Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Rabıta'nın İç Yüzü : Fecr-i Sadık Doğdu, Maske Görüldü (Kitab)

N Çevrimdışı

naksibendi13

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
tamam son olarak sunu diyorum yazdıklarımı silecem benim yolum kuran ve muhammed mustafa s.a.v herkez burda tamamı cünkü bu tartısma bitmez abi ya kimseyle dargın olamkta istemem vesselam

E Çevrimdışı

ehlieser

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
tamam son olarak sunu diyorum yazdıklarımı silecem benim yolum kuran ve muhammed mustafa s.a.v herkez burda tamamı cünkü bu tartısma bitmez abi ya kimseyle dargın olamkta istemem vesselam

işyerinde olduğum için yazılarınızı okuma fırsatı bile bulamıyorum şuan.
size tek birşey söylemek istiyorum, yolum kuran ve sünnet yolu demekle hakikaten öyle olmuş olmazsınız.
73 fırkanın hepside kuran ve sünnet diyor! -sünnet inkarcıları hariç-

demek ki laf ile olmuyor bu işler.

mekkeli müşriklerde ibrahim bizden biz ibrahim'deniz diyorlardı ancak söyledikleriyle kaldılar. Allah hepsini nefyetti bu isnaddan.

N Çevrimdışı

naksibendi13

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ne yani ben simdi müslüman degilmiyim şacmalıga bak ya kalplerde olanı ancak Allah bilir Allah ne buyuruyor bana ancak kuluk edin diye yarattım bende ediyorum illaki herkez cihad edicek diye bişey yok ben çok gördüm öyle cihad ediyorum diye kendini patlatanı acaba sorun kendinize kendini patlatan sahabe varmıydı peygamber efendimiz bunumu emretti kendiini öldürmeyi haram kılmadımı kendini patlatmakla şehit olunmaz o ayrıdır savasarak ölmek ayrıdır neden öyle diyorum patlattıgın anda 1 kişinin masum olması seni cennete degil cehenneme götürür Allah diyorki hicbişey benim gazabımı masum bir insanın ölmesi gibi gazabımı tetiklemistir cecenistandakiler gibi babalar gibi cihad yapana lafım yok selam olsun kardeslerime ben cihaddan münezehim kardesim ben engelliyim ben kuranıma namazıma zikirime bakarım kimsenin haddi degildir benim dinimi sorgulamak Allah bana şah damarımdan daha yakındır hazreti muhammed s.a.v ne diyor bilki ey ali benim için 1000 lerin ölmesiden bir kişinin dirilmesi iyidir

N Çevrimdışı

naksibendi13

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
beyler s.a arastırdım buldum rabıta caiz degildir son kararım videoda acıkca görüldügü gibi iyki yapmamısım zaten ben yapmazdımda cünkü icime sinmedi faydalı videolar herkez icin

not:ibni teymiye'yi övmedim sadece dogru söylemiş Allahın sıfatlarını ortak kosamazsınız diye ibni teymiye olayı karısıktır celiskilidir yarı alim kabul eder yarısı etmez vesselam

E Çevrimdışı

ehlieser

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
not:ibni teymiye'yi övmedim sadece dogru söylemiş Allahın sıfatlarını ortak kosamazsınız diye ibni teymiye olayı karısıktır celiskilidir yarı alim kabul eder yarısı etmez vesselam

İbni Teymiyye'yi karalayanlar o'nu hiç bir zaman anlamayan yada anlamak istemeyen kimselerdir. Elhamdulillah ehli hadis kimseler o'nun kadrini ve kıymetini her daim bilmişlerdir. Bununla birlikte biz mutaasıp değiliz, beşer olarak Rasulullah hariç tüm insanların sözü alınırda terkedilirde!

İbni Teymiyye, Şeyhul-islam, İmam, Hafız, Abid, Muttaki bir zattır Allah O'na rahmet etsin. O'nu tanımak isteyenler hasımlarının sözleriyle değil kendi yazdıklarıyla tanısınlar. Bu hakka daha yakın olandır.

N Çevrimdışı

naksibendi13

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
dogru söylüyor olabilirsin abi ama ne diyorum bak ben her zaman ben onun zamanında yaşamadım kalplerde olanı yanlızca Allah bilir bilmedigim şeyde bildigimi idda edemem Allahtan korkarım zaten hazreti muhammedin(s.a.v) sözüyle çelisiyorsa bi söz direk ben onu atarım kainata rahmet ahmed muhammed mustafa(s.a.v) cünkü direk Allahtan Aldı ilmini vesselam videoları koymamdaki amaç adam acıklamış şeyhe tövbe vermek islamda yoktur rabıta islamda yoktur diyor sesli zikir islamda yoktur diyor tarikat devri kapandı diyor en alttakinde ne kadar sapıkların oldugunu görebiliyoruz haşa onlar tam kafayı yemişler bir kere Allahın sıfatlarından hicbir sıfatı kula veremez hiç kimse bunu yapan ancak cahillerdir Şirk nedir Allahın sıfatlarından birine ortak kosmaktır haşa bazıları diyor şeyhim beni her zaman görüyor direk şirk zaten birşey haksa ben onu söylerim hiçbir zaman gizlemedimde elhamdulilah çok faydalı videolar inş kalsın abilerim silmeyin zaten bunu dinleyenler anlıycaktır eger diyo şeyhinden medet umuyorsan yanlız Allahtan bekleriz deme o zamn diyor son olarak videolarda yanlış bişey yok Allahtan üstün hiç bişey olmaz zaten aksini söyleyen kafirdir Allah hepimizi yarattı ve rızıklandırıyor önce Allahı sevmeliyiz sonra muhammed mustafa s.a.v cünkü hep ümmetim ümmetim diyerek agladı Allah dediki gir cennetime Dediki ümmetim girmeden girmem Allahım o alemlere rahmetti sonra peygamberler cünkü onlarda cok savas verdi sonra sahabeler ve ehlibeytler cünkü onlarda bu din için canlarını vermişlerdi zaten ben yetiş seyhim diye bişey duymadım hatta bi sohbetinde kendisi söylemişti siz himmet Allahım yetiş Allahım deyin diye zaten biz şeyhsek gerçek 7 kat semada adımız yazılıdır Allah yardıma gönderir diyorlar ama bazı sapık tarikatlarda var yinede görmedigim bişey hakkında yorum yapmaktan Allaha sıgınırım dinimiz bunu emrediyor

S Çevrimdışı

seyful_fazl

Üye
İslam-TR Üyesi
Kuran'da ve buna karşılık tasavvufta evliya tanımı farklıdır. Tasavvuf sadece olağanüstü hal gösteren kişileri evliya gösteriyor. Oysa ki, bu olağanüstü hallere, müminde görülürse keramet, kafirde görülürse istidraç denir. Kimin mümin, Allah dostu olduğunu ise üstün güçleri değil, Kuran ve Sünnete uygun yaşantısı belirler:

https://www.islam-tr.org/tasavvuf/38235-islama-gore-evliya.html

https://www.islam-tr.org/soru-cevap-bolumu/11664-evliya-kimdir-seyhler-evliya-midir.html

Çok güzel bir noktaya değindin abi sadece bu değil bu tarikatlerde daha delilsiz çok sapık akideler var arkadaş araştır ihtmalaller üzerinden ve neden olmasın gibi yaklaşımlarla alakasız kıyaslarla din uydurma düşünkü böyle önemli konuların insanı küfre götürecek olayların kurandan ve sünnetten en ufak bir delilini bulamıyorsunuz aksine bütün deliller sizin görüşlerinizi cürütüyor ve tevhid bu dinin başı sonu her şeyidir ... bir müslüman değil şirke düşmek düşürecek sözler kullanmak çok uzaktan bile buna yaklaşmaktan Allaha sığınmalıdır korkmalıdır ...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaşlar siteye üye olup yazılarınızı kafanıza göre silemezsiniz, silme sitemizde vardır ancak bir kaç mesaj için, böyle konulara gelip onlarca yanıt yazıp size yönetimce ya da forumdakilerce emek verilip yanıt yazılsın üstüne gelip sorularınızı silin ve o yanıtlar havada kalsın. Buna müsade etmeyiz, en azından toplu mesaj silimi için mutlaka yönetimi bilgilendirmeniz gerek..

Silinen tüm mesajlar tekrar aktif hale getirildi.

Konu devam edebilir.

Ravzagülü Çevrimdışı

Ravzagülü

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben biraz cahilim merak ettiğimden soruyorum bu örnek verdiğin

Rabbani aşağıda Allah adına yalan söyleyen sapıkmıdır? Yoksa başka birimidir?
Cahil olduğunu biliyorum zaten.Aynı kişiden bahsediyoruz.Ahmed-i Faruki Serhendi İmam Rabbani Müceddidi elfi Sani(k.s.)
Yolumuzun büyüklerindendir.ekber şah a karşı mücadele etmiştir.Bu halleri anlaman tabi ki zor.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Günümüzdeki kavramları en iyi tanımanın yolu: Savunanların ve karşı çıkanların görüşlerini karşılaştırmaktır. Kimin ayetlerden ve sahihliği ispatlanmış hadislerden (Yani Kuran ve sünnetten) delili var ise o kazanır. Resulullah (sav) de bizlere bu ikisini miras bırakmıştır.

Gönlünüzde şeyhinize duyduğunuz katıksız sevginiz ve güveniniz dışında bulunduğunuz yolun ayet ve hadislerden delili var mıdır? Hiç şüphe duyup da gavslar, rabıta, şeyhlerden tevbe almanın hükmü, onların ahirette şefaat edebilmesi gibi durum ve benzerlerinin hükmünü didik didik araştırdınız mı? Bunlar iman konuları, ki, bir taraf bunların şirk olduğunu söylüyor. Hiç hesap ettiniz mi eğer gerçekten bunlar şirk ise halinizin ahirette ne olacağını?

Duygusal davranıp, sevgi bağıyla bunları hemen reddetmeyin. İmanınız için bu iddiaları öyle 3-5 gün değil, aklınızda hiç bir soru kalmayıncaya kadar araştırın. Dinimizde "Allah dostudur" diye birine katıksız güven yoktur, kimin delili var ise, odur Allah yolunda olan, Allah'ın dostu olan, Allah'a dost olan.

Ravzagülü Çevrimdışı

Ravzagülü

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Günümüzdeki kavramları en iyi tanımanın yolu: Savunanların ve karşı çıkanların görüşlerini karşılaştırmaktır. Kimin ayetlerden ve sahihliği ispatlanmış hadislerden (Yani Kuran ve sünnetten) delili var ise o kazanır. Resulullah (sav) de bizlere bu ikisini miras bırakmıştır.

Gönlünüzde şeyhinize duyduğunuz katıksız sevginiz ve güveniniz dışında bulunduğunuz yolun ayet ve hadislerden delili var mıdır? Hiç şüphe duyup da gavslar, rabıta, şeyhlerden tevbe almanın hükmü, onların ahirette şefaat edebilmesi gibi durum ve benzerlerinin hükmünü didik didik araştırdınız mı? Bunlar iman konuları, ki, bir taraf bunların şirk olduğunu söylüyor. Hiç hesap ettiniz mi eğer gerçekten bunlar şirk ise halinizin ahirette ne olacağını?

Duygusal davranıp, sevgi bağıyla bunları hemen reddetmeyin. İmanınız için bu iddiaları öyle 3-5 gün değil, aklınızda hiç bir soru kalmayıncaya kadar araştırın. Dinimizde "Allah dostudur" diye birine katıksız güven yoktur, kimin delili var ise, odur Allah yolunda olan, Allah'ın dostu olan, Allah'a dost olan.
Siz karşı çıkanlar olarak hazırladığınız metinleri buraya yapıştırıp bizim yazdıklarımızı boşa çıkarmaya çalışıyorsunuz.
sayınız o kadar azki 3-5 kişisiniz sadece.hep aynı kişiler birbirinizin yazısına dua edip destek oluyor.
Kuran ve sünnet diyorsunuz doğru.ama kuranın bile farklı mealleri farklı anlamları oluyor çevirenlere göre.
her asırdaki gelişmelere göre yeni anlamlar katılabiliyor.Hadis ise binlerce var.herkes işine geleni sahihtir diye alabiliyor.
Buhari nin ve diğer hadis kitaplarının dışında binlerce hadis var söylenmiş.bir hadi senedi zayıftır diye uydurma olamaz.
illa ki Peygamberimiz her sözünü kalabalık cemaat önünde söyleyecek değil.bazen bir kişinin yanında veya eşinin yanında
söylemiştir sözünü.şimdi diğer sahabeler duymadı diye veya sadece bir kişi nakil ediyor diye zayıf mı oluyor.
Yukarda hz Ebu Bekir ile ilgili durumu yazdım.diğer yorumcu farklı anlamış ben farklı.şimdi kimin doğru anladığını nasıl bileceğiz.
sofiler olarak yaptıklarımızın tamamı ekstradır.diğer müslümanları yaptıklarını biz de yapıyoruz zaten.
bizlerin yaptıkları nefsi ıslah etmeye yönelik şeyler.Büyüklerimiz bu metodlarla işi hızlandırmaya çalışıyorlar.çevremde görüyorum tarikat ehli olmayan ama namaz kılıp oruç tutanları.küfür sözler,yalan,gıybet eksik olmuyor ağızlarında.kredi-faiz konularına dikkat etmiyorlar.tarikat ehli olanlar bu konularda daha hassas davranıyor.sürekli yapılan zikir hatme ve sohbetler insanın ilerlemesini yetişmesini sağlıyor.sizler dinle ilgisi olmayan birinin hidayetine vesile olmak yerine bu yolda olanlara vuruyorsunuz.dışarıda abdestten,namazdan,gusülden,haramdan,helalden habersiz kalabalıklar var ki.bunlara faydalı olabiliyor musun?bunlarınn elinden tutabiliyormusun? prof dr. yaşar nuri öztürk gibi nerde aykırı görüş var onu dillendiriyorsunuz.geçmiş alimlarden en çok kim muhalif onun fikirlerini alıyorsunuz.Hicretten 661 yıl sonra gelmiş birinin görüşlerini esas alıyorsunuz.hicretin başlarında yaşamış sahabeden sonra gelen nice mezhep imamları bu konuları yanlış mı anlamışlar.kaynağa en yakın zamanda onlar yaşamış.sahabeyi veya tabiini görmüşler.neredeyse ilk elden bilgileri almışlar.661 sene sonra değil.sırf farklı şeyler söylemek adına bunlar neden?
size göre tüm tarikat şeyhleri şirk içinde.sadece siz tevhidi anladınız.madem öyle siz cennete gidin biz de cehenneme.

Binti Abu Qatade Çevrimdışı

Binti Abu Qatade

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O İmam Rabbani dediğin şeyhin;
Allahı kadınların kisvesinde gördüğünü iddia ediyor. İnanmazsan aç bak Mektubat-1.mektup.
Bu nasıl bir sapkınlıktır ya? Halada şeyhim,gavsım diyip duruyorsun.
Onun sapıklıkları bal gibi ortada,biraz firaset lazım anlamak için olay bu..

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Ravzagülü size yazacağım son mesajımdır. Mavi renkler cevabımdır:
Siz karşı çıkanlar olarak hazırladığınız metinleri buraya yapıştırıp bizim yazdıklarımızı boşa çıkarmaya çalışıyorsunuz.
sayınız o kadar azki 3-5 kişisiniz sadece.hep aynı kişiler birbirinizin yazısına dua edip destek oluyor.

Tek kişi de olsa hak birdir, çoğunluğun ölçü olmadığını Rabbim şöyle buyuruyor:

"Eğer yeryüzündekilerin çoğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece yalan uyduruyorlar."
Enam 116

Kuran ve sünnet diyorsunuz doğru.ama kuranın bile farklı mealleri farklı anlamları oluyor çevirenlere göre. her asırdaki gelişmelere göre yeni anlamlar katılabiliyor.

Bugün eklediğim şeytan, gayb ve şefaat ile ilgili ayetler konularına bakın. Sofi bir siteden alıntı. Yani onların da kabul ettiği mealler. Ancak sayfalarına koyuyor, ama açıp da okumuyorlar. Bu ayetlerin farklı meallendirmelerine de bakın. “Ama” değil de “fakat”, “tapmak” değil de “ibadet etmek” vb basit farklılıklar var. Ayrıca sofiler Allah’ın apaçık ayetleri dururken kapalı manaları olan ayetleri kendilerine delil alıyor, aç parantez tüm fikirlerini dolduruyorlar. Oysaki Rabbimiz Kuranın apaçık, anlaşılır ve kolay olduğuna dair defalarca yemin etmiştir. Ayrıca şu ayet de konuyla yakından ilgili:

"O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar."
Ali İmran 7

Hadis ise binlerce var.herkes işine geleni sahihtir diye alabiliyor.
Buhari nin ve diğer hadis kitaplarının dışında binlerce hadis var söylenmiş.bir hadi senedi zayıftır diye uydurma olamaz. illa ki Peygamberimiz her sözünü kalabalık cemaat önünde söyleyecek değil.bazen bir kişinin yanında veya eşinin yanında söylemiştir sözünü.şimdi diğer sahabeler duymadı diye veya sadece bir kişi nakil ediyor diye zayıf mı oluyor.

Bir kişinin bile duymadıklarını rivayet edebiliyorlar. Bakınız tasavvufun hadis usulü anlayışı:

https://www.islam-tr.org/konu/tasav...retme-ve-sahihleme-yontemleri-nelerdir.27910/

Ayrıca zayıf hadis itikadda delil olamaz. Bunlar abdestte eli- kolu yıkama gibi meseleler değildir. İtikad insanı cennete veya cehenneme götürür. Üstelik hadisleri kenara bırakacak olsak, bahsedilen konularda ayetten deliller yeter de artar.

Yukarda hz Ebu Bekir ile ilgili durumu yazdım.diğer yorumcu farklı anlamış ben farklı.şimdi kimin doğru anladığını nasıl bileceğiz. sofiler olarak yaptıklarımızın tamamı ekstradır.diğer müslümanları yaptıklarını biz de yapıyoruz zaten. bizlerin yaptıkları nefsi ıslah etmeye yönelik şeyler.Büyüklerimiz bu metodlarla işi hızlandırmaya çalışıyorlar. çevremde görüyorum tarikat ehli olmayan ama namaz kılıp oruç tutanları.küfür sözler,yalan,gıybet eksik olmuyor ağızlarında.kredi-faiz konularına dikkat etmiyorlar.tarikat ehli olanlar bu konularda daha hassas davranıyor.sürekli yapılan zikir hatme ve sohbetler insanın ilerlemesini yetişmesini sağlıyor.sizler dinle ilgisi olmayan birinin hidayetine vesile olmak yerine bu yolda olanlara vuruyorsunuz.dışarıda abdestten,namazdan,gusülden,haramdan,helalden habersiz kalabalıklar var ki.bunlara faydalı olabiliyor musun?bunlarınn elinden tutabiliyormusun?

Biz de insanları dine davet ediyoruz. Burada yaptığımız budur. Ama farkımız, siz namaza ve zikire başlatıyorsunuz, biz ise en başta kaçınılmadığı halde bütün amelleri (namaz, oruç, zekat, hac vs hepsi) iptal eden şirkten sakındırıyoruz. Bunu basite mi alıyorsunuz? Ameliniz şirk iken, namazınız kabul mü olunacak sanıyorsunuz? Çok yanılıyorsunuz:

"Andolsun, sana ve senden önceki peygamberlere şöyle vahyedildi: “Eğer Allah’a ortak koşarsan elbette amelin boşa çıkar ve elbette ziyana uğrayanlardan olursun.” " Zümer 65

prof dr. yaşar nuri öztürk gibi nerde aykırı görüş var onu dillendiriyorsunuz.geçmiş alimlarden en çok kim muhalif onun fikirlerini alıyorsunuz.Hicretten 661 yıl sonra gelmiş birinin görüşlerini esas alıyorsunuz.hicretin başlarında yaşamış sahabeden sonra gelen nice mezhep imamları bu konuları yanlış mı anlamışlar.kaynağa en yakın zamanda onlar yaşamış.sahabeyi veya tabiini görmüşler.neredeyse ilk elden bilgileri almışlar.661 sene sonra değil.sırf farklı şeyler söylemek adına bunlar neden? size göre tüm tarikat şeyhleri şirk içinde.sadece siz tevhidi anladınız.madem öyle siz cennete gidin biz de cehenneme.

Mezhep imamlarının bu konularda farklı düşündüğünü nereden öğrendiniz merak ettim gerçekten. Çünkü esasen onlar da buradaki bilgileri doğruluyorlar. Söylenecek çok şey var ama gerçekten size tavsiyem, içinde bulunduğunuz yolun yanlış olduğunu bilin. Sonra bana bir uyarıcı da gelmedi demeyin.

İnanın vaktimiz ve imkanımız olsa her gelen üyeye tek tek, satır satır her konuyu açıklamak isterdik. Ancak size sadece -kendiniz için- emek verilerek hazırlanmış konuları okumanızı, araştırmanızı tavsiye ediyorum.

Bu arada “siz cennete, biz cehenneme..” Derdimiz siz-biz değil, hak olan yola davet. Bunun için de sizden hiçbir ücret talep etmiyoruz. Yanlışları görmesek, keyif için uğraşılacak şeyler de değil bu konular. Cehennem de basit bir azap değil. Yollar belli, dilediğinizi seçersiniz.. Elbette gideceğiniz yeri de..

M Çevrimdışı

mustafa_mardin

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sayınız o kadar azki 3-5 kişisiniz sadece

diskoda dans edenler, barda içki içenler de dahil olmak üzere ümmetin çoğunluğu zaten bizim gibi ehli sünnet gibi düşünüyor. fıtratı temiz aslı bozulmamış her insan günahkar bile olsa hak kendisine ilim sahibi bir kimse tarafından usulüyle anlatıldığında Allahın izniyle hakkı geri çevirmez. eli ve dili güç yetiremeyecek olsa en azından bizim haklı olduğumuzu kalbinden tasdik eder. insanoğlu akla mantığa vicdana ahlaka ters düşmeyen şeyi arzular. kiri değil temiz olanı arzular.

marjinal olan, masonlar gibi yer altında, dehlizlerde, tekke köşelerinde, yarasa gibi karanlığa saklananlar tarih boyunca sufiler değil miydi?
:cemaat

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

imam Rabbani SÖZLERİ!

El İbriz :
müridinin cinsel ilişkisini seyrettiğini söyleyen tasavvuf şeyhinin kitabı

NAKŞİBENDİ ŞEYHLERİNDEN SIBĞATULLAH ARVASİ KABBAHALLAHU VECHE'NİN MİNAH ADLI KİTABINA REDDİYE

Celaleddin Rumi ve Şemsi Tebrizi !

beyazıt-ı bistami sözleri !

muhiddin arabi sözleri !

MENZİL SOFİLERİNE NASİHAT BÖLÜM1

tasavvufi yolda allah dostu aldatmacası...!

ŞEYH SANA NAMAZI TERKET DESE?

A Çevrimdışı

abdulkadir00

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
TASAVVUF ŞİRKTİR, DERLER
Her sabah namazından 1 saat önce, en az 5 bin kişinin abdestli bir şekilde mescitte hazır olduğu ve teheccüt namazı kıldığı tekkelere ve o tekkenin sofilerine, evlerinde sabah namazına kalkmayanlar “tasavvuf şirktir” derler.
Geceleri sabahlara kadar günahkârlar için gözyaşı dökerek gözleri kızaran tasavvuf büyüklerine, uzunca uykudan dolayı gözleri kızaranlar “tasavvuf şirktir” derler.
İçki içen, kumar oynayan, zina eden ve değişik günahların batağına düşmüşlerin elinden tutup dini öğreten Allah dostlarına, içki içene, kumar oynayana, zina edene ve değişik günahların batağına düşmüşlere sövenler “tasavvuf şirktir” derler.
Bir kere görmekle tüm kötülüklerin bırakılmasına vesile olan veli zatlara, saatlerce nasihat edip de kimsede bir değişiklik göremeyenler “tasavvuf şirktir” derler.
Kuran ve sünnetten taviz vermeyen, mekruhlara bile düşmekten haya eden salihlere, farz, vacib, sünneti sadece ezberden okuyanlar “tasavvuf şirktir” derler.
Ömrünü tevbe ve niyazla geçirip milyonların tevbesine vesile olan Allah’ın sadık kullarına, günah işlemediğinden tevbe de etmeyenler! “Tasavvuf şirktir” derler.
Gece ve gündüz, oturarak, ayakta ve yanı üzere Allah’ı zikredenlere ve insanlara bilmediği zikirleri öğretenlere, malayaniyi pek sevenler “tasavvuf şirktir” derler.
Kuran’ı ve hadisi birebir yaşayarak örnek olan lakin pek az konuşan ariflere, dilinde sayısız ayet ve hadis ile saatlerce kendisinin yaşamadığı konuları vaaz edenler “tasavvuf şirktir” derler.
Mevlana’ya, Yunus’a ve asrın Mevlanası ve Yunuslarına, evliya ve seyyidlere hürmete kızan fakat kendisini her türlü hürmete layık görenler, onların sözünün dinlenilmesine kızan ama kendisinin her türlü sözünün dinlenilmesini isteyenler “tasavvuf şirktir” derler.
Tasavvuf Kuran ve sünneti en içten duygularla yaşamaya çalışmaktır. Tevbe etmek ve dini öğrenmek bu yolun başı, zikir ve tefekkürle ilerlemek bu yolun adabıdır. Bu yolda çok kimseler kötü alışkanlıklarını, çok kimseler kötü ahlaklarını, çok kimseler de hissiz Müslümanlığını terk edip Allah’ı seven ve Allah anılınca kalbi titreyen, peygambere aşık, müminleri hoş gören, dini yaşamaya çalışan birer Müslüman haline geldiler. Bunun için, tasavvufa, tasavvuf büyükleri olan evliyaya, tasavvufi edeplerden olan rabıtaya, şirktir diyenler diye dursun, tasavvuf kervanı yoluna devam ettiğinden bir gün bu kervanın yolcusu olmak duamız olsun…

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
TASAVVUF ŞİRKTİR, DERLER
Her sabah namazından 1 saat önce, en az 5 bin kişinin abdestli bir şekilde mescitte hazır olduğu ve teheccüt namazı kıldığı tekkelere ve o tekkenin sofilerine, evlerinde sabah namazına kalkmayanlar “tasavvuf şirktir” derler.
Geceleri sabahlara kadar günahkârlar için gözyaşı dökerek gözleri kızaran tasavvuf büyüklerine, uzunca uykudan dolayı gözleri kızaranlar “tasavvuf şirktir” derler.
İçki içen, kumar oynayan, zina eden ve değişik günahların batağına düşmüşlerin elinden tutup dini öğreten Allah dostlarına, içki içene, kumar oynayana, zina edene ve değişik günahların batağına düşmüşlere sövenler “tasavvuf şirktir” derler.
Bir kere görmekle tüm kötülüklerin bırakılmasına vesile olan veli zatlara, saatlerce nasihat edip de kimsede bir değişiklik göremeyenler “tasavvuf şirktir” derler.
Kuran ve sünnetten taviz vermeyen, mekruhlara bile düşmekten haya eden salihlere, farz, vacib, sünneti sadece ezberden okuyanlar “tasavvuf şirktir” derler.
Ömrünü tevbe ve niyazla geçirip milyonların tevbesine vesile olan Allah’ın sadık kullarına, günah işlemediğinden tevbe de etmeyenler! “Tasavvuf şirktir” derler.
Gece ve gündüz, oturarak, ayakta ve yanı üzere Allah’ı zikredenlere ve insanlara bilmediği zikirleri öğretenlere, malayaniyi pek sevenler “tasavvuf şirktir” derler.
Kuran’ı ve hadisi birebir yaşayarak örnek olan lakin pek az konuşan ariflere, dilinde sayısız ayet ve hadis ile saatlerce kendisinin yaşamadığı konuları vaaz edenler “tasavvuf şirktir” derler.
Mevlana’ya, Yunus’a ve asrın Mevlanası ve Yunuslarına, evliya ve seyyidlere hürmete kızan fakat kendisini her türlü hürmete layık görenler, onların sözünün dinlenilmesine kızan ama kendisinin her türlü sözünün dinlenilmesini isteyenler “tasavvuf şirktir” derler.
Tasavvuf Kuran ve sünneti en içten duygularla yaşamaya çalışmaktır. Tevbe etmek ve dini öğrenmek bu yolun başı, zikir ve tefekkürle ilerlemek bu yolun adabıdır. Bu yolda çok kimseler kötü alışkanlıklarını, çok kimseler kötü ahlaklarını, çok kimseler de hissiz Müslümanlığını terk edip Allah’ı seven ve Allah anılınca kalbi titreyen, peygambere aşık, müminleri hoş gören, dini yaşamaya çalışan birer Müslüman haline geldiler. Bunun için, tasavvufa, tasavvuf büyükleri olan evliyaya, tasavvufi edeplerden olan rabıtaya, şirktir diyenler diye dursun, tasavvuf kervanı yoluna devam ettiğinden bir gün bu kervanın yolcusu olmak duamız olsun…

arkadaşım yıllar öncesinde hemde medreseli bir sofi olarak sana şunu tavsiye edeyim ilk önce içinde bulunduğun cemaatin işleyişine bak şeyhinizin hiç bir iş yapmadan ne kadar rahat bir hayat sürdüğünü göreceksin tabi her ne kadar sen haşa kainatın belirli bölgelerini yönettiğini düşünsende jeepler yatlar katlar önünde diz çöken boyun büken kendisine sırtını dökmekten utanan aklını çıkarıp şeyhlerinin sadece iki dudağının arasına bırakan binlerce köleler ve bunun karşısında herkes açlıktan karnına bir taş bağlarken karnına iki taş bağlayan yanındakilerin kendisine karşı en ufak tazimde hatta kendisini görünce ayağa kalkmalarını yasaklayan bir Nebi vs vs