Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyh Nasuriddin El-albani Hakkında Kitap Önerin

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Arkadaşlar Şeyh Nasuruddin el-Albani rahimehullah hakkında kitaplar önerebilirseniz sevirim İnşeallah? Hadis usulü nedir? Hayatı, eğitim gördüğü, icazet aldığı ve yetiştirdiği öğrenciler hakkında bilgilerinize paylaşın İnşeallah. Kendi kitabıda olabilir. Hadis usulü ile ilgili. Bir de Sahih dediği 400 kadar hadisten döndüğünü okudum, neden dönmüştür? Bunun hakkında bilgi aktarır veya kitapönerirseniz sevinirim.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
400 hadisten döndüğünü ilk senden duyuyorum. Nerde duydun bunu

Yanlış anlamadıysam okuduğumu yine bizim forumda bir konuda okudum onada cevap yazılmamıştı.

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Arkadaşlar Şeyh Nasuruddin el-Albani rahimehullah hakkında kitaplar önerebilirseniz sevirim İnşeallah? Hadis usulü nedir? Hayatı, eğitim gördüğü, icazet aldığı ve yetiştirdiği öğrenciler hakkında bilgilerinize paylaşın İnşeallah. Kendi kitabıda olabilir. Hadis usulü ile ilgili. Bir de Sahih dediği 400 kadar hadisten döndüğünü okudum, neden dönmüştür? Bunun hakkında bilgi aktarır veya kitapönerirseniz sevinirim.

Akhim,hakkında kitap bilmiyorum ama bir kaç bilgim var onu aktarayım inşallah,elbani (rahimehullah),ibnul cevzi gibi hadis konusunda biraz müteşeddiddir...Kendisi saatçi dir aynı zamanda günün bir kaç saatini geçimini sağlamak üzere saatçi dükkanında geçirirmiş sonrada kütüphaneye giderek ilimi okuyarak elde etmiş,icazetli olduğu 4 tane hocası varmış diye dinlemiştim,hatta sofiler saldırıyor icazetli hocası yok gibi vs...Yetiştirdği öğrenciler derken akhi,Abdullah yolcu bir videoda bir kaç öğrencisini söylüyordu...Akhi 400 hadisten dönme meselesi ise ,ebu zerka bir videoda söylüyor(cehaletin mazeret ile alakalı serisinde) hatta bazı ilim ehli bunun hakkında kitap yazdığınıda söylüyordu,sofilerde bunu delil getiriyorlardı...

Üst Ana Sayfa Alt