Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Onların Sözleri

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Toparlan ruhum gidiyoruz. .Sen yukarı ben aşşağı. . .

Bir de kaynak belirtseniz daha makbul olucak

Ayrıca anlık hissiyat bölümün de ki bi söz gibi olmuş.

Bu bolumde mümkünse "Onların sözlerini" paylaşalım inş

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Kadından toplumun beklediği asıl görev Savaşması değil, Şecaat ve Cesaretiyle Dünyanın Kalbini titreten Cengaverlere Analık yapmasıdır. Müslüman kadının yapacağı en ulvî hareket budur. Yıllardır çeşitli hile ve desiselerle evinden ve ailesinden kopartmak istenen Müslüman hanımların bu kutsal görevlerini küçümsememeleri gerekir."
Hasan El Benna..

20170208_232206.png

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
işid İsterse yaşayan kafir bırakmasın, bize ne? Biz Müslümanların kanını akıtığı için karşısındayız. ( Muhammed Taha )

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“Onlar , kadının özgürlüğünü değil,
Kadına ulaşmanın özgürlüğünü istiyorlar…”
Dr. Ömer Abdulkafi

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Yolculuk esnasında uğradığım küçük bir semt camisi idi. İmamın söylediği bir cümle hiç aklımdan çıkmaz. Şöyleydi:

–Namazda iken, namazda olun.

Cahit Zarifoğlu/ Bir Değirmendir Bu Dünya
Bana Sakarya'da cami imamı olan Mustafa amcayı hatırlattı. Şöyle buyurmuştu;

'Şimdi çıksa hükümet namazı inkar etse, kılmayın dese, tüm Sakarya sokağa çıkar tekbirler getirir, sloganlar atarız. Ama mesele sabah namazını kılmak olduğunda çoğumuz üzerimizdeki yorganı atamayız.'

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bana Sakarya'da cami imamı olan Mustafa amcayı hatırlattı. Şöyle buyurmuştu;

'Şimdi çıksa hükümet namazı inkar etse, kılmayın dese, tüm Sakarya sokağa çıkar tekbirler getirir, sloganlar atarız. Ama mesele sabah namazını kılmak olduğunda çoğumuz üzerimizdeki yorganı atamayız.'

emekli olduğu halde , henüz kadro verilmemiş bir camide gönüllü imamlık yapan bir hocamız vardı.
sabah namazının cemaati caminin demirbaşıdır , diğerleri misafirdir derdi

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
emekli olduğu halde , henüz kadro verilmemiş bir camide gönüllü imamlık yapan bir hocamız vardı.
sabah namazının cemaati caminin demirbaşıdır , diğerleri misafirdir derdi
Allah'a hamd olsun, böyle islamı dert edinmiş imamları görmek beni sevindiriyor.

Üst Ana Sayfa Alt