Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Onların Sözleri

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

vakit ve imkanlarımız varken...
Goz acayıp kapanacak kadar kısa olan hayatımızda ALLAH a kulluk noktasında gevsek kalanlarla tam ıtaat edenler arasında
Cennetlerde bıle fark olacaktır.

Bırı rabbın katında rasule komsu Dıgerı cehennemden suçları ıle çıkanlarla komsu....

ALLAH ım benı gevsek bırakma yarabbi veren sensın alan sen senden geldık sana donecegız.
Gunahlarımızı bagısla utanılacak halımız mevcutken guluyoruz.
Aglanacak halımızle eglenıyoruz...
Bu bahsedılen hak ıman bu kadar basıt degıl...,
Senden gelen her yardıma muhtacız..
Ey alemlerın rabbı Bız senden sende bızden razı olduğun sekılde musluman olarak canımızı al,
Ey doğru yolu gösteren ve o yolda dımdık yürüme gucu veren.
Bızı ISLAM ıcın SEnın ıcın mücadele eden Ve sana tam ıtaat eden kullarından ıhsan eyle
Sana sığındık yanlızca senden yardım dılerız.

AMİN
AMİN
AMİN...

M Çevrimdışı

Melikşah Kaya

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

vakit ve imkanlarımız varken...
Goz acayıp kapanacak kadar kısa olan hayatımızda ALLAH a kulluk noktasında gevsek kalanlarla tam ıtaat edenler arasında
Cennetlerde bıle fark olacaktır.

Bırı rabbın katında rasule komsu Dıgerı cehennemden suçları ıle çıkanlarla komsu....

ALLAH ım benı gevsek bırakma yarabbi veren sensın alan sen senden geldık sana donecegız.
Gunahlarımızı bagısla utanılacak halımız mevcutken guluyoruz.
Aglanacak halımızle eglenıyoruz...
Bu bahsedılen hak ıman bu kadar basıt degıl...,
Senden gelen her yardıma muhtacız..
Ey alemlerın rabbı Bız senden sende bızden razı olduğun sekılde musluman olarak canımızı al,
Ey doğru yolu gösteren ve o yolda dımdık yürüme gucu veren.
Bızı ISLAM ıcın SEnın ıcın mücadele eden Ve sana tam ıtaat eden kullarından ıhsan eyle
Sana sığındık yanlızca senden yardım dılerız.

AMİN
AMİN
AMİN...
Allahumme amin :)

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
image.jpeg

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
40zA70.jpg

Bugün okuduğum en güzel yazıyı paylaşmak istiyorum.

Bugün Tarık Akan da öbür âleme intikâl etmiş. Herkesin sonuçta gideceği yer orası. Kimi iyi gider kimi kötü gider. Bütün ölümler gibi buda geride kalanlar içinibret olmuyorsa ölmek de sağ yaşamak da aslında farksızdır.
İslâmi câmia haklı olarak adamı eleştirdi, hakaret etti, arkasından demediklerini bırakmayıp twitter de adamı TT'ye aldılar. Aslında bu benim meselem değil. Bu dünya da yaşadığı filmi Allâh ona tekrar izlettirecek, hesabını da tastamam görecektir elbet.
Küçükken bir kitabını okumuştum 'Anne kafamda bit var' adında. Orada da çektiği zorlukları, gördüğü işkenceleri anlatıyordu. Dikkatimi çeken, o batıl davası için çektiği onca çileye rağmen gittiği yoldan vazgeçmemiş, ahirette hiçbir fayda vermeyecek fikirleri yılmadan, değişmeden savunmaya devam etmişti.
Biz müslümanlar olarak kaçırdığımız nokta ise şurası; O bu derece kendi inancında samimiyken, fikirleri için gerektiğinde taksi şoförlüğü yapıp, gerektiğinde parasız pulsuz yaşama talipken bizler neden İslâmi davamızda samimi değiliz. O açık yüreklilikle İslâma hakaret edip, şu dönemi karanlık olarak vasfederken bizler aydınlık olan İslâmı yaşamaktan hayâ ediyor, utanıp sıkılıyoruz. Bir şeyi yapmamak için bahaneler üretip oflayıp küflüyoruz.
Kabul edelim biz değerlerimizi yaşamıyor gerektiğinde savunamıyoruz. Sonra da batıl yolun kahramanlarına hakaret edip duruyoruz.
Her daim aklımızda bulunsun kardeşler;

"Yaşarken farklı olanlar ölürken de farklı olurlar."

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Kabul edelim biz değerlerimizi yaşamıyor gerektiğinde savunamıyoruz. Sonra da batıl yolun kahramanlarına hakaret edip duruyoruz."
Gerçekten çok doğru söylemiş. Bu güzel paylaşım için Allah svt razı olsun...

Benim tanıdığım azılı bir komünist var. Cezaevindeki komünist arkadaşlarına sürekli birşeyler gönderiyor mektup,kalem,defter vs. mitinglere katılıyor, sendikalara üye oluyor ve bir Müslümandan daha aktif evet ne yazık ki ateşi bol olsun deyip bu durumu gözardı edemeyiz. Biz Müslümanlar ise (sadece forumu referans alsak) ayetleri birbirimize laf sokmak için kullanıyoruz, cilveli yazılar paylaşmayın diyoruz, adam olun diyoruz...devekuşu misali çevremize bakamıyoruz. Acaba en son ne zaman Allah yolunda sadaka verdik? En son hangi şehid ailesine sahip çıktık? En son hangi İslami çalışmaya katıldık. Ne yazık ki başta kendi nefsim olmak üzere ciddi bir vicdan muhasebesi yapmamız gerekiyor asıl muhasebe vakti yaklaşmadan...

FETHUMMUBİN Çevrimdışı

FETHUMMUBİN

..Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ....
İslam-TR Üyesi
Yunus/65
وَلاَ يَحْزُنكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿٦٥
Onların sözleri seni üzmesin. Şüphesiz 'izzet ve gücün' tümü Allah'ındır. O, işitendir, bilendir.

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Ben, cinleri ve insanları sadece bana ibadet etsinler diye yarattım." (Zariyat: 56)

İbni Kayyım bu ayet hakkında şöyle dedi:

"Allah-u Teâlâ, bu ayette cinleri ve insanları sadece kendisine ibadet etsinler diye yarattığını haber veriyor. İşte bu sebeble onlara rasuller göndermiş ve kitaplar indirmiştir. Zira onlar, bu gayeyle yaratılmıştır." (Bedaiu’t Tefsir c: 4 s: 248)

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"(Ey Muhammed!) De ki: "Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin." (Ali İmran: 31)

İbni Kesir bu ayet hakkında şöyle dedi:

"Bu ayet, Allah-u Teâlâ'yı sevdiğini iddia etmesine rağmen Muhammed aleyhisselam’in gösterdiği yola tabi olmayan kimsenin yalancı olduğunu göstermektedir. Bu kimse, Allah-u Teâlâ'yı sevdiğini iddia etmekle birlikte, Muhammed aleyhisselam’in şeriatine, nebinin dinine bütün söz ve hareketleriyle uymadıkça iddiasında yalancıdır." (İbni Kesir Tefsiri c: 1 s: 366)

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mustafa Sabri'nin oy kullananlar hakkındaki sözleri

"Yeni Türk yönetimi şer'î hükümlerle bağlı değil, tamamen özgürdür. Herhangi bir dinî kontrol tanımamaktadır.

Eğer ümmet, böyle bir hükümeti seçip hoşnutlukla kabullenirse, bana göre kesinlikle dinden çıkar. Bundan şüphe eden de dinden çıkar. Mürted olmuş olur. Tevbe edip, dinî hüküm ve dinî yönetime dönmedikleri sürece Müslüman sayılmazlar." (Şeyhu'l İslam Mustafa Sabri / Hilafetin Ilgasının Arka Planı - sf: 176)

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
el-Fudayl dedi ki: Eğer benim kabul edileceğini bildiğim bir duam olsaydı ben onu ancak yönetici hakkında yapardım.
Çünkü yönetici düzeldi mi ülke ve kullar da güvenliğe erişir.
İbnu'l-Mubarek dedi ki:
Ey hayrı öğreten kişi, böyle bir şeye senden başka kim cesaret edebilir?

(İmam el-Lalika’i, Şerhu Usuli İ’tikadi Ehli’s-Sünnet ve'lCemaat, 1/194-197 no: 320)

Üst Ana Sayfa Alt