Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nurettin Yıldız Bakın Nasıl İftira Atıyor ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K Çevrimdışı

Khaled21

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SORU:selamun aleykum hocam El kaide ile ilgili görüşleriniz nedir?
CEVAP:Selamünaleyküm.
O veya başka biri, ulemanın, Ümmet’in otoritelerinin irşadı ile olmadıkça Ümmet’i bağlayan bir anlam ifade etmiyor. Kimse kendi aklına göre bir iş yapıp Mü’minlerin başına dert olmamalıdır.

B Çevrimdışı

BirMusluman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
subhanallah .. senide banladım nurettin efendi,elhamdulillah piyasada hoca varda dinliyoruz yoksa hergün birisi şaşırtıyor bizleri..Allah istikamet versin .

B Çevrimdışı

BirMusluman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kitabuttevhidi ben mi yazdım bu okumamış mı acaba akhilerde böyle söylüyor o kitap hiçte oraya buraya sıgınarak işbirliğyle yazılacak bir kitap değildir.Bilen bilir zaten.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
fıkıh konularında bidatler karşısında hocanın çokça doğru söylediği şey vardı,keza tasavvuf tarikat bidatlerine karşı durmuş bir hocadır.sizi bilmem kendisinin sohbetlerinden,sitesinden birçok şey öğrendim.hatalı konuştuğu şeyleri dinlemeyip,doğru konuştuğu şeylerde ona tabi olurum,bu farklı bir konuda da tartışılmıştı benim açtığım.

Zuhri Çevrimdışı

Zuhri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kitabuttevhidi ben mi yazdım bu okumamış mı acaba akhilerde böyle söylüyor o kitap hiçte oraya buraya sıgınarak işbirliğyle yazılacak bir kitap değildir.Bilen bilir zaten.

Hemen banlama müslüman lazım olur belki, diğer hoca kılıklı adamlardan çok çok iyidir.
Ki onlar, sözü işitirler ve en güzeline uyarlar. İşte onlar, Allah'ın kendilerini hidayete erdirdiği kimselerdir ve onlar, temiz akıl sahipleridir. (zümer 18)

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir kişi söylediği hatalı bir sözden dolayı komple çöpe atılacak değil,başka birçok insana-HOCAYA gösterilebilen iyi niyet nureddin hocaya gösterilmezse o işte bir çelişki vardır diyorum.

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nurettin Yıldız bu konuda gerçekten hatalı ancak diğer konularda diğer hocalara nisbeten daha iyi öyleyse bize düşen nurettin yıldızın yanlışları hususunda birbirimizi ve mümkünse hocayı uyaralım mail felan atalım belki düzeltir kendini uzak bi ihtimale benziyor ama ....hemen toptan silmeyelim yani

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Doğrusundan faydalanmaya çalışırız. müslümandır hata etmiştir yalnışlarından uzağız...

B Çevrimdışı

BirMusluman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mücahidler hakkında (El Kaide meselesi) dirayet gösteremeyen onlar cihad ederken buradan ahkam keserek

diyen bir adamdan alıcağım bir şey yoktur. Bu söylemi ile ne olduğu ortadadır ciddiye almaya değmez. Bu zavallıdan birşey alacak varsa alsın tabi dikkat edinde bu sapıktan sapıklık almayın..
Allah sana rahmet etsin aynen akhi ben senin söylediklerini daha yakın buldum yıl 2013 cihada,mucahidlerin saf berrak tevhid akidesine sarılma zamanı onlara dua etme destek olma zamanı bende bu minvalde değerlendirerek çok yerinde ve güzel buluyorum sözlerini akhi baştacısın .

Kadirbillah Çevrimdışı

Kadirbillah

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sapık adam. Önceden hadis ehli derdi ki ; "Ahmed'e, İshak'a, Yahya'ya ve Ali'ye laf atan birisini görürsen, onun dininden şüphe et". Bugün itidalli olacağız diye sapıkların bile doğruları alınır denilmeye başlandı. Halbuki Ehli Sünnet bir adamın fahiş hatasını görse, insanları ondan sakındırırdı.

Kafirleri yerle bir eden, şii ve sufi müşriklerin kellesini alan, ancak müşriklerin düşmanlık edeceği Muhammed bin Abdulvahhab'a laf söyleyen bir adamdan "Doğrusunu alırım" diyen, geceleyin odun toplayan insana benzer. Odun toplarken yılan sokarsa şaşırmasın.

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kadirbillah çok ipsiz sapsız konuşuyorsun. Adama kafir demediğin kalmış bi. Oda kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışıyor birşeyleri yanlış yapması veya o konuda hatalı olması bunları demeni gerektirmezki. Elinini vicdanına koy o hocanin ilmine sahip olduktan sonra bu kelimeleri kullan...

Kadirbillah Çevrimdışı

Kadirbillah

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kadirbillah çok ipsiz sapsız konuşuyorsun. Adama kafir demediğin kalmış bi. Oda kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışıyor birşeyleri yanlış yapması veya o konuda hatalı olması bunları demeni gerektirmezki. Elinini vicdanına koy o hocanin ilmine sahip olduktan sonra bu kelimeleri kullan...

Ahlakın olsaydı sana cevap verirdim. Boşuna sataşmaya çalışma. Benim Müslüman düşmanlarına karşı tutumum bu. Tıpkı Ahmed ve ashabı gibi.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahlakın olsaydı sana cevap verirdim. Boşuna sataşmaya çalışma. Benim Müslüman düşmanlarına karşı tutumum bu. Tıpkı Ahmed ve ashabı gibi.
bir kişiye iyi niyetle yaklaştı diye "ahlaksız" mı oluyor insan? Muhammed bin Abdulvahhab a bu "ahlaksız"ların bir şey dediğini gördün mü? Nureddin yıldızın hatasını zaten iyi niyetini belirtenler de bu başlık altında söylemişler, malum pek çok iftira tevhid ehli alimler için etrafta dolanmakta ve bunlara göre de bu iftiralara inanmış kişiler direk küfre mi giriyorlar?

Kadirbillah Çevrimdışı

Kadirbillah

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bir kişiye iyi niyetle yaklaştı diye "ahlaksız" mı oluyor insan? Muhammed bin Abdulvahhab a bu "ahlaksız"ların bir şey dediğini gördün mü? Nureddin yıldızın hatasını zaten iyi niyetini belirtenler de bu başlık altında söylemişler, malum pek çok iftira tevhid ehli alimler için etrafta dolanmakta ve bunlara göre de bu iftiralara inanmış kişiler direk küfre mi giriyorlar?

Yazısını okusaydın "Ahlaksız" dememin sebebini anlardın. Bu insanların bir şey dedi demedim ben. Yazılarımda öyle birşey de okumadım. Bunun yanında ehl-i sünnet, müctehid ve alimlere söz söyleyenlere her zaman buğz etmiştir. Öyle ki Ahmed, Haris el-Muhasibi'yi övenleri meclisinden kovmuştur. Şafii, yine kelamcıları övenleri meclisinden kovmuştur. İbn Kuteybe, Cahiz'i övenlere hakaret etmiştir. Bu Müslümanların, her dönemde ki alametidir.

İmam Ahmed b. Hanbel’e, Mekke’de İbn Kuteyle’ye ashabu’l-hadis’ten söz edilince, onun: Ashabu’l-hadis kötü bir topluluktur dediği söylenince, Ahmed b. Hambel elbisesini silkeleyerek kalktı ve bu arada: “O zındık birisidir, zındık birisidir, zındık birisidir” sözlerini eve girinceye kadar tekrarlayıp durdu. er-Razî, Aslu’s-Sünneti Va’tikadu’d-Din.

İmam Ebu Hatim der ki: “Bid’at ehlinin alameti rivayet alimlerine dil uzatmaktır..."

İmam Muhammed el-Huseyn b. Mes’ud b. el-Ferra el-Beğavî de şöyle demektedir: “Sahabe, tabiûn ve onlara tabi olanlar ile sünnet alimleri bid’at ehline düşmanlık etmek ve onlarla ilişkileri kesmek şeklinde tavır takınagelmişlerdir.” Beğavî, Şerhu’s-Sünne.

Müslümanların zamanında emiri, adaleti kaim kılan, recmi tekrar uygulayan, Hüseyinin kabrine tapan kafirlerin kellesini alan, zamanın müctehidi Muhammed bin Abdulvahhab'a İngiliz ajanı diyen, saltanat sürdü, petrollere oturdu diyen adama düşmanlıktan başka ne yapılır ?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunu diyen adam işte bu konunun cahili olabilir demekteyim, yoksa bu hareketini asla ve asla tasvip etmem onaylamam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt