Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Şehadet Eylemi - İstişhad Eyleminin Hükmü?

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hasan karakaya hocanın bu konudaki görüşünü bilen bir akhi varsa yazabilir mi?

E Çevrimdışı

el zerkavi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
peki birşey merak ediyorum.

suriye ırak rusya veya çeçenistan. yol kenarına bomba konuluyor ve bazen ister istemez samimi müslüman kadın çocuklarda ölüyor. nihayetinde koskoca araba patlatılıyor şarapnel parçası her tarafa sıçrıyor.

ve bir anda yoldan geçen belkide ailesine bakmakla yükümlü genç ölüyor, bunun hükmü nedir. metroda bomba patlatılıyor, orada direnişçi bir müslüman kardeşimizin kızının olmayacağı ne malum?

E Çevrimdışı

el zerkavi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ayrıca her gün medyada ıraktaki şii pazarlarında bomba patlatıldığı haberlerini alıyoruz.

-bazı kaynaklar el kaide sunnilerin intikamı için böyle yaptı deniyor,

-bazılarında ise kafir ajanların böyle yaptıklarını söylüyor.

şii mahallelerinde bomba patlatmanın hükmü nedir?

E Çevrimdışı

el zerkavi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

verdiğin linkte anladığım kadarıyla, karakol veya askeri merkezlerde ister istemez müslümanlar ölebilir sonuçta cihad deniyor, burasını anladım ve tatmin oldum.

ama işte bazen haber okuyoruz şii mahallesinde veya camisinde bomba patlatılıyor . ben yıllardır bu sorunun cevabını alamadım. bu işi gerçekten sunnilermi yapıyor. yani ne bileyim askeri hedeflerin dışında camii pazar yeri gibi hedefleride var mı? örneğin şiil halkı sapkın ve asker destekçisi olarak gördükleri için bunu yapabilirler. lütfen bu sorunun cevabınıda veriniz.

ayrıca bir sorum daha var, çeçenler metroda bomba patlattı bunun sebebi nedir. metro askeri bir üs değil, kısas için mi patlattılar. yani siz bizim sivillerimizi öldürüyorsunuz bizde sizinkileri öldürüyoruz demke içinmi? peki o metroda müslümanın olmayacağı ne malum, nihayetinde zaruri bir eylem değil metroda bomba patlatmak hele stratejik hiç değil.

E Çevrimdışı

el zerkavi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle bu konuyu anlamanız için Şia yada Şii akidesini bilmeniz lazım. Anladığım bu konuda bilginiz zayıf..Soru cevab bölümünde bunla ilgili çok yayın yazı mevcuttur bir örnek
https://www.islam-tr.org/konu/caferi-sii-ve-rafizilerin-inanc-esaslari.17607/
bu gibi konuları dahada formumuzda bulursunuz..

Stratejik olan nedir ? Çeçenyada o size göre hatalı davrandığını söylediğiniz Mücahidlerin (Allah onlardan razı olsun) kız çocukları bacıları hanımları tecavüze uğruyor İslamı yaşadıkları için katliama uğruyorlar . Siz kaç tane kaybolan çeçen çocuk var biliyormusun? Onlar çeçen sivilleri öldürmeden önce çoluk çocuk tecavüz edip katlediyorlar.. Sorunuza dönersek bu konuda verdiğim linkte bu sorunuza cevablar mevcuttur size yeterli gelmezse cevablar inşaAllah. İlmi benden daha iyi olan ahiler bilgi verecektir. İlmim haddim izin verdiği kadar yardım etmeye çalıştım. Rabbim ayağımızı sabit kılsın..

kardeş stratejikten kastım verdiğin linkte -askeri hedefler bombalanırken zaruretten sivil ölümleri oluyor yazıyordu. metro'da bomba patlatılması askeri bir önem arz etmiyor. tamamen psikolojik ve intikam amaçlı bir saldırı yanılıyor muyum?

çeçenler o öylemi sırf kısas için mi yaptılar onu merak ediyorum. ben inandım allah'ın izniyle ama kafamı kurcalayan sorularada cevap bulmak istiyorum yoksa kafamı kemirecek bu düşünceler!

yani bir çeçen'in rusya'nın işlek yerinde bomba patlatması caiz'midir? çeçenler tecavüze ve soykırıma uğradıkları için direkt rus sivilleri hedef alabilirler mi? bunda bir sakınca yok mu? kendi çocuğu ölen bir müslüman düşman halkın çocuğunu öldürebilir mi?

2- şiiler anladığım kadarıyla kafir oluyorlar. yani ehli sünnete göre bid'atve şirk içindeler. ama sorumun cevabı bu değil. benim sorduğum ırak islam devleti'nin gerçekten şii camilerinde bomba patlatıp patlatmadığı.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu sorunun cevabını seni tatmin edecek şikilde verebilecek biri olduğunu sanmıyorum akhi...şu örneği verip sizi bu konuda kendi kendinize mutmain olmanıza yardımcı olacağını düşünüyorum... ırakta esnafın dükkanlarının önünde yüksekce ve ağır bilok betonlar mevcuttur ve bu blok betonların üzerinde abd firmalarının logoso var... yani bu beton bilokları abd patlamalardan korunmak isteyen ırak esnafına satıyor.... sizce sorumluları kimdir patlamaların...

E Çevrimdışı

el zerkavi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu sorunun cevabını seni tatmin edecek şikilde verebilecek biri olduğunu sanmıyorum akhi...şu örneği verip sizi bu konuda kendi kendinize mutmain olmanıza yardımcı olacağını düşünüyorum... ırakta esnafın dükkanlarının önünde yüksekce ve ağır bilok betonlar mevcuttur ve bu blok betonların üzerinde abd firmalarının logoso var... yani bu beton bilokları abd patlamalardan korunmak isteyen ırak esnafına satıyor.... sizce sorumluları kimdir patlamaların...

kardeş ben abd firmalarının bu kadar basit işlerle uğraşacaklarını sanmıyorum. yani birkaç blok satacaklar diye o kadar patlama yapılacağı safsata gibi geliyor. ırak'ın petrol gelirleri ve kamu harcamaları varken esnaftan para kazanma derdine düşmek pek mantıklı gelmiyor.

herhangi bir direniş örgütünün resmi veya gayr'i resmi organlarından camilerde veya pazar yerlerinde bomba patlattıklarına dair bir bildirilerine rastlamadım. peki bu bombaları kim patlatıyor?

medya bazen yanıltma yapıyor, olay şöyle: örneğin bir meydanda üst düzey askerler geçerken bomba patlatılıyor bu olayda pazar yeri veya meydanda bomba patlatıldı olarak geçiyor halbuki hedef asker ve polisti, zaruri olarak sivillerde yaralanıyor ama oradaki amaç siviller değil. ama bazen gerçekten bildiğin pazarda patlama oluyor ve bir anda sivillerden 70 kişi ölüyor. bu işi anlayamıyorum.

yok mu bizi aydınlatacak bir bilen?

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu beton blokları kaç paraya satıyor ve üç beş esnafa mı satıyor sanıyorsun tabiki mutlak sebep bu değil ama bu da göz ardı edilecek kadar basit bişey görünmesin gözünüze bu sadece ir örnekti...

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IRAK' TA Şİİ MALİKİ HÜKÜMETİ HERGÜN SÜNNİ CAMİLERİ BOMBALATIYOR...

Bu yazıda, 2003 Mart ayında Bağdat’ın düştüğü gün Irak’a Amerikan işgalcilerinin tanklarıyla birlikte muzaffer edasıyla giren İran destekli Şiipartilerin bir bir uygulamaya geçirdiği mezhepçi, bölücü ve küresel emperyalist projelere hizmet eden politikaların belgeler ve fotoğraflar eşliğinde nasıl uygulandığını gireceksiniz.

Yukarıda gördüğünüz Etrafı betonlar, taş blokları ve enkaz yığınları ile kapatılan bu caminin adı el Sadikin camisi olup el Aha bölgesinde yer almaktadır. Camiye giden iki ana yolun etrafı da bu şekilde çirkin ve kasıtlı bir şekilde kapatılmıştır. Sol tarafta bulunan ve sözde üçüncü bölük tarafından korunan el Taytinik Kilisesi yakınındadır. Cami takriben 1400 m olup yaklaşık 600 ila 700 arasında cemaat almaktadır. 1418 Hicri 1997 miladi yılında inşa edilmiştir.
Ne yazıkki Irak’ta Sistani gibi Şii alimler tarafından da zımni ve açık fetvalar ile hareket eden Şii terör örgütleri, özellikle Mehdi Ordusu yüzlerce Sünni camisini bombalamış, havaya uçurmuş, yakmış, yıkmış veya işgal etmiştir.
Iraklı Şii Lider Ayetullah sistani’nin fetvaları ile hareket eden şii terör örgütü mehdi ordusunun sünni camiisini bombalaması Irak’ta büyük tepki çekiyor, ancak tüm dünya susuyor
İşte Mehdi Ordusu başta olmak üzere diğer Şii terör örgütleri ile Maliki başkanlığındaki hükümete bağlı Şii silahlı kuvvetlerin hedef aldığı Sünni camilerine dair ibretlik bazı fotoğraflar.

E Çevrimdışı

el zerkavi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bu beton blokları kaç paraya satıyor ve üç beş esnafa mı satıyor sanıyorsun tabiki mutlak sebep bu değil ama bu da göz ardı edilecek kadar basit bişey görünmesin gözünüze bu sadece ir örnekti...

kardeş esnafın gücü neki abd köpeklerine yetsin? bıir abd'linin yıllık geliri 25 bin dolar. ıraklınınki ise 2 bin dolar. uğraşacaklarını sanmıyorum. ıraklı esnafın satın alma gücünün olduğuna inanmıyorum.

bazıları işin arkasında blackwater'in olduğunu söylüyor. amaçları mezhep savaşı çıkartmakmış. herkesin bir iddiası var.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şİİ ALİM: SÜNNİ CAMİLERİ YIKINIZ!

Irak işgaliyle birlikte İran’dan da ciddi destek gören Şii din adamları ve örgütleri karşılarında tasfiye edilmesi gereken en önemli unsur olarak ne yazık ki Ehli Sünneti gördüler. Tarihten günümüze gelinceye kadar ellerine geçen ilk fırsatta İslam Medeniyetinin ve insanlığın bereket toprağı olan Bağdat’ta eşine rastlanmayan vahşet, etnik temizlik ve zulme tanık olduk. İşte bu video da bunun sadece bir örneği…
http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=-4220859529819827464
İşte 2003 işgalinin ardından birçok noktada Irak’a hakim olan Şii din adamlarından Yasir Habib adlı bir şahsın Ehli Sünnete ait camilere ait serdettiği cümlelere bakınız! Şii din adamı:“Sözde Irak Müslüman Alimler Heyeti denilen küfür, münafık ve fesat örgütüne (yani sünniler)ait camilerin yıkılması gerekir! Kesinlikle bu meseleden tavizsiz bir şekilde vazgeçmemek gerekir….” Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta işgale karşı ve işgalin hegemonyasındaki siyasi sürece karşı çıkan Sünniler yoğunlukta olmak üzere diğer işgal karşıtı oluşumları da bünyesinde barındıran Irak Müslüman Alimler Heyeti (Heyetül Ulema) adlı oluşumun başta bu tür Şii din adamları olmak üzere bir çok kesim tarafından hedef gösterilmesidir.
TÜRKİYE KAMUOYUNDA YAYIMLANAN Şİİ KAYNAKLI HABER SİTELERİNDE Irak Müslüman Alimler Heyetinin hedefe oturtulmasının, Şeyh Haris ed Dari adlı başkanlarınınkaralanmasının arkasında yatan yegane sebep budur! Zira Şeyh ed Dari ve Irak Müslüman Alimler Heyeti mezhepçi, federalizm yanlısı, eli kana bulaşmış örgütlerden ve işgalcilerle birlikte çalışan taraflardan kendisini uzak tutarak Irak’ın birlik, bütünlük ve bağımsızlığı için mücadele etmektedir.

İşte bu mücadelesinde de Irak’ta yaşanan -tıpkı bu videoda açıkça görüldüğü gibi-Şii din adamları tarafından fitili ateşlenen, direk hedef gösterilen ve yüzlerce Sünni camisinin yok edilmesine, alimlerin, şeyhlerin, müezzinlerin ve masum insanların kaçırılarak işkence ile katledilmesine dair haberlerin TÜRKÇE OKUYUCULARDAN GİZLENMESİ için belirli kesimler telaşla haberler yayımladılar. Ancak hiçbir şekilde inkar edilemeyecek bizzat Şiilerin önde gelen din alimleri tarafından söylenen, yazılan ve yayımlanan kitaplar, videolar ve vesikalar IRAK’TA MEZHEP FİTNESİ denilen mefhumun taraflarının kimler olduğunu, gerçekten SÜNNİ KESİMLERİN NASIL TASFİYE EDİLDİĞİNİ gözler önüne sermektedir.

cihaderi.net

E Çevrimdışı

el zerkavi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
IRAK' TA Şİİ MALİKİ HÜKÜMETİ HERGÜN SÜNNİ CAMİLERİ BOMBALATIYOR...

Bu yazıda, 2003 Mart ayında Bağdat’ın düştüğü gün Irak’a Amerikan işgalcilerinin tanklarıyla birlikte muzaffer edasıyla giren İran destekli Şiipartilerin bir bir uygulamaya geçirdiği mezhepçi, bölücü ve küresel emperyalist projelere hizmet eden politikaların belgeler ve fotoğraflar eşliğinde nasıl uygulandığını gireceksiniz.

Yukarıda gördüğünüz Etrafı betonlar, taş blokları ve enkaz yığınları ile kapatılan bu caminin adı el Sadikin camisi olup el Aha bölgesinde yer almaktadır. Camiye giden iki ana yolun etrafı da bu şekilde çirkin ve kasıtlı bir şekilde kapatılmıştır. Sol tarafta bulunan ve sözde üçüncü bölük tarafından korunan el Taytinik Kilisesi yakınındadır. Cami takriben 1400 m olup yaklaşık 600 ila 700 arasında cemaat almaktadır. 1418 Hicri 1997 miladi yılında inşa edilmiştir.
Ne yazıkki Irak’ta Sistani gibi Şii alimler tarafından da zımni ve açık fetvalar ile hareket eden Şii terör örgütleri, özellikle Mehdi Ordusu yüzlerce Sünni camisini bombalamış, havaya uçurmuş, yakmış, yıkmış veya işgal etmiştir.
Iraklı Şii Lider Ayetullah sistani’nin fetvaları ile hareket eden şii terör örgütü mehdi ordusunun sünni camiisini bombalaması Irak’ta büyük tepki çekiyor, ancak tüm dünya susuyor
İşte Mehdi Ordusu başta olmak üzere diğer Şii terör örgütleri ile Maliki başkanlığındaki hükümete bağlı Şii silahlı kuvvetlerin hedef aldığı Sünni camilerine dair ibretlik bazı fotoğraflar.

kardeş şimdi o zaman sunnilerde şii camilerini bombalıyor mu? ben bunu merak e diyorum, öğrenmek istediğim bu. şiiler zulüm yapıyorlar direniş örgütleri de onların camilerini ve pazar yerlerini bombalıyor. doğru mudur bu?

E Çevrimdışı

el zerkavi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allahualeym.....müslümanlar inkar etmiyorlarsa doğrudur...

ben açıkcası hiçbir direniş örgütünüden şu camiyi veya pazar yerini bombaladık diye birşey duymadım. videolarında da rastlamadım.

o kadar video izledim çoğunda askerler polisler kurşuna dizildi, birçok binaya bomba yüklü araçlarla girildi. ama daha bir video veya haberde rastlamadım ki -şu kadar camiyi bombaladık veya pazar yerini bombaladık şu kadar şii öldürdük demediler. videolarında yer vermediler.

işte sorun enfarmasyon kaynağında. açıkca belirtilmiyor.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
o halde bize aklımızı kurcalayan konularda hüsnü zanda bulunmak gerekyor akhi...yine en doğrusunu Allah c.c bilir..bizler olayın bizzat içinde olmadığımız için aynı düşünemeyiz bence..biskolojik olarak flan..

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bizim dinimiz bize adam olmayı vaaz ediyor. Savaşmanın kuralları vardır. Kafirler savaşta herşey mübah der. Biz öyle demiyoruz Allah herşeye bir kural koymuştur. Mesela Enfal suresinin 67. ayetine göre Allahu Teala yeryüzünde (harb alanı) üstünlüğümüz perçinleşinceye kadar esir almanın yasak olduğunu bildiriyor. Esas kaide adam gibi savaşmak. Aktarılan hadislerde sahabi Allah Rasulune zarar gelmemesi için kendini feda ediyor. Bu normaldir. Bakınız bu intihar eylemlerine fetva verenler kim bi bakın! Tamam bu eylemlerde bulunanların şehadetlerini Allah kabul etsin. Ama şu mantıkla biz hareket edemeyiz: nasıl olursa olsun yeterki düşmana zaiyat verelim. Bu yöntemle biz cihad edersek hilafeti zor kurarız veya galip geliriz. Elinizde en ufak bir delil yok. Allah rasulu mesela hiç bir sahabeye emrettimi git şu kafirlerin içine ve kendini yak onlara biraz zaiyat verelim diye bir hadis var mı. Müşrikler/kafirler kalleşlikler yaptılar ama. Bir müslümanın kanı değerlidir. Onun bu şekilde (kendini havaya uçurarak) hayatına son vermeye dair fetvaların hepsi batıldır. Hem savaş suçu işlememiş, destek vermemiş suçsuz insanlar veyahutta aralarında seninde benimde olabileceğimiz yerlere birileri gelipte intihar eyleminde bulunup öldürse kime ne fayda sağlar? Bakınız dikkat edin ben o eylemlerde bulunanları hedef almıyorum Allah yine şehadetlerini kabul etsin fakat bu kalleşçe öldürme metoduna fetva veren imamları ve hocaları hedef alıyorum. Kendilerine dünyaları verseniz kalıbımı basarım asla intihar eyleminde bulunmazlar. Bunlar bir nevî müslümanlara zarar veriyor. Bakınız bu fetvayı verdikten sonra hemen hemen her hafta bir yerden müslümanların yoğun olduğu yerde bir intihar eylemi duyuyoruz. Pakistan, Afganistan ve Irak gibi ülkeler mesela! Bu sözde istişhad eylemler kimin çıkarına hizmet ediyor düşman Batıya mı müslümanlara mı. Kim daha çok zarar görüyor?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Önce cihada gidersin, mayın ve kurşun sesini, o barut kokusunu alırsın, yanında kardeşlerin şehid düşer, musluman bacıların ırzına geçildiğinde;
muslumanların çoğu da darulharbte ikamet ve ticaretlerine devam etmesinden dolayı, imkansızlıktan dolayı mucahidlerin İlay-i Kelimetullah için kendi canlarını Allah yolunda (Bakara 207) feda etmesini, kafir medya ağzıyla kınayanları düşünerek fetvanı gözden geçirirsin.

Edebsiz cahilliğin sebebiyle ikaz mahiyetinde 1 günlük yazamama cezası aldın.

Ömer İbn Abdulaziz Çevrimdışı

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bırakalım da istişadın caiz olup olmadığını, cihadı ve cihadın fıkhını bilen alimler konuşsun. Ki bu ictihad konusudur.

Bir meselede Fetva vermek için fetva verecek kişinin şu iki şeyin ilmine vakıf olması lazım; 1.si: O konu hakkındaki Kur'an ve Sünnet bilgisine, 2.si: Vakıa bilgisine. Bu ikisinden biri o kimsede yoksa o kişi fetva veremez. Bunu İbnul Kayyım gibi alimler açıklamışlardır. Ki bunun sünnettende delili çoktur.

İstişad konusunda bizim Kur'an ve Sünnet bilgimiz olduğunu varsayalım (ki yok), vakıa bilgisinden cahiliz. Cihad beldesinde değiliz ve dolayısıyla bu meselede konuşmak, haram demek bizim haddimiz değildir. İbnul Kayyım diyor ki:"Bir kimsenin vakıasını bilmediği bir belde hakkında fetva vermesi caiz değildir"

Ayrıca İbn Mace Sünen'inin Mukaddimesinde rivayet ettiğine göre Sahabe'ye bir fetva sorulurmuş fakat her biri diğerine havale edermiş, sonucunda o fetva ilk sorulana geri gelirmiş. İbn Mesud'un güzel sözünü nakletmekte fayda var: "Kendisine sorulan her meselede fetva veren kimse muhakkak ki delidir"

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Önce cihada gidersin, mayın ve kurşun sesini, o barut kokusunu alırsın, yanında kardeşlerin şehid düşer, musluman bacıların ırzına geçildiğinde;
muslumanların çoğu da darulharbte ikamet ve ticaretlerine devam etmesinden dolayı, imkansızlıktan dolayı mucahidlerin İlay-i Kelimetullah için kendi canlarını Allah yolunda (Bakara 207) feda etmesini, kafir medya ağzıyla kınayanları düşünerek fetvanı gözden geçirirsin.

Edebsiz cahilliğin sebebiyle ikaz mahiyetinde 1 günlük yazamama cezası aldın.

Birincisi zikrettiğin ayet-i kerime üzerine bomba bağlayıp kendini öldürmeye cevaz vermiyor. Ayrıca hiç bir imam şu son asra kadar buna caiz dememiştir. Siz dini duygusal boyutta ele alıyorsunuz (onlar bak biz ne yapıyor). Bakılması gerekilen şey Allah nasıl hüküm verdi. Hepiniz sözde şeriatçısınız ama dini fetva ile şekillendiriyorsunuz. Konuyu açan Abdulhak kardeşimi takdir ederim fakat bu konuyu kendi görüşüne göre yönlendirmesi hoş değil. Said Nursi ve Kardawi gibi insanların sözlerinden delil çıkarıyor. Ayrıca site yöneticisi Abdulmuizzin yaptığı hareket bir hakarettir ve kabul edilir değil. Eğer ki biz bu tür konularda hür bir şekilde konuşamıyacaksak biz biraz zor başarılı oluruz. Allah Rasulu dahi âma'dan yüz çevirdiği için Allahu teala rasulunu uyardı. Abdulmuizz beyfendi hangi hakla böylesine bir konuda benden yüz çevirip bana zından mahiyetinde bir ceza verdi? Unutma müminler ancak kardeştir ve birbirlerine karşı merhametlidir. Kardeşlerine karşı sert takınan hiç bir şekilde başaramaz!

bu istişhad dedikleri fakat kendini patlatma eylemi hiç bir şekilde caiz olamaz. Adam gibi savaşırız biz Allahtan yardım isteyerek ve ona yalvararak. Kendini patlatmak birincisi intiharı meşru kılmak. Düşünsenize arkadaşlar aklına esen kendimi patlatacam diyor? Duygusallaşmadan bir akl edin bu şekilde hiç savaş olur mu? İslamî devlette yasaları bu şekilde düzenlesek bunamış insanların intiharları dahi meşrulaşır. Düşünsenize istişhad eylemine cevaz verenler nasıl cımbızlama metodla İslamî deliller buluyor, başkalarıda kendi eylemlerine hayli hayli aynı metodla bır kılıf bulur.

Ayrıca dağ gibi adamlar bize lazım cihad için. Onları ölüme yollamak ile elimize bişey geçmez! Bizdeki hedef şu olmalı az kayıpla düşmanı devirmek. Buda anca adam gibi carpışmak ile olur. Eğer bir takım intihar eylemleri siz istişhad kapsamında değerlendirirseniz, bu intihar eylemlerin önüne geçemeyiz!

Müslüman şuurludur! Şehitliği anca çarpışarak alacağını bilir. Savaş ahlakına göre hareket eder!

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Merak ettiğim bir soru var: Abdullah Azzam istişhad eylemine onay verdimi? Verdiyse: Hangi kitabında geçiyor?

Üst Ana Sayfa Alt