Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Programların Şifresini Kırmak

Kafirlerin yapmış olduğu programların şifrelerini kırarak veya kırılmış kullanmak caizmidir..?

• Kullanılan toplam oy
    5
  • Anket kapatılmış .
E Çevrimdışı

eluteybi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler Kafirlerin yapmış oldu programların crak key türkçesi şifreleri kırılmış veya kırarak kullanmak caizmidir..?

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
önce efendimizin Hayat tarzina bakalim, sonrada oturup düsünüp oyumuzu kullanamalim,

1 ile 3 sIk Efendimizin yaptigi seylerden uzaktan yakindan alakasi yoktur..., ben kullaniyormuyum evet lakin, kendim kullaniyorum diye Allah ve Resullunu kendi nefsime Alet edemem..
selametle

S Çevrimdışı

secilmis66

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum verahmetullah
Hayır Bir Emek var Kul Hakkı...Müslüman güvenilir olmalıdır...e
sselamu aleykum verahmetullah

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
nefsim zaiat der indirir belki ama bilmiyorum akhiler ben indiriyorum yıllardır hiç bu yönden düşünmedim.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Önemli bir soru ve tekrar konuşulması gerektiğini düşünüyorum.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Düşüncen ve teklifin gayet mantıklı ve cazip. Fakat sende biliyorsun ki bu internet hırsızlığına caiz demek için delil lazım.

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hic bir program icin para vermiyorum
bilgisayarimda cok program var hepside crack windows 7 dahil
onlara verilecek param yok o yuzden(musluman fukaraya mucahit ailelerine dagitirim daha iyi)
insaf yok kardesim cok paha satiyorlar

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hic bir program icin para vermiyorum
bilgisayarimda cok program var hepside crack windows 7 dahil
onlara verilecek param yok o yuzden(musluman fukaraya mucahit ailelerine dagitirim daha iyi)
insaf yok kardesim cok paha satiyorlar

"hic bir program icin para vermiyorum"
Aferin sana forumda ahkam kes evde internet hırsızlığı yap

"bilgisayarimda cok program var hepside crack windows 7 dahil"
O bilgisayarı çöpe at hayrını görmezsin artık. hem windows 7 niye kurdun bilgisayarına aldığın ayarda niye bırakmadın? İllede daha lüksü veya güzelini mi kullanmalısın?.

"onlara verilecek param yok o yuzden(musluman fukaraya mucahit ailelerine dagitirim daha iyi)"
paran yoksa programları kullanma bunun için internet hırsızlığı yapılırmı?

"insaf yok kardesim cok paha satiyorlar"
vicdan da mı yok kardeşim? Hele sen bir program yap bakalım ücretini istermisin istemez misin. Sen için son derece rahat piyasa değeri 500tl olan bir programın şifresini kırıyorsan sende bir problem var demektir. Hiç başını yastığa koyarken düşünmezmisin bu kafirlerin hakkınımı yiyorum diye? Hiç caiz mi değil mi sorusunu sormaya ihtiyaç duydun mu?

nefsini bi hesaba çeksen iyi olacak

ULEMA İCMA VE AÇIKLAMA YAPTI BU KONUDA, ÜCRETLİ PROGRAMLARIN ŞİFRELERİNİ KIRMAK KUL HAKKINA GİRİYOR. Akl-i selim olan herkes bunu bilir. Bakınız MECELLETUL MECMA 5. Sayı 3. Cilt 2267. Sayfa

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1-Aferin sana forumda ahkam kes evde internet hırsızlığı yap
hirsizlik diyince ihtiyacim oldugu kadar goturuyorum gundelik gecimim icin hemde .kabadayilar forumu diyil bura ki ahkam racon kesiyim.
2-O bilgisayarı çöpe at hayrını görmezsin artık. hem windows 7 niye kurdun bilgisayarına aldığın ayarda niye bırakmadın? İllede daha lüksü veya güzelini mi kullanmalısın?
zamani gelince cope diyil bi kardesime hediyye ederim,etdimde insallah edecemde.niye w7 i kurdum?niye ayarda birakmadim?bu ne sorular?acaip vallahi.
3-paran yoksa programları kullanma bunun için internet hırsızlığı yapılırmı? on yargili olma.
4-vicdan da mı yok kardeşim? Hele sen bir program yap bakalım ücretini istermisin istemez misin. Sen için son derece rahat piyasa değeri 500tl olan bir programın şifresini kırıyorsan sende bir problem var demektir. Hiç başını yastığa koyarken düşünmezmisin bu kafirlerin hakkınımı yiyorum diye? Hiç caiz mi değil mi sorusunu sormaya ihtiyaç duydun mu?
buraya kadar geldik.Hiç caiz mi değil mi sorusunu sormaya ihtiyaç duymadan kafirlerin hakkini yiyen problemi olan dusunmeyen vicdansiz muslumanim.vay be....
butun bunlara ragmen ben seni caiz mi değil mi sorusunu sorarak mazlum kafirlerin hakkini yemeyen problemsiz,dusunen,vicdanli musluman olarak tanidim

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tolik777 sana ancak nezaman hak veririm biliyormusun. Eğer sen şimdi bütün kafirlerin kanını, ırzını ve malını helal sayarsan VALLAHİ izinsiz program indirmene veya şifre kırmana hiç birşey demem.

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim sen tolik777 son mesajina bir baksan anlarsın. İnan bana hakaret etmiş olsaydı bu kadar dokunmazdı. alay vari konuşması, yazdıklarımı çarpıtması vs. En gıcığıda duygu sömürüsü yapması. Ya durumu izah edersin ya ilimle konuşursun ya da susarsın. Ben kardeşi olarak onu uyarmaya çalışıyorum onun yaptığına bak.
ya kardesim sen bi kendi yazdiklarina bak ittiham ittiham ittiham ediyorsun,beni tanimadan bilmeden...sanki ben caiz dedim,bidat ehliyim?kufr isledim?heksiz yeri bi muslumani tekfirmi ettim?ne bilim ne diyim bilmiyorum...senin bi daha adaletli kesin karar vermen icin gel misafirim ol kendi gozlerinle gor ne yapdigimi sonra karar ver...
wesselam benim hakkim butun muslumanlara helaldir hakkima girseler bile
assalamu aleykum

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tolik777 banka soymak kolay olsaydı onuda yapardın eminim bu mantık ve zihniyetle. Mesele HARAMLIK kafirlerin mazlum olmasını ne ima ettim nede söyledim. Söylemediğim şeyleri söyledi gibi gösterdiğin için ve milleti zan altına bıraktığın için ayrıca benimde hakkımı yedin.
Aferin sana forumda ahkam kes evde internet hırsızlığı yap --sen dedin
paran yoksa programları kullanma bunun için internet hırsızlığı yapılırmı? sen dedin
vicdan da mı yok kardeşim? Hele sen bir program yap bakalım ücretini istermisin istemez misin. Sen için son derece rahat piyasa değeri 500tl olan bir programın şifresini kırıyorsan sende bir problem var demektir. Hiç başını yastığa koyarken düşünmezmisin bu kafirlerin hakkınımı yiyorum diye? Hiç caiz mi değil mi sorusunu sormaya ihtiyaç duydun mu? bunu da sen dedin
bende bunlari soylemedim ki?
kim milleti zann altina birakiyor?

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İkimizde konuşacağımızı konuştuk gerisini getirmenin hiç bir faydası olmayacak.

kardeşinden gelen söz veya nasihat kurşun gibi değil çiçek gibidir yazdıklarımı tek tek saymanın bir anlamı yok. Gören gördü zaten..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Dini (İslami) Eserlerde Kul Hakkı Olmaz
İslami Eserlerin Korsanlarında (yan sanayilerinde) Kul Hakkı Olmaz

Dini Olmayan Eser ve Programların (Sahibi Kâfir Olsa Bile) Kopyalanması Haramdır!
https://www.islam-tr.org/konu/korsan-yayin-islami-eserlerde-kul-hakki-olmaz.11404/

Kafirin Kul Hakkı ve Kul Hakkının Çeşitleri?
https://www.islam-tr.org/konu/kafirin-kul-hakki-ve-kul-hakkinin-cesitleri.23968/

Kul Hakkı Nedir, Nelerdir?
https://www.islam-tr.org/konu/kul-hakki-nedir-nelerdir.27987/

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim bu yazıya yakında inşeAllah ilmi reddiye yazacam. ABDULHAK kardeşin delillerini ve argümanlarını okudum hepsi zayıf. Yakında inşeAllah ciddi bir yazı ile cevap verecem.

"Dini (İslami) Eserlerde Kul Hakkı Olmaz
İslami Eserlerin Korsanlarında (yan sanayilerinde) Kul Hakkı Olmaz"

Abdulmuizz Fida

Admin
Kardeşim bu yazıya yakında inşeAllah ilmi reddiye yazacam. ABDULHAK kardeşin delillerini ve argümanlarını okudum hepsi zayıf. Yakında inşeAllah ciddi bir yazı ile cevap verecem.

"Dini (İslami) Eserlerde Kul Hakkı Olmaz
İslami Eserlerin Korsanlarında (yan sanayilerinde) Kul Hakkı Olmaz"
Sabırsızlıkla kuvvetli delillerini bekliyorum kardeşim

Abdulmuizz Fida

Admin
Abdulmuizz kardeş senin darul harb ve akabinde kafirin kanı, ırzı ve malı konusundaki görüşlerinde zayıf. tekrar gündeme getirmek gerekir diye düşünüyorum fakat akıl almaz sonuçlar doğurabileceği için açıktan konuşmayı şu etapta bu zamanda bu ortamda doğru bulmuyorum.
Zayıf dediğin görüşleri alıntılayıp link vererek göstermeni, Cumhurun kuvvetli görüşlerini göstermeni sabırsızlıkla bekliyorum. Delilli yazacaksan sakınmana gerek yok, olmadı özelime yazabilirsin. Tâbi konu başlığını istismar etmeden, başka bir başlık altında yazarsın

E Çevrimdışı

Et Tevhid vel Cihad

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Artık Allah kıyamet gününde aranızda hükmedecektir ve kâfirler için müminler aleyhine asla bir yol vermeyecektir.( nisa 141)

Emanet, söz, antlaşma yoksa ben kafirin malının helal olduguna inanıyorum, canınında egerki darul islamda zımmı degilse yada bir müslümanın emanında degilse tüm kafirler harbi hükmündedir. Allahu alim

Üst Ana Sayfa Alt