Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

"SEHADET SENI BEKLER MI SANDIN!?.."

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Daha önce sizi uyarmıştım değil mi? Yayıncı hilafet devleti demekde ne oluyor? Nerde bu hilafet devleti bana deyin de gidip hicret edeyim oraya ve halifeye biad edeyim?

HuZeYFeN' Çevrimdışı

HuZeYFeN'

Üye
İslam-TR Üyesi
Sordugun sualler gercekten güzel ve dogru. Bunun cevaplarini bilmeden Hilâfet'in ilan ve ihyasini tasdiklemen zaten komik olur.
Bu suallerin cevaplari "Hakki Sahibine Iade" adli bildirisinde Cemaleddin Hoca tarafindan teker teker yazilmisti. Devlet ilan etmek ve bunu aciklamak iki üc satirla olmayacagi icin tam metnini veriyorum:
Hakkı Sahibine ĺade

Bu konuda diger yazilari:
Hilâfet Devleti Bulunmaz Bir Nimettir!
Hilâfet ve Halife
Kuruluşumuz Saadet Devri Devleti Model Alan ĺslam Devletini Hedeflemiştir!
Hakkı Sahibine İade –Üstyazı-

Bu arada Cemaleddin Hocayla Reportaj yapan "32.Gün" grubunun reportajini izlersen cemaleddin hocanin agzindan ilani ve ihyasi yapilan Hilâfet'i ögrenirsin. Bu Reportaj Hilâfet'in Ilanin'dan hemen bir gün sonra yapilmistir.
http://www.hakkhaber.com/video/vaazlar//32.wmv
Cemaatin Emirinin yazilari, videolari varken Huzeyfe'nin konusmasi yanlis olur, agzina gözüne bulastirir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeşim çok cahilce geldi bana daha önce sorduğum sorulara yanıt aksine daha önce dediklerimi ispatlar bir video oldu. Osmanlı devletindeki şeriat, gerçek şeriat değildi adı saltanattı. Devletin adıda şeriat devleti değil Osman oğullarına ait bir devletti. Hadisi de yanlış tevil ediyor..

Bakın ciddi bir bilgi eksikliği var, şeriatı atatürk kaldırmadı.

Halifeliği de atatürk kaldırmadı çünkü ortada şeriat diye birşey yoktu saltanat vardı.

Ayrıca demokrasi osmanlıya atatürk ile girmedi az araştırın az okuyun yahu demokrasileşme osmanlıya ne zaman girdi.

1700 lü yıllardan itibaren osmanlı bizzat batı taklidi demokrasiyi kullanıyor tam olarak günümüzdeki cumhuriyet olmasada yine seçimle mebusan meclisi oluşturuluyordu ve mebuslar yani millet vekilleri 2 sene meclisde kalıyordu sadece meclisi açma ve kapama yetkisi ve son sözü deme yetkisi padişaha aitti. Ancak buda 2. meşrutiyetle padişahın elinden alındı.

Size tarihi anlatmaya kalksam taa osman bey'in zamanına gidip Murad beyin devleti , babamın devleti deyip osman oğullarına ait olduğunu mu anlatsam , fatihin 2 aylık kardeşini öldürttüğünden mi bahsetsem, kanuninin kendi adına kanunlar yaptığınımı anlatsam, yine aynı keza fatihin kanunlarından mı bahsetsem, yavuzun kardeş katlinden mi bahsetsem, ahmet beylerle başlayan zevkü sefadan mı bahsetsem, abdulhamidin tahtı korumak uğruna demokrasileşme açılımlarını sisteme soktuğundan mı bahsetsem...

Hangi birinden bahsedim ki sizde tutmuş burada oslmanlıda şeriat vardı atatürk geldi kaldırdı diye komiklik yapıyordunuz işin aslı siz atatürkçe bu kadar düşman olduğunuz kadar samimi olsaydınız osmanlı padişahlarınada düşman olurdunuz çünkü onlar taa atatükten yüzyıllar evvel kuran ve sünneti çiğnedi , demokrasiyi ülkeye soktu..

Ayrıca hocalara vs danıştık deniyor kim bu hocalar , kimler biad etmiş, hangi devletlere duyuru gitmiş, bana heman erbakana vs gönderdik demeyin erbakan dinde hiçbir hücceti yok aksine sizin ona bakış açınız kafir bir düzenin kafir bir başkanı olduğu komik olanda kafir dediğiniz insana bildiri gitmesi.

Ehli sünnetin son dönemlerdeki alimleri az çok belli, ehli sünnetin son yüzyılda savaşan ordularının yeride belli savaştığı yerde belli kimlere bildiri gitti kimler kabul etti.

Buyur yaz... Ama tevillerle yorumlarla kitaplarla bana delil göstermeyin sorularım çok net ve açık.

Daha açık bir deyimle, suudda,mısırda,filistinde,pakistanda,ırakda, vs ülkerlerde ehli sünnetin kabul ettiği alimlerden kimlere gitti mesaj ve onlar ne dedi.

Açıktan küfürle savaşan afganistan,filistin,çeçenistan,somali,doğu türkistan gibi ülkelerde binlerce,yüzbinlerce mucahidlere emirlik yapan hangi komutanlara bildiri gitti tek tek yazın ve bildiriye gelen mektupları vs konuşmaları bildirin..

Not: Irak, somali vs gibi cihad eden beldeleri bilerek yazmadım o yıllarda ırakda ehli sünnet orduları savaşmıyordu. Kısmen bahsettim.

HuZeYFeN' Çevrimdışı

HuZeYFeN'

Üye
İslam-TR Üyesi
Kime mektup yollandi, kimler bey'at etti ben yarim yamalak biliyorum, belki de dogru degildir. Bunu insaallah http://www.hakkhaber.com sitesine yazarsiniz. Zaten zamaninda Cemaleddin Hoca bu sorulara kendi basimiza cevap vermemizi yasaklamisti. Binaenaleyh merkeze yollanacak, oradan imzali olarak cevaplanacak.
hakkhaber.com sitesinin sahibi Muhammed Metin Müftüoglu (Kaplan) Hocamizin damadidir, ve güvenilirdir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeş tarihsel bilgilere yanıt verin o zaman. Sormamada gerek yok videoya bakdım hocanızın osmanlı tarihinden bi haber yaşıyor , ciddi olarak sizde araştırın osmanlıya demokrasi kavramı 1920 lerin anayasaları ile değil 1700 lü yıllardan beri gelen bir süreçle demokratikleşme başlamıştır ve bunu bizzat padişahlar kabul etmiştir.

Hatta meşhur sevilen abdulhamid han bile sırf tahtımda olimde ne olursa olsun der gibi meşrutiyeti ilan etmiştir. Sonra meşrutiyet yanlıları güçlenerek padişahı saf dışı etmişlerdir. Bakın adına bile halife demiyoruz padişah diyoruz , osmanlının anayasasına bakdığında türkiye cumhuriyetinde nasıl en baş anayasa maddelerinde , bu ülke cumhuriyettir , devletin resmi dili türkçe anayasası bilmem ne başkenti bilmem ne yazarken osmanlı anayasasında osmanlı devleti osman oğullarına aiddir der. Hangi halife devleti babasının malı bilir , sizce bu yaklaşım kuran sünnet yaklaşımımı?

Cundullah.99 Çevrimdışı

Cundullah.99

Üyeliği İptal Edildi
Banned
!sLaM4eVeR kardeşim, sendeki bu kin nefret neyin nesi?

yazdıklarından ne kadar saçmaladığını ve ne kadar cahil olduğunu ortaya koyuyorsun. cehli mürekkeb böyle bir şey olsa gerek, öyle bir yazmışsın ki, sanki hep doğru, başkalarının yazdıkları hep yanlış...

senin islam adına ne hizmetin oldu da buradan bol keseden atıp tutuyorsun, bir çuvalda iki tane çürük elma var diye bütün çuval çöpe mı atılsın yani? hatasız kul olur mu?
hiç kusura bakma ama, seni ayıplıyorum...
forumdan da atarsan hiç şaşmam...

peygamber s.a.v.'in müjdelediği ''peygamber minhacı üzere kurulacak Hilâfet'' için ne yapıyorsun?... yoksa mehdi'nin mi gelmesini bekliyorsun.

"Kim ki boynunda bey'at olmaksızın ölürse cahiliyye ölümü ile ölmüş olur" (Müslim)

sana soruyorum, kime bey'at ettin, yoksa bey'atın yok mu?
Kur'an'da öyle hükümler var ki, bunları fertlerin uygulaması mümkün değil, bu hükümler farz ise, o hükümleri uygulayacak bir islam devleti'nin olması da farzdır. usûlu fıkıhta bir kural vardır, bir farzın yerine getirilmesine bağlı olan şey de farzdır.

Adamlar kalkmış Hilâfet ilan etmiş, duyurmuş, ihya etmiş, dünyanın gündemine getirmiş, sahip çıkılacağı yerde kin ve nefret dolu ifadelerle yeriyorsun, sanki çok güzel bir iş yaptın.

islam'da tebliğ var, emr-i bi'l mâruf nehyi ani'l münker var, bir yanlış görürsen güzel bir şekilde uyarırsın. ancak senin yazdıklarında davetçi veya tebliğci bir eda yok, bilakis önyargılı, aşağılayıcı bir uslup var.

bu uslubunuzu kınıyorum...

Rabbime hamd olsun.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Terbiyesizlik de moda oldu sanırım.

Daha saltanat ile hilafeti üstüne osmanlı devletinin 17 yy.'dan itibaren saltanatına karıştırdığı demokrasiyi bize burada ehli sünnetteki hilafet diye yutturmaya kalkışıp sonra demogoji yaparak siz ne yaptınız ki böyle konuşuyorsunuz demek ne kadar aciz olduğunuzu gösterir.

Söylim içiniz rahat etsin. ben birşey yapmadım say. Bu neyi değiştirir. Gerçekler değişecek mi. Saltanat hilafet mi olacak. Demokrasi , kuran anayasası mı olacak?

Sizin böyle durumunuz bana, eski sigara kağıtlarında arapça yazı olurdu millet bu kağıdı yerde gördüğünde öpüp alnına katardı çünkü onu kurandan parça sanardı.

Sizin saltanatı , hilafet diye millete dikte etmeniz buna benziyor.

Hadi aslanım başka yerde hayallerini aktar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...