Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Seçimlere Katilmayin !!!!!!!!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
HuZeYFeN' Çevrimdışı

HuZeYFeN'

Üye
İslam-TR Üyesi
Ey Anadolu insanı!

Işgalci kemalistlerin 29 Mart 2009’de yapılması kararlaştırılan Belediye seçimler acaba halkın senelerdir dinmeyen acı ve feryadını giderecek, yarasına melhem olacak ve sorunları kökten halledecek mi?

Bil ki, demokrasi insan kafasının mahsulüdür, Islam’a ters düşen bir rejimdir! Demokrasiyi ayakta tutan unsurları, yani partileri desteklemek ve oy vermek demek, Allah’ın vaz ettiği Şeriat nizamını beğenmeme ve reddetme demektir. Bu da insanın din, iman ve nikâhının gitmesine yol açar.

O halde Merhum Halîfet’ül-Müslimîn Cemaleddin Hocaoğlu’nun dediği gibi: „Sandık başına gitmeyin. Gittiğiniz takdirde imanınızı da orada bırakırsınız. Sandığa gittiğiniz takdirde rejim sizin nasıl oy attığınıza bakmaz. Rejim, sizin sandık başına gidip gitmediğinize bakar ve değerlendirmesini ona göre yapar!“

199.jpg

„Sandık başına gidip, başınızdaki mürted ve müşrikleri oyunuzla destekle-diğiniz takdirde, hem müşrik olacaksınız, hem de senelerce devam edegelen zulüm, baskı ve şirkin devamı ve tekrar etmesini sağlayacaksınız!“

Müslümanlara düşen tek seçenek, Allah’ın ahkâmını uygulamak, hakimiyeti, kayıtsız ve şartsız Allah’a vermek, batıl yol ve metodları terkederek tarihin çöplüğüne atıp Peygamber (s.a.v.)'in nurlu yoluna tâbi olmak, Islam'ın Hilâfet çatısı altında toplanmaktır!

Hilâfet Devleti Genel Yayin Müdürlügü

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun kardeşim
hangisi gelirse gelsin hepsi anıtkabirde ki Put'a Ruk'u etmek zorundadırlar

HuZeYFeN' Çevrimdışı

HuZeYFeN'

Üye
İslam-TR Üyesi
Amin, ecmain kardesim.

PARTIYE OY VERME

Yahudiler denizi gectikten sonra buzagi yapmak icin herkesten altin (yani OY) topladilar ve öyle buzagiyi yaptilar.
ve cemi ulema arasinda müsrik oldular -> ta ki tevbe edinceye kadar

S Çevrimdışı

serhildan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
particiler elbette kafirdir... onları destekleyenler de kafirdir....tayyibi, numanı, baykalı, bahçelisi, alayı islamın "i" sini bilmeyen kimseler....

artık ileride anlayacaklar....

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaşlar biraz daha yavaş olun boyunuzdan büyük işlere karışmayın tekfirle alakalı konularda yazı yazarken daha dikkatli olun getirdiğiniz örnekler söylediğiniz söylemlerl çok basit ve particilere göre anlamsız puta tapma ile meseleye yaklaşırsanız size gülerler lütfen bu konuyu bilenlere bırakın ki siteye giripde bu konuyu okuyanlar bu konuyla alakalı asıl ilimsel çalışmayı görmeden kaçmasınlar.

S Çevrimdışı

serhildan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
s.a.

samimi bir şekilde söylüyorum abdulhakın gösterdiği tepkiyi anlamadım...niçin böyle sert bi çıkış yaptığını?

yani yanlış bir şey mi yazdım?
e kendin çok daha sert şeyler yazmışsın...
ben iki cümleyle özetledim islamın particiliğe bakışını...

getirdiğiniz örnekler söylediğiniz söylemlerl çok basit ve particilere göre anlamsız

zaten bir particiye sorsan biz "radikallerin" her fikrini saçma-sapan bulur bunda şaşacak bir şey yok ki?

amacımız particileri memnun edecek, hoşlarına gidecek şeyler söylemek mi?

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
amaç onları hoşnut etmek değil ama kardeşim karşıdakine anlatırken böyle dersen ikinci cümleni kurmadan adam kaçar.hani bir söz vardır ya tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır diye.Onlar bizim onlar için üzüldüğümüzü ve onların iyiliğini istediğimizi anlamaları lazım.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Arkadaşlar biraz daha yavaş olun boyunuzdan büyük işlere karışmayın tekfirle alakalı konularda yazı yazarken daha dikkatli olun getirdiğiniz örnekler söylediğiniz söylemlerl çok basit ve particilere göre anlamsız puta tapma ile meseleye yaklaşırsanız size gülerler lütfen bu konuyu bilenlere bırakın ki siteye giripde bu konuyu okuyanlar bu konuyla alakalı asıl ilimsel çalışmayı görmeden kaçmasınlar.

sizinle hemfirikim....
Sözlere Dikkat edelim Lütfen !

U Çevrimdışı

uvaddikum

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s a kardeşlerim oy kullanmak Allahın egemenlik(HAKİMİYET) yekisini Allahtan alıp kullara vermektir EGEMENLİK KAYITSIZ ŞATSIZ ALLAHINDIR oy vermek islamdan razı olmamaktır Allahtan başka ilah rab edinmektir Allahım bizlere islamı anlama ve yayma kuvveti ver bütün tagutlardan kurtulmamıza yardım et bizleri taifetul mansuradan eyle ramazanı bize mübarek kıl günahlarımızı affet ALLAHUMME AMIN

H Çevrimdışı

hattabi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
O, size Kitapta: "Allah'ın ayetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğinizde, onlar bir başka söze dalıp geçinceye kadar, onlarla oturmayın, yoksa siz de onlar gibi olursunuz" diye indirdi. Doğrusu Allah, münafıkların ve kafirlerin tümünü cehennemde toplayacak olandır. (140).Cuveybİr, ed-Dalıhâk'dan şöyle dediğini rivayet etmektedir: Kıyamet gününe kadar dinde olmadık bir şeyi ihdas eden ve her bir bid'atçi bu âyetin kapsamına girmektedir.

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
''Allahın egemenlik (HAKİMİYET) yetkisini Allahtan alıp kullara vermektir ''

Üstte geçen Cümleye baktım ve Şunları anladım;

1-Allah'ın Yetkileri alınmış ve Kullara verilmiş...Bir Cümle ile Derdimizi anlatıyoruz...

2-Haşa bir Kul Allah'ın yetkisini elinden almış Kulları kendi kendine Kul etmiş gibi bir Anlam çıkardım...

3-Haşa Allah'da bu Olaya karşı hiç birşey demiyor ve sadece kendi yetkisini O'ndan alan güçlere karşı sessiz sessiz bekliyor...

4-Allah'ın bir Kulu, Allah'ın ''HAKİM'' sıfatını Allah'dan Çalmış gibi tuhaf bir anlam daha...

NE İSTEDİĞİMİZİ DAHİ BİLMİYORUZ BUNU KESİN OLARAK SÖYLÜYORUM,FARKINDA DEĞİLİZ AMA BİZ NE İSTİYORUZ BUNU BİLMİYORUZ...

Bu Gibi Çıkışları Yıllarca bizden Önce yazan,Çizen adamların Kitaplarını okuyup Taklit ettik,ANAMIZI ve BABAMIZI bile TEKFİR ettik, hiç Koca bir Hiç var elimizde...Ne geçti eline Safları iyi ayırdın mı ?:muhaha

SAF-LARDAN KASTIM İKİ ADET ''SAF'' dır..

1.Saf Kullanılmaya Eğilimli

2.Yolları ayırmak.

Cihad etmek isteyen insanın atttığı Sloganlardır bunlar, bunu her yerde yapar ...

Cihad-cıyım -Savaşçıyım- ben...

altta yadıklarım bizim kaç yıldır Ezbere Sloganlarımız ;

Lay lay lom ne güzel bir Slogan ''Tağutlardan hesap soracağız...!!''

Sosyalistler ile aynı Slogan ''Emperyalistlerden Hesap soracağız.. !!''

''TAĞUTLAR - EMPERYALİSTLER - FAŞİSTLER'' aynı Şeyler bunlar..

Kahrolsun Faşizm !!

Lay Lay Lom işte artık ''Taifet-ul Mansura'' Kitabını Okudum burda geçen Hadise göre Bunlar Biziz Kimse bize zarar veremiyecek...

Menhecimizde Doğru ''Demiri Emrimize verdi Allah-swt-Kur'anda Ayet var.''

73 Fırkaya bölüneceğiz bu Hadisle Sabit demek ki ''Kurtuluşa Eren Fırka'' da Biziz... ne kadarda ''EMİN'' iz değil mi kendimizden ?

Nede olsa Kur'an ve Sünnet diyen bütün 73 Fırkadan biride Biziz...Bu 73 Fırka Sadece ''Nur'cuların Sayısı mı ?'' yoksa tüm Bölücü Hiziplerin mi,olmayan Ümmetin mi ?!

O zaman diğer Fırkalar Sapık Fırka olmalı ki Biz,Normal olan Fırka olalım...

Evet diğer Fırkalar Sapık fırkalar bakın Delillerini getirdik...

İşte Ayetide Alet ettik Hadiside...

Biz ''Taifet-ul Mansura'yız- Kurtuluşa Eren Fırkayız- Ehl'i Hadisler-Ehl'i Eserler-Ehl'i Sünnet'' deniz...

Biz En Sağlam Yoldan ''DELİLLERİ ve İSNAD'' larımızla gidiyoruz...

''BİZ-DEN FARKLI KONUŞTUN-DÜŞÜNDÜN SEN KORKAKSIN BOŞUNA GİZLEME ŞEYTAN SENİ BÖYLE KANDIRIYOR...''

ŞEYTAN BUNU KANDIRMIŞ CİHADA GİTMİYOR GİDENEDE BU SÖZLERİ İLE ENGEL OLUYOR...

EEEE O ZAMAN FİTNECİDİR...

İŞTE ''BAKIŞ VE DÜŞÜNCE AÇISI'' Bu Bizdekilerin...

Eğer tüm bu Düşüncelere Sahip biriyseniz hala Yolun başındasınız,ve Taassub halindesiniz...Kendinize gelin her Ayet her Konuya Delil olmaz...Her Hadis Sahih olmaz..Her Ravi Sika Olmaz...Her Cihad Kabul olmaz...

Kendinize Gelin..!!! Ne istiyorsanız size karşı olanlarında ne istediğini iyi araştırın !

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahi Allah razı olsun, ama üzülerek söylüyorum ki yazdıklarını kardeşlerimizin anlaması için en az 3 sene geçmesi lazım üstüne müslümanlardan özellikle samimiyet konusunda çelişkiler yaşayacaklar en son kafa .......... edecek ve bu dediklerinin ne anlama geldiğini anlayacaklar.

B Çevrimdışı

bilinmez

Üye
İslam-TR Üyesi
bir beldede islamın hüküm leri yürürlükte değilsede ,Allahın hakimiyeti tıpkı diğer sıfatları gibi her şeyden müstağnidir ve ALLAH O BELDEYEDE HAKİMDİR VE İZİN VERMESE HİÇ BİR tağut parmağını dahi oynatamaz.(Ağaçtaki yaprak dahi Allahın izni olmadan düşmez iken insanlar kendini başı boşmu zannediyor...)

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Ahi Allah razı olsun, ama üzülerek söylüyorum ki yazdıklarını kardeşlerimizin anlaması için en az 3 sene geçmesi lazım üstüne müslümanlardan özellikle samimiyet konusunda çelişkiler yaşayacaklar en son kafa .......... edecek ve bu dediklerinin ne anlama geldiğini anlayacaklar.
3 senede olacaksa ne mutlu bize :)

K Çevrimdışı

kuranvehikmet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İslam'da Teokrasi varmıdır ? Bunu iyi Düşünmek gerekiyor...Bunun üzerine Forumda bir Konu açmayı ve farklı farklı Kademelerle değerlendire değerlendire sürdürmeyi düşünüyorum...

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İnşallah bu Konuyu ben açacağım ''İslam'da Teokrasi varmıdır ? Varsa hangi Noktalarda vardır ? bunu değerlendirmeyi üzerime alıyorum...

İslam'da Teokrasi varmıdır? Bunu iyi Düşünmek gerekiyor.Bunun üzerine Forumda bir Konu açmayı ve farklı farklı Kademelerle değerlendire değerlendire sürdürmeyi düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt