Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şiilere Reddiye

S Çevrimdışı

sayha

Üyeliği İptal Edildi
Banned
SORDUĞUN SORUYA GELİNCE BEN PEYGAMBERİNE SAYGISIZLIK, EHLİBEYTİNE HAKSIZLIK EDEN KİMSEYİ SEVMEM, 3 HALİFEDE DAHİL.

SORDUĞUN SORULARIN ŞIKLARINA GELİNCE, BEN SEVMİYORUM AMA YUKARIDA VERDİĞİN ŞILKARIN HİÇ BİRİNİN İÇİNE SIĞIDIRMIYORUM, FASIK, MÜNAFIK, KAFİR VEYA MÜMİN OLUP OLMADIĞINI ALLAH BİLİR. BEN BİRİNİ SEVMİYORUM DİYE ONUN İLLDE FASIK, MÜNAFIK, KAFİR OLMASI GEREKMEZ.

BEN KİBİRLİ İNSANIDA SEVMEM, AMA BENİM SEVMEMEMLE KİBİRLİ İNSAN FASIK, MÜNAFIK, KAFİR OLMUYOR[/quote]

S Çevrimdışı

sayha

Üyeliği İptal Edildi
Banned
evet boyle soruya gereken cevap ama ilk önce yazdığın çok yanlış ehlibeyte hasızlık yapmadı o halifeler
vearalarında asla bir sürtüşmeleri olmadı daha önce de yazdım gene yazayım h.z alinin sözüdür
biri gelir ve şöyle der ebubekir ve ömer döneminde hiç sorun yokken osman ve senin döneminde hep olylar oluyor demiş h.z alinin cevabı ebubekir ve osaman döneminde ben ve benim gibi inanlr vardı osman ve benim dönemimde ise sen ve senin gibi inananlar olduğu için demiş şimdi sorarım size ehli beyte yanlış yapalar olmadımı oldu müaviye zalimi yezid kafirinin yaptıkları ortada beni en etkileyen ise hakem konusunda amr ibni as ın hakemliği o nasıl hakemlik ki peygaberin sahabesi olacaksın
şianın yanlışına gelince evet o zamanlar haksızlık yapıldı ama bu bütün herkesi kuşatmaz ehli sünnet olan hiç bir samimi müslüman ne muaviye ismini nede yezid ismini köpeklerine bile koymazlar ama ali,hasan,hüseyin,vs,v hepsinin isimleri vardır demekki haklı kim biliyorlar oyleyse bu ne kin boyle kutuplaşma nereye ?

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
B Çevrimdışı

benim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ister inanıp uygulasınlar,isterse ler uygulamasınlar dönüş yalnız Allah,a dır kimi yüzünü döner kimi sırtını,yüzünü dönene selam olsun...cennet-ve-cehennem varmı ötesi