu sozumu geri aliyorum)

akhi ben kimseyle tartismak icin yazmiyorum, ihtimalli konusmamin sebebi kendimi alim hissettigimden dolayi degil, bu meseleyi baska bir yerden böyle duydugum icin. Kesin konusarak bazi alimler küfre imzayi zarurette caiz görüyor mu deseydim lütfen sözlerimi yanlis yerlere cekmeyin. Ilmi olan birisi varsa bu meseleleri aciklasin.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nurettin yıldız hocayı sohbetlerinden dinlerim,Allah için kendisini severim,söylemleri kalbime oturuyor,irşad ediyor,kimse mükemmel değil,varsa kusurları(ki vardır,kusursuz kimse yok)onuda ALLAH için görmüyorum.Bu gidişle alim bırakmıyacağız.kusurlarıyla alimleri seversek daha fazla islama hizmet etmiş olacağımıza inanıyorum.Aksi halde zaten birbirimize yeteriz.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi ben kimseyle tartismak icin yazmiyorum, ihtimalli konusmamin sebebi kendimi alim hissettigimden dolayi degil, bu meseleyi baska bir yerden böyle duydugum icin. Kesin konusarak bazi alimler küfre imzayi zarurette caiz görüyor mu deseydim lütfen sözlerimi yanlis yerlere cekmeyin. Ilmi olan birisi varsa bu meseleleri aciklasin.
Bu konuyu forumda arastirirsaniz bulablirsin akhi.Memurluk konu baskiklarinda.
Alaaddin palevinin" yazi soz gibimidir?"sorusuna aciklik getirmistir.Muhim sorularin cevabi kitabinda.

L Çevrimdışı

lahavle

Üyeliği İptal Edildi
Banned
sen tekfirle uğraşırken nureddin yıldız hoca minhacüs sünneyi devirdi şia'nın nasıl belini kıran bir kitap olduğunu gördü şia hakkında 6 saat süren konuşma serisi yaptı doğuşundan bugune kadar omurgasızlıklarını anlattı senin kalbin kapkara olmuş Allah'a yemin ederimm ahiret günü yakana yapışacagım senin Allah'a yemin ediyorum yapışacağım yakana Vallahi yapışacağım yakana göğü direksiz yüceltten Allah'a yemin ederim ki eğer bir gram hakkıma girmişssen sana hakkımı helal etmeyeceğim eğer ben kafir değilsem Allah'a yemin ederim bana sorduğunda bu adam sana böyle dedi affediyor musun dediğinde asla affetmeyeceğim seni ben bu dünyada herkese hakkımı helal ettim ama sana etmeyeceğim. Bana ne kötülükler yapan adamlara hakkımı helal ettim paramı çalana ettim sövene ettim ama sana etmeyeceğim ahirette görüşmek üzere.
1-ben bir defa hattab degilim.
2-bir müslümana fikhi bir hak olarak verilen tekfirden dolayi tekfirci diye itham ediyorsun.
3-ben sana hakkimi helal etmiyorum
4-nurettin yildiz abdullah yolcu ebu zirva abdulaziz bayindir hüseyin cinisli hasan karakaya vsvsvs hicbiri umurmda degil
5-kim ihsan senocagi savunursa onu kinarim
6-sana tavsiyem faruk furkanin tekfir kitabini bir oku.
7-seni tekfri etmedim.sana kafir dedigime dair bir tane delil getir senden helallik dileyecem
8-eger devleyi elestirecekse bu sitenin adminleri alimler vsvsvs elstirsin.ihsan senocak degil.
9-cok sevdigin nuri hocan bize selefi diger ucada sia diyor bu uclardan uzak durun cihad bunlarin arasinda olmak vasat olmaktir diyor.
10-simdiki mücahitlerin ve su anki durumlarin birer oyun oldgunu söylüyor bunun bos oldugunu anlatiyor.
11-ahirette tevhidi gerektigi gibi kullanmayan belamlarin hepsinin yanmasini ve onlara yallilik yapanlarin ayni onlarla beraber yanmasini rabbimden temmeni ederim
12-benim akidem ehli sünnet vel cemaat akidesidir.benim akideme basina cal diyen adamla ahirette görüssem ne görüsmesem ne o adam benim icin bitmistir

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
1-ben bir defa hattab degilim.
2-bir müslümana fikhi bir hak olarak verilen tekfirden dolayi tekfirci diye itham ediyorsun.
3-ben sana hakkimi helal etmiyorum
4-nurettin yildiz abdullah yolcu ebu zirva abdulaziz bayindir hüseyin cinisli hasan karakaya vsvsvs hicbiri umurmda degil
5-kim ihsan senocagi savunursa onu kinarim
6-sana tavsiyem faruk furkanin tekfir kitabini bir oku.
7-seni tekfri etmedim.sana kafir dedigime dair bir tane delil getir senden helallik dileyecem
8-eger devleyi elestirecekse bu sitenin adminleri alimler vsvsvs elstirsin.ihsan senocak degil.
9-cok sevdigin nuri hocan bize selefi diger ucada sia diyor bu uclardan uzak durun cihad bunlarin arasinda olmak vasat olmaktir diyor.
10-simdiki mücahitlerin ve su anki durumlarin birer oyun oldgunu söylüyor bunun bos oldugunu anlatiyor.
11-ahirette tevhidi gerektigi gibi kullanmayan belamlarin hepsinin yanmasini ve onlara yallilik yapanlarin ayni onlarla beraber yanmasini rabbimden temmeni ederim
12-benim akidem ehli sünnet vel cemaat akidesidir.benim akideme basina cal diyen adamla ahirette görüssem ne görüsmesem ne o adam benim icin bitmistir

omar khattab değil isen sıkıntı yok akhi. ben onun akidesine laf ettim. bugün üye olmuşsun banlanmıştı o seni o sandım. selametle.

L Çevrimdışı

lahavle

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Nurettin yıldız hocayı sohbetlerinden dinlerim,Allah için kendisini severim,söylemleri kalbime oturuyor,irşad ediyor,kimse mükemmel değil,varsa kusurları(ki vardır,kusursuz kimse yok)onuda ALLAH için görmüyorum.Bu gidişle alim bırakmıyacağız.kusurlarıyla alimleri seversek daha fazla islama hizmet etmiş olacağımıza inanıyorum.Aksi halde zaten birbirimize yeteriz.
alim olarak görmem icin bana tek bir delil getir

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
abdülfettah ebu gudde, ebul hasen en nedvi vb. bir çok alimden icazeti var diyar diyar dolaşıp icazet toplamış haa diyosanki icazetlerini görelim vallahi gidersen seni kıracağını sanmam gösterir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Konu nerden nereye gelmis, diyecek söz birakmamissiniz.

Insan gibi surada ilgili sahislara ulasip, kendilerinde bildigimiz sakatliklari desifre edelim uslubu ile, millette net görsün dedik ama sanirim yapmamiz gereken elimize bir kagit kalem alip birileri gibi sirasiyla numara vererek sahis tekfiri yapmakmis.

El insaf....

Konu kilit.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt