Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

oy kullanmayı caiz görenlere

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
4724d1382123345-oy-kullanmayi-caiz-gorenlere-abdullah-gul-memnuniyetle-karsiliyorum-0205111200_m.jpg
4720d1382122729-oy-kullanmayi-caiz-gorenlere-peres-gul-erdogan-ankara-12-november-2007.jpg
4721d1382122758-oy-kullanmayi-caiz-gorenlere-1321908292.jpg
4722d1382122787-oy-kullanmayi-caiz-gorenlere-53419.jpg

peres-gul-erdogan-ankara-12-november-2007.jpg

1321908292.jpg

53419.jpg

abdullah-gul-memnuniyetle-karsiliyorum-0205111200_m.jpg

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Oy kullanmayı caiz görenlerin cevabı genelde şöyle oluyor.Eğer biz oy kullanmazsak chp başa gelecek ve Müslümanlar zulme uğrayacak diyorlar.Demin kadir mısıroğlunun videosunu da izledim bu gibi kişilerin konuşmalarına bakarsanız hiç bir delilleri yoktur.Şimdi soruyorum bu kişilere.Ebu cehil ve onun gibi olan müşrikler gelip Peygamber sallallahu aleyhi veselleme gel bizim başıma geç ama putlarımıza karışma sana zenginlikler verelim dedi mi demedi mi? Peki peygamber sallallahu alehi vesellem bir elime güneşi diğer elime ayı verseniz gene de dönmem davamdan dedi mi demedi mi? Peygamberimiz o sistemin başına geçip onları yavaş yavaş Müslüman yapmak isteyemez miydi? Ama o geçmedi ve büyük zulümler gördü.O da Müslümanlar da.Peki onlar bu küfür sistemine geçtiler mi de siz kendi kafanızdan uydurduklarınızı dinde varmış gibi gösteriyorsunuz? Maide 44 de Kim Allahın indirdiği ile hükmetmezse kafirdir der.İyi bakın o ayete kimin için inmiştir.Yahudiler bir recm cezasını gizliyorlar diye Allah onları kafir ilan ederken içi şirk dolu bu anayasaya destek olan ve türlü türlü küfürler ekleyen ve putların önünde ritüeller yapanlar için ne der yüce Rabbim söyleyin bana?

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi

Kardeş,

1. Bildiğim kadarıyla o kadehlerde su içiyorlar. Bizim de kocaman bir bira bardağımız vardı ancak biz onda sadece su, kola gibi alkolsüz içkiler içerdik.

2. Usame bin Ladin eleştirelemez, sorgulanamaz ve kutsal bir varlık değildir. "Usame bin Ladin'in ölümünü memnuniyetle karşılıyorum" tümcesi, "Muhammed peygamberin ölüm yıldönümünü kutluyorum" gibi algılanmamalı. Her Usame bin Ladin karşıtını kafir ilan ederseniz, Usame bin Ladin'i imanın bir şartı haline getirmiş olursunuz ancak imanın şartları arasında böyle bir şey yoktur.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:yale
komik vesselam

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Oy kullanmayı caiz görenlerin cevabı genelde şöyle oluyor.Eğer biz oy kullanmazsak chp başa gelecek ve Müslümanlar zulme uğrayacak diyorlar.Demin kadir mısıroğlunun videosunu da izledim bu gibi kişilerin konuşmalarına bakarsanız hiç bir delilleri yoktur.Şimdi soruyorum bu kişilere.Ebu cehil ve onun gibi olan müşrikler gelip Peygamber sallallahu aleyhi veselleme gel bizim başıma geç ama putlarımıza karışma sana zenginlikler verelim dedi mi demedi mi? Peki peygamber sallallahu alehi vesellem bir elime güneşi diğer elime ayı verseniz gene de dönmem davamdan dedi mi demedi mi? Peygamberimiz o sistemin başına geçip onları yavaş yavaş Müslüman yapmak isteyemez miydi? Ama o geçmedi ve büyük zulümler gördü.O da Müslümanlar da.Peki onlar bu küfür sistemine geçtiler mi de siz kendi kafanızdan uydurduklarınızı dinde varmış gibi gösteriyorsunuz? Maide 44 de Kim Allahın indirdiği ile hükmetmezse kafirdir der.İyi bakın o ayete kimin için inmiştir.Yahudiler bir recm cezasını gizliyorlar diye Allah onları kafir ilan ederken içi şirk dolu bu anayasaya destek olan ve türlü türlü küfürler ekleyen ve putların önünde ritüeller yapanlar için ne der yüce Rabbim söyleyin bana?

Yazdıklarına bir cevab vermeyeceğim sadece şu soruyu soracağım; CHP veya benzeri bir parti iktidara gelirse ne yapmayı düşünüyorsunuz? Kılıçlarınızı kınlarınızdan çıkarıp kafir avına mı çıkacaksınız? İktidarı "gezi" tarzı ya da başka türlü olaylarla devirmeyi mi düşünüyorsunuz?

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cezakallahu hayran akhim..

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yazdıklarına bir cevab vermeyeceğim sadece şu soruyu soracağım; CHP veya benzeri bir parti iktidara gelirse ne yapmayı düşünüyorsunuz? Kılıçlarınızı kınlarınızdan çıkarıp kafir avına mı çıkacaksınız? İktidarı "gezi" tarzı ya da başka türlü olaylarla devirmeyi mi düşünüyorsunuz?

Böyle bir durumda kılıçları kınından çıkarman gerekiyor. Fakat kılıçları kınından çıkarmasan dahi bu senin onlara katılacağın anlamına gelmiyor çünkü caiz değil. Kardeşin yukarıdaki örnekte mekke toplumunu örnek göstermesi bize yeter sanırım. Çünkü mekke döneminde kılıç da yoktu onlara tabi olmak da yoktu.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle bir durumda kılıçları kınından çıkarman gerekiyor. Fakat kılıçları kınından çıkarmasan dahi bu senin onlara katılacağın anlamına gelmiyor çünkü caiz değil. Kardeşin yukarıdaki örnekte mekke toplumunu örnek göstermesi bize yeter sanırım. Çünkü mekke döneminde kılıç da yoktu onlara tabi olmak da yoktu.

Şimdi neden çıkarmıyorsunuz? Şu an şeriat mı hakim?

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kardeş,

1. Bildiğim kadarıyla o kadehlerde su içiyorlar. Bizim de kocaman bir bira bardağımız vardı ancak biz onda sadece su, kola gibi alkolsüz içkiler içerdik.

2. Usame bin Ladin eleştirelemez, sorgulanamaz ve kutsal bir varlık değildir. "Usame bin Ladin'in ölümünü memnuniyetle karşılıyorum" tümcesi, "Muhammed peygamberin ölüm yıldönümünü kutluyorum" gibi algılanmamalı. Her Usame bin Ladin karşıtını kafir ilan ederseniz, Usame bin Ladin'i imanın bir şartı haline getirmiş olursunuz ancak imanın şartları arasında böyle bir şey yoktur.
su içiyormuş su içse nolur kadeh tokuşturmakta ne o zaman tabiki usame imanın şartı değil ama sen allahın dinini yeryüzüne hakim kılmaya çalışanlara terörist diyeceksin öldü deyip sevineceksin müslümanların çoluğunu çocuğunu öldürenlerle kadeh tokuşturucaksın onların askerlerine dua ediceksin sonra sizin gibi her türlü şirki içinde bulunduran sofiler oy kullanmayı caiz görecek sonra siz diyeceksinizki biz allahı birleyen muvahhidleriz bizde buna inanacağız

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
su içiyormuş su içse nolur kadeh tokuşturmakta ne o zaman tabiki usame imanın şartı değil ama sen allahın dinini yeryüzüne hakim kılmaya çalışanlara terörist diyeceksin öldü deyip sevineceksin müslümanların çoluğunu çocuğunu öldürenlerle kadeh tokuşturucaksın onların askerlerine dua ediceksin sonra sizin gibi her türlü şirki içinde bulunduran sofiler oy kullanmayı caiz görecek sonra siz diyeceksinizki biz allahı birleyen muvahhidleriz bizde buna inanacağız

Bildiğim kadarıyla sadece alkollü içecek tüketmek yasaktır ancak kadeh tokuşturmak yasaktır gibi bir yasak bilmiyorum. Ben Allah'ın düzenini yeryüzüne egemen kılmaya çalışanlara terörist demiyorum ancak eğer Allah'ın adını kullanarak terör estiriyorsa da onun eylemlerini "Allahu ekber" nidaları eşliğinde yapması beni aldatamaz ve benim ona terörist dememe engel olamaz. Adam "Allah Allah" diyerek kafasını duvara vursa ve yaşamını yitirse, ne şehit olur ne de gazi anca niyazi olur. Buradan müslümanlara karşı gayrimüslümanlarla işbirliği yapanları savunduğum anlaşılmasın. Böyle bir şeyi ben de kabul etmem. Burada sadece müslüman gözüküp islama ve müslümanlara kötülük edenleri eleştiriyorum. Bununla birlikte, yeri geldiğinde ABD ile de, Rusya ile de, diğer gayrimüslim ülkelerle de işbirliği yapılabilir -ki peygamberin de böyle işbirlikleri içinde olduğuna dair rivayetler bulunmaktadır.

Bir de sorum olacak; Benim sofi olduğumu da nerden çıkardın sevgili kardeşim? Senin de kalbleri yarıp bakma gibi bir yeteneğin mi var yoksa?

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Bazı "kendilerini akıllı zanneden" kardeşlerimiz, akp ile chp'yi bir tutuyorlar. Sanıyorlar ki, akp de chp gibi öğrenci andını savunuyor ve çocukların "ey büyük atatürk!..." demesini istiyor. Sanıyor ki, cehennemlik Ebu Talib ile cehennemlik Ebu Leheb bir.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
o zaman neden taliban amerikayla zamanında işbirliği yaptı diye onları eleştiriyorsun?

Burada işbirliğini eleştirmekten ziyade ABD'nin kuklası bir örgüt olma şüphesi sözkonusudur. Bu şüphenin sebebi de Taliban'ın ABD tarafından kurulmuş olduğu gerçeğidir. Taliban ABD tarafından kurulmuş olmasaydı, böyle bir şüpheye düşmeyebilirdim.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Talibanın abd eliyle kurdurulduğu iddiasına çocuklar bile güler, deliliniz varsa getirin aksi halde büyük vebal altına girmiş oluyorsunuz. Hem dünya da hem de ahirette bunun ağır bir hesabı var. Bu ümmet asrı saadet ve o ilk nesillerden sonra Taliban kadar İslam şeriatını mükemmel tatbik eden başka bir iktidar görmedi. Afganistandaki sakallı komunistler (o dönem takiyye yaptılar korkularından) hariç herkes İslam şeriatından gayet memnundu. Beş vakit namaz Cuma namazı gibi kılınıyor ve büyük şehirlerde Cuma vakti insanlar dükkanlarını kapatma ihtiyacı bile hissetmiyordu. Taliban hareketi tüm dünyanın ambargo ve yalnızlaştırma hareketlerine karşı büyük mücadele gösterdi. O dönem belki şu anda irana uygulanan ambargonun 100 katına maruz kaldı. Ülkelerinin işgal edilmesine ve kendilerine danışılmadan 11 eylülün gerçekleştirilmesine rağmen müslüman kardeşlerimizdir dediği Usame (r.a.) ve arap mücahitlere sahip çıktı ve ABD ile kahramanca çarpıştı ve hala savaşmakta. Sıcak koltuklarınızda oturup ahkam kesmeyi bırakmanız belki de yapacağınız en hayırlı şeydir.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yine Talibanın iktidar olduğu dönemde camilerden İslami ilimler okutuldu.

Fıkıh başta olmak üzere farzı ayn olan ilimler tüm halka ulaştırılmaya çalışıldı. O dönem medyada yansıtılanın aksine radyo ve günlük birçok gazete yayını devam ediyordu. Hatta Arjantin, Brezilya ve Japonya gibi diğer ülkere nazaran bölge üzerinde kötü emelleri olmayan ülkelerle ciddi ekonomik ilişkiler geliştirdi. 100 milyar dolar civarında olan uyuşturucu hacmi neredeyse tamamen bitirildi. Haşhaş eken çiftçilere alternatif üretim teklifleri eğer yapmazlarsa tarlalarının yakılacağı tebligati yapılmıştı.

İhlaslı ve akidesi düzgün olan mücahit gruplar taliban hareketinin samimiyeti ve bir medrese yani ilim hareketi olduğunu görünce ona biat ettiler. Marazlı olan gruplar çatışmayı sürdürdü lakin Allah c.c. 'ün yardımıyla kısa sürede tüm afganistanı feth ettiler.

Yeryüzünde Cihat nasıl yapılır tüm ümmete öğreten ve en ağır Cihadı veren samimi müslüman bu kardeşlerimizden Allah C.c. razı olsun bizlerinde kalplerindeki marazları gidersin inş.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konuyla ilgili de daha öncede söylediğim gibi Abdurezzak Samarrainin dünden bugüne Tekfir isimli eserini tüm kardeşlerin okumasını tavsiye ederim.

Türkiye ve Benzeri halkı müslüman olan ülkelerin durumunu tahlil ederken Sultandan Gelen İkrah (Cebri güç) ve Darul Harp fıkhını göz önünde bulundurmamız şarttır. Ayrıca ümmetin icmasıyla günümüze kadar gelmiş 4 mezhep fetvalarına ilimsiz olarak muhalefet etmekte ilmi usüle uygun düşmez.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bazı "kendilerini akıllı zanneden" kardeşlerimiz, akp ile chp'yi bir tutuyorlar. Sanıyorlar ki, akp de chp gibi öğrenci andını savunuyor ve çocukların "ey büyük atatürk!..." demesini istiyor. Sanıyor ki, cehennemlik Ebu Talib ile cehennemlik Ebu Leheb bir.

Tağutun Ehveni Yoktur

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Peygamber ne yapmışsa biz de onu yapacağız.Sizin anlamadığınız şey bu.İslamdan uzaklaşıp kendinizi kendi uydurduklarınızla kandırıyorsunuz.Eğer chp başa gelirse ve bize zulüm ederse sizin gibi onların sistemine muhakeme olup protesto yapmayız.Zalimleri durdurmak için protesto bir işe yaramaz.Mısırda görüyoruz bunu.Biz kuran ve sünnette ne varsa onu uygularız.Kendi düşüncelerimizle hareket etmiyoruz.Biz salak mıyız sizin gibi düşünemiyor muyuz? Eğer dinde olsa neden oy kullanmayalım? Anlamadığın nokta bu işte sen şu anda bizimle tartışmıyorsunuz Allah'ın kitabı ile Peygamber ile tartışıyorsun.
Yusuf 40:Hüküm koymak sadece Allah'a mahsustur.
Maide 44:Kim Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse kafirdir.(Akp ve diğer partiler Allah'ın indirdiği ile mi yönetiyor)
Ve bir sürü ayet sayabiliriz.
Sen bana oy kullanmanın İslamda yeri olduğuna dair delil getir böyle ne idüğü belli olmayan düşüncelerle konuşma.
Kuran ve sünnetten delillerini ortaya koy biz de İslamda yeri varmış diyelim.

Üst Ana Sayfa Alt