Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Oylar Kime - Güme Gitti.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bazen kafir CHP'nin başa gelmesinin daha hayırlı olabilceğini düşünüyorum.
Belki bir toplu uyanış ve direniş olur ..
bence çok yanlış cumhuriyet kurulduğunda chp geldi bütün halkı dinsiz kitapsız etmedimi siz bilenseniz bile belki çocuğunuz veya başka birinin çocuğu akrabası etkilenecek Allah korusun imanından olacak

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bacılar bu kadar aktif olmayın ....
Sizin mücadele sahanız Mücahit yetiştirme yeri aile kurumunda .... sosyal medya değil ... biz bile bazen yanlış yapıyoruz ...

akhi,aktif olsunlarda kendileri gibi bayanlara tebliğ yapsınlar bence(bayanlara tebliğ yapacak muvahhidelere de ihtiyaç var).Çünkü namahrem erkeklerle muhatap olmamalı müslüman bir bayan mümkün olduğunca.Aslında bu internet ortamında muhatap olmak bile sakıncalı.Ve bizle burada konuşmaları da sakıncalı aslında.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bence çok yanlış cumhuriyet kurulduğunda chp geldi bütün halkı dinsiz kitapsız etmedimi siz bilenseniz bile belki çocuğunuz veya başka birinin çocuğu akrabası etkilenecek Allah korusun imanından olacak
Bu mantığa göre TR de Müslüman kalmamalıydı ... sonuçta CHP olmasada onların uzantılları iktidar

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Bacılar bu kadar aktif olmayın ....
Sizin mücadele sahanız Mücahit yetiştirme yeri aile kurumunda .... sosyal medya değil ... biz bile bazen yanlış yapıyoruz ...
Kardeşim soruyu soran Tartışma Yaşadığım zaten tesettürlü bir bayan. Tebliğ de etmezsek ilmimizin zekâtını vermemiş olmaz mıyız?? Herkes kendinden aşağıdakileri kendi seviyesine çıkarmaya ( ilmi yönden yani) ve kendinden yukarıda olanlar gibi olmak için de çalışıp çabalamalı. Bu benim görüşüm...

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim soruyu soran Tartışma Yaşadığım zaten tesettürlü bir bayan. Tebliğ de etmezsek ilmimizin zekâtını vermemiş olmaz mıyız?? Herkes kendinden aşağıdakileri kendi seviyesine çıkarmaya ( ilmi yönden yani) ve kendinden yukarıda olanlar gibi olmak için de çalışıp çabalamalı. Bu benim görüşüm...

siz bacılar,bayanlara tebliğ yapmanızda bir sakınca yok bence(ve hatta bol sevap ve ecir var).Sıkıntı ve sakınca sadece namahrem erkeklerle muhatap olma konusu.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
CG4_FuNUgAA4H7D.jpg

resimde arkadaki bayana dikkat dışarda görseniz muvahhide sanırsınız milleti sandığa yönelten belamların Allah belasını versin

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bizim evimizden oy çıkmadı. Bir iki yıl tebliğ ettim anca idrak ettiler. Siz de sabırlıca anlatırsanız kalplerinde zerre Allah sevgisi varsa bunu anlayacaklardır. Anlatma methodunuzu gözden geçirin, fevri olmayın. Meryem suresinden şu ayetler bizim için örnek:

42 - O, bir zaman babasına şöyle demişti: "Babacığım! İşitmeyen, görmeyen ve sana hiçbir faydası olmayan şeylere niçin tapıyorsun?"

43 - "Babacığım! Doğrusu sana gelmeyen bir ilim bana geldi. O halde bana uy da, seni doğru bir yola eriştireyim."

44 - "Babacığım! Şeytana tapma, çünkü şeytan Rahmân (olan Allah)a âsî oldu."

45 - "Babacığım! Doğrusu ben korkarım ki, sana Rahmân'dan bir azab dokunur da şeytana (cehennemde arkadaş) olursun."

46 - Babası "Ey İbrahim! Sen benim ilâhlarımdan yüz mü çeviriyorsun? Yemin ederim ki, eğer (onları kötülemekten) vazgeçmezsen, seni muhakkak taşlarım. (gerçektenveya söz ile- sana taş atarım). Haydi uzun bir müddet benden uzak ol" dedi.

47 - İbrahim şöyle dedi: "Selâm sana olsun, senin için Rabbimden mağfiret dileyeceğim. Çünkü o, bana çok lütufkârdır."

48 - "Ben, sizden ve Allah'tan başka taptığınız şeylerden çekilip ayrılırım da Rabbime dua (ibadet) ederim. Rabbime yalvarışımda mahrum kalmayacağımı umarım."

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Katılım Oranı %82'ymiş.... :)

Geçen sefer ki kaçtı bilen var mı?

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu oy kullanmayanlar müslümanlardır. Zira siyasetle en alakası olmayan kişiler bile benim gözlemimce chpye ya da mhpye veriyor, ilginçlik olsun diye hepara bile veren var.

Fakat seçime katılım oranı bu ise, Hdp büyük ihtimal barajı geçer. Sonuç ümmetin maslahatına olsun inşaallah.

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bizim evimizden oy çıkmadı. Bir iki yıl tebliğ ettim anca idrak ettiler. Siz de sabırlıca anlatırsanız kalplerinde zerre Allah sevgisi varsa bunu anlayacaklardır. Anlatma methodunuzu gözden geçirin, fevri olmayın. Meryem suresinden şu ayetler bizim için örnek:

42 - O, bir zaman babasına şöyle demişti: "Babacığım! İşitmeyen, görmeyen ve sana hiçbir faydası olmayan şeylere niçin tapıyorsun?"

43 - "Babacığım! Doğrusu sana gelmeyen bir ilim bana geldi. O halde bana uy da, seni doğru bir yola eriştireyim."

44 - "Babacığım! Şeytana tapma, çünkü şeytan Rahmân (olan Allah)a âsî oldu."

45 - "Babacığım! Doğrusu ben korkarım ki, sana Rahmân'dan bir azab dokunur da şeytana (cehennemde arkadaş) olursun."

46 - Babası "Ey İbrahim! Sen benim ilâhlarımdan yüz mü çeviriyorsun? Yemin ederim ki, eğer (onları kötülemekten) vazgeçmezsen, seni muhakkak taşlarım. (gerçektenveya söz ile- sana taş atarım). Haydi uzun bir müddet benden uzak ol" dedi.

47 - İbrahim şöyle dedi: "Selâm sana olsun, senin için Rabbimden mağfiret dileyeceğim. Çünkü o, bana çok lütufkârdır."

48 - "Ben, sizden ve Allah'tan başka taptığınız şeylerden çekilip ayrılırım da Rabbime dua (ibadet) ederim. Rabbime yalvarışımda mahrum kalmayacağımı umarım."
Maşallah

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kırk yaşındayım Elhamdulillah hiç oy vemedim on beş yıldır ailemde vermiyor. En garibide muhtar adayları hepsi de kapıya kadar gelip oy istiyorlar tanıdık olunca açık açık oy vermiyorum diyemiyorum hakkımızda hayırlısı olsun deyip geliştiriyor um

Üst Ana Sayfa Alt