Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Şirince'ye Gidenler Musluman Ise Kafir Oldular

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Şirince'ye Gidenler Musluman İse Kafir Oldular

Maya takvimine göre dünyada yaşamın sonu olacak, Kıyamet kopacak Şirince'ye Gidenler Musluman ise Kâfir Oldular

382061_310484582385924_1078634030_n.jpg
541806_532933256717347_86244508_n.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

kadir mısıroğlu bu abi de var bişeyler ama hayr olsun

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
Bu hafta cuma günü sanırsam tekrar aynı kanalda konuşucak.

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı
Bu adamın anlattıklarını uzun süredir dinliyorum ben.Anlattığı şeyler doğru mudur?Tarih açısından diyorum ben ama.Dinlenecek biri midir? Dobra dobra konuşuyor çekinmeden anlatıyor.Ama şu videosu http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=kcBy--8c92A kafamı karıştırdı.Dinlenecek bi tarihçi değilse kimi takip edebilirim sizce.Bilgi verirseniz sevinirim.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bu adamın anlattıklarını uzun süredir dinliyorum ben.Anlattığı şeyler doğru mudur?Tarih açısından diyorum ben ama.Dinlenecek biri midir? Dobra dobra konuşuyor çekinmeden anlatıyor.Ama şu videosu http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=kcBy--8c92A kafamı karıştırdı.Dinlenecek bi tarihçi değilse kimi takip edebilirim sizce.Bilgi verirseniz sevinirim.

Tarihi ve Tarihin Akideyle alakası olmayan konulardaki konuşmalarına itibar edilebilir. Fakat bu zatın kendi akidesi problemli olduğu için dini konulardaki anlattıklarına seçici davranmak gerekir. Buradaki konuşması gibi, Said Nursi'nin, Kemal'i sözde hançerleyecekken devrin Kutubunu gördüğünden "devrin fitnesi diyerek vazgeçip mağaraya çekilip fitneleri rahat rahat çıkarmasın zemin hazırlamış olması başlı başına fiyasko!

Kutbun İslam'dan olmadığına mı, ölülerin portatif sinevizyon misali kritik anlarda peydah olmasına mı, fitneyi imha etmek varken, önce bir çıkarsın sonra fitnelerle mucadele ederim akidesine mi, Bütün zamanların Bedîi'si olan Allah (c.c.) iken; bu zamanın Bediisi Said Nursi anlamında Bediuzzaman sıfatına mı değineyim bilemedim.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
doğru bir tanedir,bunu ister cübbeli söylesin,ister ibni teymiyye rh.a ,doğru olduğu gerçeğini değiştirmez,imanınıza güvenmeniz,mısırlıoğlundaki yanlışlara itibar etmemenize zemin hazırlar,en azından Allah sahih iman nasip etsin,tarih konusunda çoğu konuştuğu doğrudur.

Şehide Filiz Çevrimdışı

Şehide Filiz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kadir Mısıroğlu,beşeri sistemlerde,demokrasi nizamlarında,şeriat gelsin diye ehven-i şer kuralını uygulayarak bu sistemlere destek vermenın vacip oldugunu söyleyen cahil bir şahsiyettir..kendisine bir kitap fuarında oy meselesını(oy kullanmak şirkmidir diye klasik bir söylemle sormadım.Demokrasilerde beşeri ürünler olan küfür yasalarına herhangi bir destekte bulunmak faili küfre sokar mı?) sorduğumda,elini masaya vurup sordugum soruya sinirli bir şekilde cevap verdi..ve bır bayana el kaldıracak kadarda bedevidir...

Ömer İbn Abdulaziz Çevrimdışı

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kadir Mısıroğlu,beşeri sistemlerde,demokrasi nizamlarında,şeriat gelsin diye ehven-i şer kuralını uygulayarak bu sistemlere destek vermenın vacip oldugunu söyleyen cahil bir şahsiyettir..kendisine bir kitap fuarında oy meselesını(oy kullanmak şirkmidir diye klasik bir söylemle sormadım.Demokrasilerde beşeri ürünler olan küfür yasalarına herhangi bir destekte bulunmak faili küfre sokar mı?) sorduğumda,elini masaya vurup sordugum soruya sinirli bir şekilde cevap verdi..ve bır bayana el kaldıracak kadarda bedevidir...

Sende Allah'ın düşmanı bir kafire gidip soru sormayacak kadar iffetli olsaydın keşke. Cebrail Meryem'e insan suretinde geldiğinde Meryem dedi ki:"Senden rahman olan Allah'a sığınırım. Eğer Allah'tan korkuyorsan bana yaklaşma"

Şu zamanda ki kadınlar bırakın kendilerine gelen erkeklerle konuşmayı, kendileri erkeklere gidip sorular soruyorlar ve konuşmaktan çekinmiyorlar. Eğer sen oy kullanmanın şirk olduğunu biliyorsan, Müslüman bir kadın olarak bu adama daha neyi, ne sebeple soruyorsun? Adam evet şirk dese ne olacak imanın mı artacak? Diğer türlü vacip dedi de ne oldu?

Allah azze ve celle Mümtehine suresinde buyuruyor ki:

"Ey Peygamber; inanmış kadınlar; Allah'a hiç bir şeyi ortak koşmamak, hırsızlık yapmamak, zina etmemek, çocuklarını öldürmemek, elleriyle ayakları arasından bir iftira düzüp getirmemek, marufu işlemekte sana karşı gelmemek üzere biat etmeye geldikleri zaman, bîatlarım kabul et."

Bu ayetin tefsirinde İbn Cerir diyor ki:"Bize Bişr Bu ayet hakkında Katade'nin şöyle dediğini bildirdi: "Bize anlatıldığına göre; Allah'ın Peygamberi, kadınlardan yüksek sesle ağlamamak ve mahrem olan erkeklerden başka erkeklerle konuşmamak üzere ahid aldı.

Ebu Hatim der ki: Bize Ebu Zür'a Hasan'dan nakletti ki; o, Rasulullah'ın aldığı biat arasında; mahrem erkekler dışında kişilerle konuşmamak da vardı demiştir. (Detaylı bilgi için bkz.Taberi, Kurtubi, İbn Kesir Mumtehine 12. ayetin tefsiri)

Müslüman alimler dediler ki: "Zaruret dışında Müslüman bir kadının mahrem olmayan erkeklerle konuşması haramdır."

Hele ki karşıdaki aşağılık bir kafirse durum nasıl olur? Ben iffetli bir kadının gidip kafir erkeklere soru soracağına inanmıyorum. Kadının mahrem olmayan erkeklerle konuşmasının İslam'da kerih görüldüğünü on yaşındaki çocuklar bile bilir.

Z Çevrimdışı

zeyd el-muvahhid

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sende Allah'ın düşmanı bir kafire gidip soru sormayacak kadar iffetli olsaydın keşke. Cebrail Meryem'e insan suretinde geldiğinde Meryem dedi ki:"Senden rahman olan Allah'a sığınırım. Eğer Allah'tan korkuyorsan bana yaklaşma"

Şu zamanda ki kadınlar bırakın kendilerine gelen erkeklerle konuşmayı, kendileri erkeklere gidip sorular soruyorlar ve konuşmaktan çekinmiyorlar. Eğer sen oy kullanmanın şirk olduğunu biliyorsan, Müslüman bir kadın olarak bu adama daha neyi, ne sebeple soruyorsun? Adam evet şirk dese ne olacak imanın mı artacak? Diğer türlü vacip dedi de ne oldu?

Allah azze ve celle Mümtehine suresinde buyuruyor ki:

"Ey Peygamber; inanmış kadınlar; Allah'a hiç bir şeyi ortak koşmamak, hırsızlık yapmamak, zina etmemek, çocuklarını öldürmemek, elleriyle ayakları arasından bir iftira düzüp getirmemek, marufu işlemekte sana karşı gelmemek üzere biat etmeye geldikleri zaman, bîatlarım kabul et."

Bu ayetin tefsirinde İbn Cerir diyor ki:"Bize Bişr Bu ayet hakkında Katade'nin şöyle dediğini bildirdi: "Bize anlatıldığına göre; Allah'ın Peygamberi, kadınlardan yüksek sesle ağlamamak ve mahrem olan erkeklerden başka erkeklerle konuşmamak üzere ahid aldı.

Ebu Hatim der ki: Bize Ebu Zür'a Hasan'dan nakletti ki; o, Rasulullah'ın aldığı biat arasında; mahrem erkekler dışında kişilerle konuşmamak da vardı demiştir. (Detaylı bilgi için bkz.Taberi, Kurtubi, İbn Kesir Mumtehine 12. ayetin tefsiri)

Müslüman alimler dediler ki: "Zaruret dışında Müslüman bir kadının mahrem olmayan erkeklerle konuşması haramdır."

Hele ki karşıdaki aşağılık bir kafirse durum nasıl olur? Ben iffetli bir kadının gidip kafir erkeklere soru soracağına inanmıyorum. Kadının mahrem olmayan erkeklerle konuşmasının İslam'da kerih görüldüğünü on yaşındaki çocuklar bile bilir.

Bir çok kişiye ağır gelebilecek bir söz! Ancak doğru söze ne denir ki? Hatta birçoğu bunun iffet/namusla ne alakası var diye de düşünebilir. (Allah u Âlim)
Ümmü'l Mü'minûn Aişe (ra), sahabelerden (r.anhum) herhangi birine kapı arkasından dahi seslenirken ağzında hurma (ya da başka bir şey var idi) olduğu halde konuşuyordu.

Bu zaman, maalesef İslam'ın hakim olmadığı; şuurlu bir İslam cemaati olmadığından, nesiller hem Tevhidi manada hemde islam ahlakı açısından olması gereken eğitimi almıyor. Bununla birlikte Müslümanlar belli yaşlardan sonra Tevhidle tanıştığı için, cahiliye kalıntılarını maalesef üzerinden atmakta gereken samimiyeti ve özveriyi gösteremiyor. (Elbette bunu gerçekleştirenleri ayrı tutuyorum.) Bu özveri, samimiyet ve teslimiyet olmayınca cahiliye kalıntılarına İslam'dan mutlaka bir kılıf buluyorlar... Halbuki Allah Rasulunun (sas) tebliğine muhatap olmuş kimselerden biri, iman ettiği gece yemek yemesinde dahi gözle görülür ciddi bir azalma oluyordu da; sahabe (r.anhum) "Ya Rasulullah! Bu adam şu kadar şu kadar yemek yiyordu, ancak bu geceki yemeğinden sanki hiç bir şey eksilmemiş" dediklerinde, Allah'ın Rasulu (sas): "Çünkü o, kafir bir mide ile geceledi, müslüman bir mide sabahladı" demişti...

SübhanAllah!

Dolayısı ile günümüzde kendini Tevhide nispet edenler de teslimiyet şuurunda eksiklik olduğundan dolayı bu tür gayri islami haller görülmektedir. Ve adı da "kafiri köşeye sıkıştırmak" kılıfına girmiştir.

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sende Allah'ın düşmanı bir kafire gidip soru sormayacak kadar iffetli olsaydın keşke.
Hele ki karşıdaki aşağılık bir kafirse durum nasıl olur?

Şu mide bulandıran kelimelere bakın, bu ne seviye düşüklüğüdür böyle.Sana hiç mi edeb ve usul öğretmediler? Bir Müslümana hüccet ikame edilmeden nasıl da böyle aşağılık kelimeler ile adamı ebedi cehennemlik yapıyorsunuz anlamıyorum.Bir de gelmiş burada adama soru soran kadına iffet dersi vermeye kalkıyorsun, sen önce edebini takın efendi ! Bir kere o adam 80 yaşında bir ihtiyar, soru soran kadın da anladığım kadarı ile peçeli.Sen sahabelerin Aişe anamızdan hadis sormalarına ne diyeceksin acaba ?
Sizin gibiler yüzünden millet selef menhecinden kaçıyor, selef perdesine bürünen tekfirci kafaların bu davete verdiği zararlar hesablanabilecek türden değil !
Aşağıya adresini koyuyorum. Eğer azıcık mert isen, samimi isen gider o iğrenç kelimelerini adamın yüzüne karşı söylersin.

Sebil Yayınevi
Tunusbağı cad. Nu: 16 Doğancılar / Üsküdar/ İSTANBUL
(Mehmet Nasuhi Camii Avlusu)

Ömer İbn Abdulaziz Çevrimdışı

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
رأى أبو الد رداء رضي الله عنه امرأة سليطة اللسان فقال لو كانت هذه خرساء كان خيرا لها

Ebu Derda (radiyallahu anh), konuşurken çekinmeyen bir kadın gördüğünde dedi ki:"Eğer bu kadın dilsiz olsaydı, onun için daha hayırlı olurdu."

(İbn Ebid Dunya, Kitabus Samt ve Adabul Lisan)