Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Raulullah (s.a.v.) Aişe annemizle ilk adetini görmeden önce mi onunla evlendi?

M Çevrimdışı

Muvahhid 16

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşlerim internette bi kafir ateistin kendince islamı kötuleme amacıyla resulullah(sav) ve aişe annemiz hakkinda bir hadis paylaştığını gördüm. Yazdıği Hadis öyle mi diye baktım internette ama düzgun bilgi bulamadım. Hadis şöyle onun yazdiği şekliyle :Aişe'den (ra) diyor ki; "biz Medine'den yalnızca hac etmek için yola çıktık. Mekke'ye yaklaşık 11 km uzaktıkta bulunan Serif denen yerde ilk adetimi görmeye başladım. Ben ağlar vaziyette iken peygamber (sav) yanıma çıkageldi. Bunun üzerine bana," "sana ne oldu adet mi görmeye başladın?" diye sordu. Ben de "evet" dedim. Buyurdu ki "doğrusu bu, Allah'ın, Adem'in kızlarına yazdığı bir yazgıdır." Böyle bir hadis var mı varsa sıhhati nedir. Resulullah aise annemizle 9 yaşinda evlendigini biliyorum ama evlendikleri sırada aise annemiz henüz daha ilk adetini görmemiş miydi? Bu konuda bilgim olmadiği icin soruyorum hakkinizi helal edin.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşlerim internette bi kafir ateistin kendince islamı kötuleme amacıyla resulullah(sav) ve aişe annemiz hakkinda bir hadis paylaştığını gördüm. Yazdıği Hadis öyle mi diye baktım internette ama düzgun bilgi bulamadım. Hadis şöyle onun yazdiği şekliyle :Aişe'den (ra) diyor ki; "biz Medine'den yalnızca hac etmek için yola çıktık. Mekke'ye yaklaşık 11 km uzaktıkta bulunan Serif denen yerde ilk adetimi görmeye başladım. Ben ağlar vaziyette iken peygamber (sav) yanıma çıkageldi. Bunun üzerine bana," "sana ne oldu adet mi görmeye başladın?" diye sordu. Ben de "evet" dedim. Buyurdu ki "doğrusu bu, Allah'ın, Adem'in kızlarına yazdığı bir yazgıdır." Böyle bir hadis var mı varsa sıhhati nedir. Resulullah aise annemizle 9 yaşinda evlendigini biliyorum ama evlendikleri sırada aise annemiz henüz daha ilk adetini görmemiş miydi? Bu konuda bilgim olmadiği icin soruyorum hakkinizi helal edin.

Aleykum Selam we rahmetullahi we berekatuhu. Konuyu yanlış yer açmışsın kardeşim, "Kur'an ve Sünnetten Deliller ile Soru Cevap" bölümüne açarsan site yönetimi cevap verir.
İlk evela bu ateistten bu rivayetin kaynağını, hangi kitapta geçtiğini öğreninki üzerinde konuşabilelim.
Ayrıca bu rivayetin aslının olduğunu kabul etsek bile o sırada Rasulullah'ın(s.a.v), Aişe annemiz ile evli olduğuna dair bir bilgi yok.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bu hadisi “ilk” adet olmadığı haliyle biliyorum. Hacdaki bir kısım ibadeti yapamayacağı için üzülmüştü Aişe ra annemiz ve peygamberimiz sas ona hangi ibadetleri yapabileceğini anlatmıştı bu olay üzerine. Ben böyle biliyorum.

Üst Ana Sayfa Alt