Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Onların Sözleri

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
İnsan, bazen teferruata dair konularda, iyiliği emir ve kötülükten sakındırmada enerji harcayan, İslam toplumunun üzerine oturduğu temel yıkıldığı halde, basit konular üzerinde çalışan safdil insanlara rastlıyor, zaman zaman onlara hayret ediyor ve zaman zaman da acıyor...

Seyyid Kutub

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biraz önce birine dün gece başıma gelen bir şeyi anlatacaktım,aynı bu ayet aklıma geldi anlatmayayım dedim,10 15 saniye sonra foruma girdim senin paylaşımını gördüm vallahi bak.
Ahi derdini anlatman bazen dermanina vesile olabilir.Her konu hakkında sozkonusu olmayabilir.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
"Kendisini günahsız zanneden birini gördüğün zaman, bil ki o helâk olmuştur."

İbn Hazm (Rahmetullahi Aleyh)

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi

Vallahi aramızda yaşayanlardan bazıları Kudüs'ün fethini kesinlikle görecek.
Yine vallahi Şam cihadı Kudüs feth edilinciğe kadar durmayacak.

— Ebu Katade el-Filistini

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Ramazan'da asıl kazanan kişi, kendisini ALLAH'a odaklayandır. Mahrum kişi ise zamanını günaha harcayandır. İlk kişi Rabbine yönelmiştir. İkinci kişi ise kendisine Cennet'in kapısı açıldığı halde Cehennem'in kapısını çalandır."

Şeyh Abdulaziz Tureyfi

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Ebû Hüreyre’den (Radıyallahu anhu) rivayet edildiğine göre Resûlullah (ﷺ) der ki:

'Kim Ramazan’ın faziletine inanarak ve sevabını ALLAH’tan bekleyerek terâvih namazını kılarsa, geçmiş günahları bağışlanır.' (Buhârî)

Şeyhulislam İbn Teymiyye (rahimehullah) bu hadisin küçük ve büyük günahları kapsadığı görüşündedir.
İmam ibn teymiyye, bazı salih amellerin günahları bağışlaması; küçük günahlarla sınırlı kalmayıp bilakis büyük günahları da bağışlıyacağını tercih etmiş ve
İman kitabında, sözünü destekleyen on görüş zikretmiştir.

-Şeyh Süleyman Ulvan (Hafizehullah)-
[Alıntı]

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Ortada İslamın çöküşü gibi görünen durum aslında; gevşekliği, umursamazlığı ve tembelliği yüzünden hakikate kulak veremez hale gelmiş gönüllerimizin ölmesi ve boşluğa düşmesinden başka bir şey değildir…

Seyyid Kutub

Üst Ana Sayfa Alt