Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Önemli !!!!assalamu Aleykum

I Çevrimdışı

islami_bushra

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ebu Hanzalanin Mahkeme Videosunu Koymustum ama silinmis Kardesler?? InsaAllah nedenini bana birsi söyler umarim Ebu Hanzalaya karsi degilsiniz

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleykum selam ve rahmetullah
biz ebu hanzalaya karşı değildik ama o bize karşı hal böyle olunca bizde karşı oluyoruz

ayrıca bknz Hariciler&Tekfirciler

I Çevrimdışı

islami_bushra

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Anladim!! Hayr olsun InsaAllah. Ama Ebu Hanzalanin hangi görüsünüze karsi? hem Derslerinden hemde yakinimdaki Kardeslerden bana yabanci degil onun cok Derslerini dinledim.

I Çevrimdışı

islami_bushra

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kardesim, bazilarin Problemi bu Oy,Asker ve Okul Konsunda Filosfi yapmasidir.Simdi ben buruaya Allahin izniyle delilleri koyarim ve hatta bunu yapanda olmustur.Ama bunun hic bir fayda etceyini sanmiyorum cünkü bazilarin Problemi bu kadar kisi nasil Küfre girirebilir düsüncesi.Bu Insanlarin Tevilili Malesef Nefsleridir.Yazilarin cogunu okudum.Hepsi bir agizdan Tekfirci,Harici ve bunlar senin Karini kizini helal görüyor yalanlari.Bu Malesef Seytaninda yaptigi bir hatadi.Cünkü O kendi kafasina göre,kendini Adam a.s dan büyük görmesi (Ben Atesden o Topraktan) onu bu ters tevile sürükledi.Ama Allahin dedigini harfien uygulamadi.Ebu Hanzala hatasiz degil.Ama Unutmayinki ne Al Kaida ne Ahmet Kalkan ve ne Makdiside Hatasiz deyildir.InsaAllah Musa a.s elcisi Belami bilirsiniz.Korkarim bütün dünya Puta tapsa, bazilari "yok artik bu kadar Insan Sirke düsüremi,Tekfirde asiri olmayalim " deyeceklerdir.

Cünkü Malesef Allah c.c nin Helalini Haram,Haramini Helal kilmada daha acik bir küfr yoktur.Askerlik ve Okulda okadar acikdirki, ama Malesef bizim Takva Sahibi olamayisimiz ve Allaha Tevvekülden uzak olmamiz bizi Ikrahi hafiletmeye sürüklüyor.Sahabeler ve RasulAllah bütün Malini birakti Allah c.c icin.Biz bunu yapabilirmiyiz? Ebu Hanifa Rahimullah sadece vabal altina girmemek icin Seriatla Hükmeten bir Hailfeye Fetva vermeyi vazgecip ölümü göse aldi.Biz bunu yapabilirmiyiz? Ve bu gibi cok Örnekler var.Evet Kardesim bizim Probleminiz Asiri tekfir yada ebu hanzala degil.Sadece Nefsimiz cünkü O bizi bu yanlis anlayilara ve yanlis tevilere sürüklüyor.Mustafa Sabri Efendi ve Ali Hoca (Allah Rahmet eylesin) ne Selefdi nede Hariciydi.Kendileri Maturidi Esariyid i Allahu ALem. Ama dinin Aslini iyi bilenlerdi.Simdi Maturidi yada Esari olar birzi onlarin Okul yada TBMM Fetvalarinin aynisi vermelerini Aklimin ucundan bile getiremiyorum (Kaplan Hoca Allah ramet eylesin haris).InsaAllah bu aciz yazimi kötü karsilamasiniz.Vessalam

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
I Çevrimdışı

islami_bushra

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kardesim beni Lütfen Ghuluat Tefircilerden sanma.Öyle olmakdan Allaha c.c siginirim.Bir Insanin Harici olmazi icin her büyük Günah yapani Tekfir etmesidir.Bir Insan büyük Shirk (shirkul Akbar) yapiyorsa ve bu Ikrah altinda deyilse,Akli yerindeyse yani ne yaptini biliyorsa bu Insan Tevhidi anlamamis ve
Müsrik olmustur.Ama Kafir sifati ona gecmesi icin Huccet ikame olmasi ve tevhidi ogrenmeye yolun olmasidir.Aslud-Din (Dinin asli)de büyük sirk yapmak tevilde yapsa iyi niyetli olsada Hocasinin yolundanda gitsede özür degildir.Bu Konuda Özür olsaydi,Mekke Müsrikleri,Hirsityanlar ve Yahudilerde özürlü olcaklardi.Ve bunlarin Özürlü olmadini Kuran saten acikliyor.Rasulallah s.a.v ve Sahabeler Annesini Babasini ve Ailesini Sirk yaptiklari icin onlari Müsrik olarak gördüler.Ve o Müsrikler kendilerini Ibrahim a.s Hanif dininden sayiyorlardi.Muhammed s.a.v ilk 13 sene sirf Tevhidi ögretiyordu.Dedesinin ve gecmis Atalarinin Müsrik oldugu söylüyordu.Bunlar cünkü Tevhidi,vela ve Berayi dogru anlamislardi.Cogu Kardes gibi "ya bukadar Insani Tekfir edilir mi " demiyorladi.

Bu Zamanda Muvahhid Kardeslerin hatalarina sahit oluyoruz malesef.Ve onlarin bu hatalarindan dönmelerini Allahdan diliyorum.

Senin bana verdigin Linklerde Ebu Zerka vardi.Bu Adamdan bizim Avrupada cok var.Adamlar Suud devletine toz kondurmuyor.Daha kötüsü Suud Taghutunu Emir muminin olarak görüyorlar.Taghuttan beri olamamis alimleri Körü körüne "yok onlar hata yapmaz" bir uslupla onlarin yolundan gidiyorlar.Bizim Muwahhid Kardesler mesela "tevhidDER" kursalar Taghutun Askerleri Kac dakikada ordalar ama bu Suud telefilerin heryerde Dernekleri Kitab dükkanlari Hacc Organizasyolnari var bu para nerden geliyor onu siz tahmin edin.

Beni blocke yada silmek istiyorsan yapabilirsin.Site sizin.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sana cevap yazacaktım ama son cumlendeki silinmekten bahsetmenden dolayı sildim .

Aşırı tekfir hastalığı ayrı, Haricilik ayrı şey.

Ehli sunnetin Tekfir ve tekfirin engellerine uymayıp , bir fiili yapanları Kurayşli muşriklerle bir görüp komple toptan tekfir etmek de ayrı bir sapıklık. Ehli sunnet denen alimlerin görüşleri ortada iken "Bir fiili yapan kişi ile o fiilin tekfiri ayrıdır". Misal oy vermek küfürdür denildiği gibi Oy kullanan herkes kayıtsız şartsız canı manı kadını bize helal demek gibi.
Verdiğimiz linkleri doğruyu bulmak yerine , hatasını nasıl bulurum diye baktığın için tüm delillere gözünü yumanlar gibi davranmanı bilmeme rağmen şu linki ekleyerek konuyu kapatıyorum. Tedavi olmadan siteye gelip fitne çıkarmayın!

SEÇİMLERE KATILAN HERKESİ AYIRIM YAPMADAN TEKFİR ETMEK
https://www.islam-tr.org/ilmi-munaz...lan-herkesi-ayirim-yapmadan-tekfir-etmek.html

K Çevrimdışı

kaynak

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bence kim nederse desin ebu hanzala zeki aklını iyi kullanıyor işte ama tekfir adamı bitiriyor

ha şunu unutmayın han diyorlarla biz ehli sünnet vel cemaatiz selefiyiz diyorlarla ebu hanzala bu fikrin türkiyede gelişmesinde önemli katkısı olmuştur

Üst Ana Sayfa Alt