Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Ramazan El Buti Öldürüldü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bunu kendisinden yakın zamana kadar ders alan bir kardeş söylemişti.. Ciddi anlamda çok yaşlı ve zor konuştuğunu söylüyordu, 84 yaşında adam. Hatta devrimler başladığında butinin çevresini esadın adamları sarmış ve bu olayların dış güçlerin saldırısı olduğunu v.s anlatıp inandırmışlar. Buti ne televizyondan ne de internet aracığı ile hiç bir şeyi öğrenme gücüne sahip olmadığı içinde haliyle kanması çok doğal. Hatta öğrencisi olan arkadaşım dediki, butiyi hanımı kızı ile herşeyi ile tehdit ettiler en çok da bu yüzden aksi bir şey söyleyemedi. Tabi bunların hiç biri onu haklı çıkarmaz bilginiz olsun diye söyledim. O kendisine yazık etti.. Şam ulemasından onunla aynı konumda olan alimlerin hepsi devrimin yanında olup çoğu bu durumlarla karşılaşmamak içinde diğer ülkelere sığındılar.

"Onlara cehennem yeter; oraya gireceklerdir. Artık o, ne kötü bir gidiş yeridir."

Akhim bu it hafiz esedin cenaze namazini kildirdiginda yine bunakmiydi

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Doğru akhi, zaten kendisinin esad'a dua ettiğini de herkes bilir. Sadece son durumlarını talebisinden duyduğumu aktardım.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
artık esed kıldırır namazınıda..:) oradada zebanilerin elinde..ne kötü bir dönüş yeri orası aman Yarabbi sen bizi koru.....

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdülillah. Cuma sabahı ne güzel bir haber..

Şebbihaları Sahabe ile aynı gören Ramazan el Buti gebertildi ...

Suriye televizyonunun haberine göre Esed yanlısı satılmış alim Ramazan el Buti, düzenlenen bombalı saldırıda gebertildi ...

Habere göre suikast Buti'nin bir camide olduğu sırada gerçekleştirildi. Patlamanın Mazra ilçesinde el İman camiinde olduğu belirtiliyor.

Suriyeli muhalifler Ramazan El Buti'nin Esad güçlerinin camiye attığı füzeden öldüğünü açıkladı.

Suriye televizyonu ise Said Ramazan El Buti'nin ders verdiği camiye düzenlenen canlı bomba eyleminde öldüğünü açıkladı.

Ramazan el Buti, Baas askerlerini sahabelere benzetmiş, Esed yanlısı fetvalarının yanında muhaliflere karşı 'cihad' ilan etmişti.
Devrimin başladığı 2 yıldan beri yaklaşık 70 bin sivili öldüren Esad ve ordusu hakkında bundan 1-2 ay önce şu açıklamayı yapmıştı:
''Ordumuz (Esad'ın Ordusu) ümmetin komutanı gibi olmalıdır. Ki onlar, bunun için vardırlar. Kahraman ordumuz çalışırken eğer bizler bir şey yapmaz da evlerimizde oturuyorsak Allah'tan utanmalıyız. Allah'tan bizim ve onlar için başarı istiyoruz. Allah'a yemin ederim ki bu ordunun fertleri ile sahabe arasında hiçbir fark yoktur."

.................

El Elbani'nin Ramazan El Buti Hakkında Duası

Son dönemin ünlü hadis alimlerinden olan Elbani'nin Suriyeli alim Ramazan El Buti hakkında yaptığı dua

Suriyeli alim Ramazan El Buti Son dönemin ünlü hadis alimi El Elbani için münafık der.Bu duruma içerleyen El Elbani şöyle dua eder :

''Allah’ım! Sen Ramazan el-Butinin münafıklığını ümmete göstermeden canını alma!''

(El bani görmedi ama duası gerçekleşti. )

................

Feyzullah Birışık Hoca nın Ramazan el Buti hakkındaki yazısı :

Kitabını yırtıp yaktığım belam; Ramazan el-Buti

Bir insan prof olabilir…
Bir insan alim olabilir…
Bir insan münafık da olabilir…
Ama bir münafıklık bu kadar açıktan yapılır mı, işte onu bilemem…
Eminim ki dünyadaki birçok münafıklar bile ‘bu kadar açıktan yapılmaz ki ama!’ diye düşünüyorlardır…

Esed askerleri kardeşlerimize zulmedecek, camileri havaya uçuracaklar, tecavüzler yapacaklar, yakıp yıkacaklar ve bunun adı cihad olacak!!!

Esed askerleri cihad edecek, beyefendi evinde oturduğu için Allah’tan utanacak!!!

Ve onlara başarı vermesi için Allah’a dua edecek!!!! (El-Buti’nin hutbe konuşmasından)

Kulaklarıma inanamadım!!!!
Değerli okuyucu kardeşlerim!
Vallahi bu Allah’a hakarettir…

Ve biz Müslümanlarla dalga geçmekten başka bir şey değildir…

El-Buti belamı münafıklığını açıktan açığa haykırırken, ben Mısır-Kahire’de kitap fuarındaydım… Suriye’de üniversite okumuş bir mısırlı kardeş; Dünyaca tanınmış bir hadis alimi olan Nasuriddin el- Bani vefat etmeden yıllar önce El-Buti için; ‘ Allah’ım! Sen Ramazan el-Butinin münafıklığını ümmete göstermeden canını alma!’ diye dua ettiğini söyledi…

Ve kişinin yarın kiminle evleneceğini bilen Rabbim, El-Bani’nin duasına icabet etti…

Rabbim sen gören ve işitensin…
Ve sabredensin…

Değerli okuyucu kardeşlerim!
Vallahi ümmet olarak zillet içerisindeyiz…
Hayat rehberimiz olan Kur’an’a ve efendimiz aleyhisselama hakaretlerin sıklıkla yapıldığı bir döneme girdik… Bugüne kadar görülmemiş zilleti yaşıyoruz…
Hesap kitap yapma zamanı gelmedi mi?
Dünyalık zevkleri ayaklar altına alma vakti gelmedi mi?
İmanımızı masaya yatırma vakti çoktan geldi ve geçiyor…
Vallahi şebbihaların yaptığı zulüm beni bu kadar öfkelendirmemişti…
Ya Rabbi!
Sen bu münafığın canını ona yakışacak bir şekilde al…

Munafığın durumu ayet ve hadislerde tafsilatıyla anlatılır. Munafıklar ne dünyada ne de ahirette felaha eremeyeceklerdir. Onlar ayetin deyimiyle cehennemin en alt tabakasındadırlar.

Ey Rabbim! Sana Yusuf süresinde geçen dua ile yalvarıyorum. Benim ve samimi müslümanların canını MÜSLÜMAN olarak al... Son anlarımızda ayaklarımızı kaydırma ... amin

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İki yıl önce Suriye ye İlim öğrenmek için bir giden bir talebeyle muhabbet ediyorduk.Yeri gelmişken anlatayım.O zaman daha suriyedeki olaylar başlamamıştı.

Dediği laf şu "Bzim ders gruplarımız oluyordu.Her grupda bir tane arap vardı.Ancak biz bir şeyden şüphelenmiyorduk.Bir gün o arap mazeretli olarak gelmedi.Buti başladı anlatmaya.Bu esad şerefsizdir bilmem ne bilmem ne.Aklının hayalinin alamayacağı işkneceleri anlatmaya başladı.Diyordu ki bu arap onların ajanı.Her ders halkasında bir tane bu ajanlardan var.Yine onun aktardığı üzere Ders veren hocaları yerin 7 kat altında işkence odaları varmış oraya götürüyorlarmış ders vermeye başlamadan.Rejime yönelik en ufak bir yalnışda gerek kendi canı ile gerekse de ailesi korkutuyorlarmış"

Tabi ne kadar doğrudur Allah bilir.Ancak şu kadarı var.Ben açıkcası buti yi tanımıyordum.O talebenin bana söylediği "türkiye de yalnış tanıyorlar hep zorlama ile bu tür fetvalar veriyorlar." şeklinde idi.Dediğim gibi o zman ne olaylar başlamıştı ne de ben bu adamı tanıyordum...

Vel hasılı kelam bir BELAM olarak öldü, geberdi gitti.Hesabını Allaha verecek.

Bizim İçin Kuranda Defalarca Vurgulanan 3 tiplemeden Biri gitmiş oldu.Firavun, Karun , Ve Haman...

Bunlardan Zekasını kullanan, dini istismar eden ve karun ile firavuna yönetimi devam ettirsinler diye peşkeş çeken Haman(Burada Buti oluyor bu) ölmüş oldu.

Sıra Para Babası Karun(İranda)...

Son sırada ise Firavun (esad)...

Allah Müslümanlara Yardım etsin...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Rabbim,DIRAR mescidlerini tarumar etsin amin

elhamduillah

Ömer İbn Abdulaziz Çevrimdışı

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'a hamd'u şükürler olsun. Elhamdulillah.

Beşer Esad'ın babası Hafız Esad Hama'da Müslümanları katlettiğinde bu Allah'ın düşmanı Buti "Hafız Esad bunu Allah'tan aldığı ilhamla yaptı" demişti. Şimdi intikam almak için Rabbim ona yeter.

وَلَوْ تَرَى إِذْ يَتَوَفَّى الَّذِينَ كَفَرُواْ الْمَلآئِكَةُ يَضْرِبُونَ وُجُوهَهُمْ وَأَدْبَارَهُمْ وَذُوقُواْ عَذَابَ الْحَرِيقِ

"Melekler, kafirlerin yüzlerine ve artlarına vura vura ve 'haydi tadın yakıcı azabı' diyerek canlarını alırken onları bir görseydin."

(Enfal Suresi 50. Ayet)

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi efendim bizim bu bombalama eylemiyle bir ilgimiz yok diyorlar.Biz camide böyle bir eylem yapmaz diyorlar.Ne denilirse denilsin.İster inkar ister kabul.

1-Camide böyle bir eylem yapmak Allahın-Meleklerin ve tüm insanların lanetine mazhar olmasına neden olur?Caminin bir saygınlığı var.Camiye sağ adım ile girilir.Camiye yünelik bir eylem yapıldığında orada isterse kitap ehlinden biri ölsün biz buna SEVİNEMEYİZ.Bunun şeri bir tarafı yok.Kendimize gelelim.

2-Yorumlara bakılırsa bu eylemin yapıldığına sevinmemiz bizi bu eyleme ortak yapar.Bir işin yapılmasına okey diyen onu yapmış gibidir.

3-Ramazan el-buti'yi sev-sevme.Bu herkesin kendi tercihidir.Ama bir insana olan kinimiz bizi adaletsizliğe götürmemeli.O cami de olanlar acaba oraya niçin gitmişti.İçki mi içiyorlardı haşa.Bu eylemi yapana yazıklar olsun.Allahın evini kana bulayanlara yazıklar olsun.Allahın evinin mahreyeti vardır.Düşmanımız bile kaçsa oraya sığınsa yine biz o sınırı aşamayız.Hiçbir hiristiyan bir kilisenin bu hale gelmesini ne gerekçe olursa olsun kabul edemez.

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi efendim bizim bu bombalama eylemiyle bir ilgimiz yok diyorlar.Biz camide böyle bir eylem yapmaz diyorlar.Ne denilirse denilsin.İster inkar ister kabul.

1-Camide böyle bir eylem yapmak Allahın-Meleklerin ve tüm insanların lanetine mazhar olmasına neden olur?Caminin bir saygınlığı var.Camiye sağ adım ile girilir.Camiye yünelik bir eylem yapıldığında orada isterse kitap ehlinden biri ölsün biz buna SEVİNEMEYİZ.Bunun şeri bir tarafı yok.Kendimize gelelim.

2-Yorumlara bakılırsa bu eylemin yapıldığına sevinmemiz bizi bu eyleme ortak yapar.Bir işin yapılmasına okey diyen onu yapmış gibidir.

3-Ramazan el-buti'yi sev-sevme.Bu herkesin kendi tercihidir.Ama bir insana olan kinimiz bizi adaletsizliğe götürmemeli.O cami de olanlar acaba oraya niçin gitmişti.İçki mi içiyorlardı haşa.Bu eylemi yapana yazıklar olsun.Allahın evini kana bulayanlara yazıklar olsun.Allahın evinin mahreyeti vardır.Düşmanımız bile kaçsa oraya sığınsa yine biz o sınırı aşamayız.Hiçbir hiristiyan bir kilisenin bu hale gelmesini ne gerekçe olursa olsun kabul edemez.

Allah'ın düşmanları kafirlerin, münafıkların kendi batıl dinlerini yaydıkları mescidler Allah'ın değil şeytanın evleridir. Onlar Mescid-i Takva değil Mescid-i Dırar'dır.

Allah azze ve celle buyuruyor ki:

"Bir de zararlı faaliyetlerde bulunmak, küfre yardım etmek, mü’minler arasına ayrılık sokmak için ve öteden beri Allah ve Resulüne karşı savaşanlara üs olsun diye bir mescit yapanlar vardır. Bunlar, 'Bizim iyilikten başka hiçbir kasdımız yok' diye de mutlaka yemin ederler. Ama Allah şahitlik eder ki bunlar mutlaka yalancıdırlar.

Onun içinde asla namaz kılma. İlk günden temeli takva üzerine kurulan mescit, içinde namaz kılmana elbette daha layıktır. Orada temizlenmeyi seven adamlar vardır. Allah da tertemiz olanları sever."

(Tevbe Suresi 107 ve 108. Ayetler)

İslam'a zarar vermek için bu mescidi inşa edenler, Rasulullah(aleyhisselatu vesselam)'ı orada namaz kıldırması için çağırınca bu ayetler nazil oldu.

Sonra Rasulullah (aleyhisselatu vesselam) o mescidi yıksınlar diye Malik İbn ed Dahşum'u, Ma'n ibn Adiyy'i ve kardeşini gönderdi. Bu Sahabeler mescide girmeden önce yanlarına ateş aldılar ve ellerindeki ateşle mescide girdiler. İnsanlar Mescid'in içindeyken mescidi ateşe verdiler ve yaktılar. Bunun üzerine insanlar canlarını kurtarmak için mescidden kaçtılar ve bu mescid yakılıp yıkıldı. Sonra çöplük yapıldı. Allah'u alem orası hala da çöplüktür.

Böyle İslam'a ve Müslümanlara zarar veren, kafirlerin tağutların batıl inançlarını yaydıkları, küfrün kontrolünde olan mescidler Mescid-i Dırar'dır. Orada namaz kılınmaz, yıkılması gerekir.

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bu eylemi müslümanlar değil ESAD askerleri yaptı. Lanetlerini bunlara okuyabilirsin. Buti hakkında adaletsizlik yapmamak için onun son durumlarından da bahsettik değil mi, böyle de olabilir diye... Şam uleması ki bu ulemanın içinde buti gibi sayılı alimler vardı. Niye onlar Suriye'de kalıp Esad'a desteklerini vermediler. Onlarında canları ve ırzları tehdit edildi. Vehbi Zuhayli, Muhammed el Sabuni, usame Rifai.. hepsi buti gibi yaşlı insanlar... Ama onlar Allah'tan korkarak doğru olanı yaptılar. Buti hakkında en iyisini Allah bilir ama bu insanların onun zahirine göre hükmetmelerini kınamayın. O kendisini temize çıkartacak bir cümle bir söylemeden gitti..

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın düşmanları kafirlerin, münafıkların kendi batıl dinlerini yaydıkları mescidler Allah'ın değil şeytanın evleridir. Onlar Mescid-i Takva değil Mescid-i Dırar'dır.

Allah azze ve celle buyuruyor ki:

"Bir de zararlı faaliyetlerde bulunmak, küfre yardım etmek, mü’minler arasına ayrılık sokmak için ve öteden beri Allah ve Resulüne karşı savaşanlara üs olsun diye bir mescit yapanlar vardır. Bunlar, 'Bizim iyilikten başka hiçbir kasdımız yok' diye de mutlaka yemin ederler. Ama Allah şahitlik eder ki bunlar mutlaka yalancıdırlar.

Onun içinde asla namaz kılma. İlk günden temeli takva üzerine kurulan mescit, içinde namaz kılmana elbette daha layıktır. Orada temizlenmeyi seven adamlar vardır. Allah da tertemiz olanları sever."

(Tevbe Suresi 107 ve 108. Ayetler)

İslam'a zarar vermek için bu mescidi inşa edenler, Rasulullah(aleyhisselatu vesselam)'ı orada namaz kıldırması için çağırınca bu ayetler nazil oldu.

Sonra Rasulullah (aleyhisselatu vesselam) o mescidi yıksınlar diye Malik İbn ed Dahşum'u, Ma'n ibn Adiyy'i ve kardeşini gönderdi. Bu Sahabeler mescide girmeden önce yanlarına ateş aldılar ve ellerindeki ateşle mescide girdiler. İnsanlar Mescid'in içindeyken mescidi ateşe verdiler ve yaktılar. Bunun üzerine insanlar canlarını kurtarmak için mescidden kaçtılar ve bu mescid yakılıp yıkıldı. Sonra çöplük yapıldı. Allah'u alem orası hala da çöplüktür.

Böyle İslam'a ve Müslümanlara zarar veren, kafirlerin tağutların batıl inançlarını yaydıkları, küfrün kontrolünde olan mescidler Mescid-i Dırar'dır. Orada namaz kılınmaz, yıkılması gerekir.

1-Mescid-i dırar meselesi vahiyle bildiriliyor.Yani ictihat ile hiçbir müslüman bugün kalkıp hiçbir mescide bu hükmü veremez.Ya da tüm karşıt taraflar muhalifinin mescidine bu hükümü vererek oraya bombayı koyar.O mescisde gidenleri de kafir ilan eder vs vs.Bu davranış ne bize ne de karşıt tarafa yakışmaz,yapılmamalı,şeri değil.

2-Mescid-i dırarın yıkılması olayında dahi hiçbir kimsenin burnu kanamamıştır.Evet bu mescide giden münafıklar da vardı.Ama gidenlerin tümü münafık değildi.Gariban saf müslüman gider orda namaz kılardı.Adam nerden bilsin.Şimdi eğer peygamber gidin o mescidi insanlar içindeyken ,üstlerine yıkın,haşa hepsi geberip gitsin mi diyor?Kardeş kabul et etme hiçbir mescide bomba konulmaz.Ordakilerin kalbini yarım içine mi baktın?

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
USAME B.ZEYD anlatıyor:
“Resulûllah aleyhisselam bizi bazı kabilelere gönderdi. Onlar da bizim gelişimizden haberdâr olarak kaçtılar. Biz bu grubun içinden birisine yetiştik. Onu yakalayınca, ‘Lâ ilahe illâllah’ deyiverdi. Fakat biz kendisini öldürdük. Döndüğümüzde bu olayı Peygamber aleyhisselâm’a aynen anlattım.
Peygamber aleyhisselâm:
‘Kıyamet gününde o adamın söylediği bu tevhid kelimesinin kıymet ve büyüklüğünden dolayı sana kim yardımcı olacak?’ dedi.
Ben:
‘Ey Allah’ın Resûlü, o adam, bunu ölümden korktuğu için söyledi,’ diye cevap verdim.
Peygamber Aleyhisselâm:
‘Kalbini yarıp baktın mı ki, bunu başka bir sebepten dolayı söylemiş olduğunu bilesin! Kıyamet gününde ‘Lâ ilâhe illallah’ kelimesinin karşısında kim senin yardımcın olacak?’ buyurdu. Bu sözü o kadar çok tekrar etti ki, ‘keşke Müslümanlığa o günden sonra girmiş olsaydım,’ dedim.”
-Ebû Dâvut, Müslüm

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
faraklit ilimsiz ilimsiz konuşma.

Esada da sorsan Lailehe illalah diyecek. Obama da stratejisi gereği pekala lailaheillallah diyecek.

Usul bilmemek böyle bir şey işte.Öğrenmişsin bir hadis Gerekli gereksiz her yere monte etmeye çalışyıorsun.

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
USAME B.ZEYD anlatıyor:
“Resulûllah aleyhisselam bizi bazı kabilelere gönderdi. Onlar da bizim gelişimizden haberdâr olarak kaçtılar. Biz bu grubun içinden birisine yetiştik. Onu yakalayınca, ‘Lâ ilahe illâllah’ deyiverdi. Fakat biz kendisini öldürdük. Döndüğümüzde bu olayı Peygamber aleyhisselâm’a aynen anlattım.
Peygamber aleyhisselâm:
‘Kıyamet gününde o adamın söylediği bu tevhid kelimesinin kıymet ve büyüklüğünden dolayı sana kim yardımcı olacak?’ dedi.
Ben:
‘Ey Allah’ın Resûlü, o adam, bunu ölümden korktuğu için söyledi,’ diye cevap verdim.
Peygamber Aleyhisselâm:
‘Kalbini yarıp baktın mı ki, bunu başka bir sebepten dolayı söylemiş olduğunu bilesin! Kıyamet gününde ‘Lâ ilâhe illallah’ kelimesinin karşısında kim senin yardımcın olacak?’ buyurdu. Bu sözü o kadar çok tekrar etti ki, ‘keşke Müslümanlığa o günden sonra girmiş olsaydım,’ dedim.”
-Ebû Dâvut, Müslüm

Böyle bir durumda La ilahe ilallah sözü o kişiden kılıcı kaldırır. Alimler bu hadisi böyle anlamışlar. Yoksa her la ilahe ilallah diyen kimseye Müslüman denmez. İslam zahire göre hüküm verir.

Müşrikler la ilahe illallah dediğinde onların İslam'ına hükmediliyordu. Çünkü onlar la ilahe ilallah demeyen bir topluluktu. Fakat yahudiler La ilahe ilallah dediklerinde İslamlarına hükmedilmiyordu çünkü onlar zaten La ilahe illalalah diyen insanlardı.

Delilleri yerli yerinde kullanmak gerekir. Yüzlerce şirki küfrü olan kimselerde Usame İbn Zeyd hadisinin hiçbir alakası yoktur.

"Mescid-i dırar meselesi vahiyle bildiriliyor.Yani ictihat ile hiçbir müslüman bugün kalkıp hiçbir mescide bu hükmü veremez" sözünle 1400 yıllık tüm İslam ulemasının görüşlerine muhalefet ederek ilmi seviyeni ortaya koydun.

Tartışmaya gerek yok. Herkes kendi dilediği şekilde inanabilir.

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle bir durumda La ilahe ilallah sözü o kişiden kılıcı kaldırır. Alimler bu hadisi böyle anlamışlar. Yoksa her la ilahe ilallah diyen kimseye Müslüman denmez. İslam zahire göre hüküm verir.

Müşrikler la ilahe illallah dediğinde onların İslam'ına hükmediliyordu. Çünkü onlar la ilahe ilallah demeyen bir topluluktu. Fakat yahudiler La ilahe ilallah dediklerinde İslamlarına hükmedilmiyordu çünkü onlar zaten La ilahe illalalah diyen insanlardı.

Delilleri yerli yerinde kullanmak gerekir. Yüzlerce şirki küfrü olan kimselerde Usame İbn Zeyd hadisinin hiçbir alakası yoktur.

"Mescid-i dırar meselesi vahiyle bildiriliyor.Yani ictihat ile hiçbir müslüman bugün kalkıp hiçbir mescide bu hükmü veremez" sözünle 1400 yıllık tüm İslam ulemasının görüşlerine muhalefet ederek ilmi seviyeni ortaya koydun.

Tartışmaya gerek yok. Herkes kendi dilediği şekilde inanabilir.

Kendince bir şeyler diyorsun ama delilleri ile söyleseydin ya.Konuşuyorsun.Ahi delille konuş ki analiz edelim.Bakalım ne kadar doğrusun.Söylediğini bir teraziye koyalım.

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
faraklit ilimsiz ilimsiz konuşma.

Esada da sorsan Lailehe illalah diyecek. Obama da stratejisi gereği pekala lailaheillallah diyecek.

Usul bilmemek böyle bir şey işte.Öğrenmişsin bir hadis Gerekli gereksiz her yere monte etmeye çalışyıorsun.

Ben hadisi atıyorum.Sen bu ilim değil diyorsun.Ne diyeyim.Neresi gereksiz onu söyle.

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben hadisi atıyorum.Sen bu ilim değil diyorsun.Ne diyeyim.Neresi gereksiz onu söyle.

Usame Bin Zeyd Hadisi ve diğer "Kim la ilahe illallah derse cennete girer" hadisleriyle ilgili alimlerin açıklamalarından haberin var mı? Kim diliyle la ilahe ilallah derse ona Müslüman muamelesi mi yapılır demişler? Ben sana alimlerin sözlerini yazacağım fakat sen önce bu sözlerinle neyi kastettiğini açık bir şekilde yaz.

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi formda camiyi bombalama eylemini onaylayan var onaylamayan.İsteyen çıksın efendim orası Mescidi dırar desin ordakilarde kafir desin isteyen de hayır kardeşim o camide 1 tane dahi müslüman olsa bunun hesabını Allah'a veremeyiz der.Yani bir meseleyi konuştuğumuzda hayır efendim sen meseleyi benim gibi görmek zorundasın yoksa sen şu şu şu'sun gibi dayatmaları doğru bulmuyorum.

Ben olsaydım o camiyi bombalamazdım.Sen bombalarım diyorsan bildiğini oku.Benim de kendime göre gerekçelerim var seninde belki.Yani bu anlayışla dünyaya nasıl islam geleçek hayret.Biz herkesle oturup konuşmalıyız ve iletişim kanallarımızı kapatmamalıyız.Dediğimi kabul etmek zorunda değilsin ve bu sizin için de geçerli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt