Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selefîler Abdülaziz Bayındır'ı Tekfir Ettiler!

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Hüseyin Cinisli Abdülaziz Bayındır ve son günlerde öne sürdüğü görüşleri hakkında kendisine sorulan soruları genel bir açıklama ile yanıtlamış, bu görüşlerin küfür ve irtidat olduğunu, bayındır ve ona tabi olanların da bu görüşle kâfir ve mürted olduklarını beyân etmektedir. Yüce Allah'tan bize sırat-ı müstakimden ayırmamasını dileriz.

alıntı : facebook'taki Tevhid ve Sünnet İlimlerini Yayma Derneği sayfası

Ömer İbn Abdulaziz Çevrimdışı

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İyi, hoş güzelde, adama demezler mi; yıllardır bu topraklarda muayyen tekfir yoktur diyen sizler değil misiniz? Ne oldu da mezhebinizi terk ettiniz? Şimdi yanınızdakiler demeyecekler mi size; Hocam hani muayyen tekfir yoktu? diye.

Sizde onlara İslam ulemasının "Dinde zaruri olarak bilinmesi gereken konularda cehalet mazeret değildir" sözlerini mi getireceksiniz? Yoksa sahabenin kaderi inkar eden kimseleri hüccet bile ikame etmeden tekfir ettiğini mi söyleyeceksiniz?

Hadi Bayındır küfrün önderi diyelim, ne oldu da şimdi onun etbaını, mukallidlerini tekfir ediyorsunuz?

Halbuki sizin mezhebinizin imamlarından olan El Bani Allah'a küfreden kişi bile muayyen tekfir edilmez diyor. Namaz'ı terk eden bir kimseyi tekfir edenler içinde "haricilere muvafakat etmiştir" diyor.

Yaptığınız her iş, söylediğiniz her söz çelişkili. Allah'a hamd olsun ki biz sizin çelişkilerinizden uzağız.

Sizi her gün şeriat yapan, Müslümanlar aleyhine kafirlere yardım eden ve savaş açan tağutlar hakkında konuşmaya davet ediyoruz. Tabii Abdulaziz Bayındır garibanın teki. Onu da tekfir etsen, etbasını da tekfir etsen seni kim kınayacak? Ama devletler ve hükümetler hakkında konuşun bakalım Suud'un şeytan alimleri size nasıl tepki veriyorlar, Türkiye'de ki telefiler sizi nasıl onlara şikayet ediyorlar..

Ayrıca bu kimselerin "Türkiye'de ki selefiler" ismiyle anılması beni rahatsız etti. Bunlara "Türkiye'deki Suudiler" desek hakka daha yakın olur kanaatindeyim.

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi yazdığı risalesine baktım da, aynı dediğim gibi söylemiş. Bu konu Zarurat-ı diniyyeden ve zahir meselelerden olduğu için tekfirin engelleri burada söz konusu değildir demiş.

Şimdi bu insanların takipçileri bu konuyu da öğrenmiş oldular. Halbuki bugüne kadar tekfirin engellerinden bahsedip bunu tağutlara bile uyguluyorlardı.

Kendi sitelerinden bir fetva koyalım da sözümüz havada kalmasın.

Muayyen Tekfirin Engelleri başlıklı soruya verilen cevab:

Allâme Şeyh Sâlih b. Fevzân el-Fevzân’a soruldu:

Soru: Küfür ile vasfetmekle belirli bir şahsın küfrüne hükmetmek ve belirli bir şahsın küfrüne inanmak arasındaki fark nedir?

Cevap: Allah’tan başkasına dua edip yalvarmak, Allah’tan başkasına kurban kesmek, Allah’tan başkasından istiğâsede bulunmak, dîn ile alay etmek, dîne sövmek gibi amellere küfürdür diye hükmetmeye gelince…. Bu şeksiz şüphesiz icmâ’ ile küfürdür. Ancak bunun kendisinden sâdır olduğu kişi hakkında teemmül etmek gerekir. Bu kişi câhil veya te’vîlci ya da taklîdci olabilir. Ona beyânda bulunmadıkça küfür hükmü verilmez. Çünkü o adamın bir şüphesi olabilir veya cehâleti söz konusudur. Dolayısıyla üzerine hüccet ikâme edilmedikçe ona küfür hükmü vermekte acele etmemelidir. Üzerine hüccet ikâme olunca, hâline ısrarla devam ederse hakkında küfür hükmü verilir. Çünkü böylesinin özrü yoktur.

el-İcâbâtu’l-Muhimme fi’l-Meşâkili’l-Mulimme (s: 306)

Şimdi bunlara sormak lazım. Abdulaziz Bayındır'a ve etbasına ne zaman hüccet'i ikame ettiniz? Ne zaman sizce engel olan tekfirin engellerini o kişiler üzerinden kaldırdınız? Bu insanlar bazı Kur'an ayetlerini tevil ederek veya Abdulaziz Bayındır'ı taklid ederek bu küfrü işlemiyorlar mı? Ve bunların hepsi cehaletlerinden dolayı bunu yapmıyorlar mı?

Ki risalesinde Abdulaziz Bayındır ve etbaı için tekfirin engellerinin söz konusu olmadığı, bu meselenin dinde zaruri olarak bilinmesi gereken meselelerden olduğu için hüccet ikame etmeden tekfir edileceği yazıyor.

K Çevrimdışı

KittyCold

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tekfirin şartlarını bildiğinizi varsayarak; Hüseyin Cinisli'nin ve ona istinâden sizinde belirttiğiniz gibi, dinde hüccete gerek olmadan muayyen tekfirin yapılabileceği durumlar vardır. Gündemde olan Kâder konusuda böyledir. İmânın şartlarından olan bir mesele -ki o mesele tüm delilleriyle herkese açıktır- hakkında kişide cehalet aranmaz.

S Çevrimdışı

selefitevhid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
hüseyin cinisli nerede diyordu muayyan şahıs tekfir edilmez sen ne kadar yalancı sihirbaz bir adamsın allah yalancıların yüzünü çirkinleştirsin. alimlerime laf söyleyen terbiyesiz suud kralı başına çal umrumda değil. alimlerime laf söyleyecek agzını temizle

Şehide Filiz Çevrimdışı

Şehide Filiz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İyi, hoş güzelde, adama demezler mi; yıllardır bu topraklarda muayyen tekfir yoktur diyen sizler değil misiniz? Ne oldu da mezhebinizi terk ettiniz? Şimdi yanınızdakiler demeyecekler mi size; Hocam hani muayyen tekfir yoktu? diye.

Sizde onlara İslam ulemasının "Dinde zaruri olarak bilinmesi gereken konularda cehalet mazeret değildir" sözlerini mi getireceksiniz? Yoksa sahabenin kaderi inkar eden kimseleri hüccet bile ikame etmeden tekfir ettiğini mi söyleyeceksiniz?

Hadi Bayındır küfrün önderi diyelim, ne oldu da şimdi onun etbaını, mukallidlerini tekfir ediyorsunuz?

Halbuki sizin mezhebinizin imamlarından olan El Bani Allah'a küfreden kişi bile muayyen tekfir edilmez diyor. Namaz'ı terk eden bir kimseyi tekfir edenler içinde "haricilere muvafakat etmiştir" diyor.

Yaptığınız her iş, söylediğiniz her söz çelişkili. Allah'a hamd olsun ki biz sizin çelişkilerinizden uzağız.

Sizi her gün şeriat yapan, Müslümanlar aleyhine kafirlere yardım eden ve savaş açan tağutlar hakkında konuşmaya davet ediyoruz. Tabii Abdulaziz Bayındır garibanın teki. Onu da tekfir etsen, etbasını da tekfir etsen seni kim kınayacak? Ama devletler ve hükümetler hakkında konuşun bakalım Suud'un şeytan alimleri size nasıl tepki veriyorlar, Türkiye'de ki telefiler sizi nasıl onlara şikayet ediyorlar..

Ayrıca bu kimselerin "Türkiye'de ki selefiler" ismiyle anılması beni rahatsız etti. Bunlara "Türkiye'deki Suudiler" desek hakka daha yakın olur kanaatindeyim.

Bunlar suud telefileridir..Ayrıca, ne selef ulemasından ne de necid alimlerinin cumhurunun görüşüne göre,müşrik olan bir kimsenin cehaletini mazeret görmemişlerdir.Daha sonraları bu telefiler ortaya çıkıp,hayatlarında tevhidi izhar etmemiş ve hep şirk bataklığında yaşamını geçirmiş insanlara hüccet ikame etmeksizin tekfir edılmeyeceklerını söylemişlerdir..Alimlerin tekfirdeki uygulamalarına baktığımızda,tekfirin yalnızca müslüman olduğu halde,o kimsede şirk ameli görüldüğünde,bu kimseye hüccet ikame edilmeden tekfır edılmeyeceğidir.eğer küfründe ısrar ederse tekfır edıleceğidir.Yani müslümanın aslı olmayan konular dışında cehaleti mazerettir.tabi bunun şart ve engelleri vardır..(ayrıca Bu El-qaidenin görüşüdür.ve bu görüşünden dolayıda tekfir edilmektedirler)

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfirin şartlarını bildiğinizi varsayarak; Hüseyin Cinisli'nin ve ona istinâden sizinde belirttiğiniz gibi, dinde hüccete gerek olmadan muayyen tekfirin yapılabileceği durumlar vardır. Gündemde olan Kâder konusuda böyledir. İmânın şartlarından olan bir mesele -ki o mesele tüm delilleriyle herkese açıktır- hakkında kişide cehalet aranmaz.

Tekfirin engellerine bakılmadan kişiye hüccetin ikamesinin gerekmediği, Hüseyin Cinisli'nin de "Zarurat- Diniyye" olarak isimlendirdiği bu dinin asıllarını ve zaruri olarak bilinmesi gerekenleri bize açıklar mısınız?

K Çevrimdışı

KittyCold

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İmam Müslim'in sahihinde geçen rivayette Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurmakta:
"İman; Allah’a, O’nun meleklerine, kitablarına, peygamberlerine ve Ahiret Günü’ne inanmandır. Bir de kadere; onun hayrına ve şerrine iman etmendir."
Bu mesele "Zarûrât- Dîniyye" den biridir.

Gördüğüm o ki; tevhidvesunnet.com isimli sitede yayınlanan "..Zaruri Bir Beyan" başlıklı yazıda konu etraflıca açıklanmış. Eğer bu konuda karşı görüşlere sahip iseniz ve söylemek istedikleriniz var ise, Hüseyin Cinisli'nin kendisine ulaşarak işin ilmi boyutunu konuşabilirsiniz.

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İmam Müslim'in sahihinde geçen rivayette Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurmakta:
"İman; Allah’a, O’nun meleklerine, kitablarına, peygamberlerine ve Ahiret Günü’ne inanmandır. Bir de kadere; onun hayrına ve şerrine iman etmendir."
Bu mesele "Zarûrât- Dîniyye" den biridir.

Gördüğüm o ki; tevhidvesunnet.com isimli sitede yayınlanan "..Zaruri Bir Beyan" başlıklı yazıda konu etraflıca açıklanmış. Eğer bu konuda karşı görüşlere sahip iseniz ve söylemek istedikleriniz var ise, Hüseyin Cinisli'nin kendisine ulaşarak işin ilmi boyutunu konuşabilirsiniz.

Benim Abdulaziz Bayındır'ın tekfir edilmesinden yana bir sıkıntım yok. Benim itiraz ettiğim nokta; dinle alay eden, dine söven, Allah'tan başka madutlara ibadet eden, onlara kurban kesen veya ondan yardım taleb eden kimselerin hüccet ikame etmeden tekfir edilmeyeceğini, bu kimselerin cehalet, tevil, taklid gibi özürleri bulunabileceğini, ancak inkar edenin kafir olacağı ikametül hücceden sonra tekfirin gerçekleşebileceğini söylemeleridir.

Ve diğer itirazım; Abdulaziz Bayındır'ı tekfir ederken de "Bu mesele Zarurat-ı Diniyyeden ve dinin zahir meselelerindendir" denilmesi. Evet bu doğrudur fakat yukarıda zikredilen Allah'tan başkasına ibadet edilmesi, Allah'ın diniyle istihza edilip sövülmesi Zarurat-ı Diniyye'den ve zahir meselelerden değil midir?

Evet tüm bunlarda dinin zahir olan asıllarındandır ki bu aslı Şeyhulİslam İbn Teymiyye şu şekilde açıklamaktadır:

"Allah’a tevhid üzere ibadet etmek dinin aslıdır. Allah’ın peygamberini gönderdiği ve onunla beraber Kur’anı indirdiği şey tevhiddir.

Allah azze ve celle şöyle buyuruyor: "Ve senden önce gönderdiğimiz resullerimizden sor, Rahman'dan başka tapılacak ilahlar kıldık mı?"

İşte bu şekilde uluhiyet tevhidi, zahir meselelere dahildir."

(İbn Teymiyye - Mecmuatul Fetava 3/397 )

S Çevrimdışı

selefitevhid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ömer ibn abdülaziz denen kişi hüseyin cinisliye hasetinden iftiralarını sıralıyorsun. sitede açık davet var alimlerin fetvaları orda. alimlerime laf atma

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ömer ibn abdülaziz denen kişi hüseyin cinisliye hasetinden iftiralarını sıralıyorsun. sitede açık davet var alimlerin fetvaları orda. alimlerime laf atma

Eğer hatası varsa belirtilmesi gerekir.Alimin diye hataları yoktur denemez bir kişiye.Adı geçen kişi yi tanımıyorum sadece blirtmek istedim

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Arkadaşım ben oldum olası bu suud krallığında yetişen ulemaya hiç bir yakınlık veya muhabbet hissetmedim. Sebebi gayet basit kendi krallarına karşı çıt çıkarmazlar. Kendi kralları kafirlerin başı olan Amerikaya 'müttefik' diyor. Zalim bush(t) ile sarmaş dolaş olan adamlar. Bu suud alimleri mücahid ise bu krallarin fıskı konusunda niye halkı ayaklandırmıyor krallığa karşı. Niçin hakkı söylemiyor. Kusura bakmayın ama ben hakkı konuşamayan adama mücahid demem. Göbeğin şişirip vaazdan vaaza bağıran herifler bunlar. İbni Teymiyye gibi olduklarını zannediyorlar. Oğlum çok kabaca ifade edecek olursam onun tırnağı dahi olamazlar. O kendi zamanında nasıl kafirlerle zalimlerle mücadele ettiği herkesçe malum.

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu suud alimlerin uzantısı türkiyede ve avrupada, amerikadada var. Bunlardan inanın bana hilafeti getirmek için hiç bir somut adım yok. Laf kalabalığı yapıyorlar faaliyete gelince bir işlem görmezsin. Bu suud ulemanın türkiyedeki uzantısı kör kütük peşinden gidiyor suud ulemanın.

Amerika ile müttefik olan bir suud krallıktan bahsediyoruz arkadaşlar. Maide suresinin 51. ayetine bakın nedemek istediğimi anlarsınız.

K Çevrimdışı

KittyCold

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Arkadaşım ben oldum olası bu suud krallığında yetişen ulemaya hiç bir yakınlık veya muhabbet hissetmedim. Sebebi gayet basit kendi krallarına karşı çıt çıkarmazlar. Kendi kralları kafirlerin başı olan Amerikaya 'müttefik' diyor. Zalim bush(t) ile sarmaş dolaş olan adamlar. Bu suud alimleri mücahid ise bu krallarin fıskı konusunda niye halkı ayaklandırmıyor krallığa karşı. Niçin hakkı söylemiyor. Kusura bakmayın ama ben hakkı konuşamayan adama mücahid demem. Göbeğin şişirip vaazdan vaaza bağıran herifler bunlar. İbni Teymiyye gibi olduklarını zannediyorlar. Oğlum çok kabaca ifade edecek olursam onun tırnağı dahi olamazlar. O kendi zamanında nasıl kafirlerle zalimlerle mücadele ettiği herkesçe malum.

Ey Cahil!
Ahmed ibn Hanbel, "Kur'ân mahluktur" diyen sultanını tekfir etmez, insanları huruca davet etmezken sen hangi ilim ile ulemayı "vaazdan vaaza bağıran herifler" diye nitelendiriyorsun anlayamıyorum. İnternetten bir takım kaynak kitabların PDF formatlarını bilgisayarlarına indirip, buralardan kopyala-yapıştır ile insanlara "sözde" ilim satarak cevab verdiğini sanan. Kur'ân okumaktan aciz, namazlarını tam anlamıyla edâ etmeyen, elbiselerinin paçaları yerlerde sürünen ucuz insanlara düşmedi alimleri tenkid etmek. Bırakın internette kendinizi güvende hissettiğiniz içini ona buna sataşmayı. Varsa yüreğiniz koyun isminizi ortaya. Yüzyüze çıkın karşısına Hüseyinlerin, Mesudların, İlyasların, Emrahların.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Huseyin Cinisli'den Kafirlerin ağzıyla Cihad'a bakışın Dillendirilişi!

E Çevrimdışı

ehlisunne

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamun Aleyküm

Ben Hüseyin hocanın kafirlerin ağzıyla konuştuğu kısmı merak ettim. Abdımuizz Fida kardeş yayınladığın kaydı dinledim ama Kafirlerin Ağzıyla Hangi Sözü söylüyor yakalayamadım. Bizede söylersen sevinirim

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun Aleyküm

Ben Hüseyin hocanın kafirlerin ağzıyla konuştuğu kısmı merak ettim. Abdımuizz Fida kardeş yayınladığın kaydı dinledim ama Kafirlerin Ağzıyla Hangi Sözü söylüyor yakalayamadım. Bizede söylersen sevinirim

aleykum selam,

ben yanit verim ama sevinir misin bilemem,

Bu alcak belam, günümüz kafirlerden hic de farkli konusmuyor.

Allah yolunda canini verenlere terörist diyor, biri ki Allah yolunda canini verecek sen ki alcak adam ona terörist diyeceksin.
Antlasma yapilan yerlerde adam öldüremezsin, hangi antlasmadan bahsediyor, müslüman kizlarin irzina geciliyor s............ köpek... gecmis sakaliyla kamera karsisina insanlari Allah adiyla aldatiyor.

Serefden bahsediyor bir de s.......... köpek.....

O sakalin ot olsada hayvanlar yese iyi olurdu...

Not: Kullanicilardan özür dilerim ....... icin...

I Çevrimdışı

ibrahim eldrr

Üyeliği İptal Edildi
Banned

O vahabiler yok mu baki kabristanlığındaki bütün türbeleri dümdüz ettiler.. O yetmezmiş gibi Hz. Peygamber (s.a.v) kalma değerlerin hepsini yıktılar...Hz. Hatice'nin Evini Tuvalet Yaptılar Allah bizi onlardan korusun birde burada örgütleşip kendileri gibi cahil ve sapık bir fırka yaratacaklar zamanın haricileri ....

Üst Ana Sayfa Alt