Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Olmasaydı Da Olurduk Ilanına Suç Duyurusu

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Untitled-1(51).jpg

Balıkesir’de Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri, 10 Kasım günü ulusal bir gazetede yayınlanan "Olmasaydı da Olurduk" ilanıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.
CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk’un partililerle birlikte geldiği adliye önünde açıklama yapan CHP Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Karataş, "10 Kasım’da bir gazetenin yayınladığı Sancaktar dergisinin, ’Olmasaydı da Olurduk’ ilanına karşı bugün buradayız. Bir insan, başkalarının önem verdiği, sevdiği, saydığı bir ulusal kahramanın ölüm yıl dönümünde gazeteye bu tür ilanlar vermez. Verirse yaptığına saygısızlık ve açık kışkırtmacılık denir" ifadelerini kullandı.
Gençlik Kolları Başkanı Karataş, "O günlerde yaşasaydınız işgali sineye mi çekecektiniz? ’Atatürk olmasaydı da olurduk’ diyorsunuz ama Atatürk olmasaydı isminiz ne olacaktı? Bundan dolayı Atatürk’ün maneviyatına hakaret istemi ile savcıları göreve çağırıyor ve suç duyurusunda bulunuyoruz" dedi.
Açıklamanın ardından CHP’liler adliye binasına girerek suç duyurusunda bulundu.
(İHA)

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olmasaydı belki de isimleri mus'ab olurdu

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Küfür olana saygı ve tazim gösteren küfür ehlinin şerrinden Allaha sığınırız.Bunların azgınlığı bu kadarcık pasif bir itiraza karşı daha da artıyorsa o putlarının başlarına yıkıldığı gün nasıl olur halleri?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu haberi gördükten sonra sancaktar dergisinin ilanini garipsedim simdi.
Dinle alakali yeni bi gundem oluşturma cabasi gibi hissediyorum artik. Yakinda rte de konuya baliklama atlar ve bunu siyaset malzemesi yaparsa hic sasmam.

A Çevrimdışı

Abu Adem

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Burada sancaktar dergisi mi suçlu? Bir hakikati dile getirmek garipsenecek bir şey midir?

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Açıkçası ben pek de garipsemedim. Herkes kendisinden beklenen davranışı sergiliyor. Onların dindarlığı kemalizmi yerme üzerine kurulu. Kemalistleri bitirdikleri zaman herşey onlara göre güllük gülistanlık olacakmış... Evet aslında pek de haksız sayılmazlar. Çünkü sadece kendilerinin at koşturabildiği bir ülke demek bizim istediğimiz islamiyetin değil ılımlı rüzgarın münafıklara can verdiği bir iklim demektir. O münafıklar ki halka başörtüleriyle dini getirdiklerini iddia edip o başörtülerin altında aslında nice bebekler ve mahsun canlar alanlar ve almaya yardım edenler değil mi? O münafıklar ki şimdiye kadar halkın iffet bildiği kara çarşaf ve başörtüsünden teşekkül eden teseptürü sadece başörtüsüne indirip islamı ortadan kaldıranlar değil mi? O münafıklar ki halka hak diye demokrasi dinini yutturanlar değil mi? Ve yine halkı soydukça soyan ve yalnızca kendi yandaşlarının mülkünü arttıran hangi dinden sayılabilir?

Ve çok merak ediyorum,bir gün şu memlekette kemalistler olmasa, bu insanlar kime muhalefet ederek islamcılık oyununu oynayacaklar? Dikkat edin bunların tek dayandığı şey kemalist zihniyetin yok olması ideolojisi değil mi? Ve yine alttan alta kemale bağlı kalıp onun adına yeminler eden ikiyüzlüler kim? Aslında düşünebilenler için soru gayet basit ve basiret sahipleri bu gerçekleri çok rahat görebilmektedirler. Ben de geçenlerde bir kardeşin dediği gibi diyorum, en tehlikeli yalan doğruya en çok yakın olan yalandır.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burada sancaktar dergisi mi suçlu? Bir hakikati dile getirmek garipsenecek bir şey midir?

ben yorumsuz olarak beklemeyi tercih ediyorum. gelişmelerin ne yönde olduğunu izlemek gerek. aklımdan geçenleri yazamıyorum.