Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Onların Sözleri

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
"Cenk meydanındaki cihâd, kadınların üzerine farz kılınmamıştır. Ancak kalpleriyle, dilleriyle, kalemleriyle ve mallarıyla cihâd etmekle mükelleftirler."
-Şeyh Suleyman el-Ulvan

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"ALLAH birini cezalandırmak istediğinde, cezasının artması için ona kötü amellerini güzel gösteren sırdaşlar verir":

"Biz onlara birtakım arkadaşlar musallat ettik de onlar önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bunlara süslü gösterdiler. Kendilerinden önce gelip geçmiş olan cinler ve insanlar için (uygulanan) azap onlara da gerekli olmuştur." [Fussilet-25]
-Şeyh Abdulaziz Tarifi

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Bir adama karısını üç talakta boşayan kimsenin hükmü nedir diye sorsak bilemez. Sen bunları dahi bilemiyorsan tekfir meselesini nasıl bileceksin? Halbuki tekfir meselesi daha ciddi ve önem arzeden bir meseledir."
-Şeyh Suleyman el-Ulvan

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Muaviye b. Abdulkerim der ki: Hasan el-Basri'nin yanında zühdden konu açıldığında, bazıları zühdün; giyinme, yeme, içme vs. konularında olacağını söylerken o şöyle dedi:
"Durum sizin bahsettiğiniz gibi değildir. Zahid kişi, bir kardeşini gördüğünde: 'Bu kardeş benden daha faziletlidir' diyen kişidir."

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
media%2FFXSvr1aXwAIrTsF.jpg

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Ey genç erkekler! Heves ve arzularınızı ALLAH'ın Dini ve İslâm topraklarının işgal altından kurtulması için Cennet'e erteleyin."

"Gerçekten dininde samimi misin? Rab'bine karşı samimi misin? Cihadsız ve sabırsız cennet olmaz! Ölümsüz ve savaşsız! Kansız ve parçalara ayrılmaksızın! Şehid olmaksızın imkânı yok!"
-Abdullah Azzam

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Her kim ALLAH'ı tanırsa mutlaka onu sever. Her kim ALLAH'ı severse üstünde ki karanlık bulutlar dağılır. Kalbi sevinç ve mutlulukla dolup taşar. Dört bir yandan müjde ve tebrikler yağmaya başlar. Öyle ki ALLAH ile beraber olan için asla üzüntü yoktur."
-İbn Kayyım (rahmetullahi aleyh)

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Eğer bu erken yaşınızda ALLAH'a zamanınızı veremeyecek kadar cimriyseniz, gelecek size daha da cimri olacağınızı kanıtlayacaktır."
-Şehid Abdullah Azzam (rahmetullahi aleyh)

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Vallahi hiç bir şey beni yormadı, ALLAH için kardeş bulamayışımın beni yorduğu kadar."
-Abdullah ibn Mubarek (rahmetullahi aleyh)

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Bir kişi gelir ve İmam Zeynelabidin’e bir sürü hakaret sayar, o hiç incinmeden dinler ve sonunda der ki;

“Ne iyi oldu da bunları söyledin. Ben nefsime ne kadar kötü olduğunu söylüyorum söylüyorum dinletemiyorum”

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Sen insanların sadece afiyette oldukları hâlini bilirsin. Fakat, başlarına bir bela veya musibet gelirse, işte o zaman gerçek karakterleri ortaya çıkar. Mümin imanına, münafık ise nifakına döner."
-Hasan el Basri (radıyallahu anh)

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Bir Müslümanı terk eden hiçbir Müslüman yoktur ki kendisi de benzer bir şekilde yalnız bırakılmış olmasın ve kendisine yardım edecek kimse de bulamaz."
-Şeyh Suleyman el-Ulvan

M Çevrimdışı

Mesudiyeli Hanbeli

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kızım vardı. Onunla yemek yerken ne kadar güzel bir lokma varsa, kızım hepsini bana bırakırdı. Sonra kızım büyüyüp evlendi. Oğlumla beraber yemek yerken, vallahi ne zaman gözüm güzel bir lokmaya takılsa, oğlum benden önce onu yerdi.

İbhişi, el-Mustatraf

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Ey nefis! Başına gelene sabret. Sen takdir edilmeyenden emniyet içindesin. Muhakkak ki takdir edilen gerçekleşecektir, ve korksan da korkmasan da başına gelecektir."
-İbn Kayyım (rahmetullahi aleyh)

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Takva selametin aslıdır, asla uyumayan bir bekçidir ve sürçme anında insanın elinden tutup kaldırır, had ve sınırları aşmaması için onu durdurur. Takva olmaksızın elde edilmiş bir zevkin aldattığı kimse makbul değildir."
-İbn Cevzi (rahmetullahi aleyh)

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Dünyayı terk etmek zordur. Cennet'i terk etmek ise daha zordur. Cennet'in mehri ise dünyayı terk etmektir."
-Yahya ibn Muaz (rahmetullahi aleyh)

Üst Ana Sayfa Alt