Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

ölen ypg kafirleri

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
@hunermend pyd Şeriata karşı savaştığını açıkladı.Bu durumda pyd içinde müslüman olup 5 vakit namazını kılanlar da olsa ve bunlar ister isteyerek savaşsınlar,ister zorla savaştırılsınlar bu kişiler Nisâ Suresi 97. Ayetine göre kesinlikle ve kesinlikle kafirdirler.Bunların ölülüleri de leştir.

o halde Allah rızası için sizden bunun ıspatını istiyorum yanlış anlamayın bazı sorularıma cevap vermek için ıspat isityorum ama eğer söylenti ise buda suizan olur bu da mümine yakışmaz

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
OOOH NE ALA

Çocuğuna koy ismi. Cennet garanti. Daha başka neler duyacağız.

Barack Obama - Vikipedi
Barack Hussein Obama (d. 4 Ağustos 1961) Amerika Birleşik Devletleri'nin devlet başkanıdır. İlk olarak 4 Kasım 2008'de yapılan 2008 ABD başkanlık seçimleri'nde ABD'nin 44. devlet başkanı seçilmiş ve 20 Ocak 2009 tarihinde bu görevi George W. Bush'tan devralmıştır. 6 Kasım 2012 tarihinde yapılan 2012 ABD başkanlık seçimlerinde Mitt Romney karşısında seçimi kazanıp Amerika Birleşik Devlerleri Başkan'lığına ikinci kez seçilmiştir. ABD tarihindeki ilk siyahî devlet başkanıdır.
220px-President_Barack_Obama.jpg

Hüseyin dedin de aklıma gelicerdi. Cennetlik biri daha . Ekleyeyim dedim. Yanlışlıkla adama kafir demeyelim madem öyle

isimle cennete gidileceğini de kim söyledi demem o ki onlarda müslüman onlar hakında bilmediklerimiz olabilir müslüman birine kafir demek Allah muhafıza......

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
isimle cennete gidileceğini de kim söyledi demem o ki onlarda müslüman onlar hakında bilmediklerimiz olabilir müslüman birine kafir demek Allah muhafıza......

Hem YPG yi savunacaksın. Hem de adamların ne için silahlı mücadele ettiklerini bilmeyeceksin.,Burası eğlence sitesi değil arkadaşım.

Birsürü haber ve video var onlara ilgili. Domuz eti yiyen, islama küfreden grup, kendileri islamı reddeden insanları biz zorla müslüman mı yapacağız. Akıl alır gibi değil

- - - Updated - - -

yaw he onlar da müslüman he

Bu da olabilir :))))

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hem YPG yi savunacaksın. Hem de adamların ne için silahlı mücadele ettiklerini bilmeyeceksin.,Burası eğlence sitesi değil arkadaşım.

Birsürü haber ve video var onlara ilgili. Domuz eti yiyen, islama küfreden grup, kendileri islamı reddeden insanları biz zorla müslüman mı yapacağız. Akıl alır gibi değil

- - - Updated - - -

Bu da olabilir :))))
ben kimseyi savunmuyorum müsülmanlar arasındaki bu husumetin son bulmasını isityorum dikkat edin nerde müsülman coğrafyası varsa hepsinde kan var yeter artık insanları kandırmayalım herkes işine gelen bir ayeti alıp söylemini kurana onaylatıyor evet burası çocuk oyuncağı değil benim bu siteye üye olmamın nedeni islami site olduğu içindir Allaha bin şükürler olsun ki ümmet sizin gibi düşünmüyor Ypg nin dine karşı savaştığını de nerden çıkartıyorsunuz dediğimde biri bana https://www.islam-tr.org/suriye-haber...ilan-etti.html (PYD seferberlik ilan etti) şu haberi kaynak göstermiş seninle savaşanla sende savaşacaksın zaten seninle aynı fikirde olsa sana katılır yani ben haberde islama karşı savaş çağrısı çıkaramadım el nusra nın islam adına savaştığını her kes kabul ediyor mu acaba (ümmeti kast ediyorum) yoksa inanmayanlara da mı savaş açalım.. gerçek islami cihad bu gün afganistanda pakistanda murtedlere karşı yapılan cihadtır

KavaFiL Çevrimdışı

KavaFiL

Bir kişiyi kurtarmak için çabalayınız..
İslam-TR Üyesi
hz.ali bera bin malikler sab bin ebu wakkaslar gerekir müslümanlara... tiplerinde meymenet bile yok kafirlerin... ALLAH azze ve celle insanın kalbindekini yüzüne vuruyor ya. aynen bunların yüzüde kalbide bir... şuan ALLAH'ın azabı ile meşgul iken dünyaya geri dönmek istiyolarmı merak ediyorum.. Rabbim kafirleri bizim ellerimizle cezalandır. senin dinini yücelten genc aslan yiğit kardeslerimin yar ve yardımcısı ol inşaALLAH.. şehidlerimizin kanları ile islamın sancağını göklerde dalqalandırmaya nasip et bizlere ya rabb..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Nusret Cephesindeki Kürt direnişçiden çağrı
Etiketler :- Tarih : 24 Temmuz 2013
Suriye’de devam eden savaşta gün geçtikçe güç kazandıkları gözlemlenen Küresel Cihad fikrini benimsemiş ve ülkede İslam’ın hakim olduğu bir düzen kurulmasını hedefleyen yapılanmalara karşı Batılı güçlerin endişelerini sıklıkla dillendirmeye başladığı bir sırada dikkat çekici bir şekilde PKK’nın uzantısı olduğu belirtilen PYD İslami gruplara karşı savaş açtı. Suriye’nin kuzeyinde sıcak çatışmalar devam ediyor.
PYD lideri Salih Müslim Taraf Gazetesi’ne yaptığı açıklamada çatışmalara değinerek savaşlarının “Şeriatçılara” karşı olduğunu söylemişti. PKK’nın bölgede İslami bir düzene geçilmesini hedefleyen gruplara açtığı savaşla Batı’ya da stratejik ortaklık mesajı vermeyi hedeflediği belirtiliyor.

Suriye Kürtlerinin büyük kısmının desteğini almaktan uzak olmasına rağmen tüm Suriye Kürtlerini temsil iddiasında olduğu gözlemlenen PYD’nin, Esed rejimine karşı savaşan direnişçileri “arkadan vurma” şeklinde değerlendirilen saldırısının ardından yenilgiye uğraması sonucu direnişin imajını karalamayı hedeflediği belirtilen bir şekilde Suriye Kürtlerine karşı direnişçilerin katliama giriştiği propogandasına başladı.
Fakat gerçeklerin PYD propogandasının tam aksi yönünde olduğu gözlemleniyor. Başta Nusret Cephesi olmak üzere bölgedeki İslamcı gruplarda Kürtlerin yoğunluğu dikkat çekiyor.
PKK ideolojisine karşı olan pek çok Kürt de açıklamaları ile PKK’ya ve türevlerine kesinlikle karşı olduklarını, PKK’nın Kürtleri İslam’dan koparmayı hedeflediğini ifade ediyorlar.
Geçtiğimiz aylarda Nusret Cephesi tarafından yayınlanan bir videoda Cephe mensubu Kürt direnişçi Ebu Hamza el-Kürdi’nin Kürtlere seslendiği konuşmada yer almıştı. Konuşmasında el-Kürdi Kürt halkının tümüne yönelik İslam bayrağı altında mücadele etme, hak talebini İslami bir şekilde yapma, Selahaddin Eyyubi gibi hareket etme çağrısında bulunmuştu.

Nusret Cephesindeki Kürt direnişçiden çağrı - nusretcephesi.com

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
sahabelere bakıyoruz da ömürleri hep cihadla geçmiş. ecdada bakıyoruz islamı en güzel cihad yoluyla yapmışlar.

şimdi resulullah zamanına dönüyorum ve hayret ediyorum.o kadar muvazzaf galibiyetler alınmış ki sözde kazanamazken bile (uhd savası) kazanmış. o şüphesiz sadece kendi bilgisiyle hareket etmiyordu. bir gün sahabeler resulullaha sordular ya resulullah şimdi ne yapacağız.

''simdi küçük cihad bitti, büyük cihada gidiyoruz''

ya resulullah bundanda mı büyük cihad var?

resulullah gayet anlamlı olarak şöyle der: evet en büyük cihad nefisle yapılandır.

peki ben neye dikkat çekmek istiyorum? ben kısaca herseyin bir zamanı olduğuna dikkat çekiyorum düşünün resulullah emrindeki bir avuç aslanla dünyaya meydan okudu. ama gaye islamı cihana yaymak ve rahatça dinimizi yasamaktı. kesinlikle hiçbir masumu haksız biri dahi olsa katletmedi aksine eğer asker değilse yargılayıp şeran hükmünü vermiştir.
peki bizler bu konuda nasılız? kendimizi korumak adına baska sivillere zarar vermedik mi? bumuydu islam? hasa!!

ve işin ikinci yüzü kadere ehli islam olarak fetva verdirdik. orta doğu ülkelerine bakıyoruz fitnelere kanıp osmanlıyı yaralamadı mı? zamanın kızıl sultanına (tabi onlar göre) israiloğuları para teklif edip ya sultanlar sultanı bize filistini ver dediler. o mubarek zatta bende satılık toprak yoktur demiş onları kovmustu. peki filiistinliler ne yaptı? padişahın satmayın diye fermanı olmasına karsılık dinlemeyip topraklarını sattılar ve dediler ki sultan bizim topraklarımıza nasıl karısır? malesef şimdik cezalarını sadece kendileri değil ehli müslimde çekiyor ancak şimdilerdekinlerin farkı var. can verenler çok büyük bir manevi mevki kazanarak ahirete göç. ediyorlar.

peki günümüzde cihad nasıl olacak? günümüzde cihad savas olan yerlerde savasarak , bizlerde ise savasanlara destek verip aynı zamanda kendi ülkemizdeki dinimize saldıran dinsizlere müsbet tepki göstererek yapılacaktır.

müsbet tepkiye gelince; haktan sasmadan hakkın hatırını herseyden üstün tutup hakkı haykırarak tepki verirken baskalarına zarar vermeden(haksızlık yapmadan) tepkimizi ortaya koymaktır.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
....el nusra nın islam adına savaştığını her kes kabul ediyor mu acaba (ümmeti kast ediyorum)...

Herkesin kabül etmesi islami bir yaklaşım değil.
Kuran a göre değerlendirmek gerekir.Nefsimize göre değil.
Ayrıca Ben kabül ediyorum. Onlar ümmetin Suriyedeki onurudur

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
evet boşuna bir birimizi üzmeyelim ne de konuşsak boş olur sen böyle inanıyorsun saygı duyarım bende böyle inanıyorum... doğrusunu Allah bilir...

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Misafir
nusra cephesi ve diğer tevhidi cephelerin esed ve hizbullah karşısındaki zor durumundan fırsat bularak yararlanmak en büyük hainliktir.Bu adamlarda hiç mi vicdan ve insaniyet yok.Hainlerin ve hainliğin yeri de bellidir.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Hünermend bra,

Yek: Ey iman edenler! Allah'a itaat edin, Peygambere de itaat edin ve sizden olan emir sahibine de itaat edin. Eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz;
Allah'a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resulüne arz edin. Bu, daha iyidir ve sonuç bakımından da daha güzeldir. (Nisa Suresi 59) İslamın sana göresi bana göresi yoktur, tabi Allah'ın belirttiği gibi. Senin "nusret cephesini çoğu da şeriat için kabul ediyor mu" deyimin şeriate değil de demokrasiye uygundur. Şüphesiz demokrasi zulümdür. Sen burada kulların iradesini kur'anın yani Allah'ın önüne geçiriyorsun. Ve böylece de kendine zulüm ediyorsun. Dön bir daha kendine sor ben kendime müslüman diyorum ama gerçekten ben müslüman mıyım? Andolsun ki onlara, «Gökten su indirip, onunla ölümünün ardından yeryüzünü canlandıran kimdir?» diye sorsan, mutlaka, «Allah» derler. De ki: «(Öyleyse)
hamd de Allah'a mahsustur.» Fakat çokları akıllarını kullanmazlar. (Ankebut Suresi 63)

Dıdu: Sen gerek afganistanda gerekse suriyede cihad eden kardeşlerin videosunu izlersen özellikle sivillere zarar vermemek için operasyondan vaz geçtiklerini görürsün. Zaten hakka uygun olan da odur. Fakat sivilleri asıl katleden amerika esad nedense hiç eleştirilmezler...

Sê: Filistin topraklarını satanlar oradaki müslümanlar değillerdi. Topraklarını satan oradaki yerli hristiyanlardı. Bunu da böyle bilmiş ol.

Çar: Küçük cihad bitti artık büyük cihada geçtik hadisi zayıftır. Peygamber efendimiz ümmetin yetmiş üç fırkaya bölüneceğini bunlardan biri hariç diğerlerinin ateşte olduğunu söylemiştir. Bu bir fırkada peygamberin yolu üzere yaşayanlardır. Bu fırka peygamber ashabı gibi salih amel işlerler ve yine onlar gibi cihad ederler. Eğer küçük cihad bitti artık büyük cihad var deselerdi hz. Ömer r.a iranı boşuna fethetmezdi, yerinde oturur büyük cihadyapardı.

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bazı arkadaşlar işine geldiği zaman emperyalist medyaya güvenmeyin diyor işimize geldiği zaman onları kaynak gösterebiliyor bu video daki eylemi kim yaparsa yapsın lanetliyorum ancak güneydoğuda bu yerlerde yetişen kendilerine allahın askerleri ismini verenler insanları enselerinde vuruyorlardı ve tek bir şiarları vardı Allah u Ekber deyip infazı gerçekleştiriyorlardı şimdi o öldürülen insanların çocukları bu işleri yapıyorlar ellerine fırsat geçmiş kullanıyorlar o dönemde kimse çıkıp bu masum insanlar neden ölüdürlüyor diye kimsenin gıkı çıkmıyordu.....ama Alah a çok şükür ki ben yolcuya değil yola bakıyorum

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Çar: Küçük cihad bitti artık büyük cihada geçtik hadisi zayıftır. Peygamber efendimiz ümmetin yetmiş üç fırkaya bölüneceğini bunlardan biri hariç diğerlerinin ateşte olduğunu söylemiştir. Bu bir fırkada peygamberin yolu üzere yaşayanlardır. Bu fırka peygamber ashabı gibi salih amel işlerler ve yine onlar gibi cihad ederler. Eğer küçük cihad bitti artık büyük cihad var deselerdi hz. Ömer r.a iranı boşuna fethetmezdi, yerinde oturur büyük cihadyapardı. kardeşim vallahi bilemiyorum ben bazen anlayamıyorum hangi hadis sahih hangisi değil sizin kabul etmedğiniz hadisler hepte zayıf olur ama mantığınaza uyan hadisler sahih olur allah bizleri ıslah etsin amin

G Çevrimdışı

gulyabanii

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
[QUOTkardeşim vallahi bilemiyorum ben bazen anlayamıyorum hangi hadis sahih hangisi değil sizin kabul etmedğiniz hadisler hepte zayıf olur ama mantığınaza uyan hadisler sahih olur allah bizleri ıslah etsin amin[/QUOTE]

: )))

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hunermend.
Seni anlamak isterdim. Okuyorum okuyorum. Neyi savunduğun belli değil.

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hunermend.
Seni anlamak isterdim. Okuyorum okuyorum. Neyi savunduğun belli değil.
ben hakikati savunuyorum ben kuranı ve peygamberi savunuyorum ben dünyaya tek pencereden bakmıyorum zulüm nerden nasıl ve kim tarafından yapılırsa yapılsın lanetliyorum ben cı ci değilim ben hakikatlerden tarfım anlamaman ondan dır kardşim bir tarftan olmamız gerkmiyor ümet olammız yetiyor

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çar: Küçük cihad bitti artık büyük cihada geçtik hadisi zayıftır. Peygamber efendimiz ümmetin yetmiş üç fırkaya bölüneceğini bunlardan biri hariç diğerlerinin ateşte olduğunu söylemiştir. Bu bir fırkada peygamberin yolu üzere yaşayanlardır. Bu fırka peygamber ashabı gibi salih amel işlerler ve yine onlar gibi cihad ederler. Eğer küçük cihad bitti artık büyük cihad var deselerdi hz. Ömer r.a iranı boşuna fethetmezdi, yerinde oturur büyük cihadyapardı.
kardeşim vallahi bilemiyorum ben bazen anlayamıyorum hangi hadis sahih hangisi değil sizin kabul etmedğiniz hadisler hepte zayıf olur ama mantığınaza uyan hadisler sahih olur allah bizleri ıslah etsin amin

Bunu oku inşallah: https://www.islam-tr.org/tevhid/10514-kucuk-cihad-buyuk-cihad-siniflandirma-hatasi.html

Üst Ana Sayfa Alt